Šta je novo?

Wipeout HD!

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
wipeout-hd-20080313095722259_640w.jpg


http://www.ps3fanboy.com/2008/08/06/ps3-fanboy-hands-on-wipeout-hd/

Platform: PS3 (PSN)
Release date: jos malo :)


Bio sam hype-ovan za Wipeout HD, ali sad kad sam cuo za ovaj Zone Mode i custom soundtracks sad sam jos vise! :D To nije novo za one koji su igrali PSP verzije ali meni jeste, uglavnom, sama staza i svetla na stazi i teksture se menjaju u zavisnosti od pesme koja tece, kao one Winamp vizualizacije! Mnogo dobra stvar!
Takodje, upravljanje sixaxis-om je sjajno uradjeno i kazu da je najbolji nacin za igranje..

Dobar preview u ovom videu: http://www.youtube.com/watch?v=GDgX8Pqg6f8

Originally Posted by Ps3fanboy
After a months-long delay supposedly caused by failing seizure tests, it seems like WipEout HD is finally ready to debut on the PSN. The long-awaited HD follow-up to the PSP games, WipEout Pure and WipEout Pulse have many excited. One quick look at the game reveals exactly why: it is gorgeous, fast and absolutely breathtaking. We got a chance to play the upcoming downloadable title, and we limped away, impressed by the presentation and the absolutely visceral racing experience.

Yes, the game runs at a silky smooth 60fps. Yes, the texture work is fantastic. However, the technical achievements shouldn't overlook the game's great sense of style. While many of these tracks will familiar to PSP owners, they come to life with a brand new level of detail that the handheld simply couldn't pull off. There are all sorts of visual treats scattered across the tracks, and in your ship's HUD as well. The newly redesigned HUD is more dynamic than ever, distorting from nearby attacks, shaking during collisions, etc. Entering first-person mode will increase the sensation of really being in a supersonic vehicle even further.

One mode we're particularly impressed with this time around is the newly revamped HD Zone mode. Zone was one of the best modes from the PSP games, and this time it's back with a few enhancements. While Pure featured high-contrast tracks, Pulse added a bit more color to make it more visually appealing. HD takes it a step further with music synchronized textures on the tracks themselves. The music you're listening to will dynamically change the look of the track as you race along it, and as your ship gets progressively faster with each zone you enter, the color scheme of the entire world may suddenly morph all around you. It's stunning and absolutely must be experienced. Speed freaks will be glad to hear that speeds in Zone now reach "Zen," a level far beyond the Phantom levels offered in previous games.


Progression through the single player campaign should be familiar to anyone who's played WipEout Pulse. Once again, the "Grid" mode returns, with players able to select various race types to progress forward. Each trial that's completed unlocks adjacent ones, and when the player gets an adequate number of points (from earning medals), they'll move onto another grid. Each grid will give players access to new levels.

The loyalty system found in Pulse also returns, to encourage players to use the same ships. Each race, regardless of winning or losing, will give the player experience points for that ship. Over time, new skins and other bonuses can be unlocked for the ships. There's also a Photo Mode, which allows you to take pictures from the game and save them to your PS3 hard drive to share.

For vets of the franchise that have played the PSP games, none of this comes as surprising. However, even the most seasoned racers will have to get used to the adjusted controls offered by the PS3 controller. Once again, both the D-Pad and analog stick can be used to manuver the vehicle. The ships slither along the tracks a bit more easily, although turning has become much more tightened since previous iterations -- don't overuse the shoulder buttons, as they are incredibly effective in HD. We're glad to see that in our races, many of the new weapons found in Pulse have returned, and the ability to do a 360 degree mid-air turn for a boost bonus is easier than ever to perform.

While much of the content should be familiar for fans, everything still feels brand new thanks to the magnificent engine the guys at Liverpool have created for the game. Don't think of this as a stopgap until a "real" WipEout game -- this really is the real deal. Once again, the PSN has upped the ante for the kind of content you can find through digital distribution. If this preview has got you antsy for more, worry not -- details on WipEout HD's new release date (and price!) are coming soon.
 
Poslednja izmena:
Valjda ce uspeti da ponove osecaj iz 2097.
 
Nadam se da ce jednog lepog dana izaci i za PC! Obozavam ovu igru! :smash:
 
Nadam se da ce jednog dana izaci.. s obzirom da je bilo prolece, leto, i sad je TBA.. navodno imaju nekih tehnichkih problema i navodno ne zadovoljavaju health standarde(igra nije prosla test za izazivanje epilepsije)?! mada to su samo priche.. ovi iz SCEE su objavili da dodaju nove stvari... who knows
 
Nadam se da ce jednog dana izaci.. s obzirom da je bilo prolece, leto, i sad je TBA.. navodno imaju nekih tehnichkih problema i navodno ne zadovoljavaju health standarde(igra nije prosla test za izazivanje epilepsije)?! mada to su samo priche.. ovi iz SCEE su objavili da dodaju nove stvari... who knows

Nisam pratio ta odlaganja ali sad citam da je razlog tome sto su prvobitno zamislili da to bude samo HD verzija sa PSP varijante.. Pa su onda izgleda odlucili da ovo ipak bude pravi pravcati next-gen Wipeout, 1080p, 60 fps, online, split screen... Ne znam sta je taj Audiosurf ali ovo prvi put vidim u igri, da se u odnosu na pesmu koju slusas menjaju svetla i teksture po stazi! ,) Verujem da je poprilican dozivljaj voziti tako pod dejstvom nekih opijata ;) jos ako je budu naplacivali 29.99 dolara kako se prica...
 
