Šta je novo?

World of Tanks

Nikad maraton nije bio 30 dana, prosli je bio cak dan manje i 50 stejdzeva Prethodnji maraton
Ja sam prvi mislio da nece vise biti, vreme da se upregnu sestice i sedmice :D
 
A ne znam više...te kampanje za tenkove....gruvanje na silu da bi uzeo tenk za kratak vremenski period...kad pogledam unazad šta sam od tih kampanja igrao (a dobar deo jesam igrao) i šta sam uzeo od tenkova - i na kraju šta igram od tih tenkova.

LIS je sjajan tenk, Obj. 274 dosadan za sve pare...da ne kažem smeće, T-832 možda i najbolji/najzabavniji tenk u poslednjih par godina (T 32 sa opasno dobrim topom), Onaj poslednji poljak je baš besmislen, pogotovo ako se uporedi sa 53TP ili 50Tp pr. (mada je skroz upotrebljiv za FL, gde znaš da si u istom tieru). Npr. burek je super zabavan tenk (za one koji umeju da ga igraju, a ja svakako nisam u toj kategoriji).

Ovo futurističko čudo lepo izgleda, ali (na papiru) ostavlja utisak kao kinez iz kampanje (122TM) koji nije loš tenk, ali opet ništa posebno zanimljivo/zabavno. Biće neki review pretpostavljam od ovih lobanja što su plaćeni za tako nešto, ali nekako sam ubeđenja da ću preskočiti (više je do toga što me mrzi da igram, nego što je do samog rewarda...koji opet treba platiti goldom, al ajd, gold je obezvređen i nije toliko teško doći do 3500 golda bez da se troše pare).
 
Pa imate frontline da farmate poene za battle pass... I usput uzmete brdo kredita :)
 

load gold, desni klik da "zaključaš" metu - i udri :poop:
 
Ja imam 3 tenka iz proslogodisnjih novogodisnjih kutija koja jos nisam ni poceo da koristim. Trenutno sam odusevljen sa Char futur 4, mada nije jednostavan za igru. Ovog maratonca preskacem svakako.
 
Izvini posto je malo duzi post nisam stigao ranije da napisem.
Konf je sledeca:
Ryzen 7 2700x
16GB ram 3200mhz
RTX3090 24GB
SSD Intel P3605 1.6TB
Monitor je 240hz pa nisam zakljucavao vsync.
Igram na 1728x1080 rezlocuciji i imam (zavisno od mape) 120-150 fps. Setovanja su HD client, impruved graphic i sve na ultra sem blura i extra effecata. Ono sto je interesantno je da u task menadzeru cpu je na 30% a gpu na 0% usage, znaci bukvalno 0 i ponekad predje na 1%.
U OBSu sam stavio da nvidia radi encoding i fps mi se nesto i ne razlikuje od toga da li strimam ili ne.
Gledao sam nekog nemca na strimu i on ima istu kartu i setovanja u igri i 300 fps, e sad on tvrdi da je do cpu jer on ima bolji cpu ali meni nije jasno kako mi je cpu bottleneck kad stoji na 30% usage.
Sto se strima tice, hteo sam da neko ko gleda strim uporedi kvalitet slike kod mene i kod nekih pro strimera. Mislim na to da li ima nekih stucanja, zrnavljenja slike, gubitka fps i slicno. Naravno mislim na igru, kameru zanemarite, nasao sam je u fijoci cisto da je ima.
Jos bi mi znacio bilo kakav savet oko podesavanja OBSa i svega ostalog oko twicha. Kanal sam startovao pre par meseci vise iz radoznalosti nego sto nesto ocekujem od njega ali bih hteo da to bude na pristojnom nivou bez obzira na slabu posecenost.
Bacio sam ti pogled na twitch sinoć. 65FPS u FL je definitivno malo za GPU koji imaš.

Naravno, bitno je da može da se igra jelte.
 
Bacio sam ti pogled na twitch sinoć. 65FPS u FL je definitivno malo za GPU koji imaš.

