Šta je novo?

Windows Phone 8 diskusija!

@Boris
Pre će biti scenario koji je Joker. Ne bi trebalo da ima neke veze iz koje aplikacije on tebi šalje poruku, svaki SMS ima standardan format (bar bi tako trebalo da bude). Probaću kada stignem može da se simulira situacija ako imaš broj 060 xxx yyyy ti ubaciš u kontakt NEKO_IME sa brojem 064 xxx yyyy i šalješ poruke sa 060 broja :)
 
@Boris
Pre će biti scenario koji je Joker. Ne bi trebalo da ima neke veze iz koje aplikacije on tebi šalje poruku, svaki SMS ima standardan format (bar bi tako trebalo da bude). Probaću kada stignem može da se simulira situacija ako imaš broj 060 xxx yyyy ti ubaciš u kontakt NEKO_IME sa brojem 064 xxx yyyy i šalješ poruke sa 060 broja :)

Evo na licnom primeru. Moj klinac i ja imamo "isti" broj, on 064 ja 069. Ranije je to brljavilo, uvek je pikazivalo isti kontakt ili moj ili njegov, kako kod koga, kada zovemo. Medjutim sada toga vise nema, supruga koristi HD2 sa WP7.8 i normalno joj se pokazuje ko je zove ili ja ili sin.
 
@jocic10
Pa onda je to to, stvarno ne znam šta bi mogao da bude problem a voleo bih da znam.
 
Imam Lumiu 620 i pokušao sam ažuriranje telefona ali mi izbaci sledeće obaveštenje wp_ss_20130917_0001.png
zbog čega?
 
Navodno znaju za problem i resice... Sta je tacno problem ne znam. Full Flash radi bez problema...
 
Skines ovo:

http://www.mediafire.com/?mdgg8b0uj0950cf

Instaliras, preko USB povezes telefon, pokrenes program, sacekas da nadje koji je model u pitanju i ima li apdejta i ako ima kazes Yes i to je to.

Posto se na ovaj nacin ponovo upisuje softver gube se sve aplikacije i svi podaci u telefonu tj vraca se u fabricko stanje. Preporuka je pre toga da se u telefonu pod backup opcijom napravi backup podesavanje i liste aplikacija na skydrive. Kada se zavrsi instalacija softvera telefon ce sam ponuditi da vrati sva podesavanja i instalirace aplikacije koje su do tada bile na telefonu sto umnogome olaksava ponovno podesavanje telefona.

nc3nn114yo0qx554g.jpgub3411i45utnzwm4g.jpg
 
I onda ti meni pricas nesto o OTA? :) Zar nije WP savrsen kako si rekao u prosloj temi i da treba OTA da radi i da ne treba normalnom korisniku full flash, a ti upravo ovde to pricas...
 
Poslednja izmena:
Nije ovo full flash, ovo mi se cini kao kad updateujes Samsung preko Kiesa :)
 
Rekao je full flash, a full flash je kao preko Odina, a ne preko KIES-a... Kies koliko znam ne moze da flesuje telefon, nego on update-uje, a Odin flesuje. Ne koristim Kies od prvog mog susreta sa njim, pa reci ako se promenilo da mozes da skines zip i flesujes? ;)
 
Full flash je. I da citiram tebe, ne govori da sam rekao nesto sto nisam. Covek je pitao kako se radi full flash i dobio odgovor. Ono sto sam tebi napisao to i mislim...
 
^
Pa na onoj slici pise Nokia Software Updater ;)..valjda je za updateovanje
 
Tako je. Apdejtujes na novu verziju tako sto uradis full flash jer program samo to radi. Glupo je malo da se ubedjujemo oko toga sta radi program a nisi ga ni probao :)
 
Meni hoce, al ne vidim na telefonu (nikad ne vidim svoje mejlove kad recimo pisem u nekoj grupi), al na kompu se uredno vidi. Jesi na Amberu, ja jos nisam instalirao.
 
Ja sad probao i radi. Može i da se otvori slika. Još uvek sam na GDR1, ako nešto znači.

Inače, došao da javim da je danas besplatna aplikacija pod nazivom Flashvideo

Gledao danas Srbija - Slovenija sa firstrowsportsa (jedan od onih sajtova gde mogu da se gledaju praktično svi sportski događaji uživo). Mislio sam da je ovako nešto nemoguće sa WP telefona zbog nepodržavanja flasha, ali ovaj program nekako to zaobilazi.

Može biti od velike koristi ako hoćete nešto da gledate, a nalazite se vani. Žao mi je što nemam data sence još uvek. Baš bih rado proverio koliko MB ode za 10 minuta, na primer. Baterija, sa druge strane, jako fino "strada" u ovakvoj avanturi. :)
 
Zašto UC Browser određene fajlove hoće da skine, dok se određene otvara File Downloader i onda kreće patnja sa kopiranjem linkova itd?
 
Rešen problem oko ažuriranja telefona. Sve lepo sam odradi i nikakvi podaci se ne gube.
 
Ne diraj nista...
 
To je normalno. Biće sve o.k. ;)
Kod mene čitav proces trajao oko 45 minuta.
 
Da... Sve je bilo završeno za nekih 25-30 minuta. Pojavila se aplikacija Data sense i časovnik na zaključanom ekranu. Čini mi se da je sada bolji kvalitet fotografija sa blicom. Super je i Nokia Smart Cam. Par novih podešavanja... Očekivao sam da će ubaciti i sim toolkit, ali toga definitivno nema na Lumia 620. Ne radi Nokia Video Upload, tj. nakon prijave na YT nalog javi grešku da nije moguć upload - mada pre bih rekao da je to problem do Google-a. Prvi utisak OK.
 
Da li ima taj gdr2 za 8x? Kako da znam da li je vec updateovan? Ima li neka kvaka za update?

edit
kod os version pise: 8.0.10327.77
 
Poslednja izmena:
naravno, ja instalirao danas, popodne.
 
Ja sad probao i radi. Može i da se otvori slika. Još uvek sam na GDR1, ako nešto znači.

Inače, došao da javim da je danas besplatna aplikacija pod nazivom Flashvideo

Gledao danas Srbija - Slovenija sa firstrowsportsa (jedan od onih sajtova gde mogu da se gledaju praktično svi sportski događaji uživo). Mislio sam da je ovako nešto nemoguće sa WP telefona zbog nepodržavanja flasha, ali ovaj program nekako to zaobilazi.

Može biti od velike koristi ako hoćete nešto da gledate, a nalazite se vani. Žao mi je što nemam data sence još uvek. Baš bih rado proverio koliko MB ode za 10 minuta, na primer. Baterija, sa druge strane, jako fino "strada" u ovakvoj avanturi. :)

taj progaram (FlashVideo) zaobilazi flash, tj. to si radio kad si njega instalirao, ili si morao nesto pre jos?

Meni nije nasao u search!? Tek posle 3,4 pokusaja

zar je bitno iz kog pokusaja je nas'o, bitno je da je nas'o :D
 
kexi je napisao(la):
taj progaram (FlashVideo) zaobilazi flash, tj. to si radio kad si njega instalirao, ili si morao nesto pre jos?

Sve program sam odradi. Odeš na ponuđeni sajt, izabereš stranicu sa linkovima, onda klikneš na "Scan", on iščupa linkove sa stranice koji mogu da se puste i klikneš na onaj koji ti treba. :)
 
Nazad
Vrh Dno