Poslednja izmena:
Nece doci na PC, posto ga pravi Sonyev studijo, i gle cuda, izdaje - Sony.
 
A bre al' volite da skrecete temu na totalno nebitne stvari. Ovo je Wipeout, najbolja igra u zanru, dodatni mod koji je dobar ili losh ili uzet iz neke nebitne igre nece to promeniti.

A shto se tiche odlaganja igre, bash je ovo shto je Boris poslednje rekao. Prvo su hteli da prave chist port sa PSPa, bile su tu samo staze i brodovi iz Pure i Pulse, i igra je oduvek bila 1080p@60, a krajem proshle godine su se predomislili i odluchili da ipak ubace puno novoga i zato se to sve produzilo. Onu prichu o epilepsiji je prosuo neki retard, kao da je ovo prvi Wipeout i prva takva igra i sada odjednom postoji problem.

Valjda ce uspeti da ponove osecaj iz 2097.

To vec imaju PSP verzije, tako da bi bilo glupo da ovo zeznu :)
 
Poslednja izmena:
Ovo je za PS3, ne za PSP :)
 
O Drajveru sad bih te nazvao papuancom ali ne zelim da vredjam stanovnike Papua Nove Gvineje... :D

Audiosurf je super igra i mogu samo da potvrdim da je sinestezija muzike i svetala u kombinaciji sa halucinogenim drogama mnogo dobra. Jos kad to dodje u Wipeout izvjedbi...
 
Pa gde sam ih ja uporedjivao :) To nisu igre iz istog zanra uopshte, a ako ti se tako neshto svidja, ima mnogo bolja, samo je na PS2, i zaboravio sam joj ime :d
 
Rez?
 
Mrmote jedan REZ nije sa PS2 vec sa Drimkesta :D
 
Ala je to bila dobra igra, igrao sam je na Dreamcastu.
Vi sa PS2 ste mogli kao specijalni feature da koristite Trance Vibrator :).
 
Dreamcast = niko...mada je imao par igara bas dobrih.
Meni je zakon bila igra Rollcage sa ps1
 
Dreamcast = niko...mada je imao par igara bas dobrih.
Meni je zakon bila igra Rollcage sa ps1

Jes bre, niko ga nije imao, osim mene. :)
Evo ga radi mi i dan danas ko satić, a vrhunskih igara je imao dovoljno, od kojih su neke ostale ekskluzive čak i danas.
Omiljene su mi: Virtua Tennis 1 i 2, Metropolis Street Racer, Shenmue, SoulCalibur, Resident Evil: Code Veronica, Half Life, PowerStone, Head Hunter, Crazy Taxi 2, Ikaruga itd.
DC ima ugrađen i 56k modem kao i odličan browser Web Planet, kojim se moglo pristojno surfati i igrati online igre.
Takođe postoji PS1 emulator bleemcast, koji iako nije nikada izašao iz beta faze, pušta dosta igara u punoj brzini recimo: PES, Raystorm, GT 1 i 2, Crash Bandicot, MGS, Tekken itd.
Imam i specijalno rađen disk sa ovim emulatorom koji pokreće Gran Turismo 2, uz razna vizuelna poboljšanja, tako da izgleda bolje nego na originalu.
A Rez jeste Dreamcast igra, koja je urađena naknadno na PS2, a ove godine je izašla i HD verzija za Xbox360.
Iako ga sada ne uključujem tako često, ovo je konzola za respekt, a sudeći po homebrew sceni i par sjajnih emulatora, proživljava svoju drugu mladost..
 
Svaka chast ako su nabrojane igre vrhunske i ako si zbog toga imao Dreamcast, mada me uopshte ne chudi.

Takođe postoji PS1 emulator bleemcast, koji iako nije nikada izašao iz beta faze, pušta dosta igara u punoj brzini recimo: PES, Raystorm, GT 1 i 2, Crash Bandicot, MGS, Tekken itd.

PS1 igre su se mogle igrati savrsheno u 1024 rezoluciji josh na Voodoo2, a i na PS2 :)

A Rez jeste Dreamcast igra, koja je urađena naknadno na PS2, a ove godine je izašla i HD verzija za Xbox360.

Rez je izashao za obe konzole istog dana u Japanu, a engleska verzija 4 dana pre na PS2, http://en.wikipedia.org/wiki/Rez
 
Poslednja izmena:
:)
Svaka chast ako su nabrojane igre vrhunske i ako si zbog toga imao Dreamcast, mada me uopshte ne chudi.