Naravno, bitno je da može da se igra jelte.
Posto zavisno od mape pa i desavanja u svakoj partiji fps veoma varira, testiram tako sto uzmem jedan replay i sa fraps izmerim prva dva minuta u borbi. Tako mogu merodavnije da ocenim realan fps.
Sa RTX3090 sam imao 165 fps average dok usage ne prelazi 40%, kasnije sam stavio GTX1660Ti i sa njom imam 150 fps averaga a usage ide do 95%. Tako sam dosao do toga da sam limitiran procesorom i da mi je bezveze da vrtim RTX3090 kad imam skoro pa isti fps sa kartim koja je 6 puta jeftinija.
Frontline predpostavljam da je malo zahtevniji od randoma, plus je strim ukljucen, i eto ti pad na 65 fps sa ultra podesavanjima na GTX1660Ti.
Sinoc je uglavnom moglo da se igra osim nekih pola sata kad sam imao problem sa netom vise nego sa konfiguracijom.
 

targetirao sam ga za markovanje....bar za sada, ako me ne smori (T-832 mi prevelik zalogaj trenutno)
 
Rinoceronte - moj guilty pleasure tenk.

Znam da je poprilicno meme i cesto u T10 bude bas nekompetitivan, ali iz nekog razloga cesto imam vrh partije sa njim (ne bas ovako sa 7.6k dmg) i mnogo mi je drag :)


shot_042.jpgshot_043.jpg
 
Poslednja izmena:
Posto sam sada instalirao igru reko da uzmem ovu nagradu i po dobijenim nagradam idem u ovih 7 godina sluzbe.

Imao sam na nalogu nekih 5500 bondova i kupio sam jos 3x i dobio 1500 ali se ne slaze sa onim na sajtu sto prikazuju. Jel se ti bondovi za kupovinu resetuju ili kako? Posto sada imam nesto malo vise od 7000 i ne bih da uzmem neki tenk jer imam samo dve opcije onaj tigar 131 ili t23e3, e sada ne bih uzimao nista od toga ako ne moram nego bih uzeo jos tih bondova da kupim posto imam jos 6 tokena na raspolaganju.

U izboru preko 8000 bondova vec ima solidan izbor i iskreno ne znam ni za koji bi se odlucio.
 
Posto sam sada instalirao igru reko da uzmem ovu nagradu i po dobijenim nagradam idem u ovih 7 godina sluzbe.

Imao sam na nalogu nekih 5500 bondova i kupio sam jos 3x i dobio 1500 ali se ne slaze sa onim na sajtu sto prikazuju. Jel se ti bondovi za kupovinu resetuju ili kako? Posto sada imam nesto malo vise od 7000 i ne bih da uzmem neki tenk jer imam samo dve opcije onaj tigar 131 ili t23e3, e sada ne bih uzimao nista od toga ako ne moram nego bih uzeo jos tih bondova da kupim posto imam jos 6 tokena na raspolaganju.

U izboru preko 8000 bondova vec ima solidan izbor i iskreno ne znam ni za koji bi se odlucio.
Zavisi koji tip tenka volis i da li ti treba za treniranje neke nacije.
 
Ma ja ovo igram kada se setim. Ne igram nekada po par meseci i onda instaliram odigram koju partiju i sve bude super i onda me ubiju na glup nacin iznerviram se i obrisem igru i ne palim opet par meseci.

Eto kako ja igram. Ali bih uzeo neki tenkic da je ono da nije sada ni mekan a ni da uzmem neku kornjacu koja ce mi se vuce po mapi i dok ja dodjem do borbe ono gotovo.
 
Ma ja ovo igram kada se setim. Ne igram nekada po par meseci i onda instaliram odigram koju partiju i sve bude super i onda me ubiju na glup nacin iznerviram se i obrisem igru i ne palim opet par meseci.

Eto kako ja igram. Ali bih uzeo neki tenkic da je ono da nije sada ni mekan a ni da uzmem neku kornjacu koja ce mi se vuce po mapi i dok ja dodjem do borbe ono gotovo.
Znaci neki MT :) Ja igram sa T 34-3 i super mi je, vidim da ljudi isto vole STG Guarda :) Oba imaju debele cevke i jako mlate, imaju lepu brzinu i zabavni su za igranje.
Od teskasa, Crysler je neprobojan spreda pa ces preziveti duze ali moras da pucas zlatom a Patriot univerzalno dobar :)
 
Ja konacno uzeh 121b
 
Ma ja ovo igram kada se setim. Ne igram nekada po par meseci i onda instaliram odigram koju partiju i sve bude super i onda me ubiju na glup nacin iznerviram se i obrisem igru i ne palim opet par meseci.