Bre, više voliš ad hominem učitavanja, nego leba da jedeš. ;)
Da, Virtua Tenis, MGS, Shenmue, SoulCalibur, Sonic Adventure 2 i još neke, jesu vrhunske igre svog vremena, šteta što to nisi znao, mada me uopšte ne čudi.
A DC sam imao (i imam) zato što GT2 najlepše izgleda baš na njemu. :)

PS1 igre su se mogle igrati savrsheno u 1024 rezoluciji josh na Voodoo2, a i na PS2 :)

To što rade na PS2, nije čudno, kad je imao hardversku PS1 podršku, dok je ovde reč o emulaciji, a nije mala stvar, kad konzola iz 98-e godine, može da izgura tako nešto.

Inače, za Rez sam pokupio info sa gamespota, gde su očito preskočili PS2 verziju u Japanu:

http://www.gamespot.com/search.html?qs=Rez&x=0&y=0
http://www.gamefaqs.com/console/ps2/data/517868.html
 
Poslednja izmena:
:)

Bre, više voliš ad hominem učitavanja, nego leba da jedeš. ;)
Da, Virtua Tenis, MGS, Shenmue, SoulCalibur, Sonic Adventure 2 i još neke, jesu vrhunske igre svog vremena, šteta što to nisi znao, mada me uopšte ne čudi.
A DC sam imao (i imam) zato što GT2 najlepše izgleda baš na njemu. :)

Hocesh da kazesh da ne znam koje su te igre, i nisam tada znao LOL ? :) Sve shto valja sa tog spiska je davno pre Dreamcasta postojalo na PS1 ili su postojale bolje igre u zanru, a onda i na PS2 tako da ne znam shta je tu razlog za kupovinu Dreamcasta. Jel ti hocesh da kazesh da si kupio bolju konzolu ili je samo branish jer je tvoja ? :)

To što rade na PS2, nije čudno, kad je imao hardversku PS1 podršku, dok je ovde reč o emulaciji, a nije mala stvar, kad konzola iz 98-e godine, može da izgura tako nešto.

Osim toga shto je to bilo "chudo", kakvu upotrebnu vrednost ima kada su i bolja konzola koja je u isto vreme postojala i PC mogli to isto da puste ? :) Koji je pravi razlog kupovine Dreamcasta pre PS2 ? Mogucnost surfovanja na CRTu sa fontom 50 ? :d

Inače, za Rez sam pokupio info sa gamespota, gde su očito preskočili PS2 verziju u Japanu:

http://www.gamespot.com/search.html?qs=Rez&x=0&y=0
http://www.gamefaqs.com/console/ps2/data/517868.html

Ochigledno, samo ja sam u to vreme imao PS2 a ortak Dreamcast pa sam sluchajno znao podatak, a onda ga i proverio.
 
Poslednja izmena:
Hocesh da kazesh da ne znam koje su te igre, i nisam tada znao LOL ? :) Sve shto valja sa tog spiska je davno pre Dreamcasta postojalo na PS1 ili su postojale bolje igre u zanru, a onda i na PS2 tako da ne znam shta je tu razlog za kupovinu Dreamcasta. Jel ti hocesh da kazesh da si kupio bolju konzolu ili je samo branish jer je tvoja ? :)

Pa to je još gore, ako znaš, a pričaš da su postojale i na PS1, mada još nismo odlučili da ti odlučuješ šta je "sve što valja". :)
DC sam uzeo zato što sam posle 4 godine korišćenja PS1, želeo nešto bolje, a PS2 još uvek nije bio pristupačan.
Činjenica je bila da su skoro sve igre koje sam pomenuo izgledale sjajno i jedino što sam mogao je da ih poredim sa PS1, jer kao što rekoh PS2 je tek bio u najavi, plus još par godina dok se omasovio kod nas, taman dovoljno da DC lepo ispuni taj prostor.
I zato kad pitaš da li sam kupio bolju konzolu, naravno da jesam ali od PS1, čije mnoge igre i dalje volim, kao i ove sa DC-a, kao i sa PS2 nakon što sam ga nabavio.
E sad protiv "argumenta" da su postojale bolje igre u žanru se ne može ništa.
Meni je tada Virtua Tenis bio najbolji u žanru, Shenmue 1 i 2, SoulCalibur, Quake III arena, MSR, NBA 2k2 takođe..
Da ne pominjem igre koje su postojale i na PS1, a redom su bile (što je i normalno) bar vizuelno lepše.
A ne bih se baš ni podsmevao ugrađenom modemu i mogućnošću da se ide na net, jer je za tadašnje standarde to bilo sasvim dobro rešenje, postojala je podrška za online igranje, a surf je naravno bio u drugom planu, kao što je i sada na konzolama.
 
Nazalost, ja tu ne vidim ni jedan dovoljan razlog za kupovinu konzole, a zbog "imao je bolju grafiku a PS2 se josh nije pojavio" moze da kupuje klinac koji je zalutao u Beosoft gde ga je prodavac izlozio najstrashnije.
 
... a potvrdjeno je i da radi u native 1920x1080 rezoluciji@60FPS. (lurk on Beyond3d for the source).
 
Nazad
Vrh Dno