Eto kako ja igram. Ali bih uzeo neki tenkic da je ono da nije sada ni mekan a ni da uzmem neku kornjacu koja ce mi se vuce po mapi i dok ja dodjem do borbe ono gotovo.

Tako ja imam 14 godina WoT staza, od kojih jedno 10 godina pauza zbog popizditisa.
 
Dobar je WoT, jer da nije ne biste bili vi još uvek tu😉
 
Jel neko prati Twitch i one nagrade sto dele za gledanje?

Sinoc pratio WoT njihov kannal i treba 3 sata da se gleda da se dobije Mistery Box, naravno ostavim komp da radi i ja legnem da spavam, trgnem se kasnije vidim stream zavrsen a moj procenat stao na 94%, reko ajde kasno sam poceo da pratim. Danas kod QuickyBaby gledao i dobijem onih 10 Festive Tokens, krene novi strem od WoT-a reko sada uzimam sigurno, zavrsio 100% pokupim nagradu ali na nalog nista nije stiglo, pitam u cetu ostale jesu dobili neki kazu momentalno neki ni posle sat ipo nisu dobili.
 
I ja sam pravio duge pauze ali zbog posla, kad me sateraju u ugao onda batalim wot jer ne mogu da zavrsim posao a pritom ne mogu ni da igram kako treba.
Sto se tice bondova, i dalje smatram da je najpametnije iskoristiti ih za epik opremu.

U trade shopu sam zamenio T34B za HWK 30 i mogu vam reci odlicno potrosenih 400g.
Tenkic brz, odlican top, 1on1 dobija svakog lajta, fantastican viewrange za t8 (519m).
Od minusa tu je mozda malo losiji camo i to sto je tenk ogroman, veci od nekih medijuma.
Mogao bi reci da je to RHM u t8. Mark u 103 borbe.

shot_028.jpg
 
Imaš li tri markice na Elc-u? Vidim da si blizu 95% (mogao je i pasti, pa zato pitam)?

Čudi me da nemaš 13 57....ja nisam baš neki "light igrač", ali 13 57 mi je ultra zabavan tenk, bez obzira u kakav MM upadnem sa njim.
 
Imaš li tri markice na Elc-u? Vidim da si blizu 95% (mogao je i pasti, pa zato pitam)?

Čudi me da nemaš 13 57....ja nisam baš neki "light igrač", ali 13 57 mi je ultra zabavan tenk, bez obzira u kakav MM upadnem sa njim.
Imam odavno ali ga i dalje igram povremeno, ipak je to najbolji t8 LT.

13 57 se uglavnom prodavao za lovu a ja ne kupujem tenkove u wotu i tako.
 
Ja sam ga uzeo za golde - na black marketu, caravanu ili nekom sličnom "eventu". Ubeđen sam da je baš black market bio.
Nije da ne dajem pare na tenkove u igri, ali ne dajem pare na lajtove 😁
 
Ja sam bio beta tester, pa sam se smorio nakon godinu dana sto je igra krenula live, svi su samo kampovali, + je mm bio jaaako retardiran (danas ljudi kukaju na mm a ne znaju kako je bilo 2011-e). Pa sam se vratio nakon 9 godina, i sada manje vise samo wot i igram.
 
Ja sam ga uzeo za golde - na black marketu, caravanu ili nekom sličnom "eventu". Ubeđen sam da je baš black market bio.
Nije da ne dajem pare na tenkove u igri, ali ne dajem pare na lajtove 😁
Slazem se ali opet si dao prilicnu kolicinu golda, ja sam za HWK dao 400g i relikviju od tenka T34B.
 
Od svih ovih novih tenkova, deluje mi da je Obj. 752 "sleeper OP" tenk. Ultra troluje armor, 3x390 za 6.4 sekunde. U 26 partija sam imao nekoliko 7k combined partija poput ove, a pritom ni 1467 base exp-a nije dovoljno za Ace Tanker sto mi govori da dobri igraci delju sa ovim tenkom. U prvih nekoliko dana je Ace ultra lagan da se dobije, sa ovim tenkom ocigledno mora da se pocisti pola protivnickog tima u full T10 partiji.

shot_065.jpg

shot_068.jpg
 
Dobar je 752, ali nije mi nešto zanimljiv za igranje. Odigrah 36 partija do sada, 50% uspešnosti, a prosečna šteta mi je malo preko 1900 (nisam ni u 30% :sick:) Nisam baš imao ovakve (kao kolega bojsa) partije. Nisam siguran da li mu armor toliko troluje koliko mislim da ljudi još nisu naviknuti da pucaju u njega. Šta znam. Sinoć sam imao dve dobre, a baš zanimljive partije. Obe su ušle u 12ti minut.

capture1.png

capture2.png

Prvu sam mogao uzeti Kolobanova, ostao sam 1vs5 na ovu četvoricu preživelih + T30, pri tom su svi bili na 1 pogodak (osim pomenutog T30 i JT-a). No, ja sam bacio pola HP u prvoj trećini partije, a gledam snimak posle - lik u T-54 mod je odigrao maestralno, tako da realno ni promil šanse nisam imao.
Drugu umalo nisam prodao na kraju jer sam promašio kolegu 752 sa 50m od pozadi ((!!!)). Naravno, lik mi nije oprostio i "snap-ova" me. Da ne psujem RNG :LOL:
 
Dobre partije :)

Da, gun handling nije bas najbolji, ali to je tema ruskih tenkova, najvise me podseca na Defender top. Nekad sve ide kako treba, a nekad full naciljan, stojis ti, stoji protivnik i tenk opali u patos :)

Ja sam probao par kombinacija, najbolje mi se pokazao Bond Vent, Bond VSTAB, Bounty IRM i hrana. Sa tim se maksimalno kompenzuje ocajan gun handling, a vent mu u kombinaciji sa hranom daje maksimalan DPM i opet pomaze oko manje-vise svih statova.

Sto se armora tice, samo top na gore kada ne pucas, maksimalno treba da se koristi 8 stepeni spustanja topa, i sto vise levo-desno cimanja kako bi naterao protivnike na gresku :)
 
Ja sam uzeo ludi KV-5 za bondove i sjajan je tenk za zaradjivanje kredita, nisam imao partiju ispod 50k a nemam premijum nalog :D
Ocekivao sam da je malo okretniji/brzi ali su ga ocigledno nerfovali jer je bio cirkus sa njim i ramovanjem :)
 
Posto mi fali jos nekih 550 bondova do 8k, malo sam se raspitao u drustvu koje jos uvek igra da li neko ima T26E5 Patriot i javio se jedan koji ima brdo tenkova pa mi je dao nalog da probam sta hocu.

Patriot je fenomenalan ali sam video jos dva kandidata T-103 i AMX M4 MLE. Liberte koje sam probao.

Patriot mi se svidja sto je mobilan, dobro busi druge tenkove nije glomazan i velik ko druga dva.

T-103 me je iznenadio sa mobilnoscu, sto mu se kupola okrece, ima najvecu armor penetraciju i najveci dmg, isto dosta puta ga dinguju, odlican dmg pravi pa je ocekivano da ce dobro zaradjivati, mana je ta sto je tenk ogroman i dugacak, visok i neverovatno ga brzo odkriju ma koliko da sam bio iza mojih saigraca.

AMX sve ok, brz, mobilan, okretan je onako, isto odlicno busi neprijatelje, mana sto je visok i dugacak pa nije ga najlakse sakriti negde u borbi pa ga lako buse.

Kolega ima jos tenkova koji su na ponudi pa cu isprobati jos neke, a ujedno cu i ovu trojku od gore da probam jos koju partiju pa dok ne skupim dovoljno bondova cu se odlucim za neki ako pre toga ne obrisem igru jer vec pocinju da me nerviraju. 😄
 
Nazad
Vrh Dno