Šta je novo?

Windows Phone 8.1

to zavisi iskljucivo od hardvera tj procesora. nije bitno koji je os (8.1/10...) jedino kada se pokrene kortana, da stalno slusa dok je aplikacija aktivna, ali trosio bi vise baterije.
 
Ljudi, potrebna mi je vasa pomoc. Vec godinu i po dana na svojoj Lumii 720 imam net samo preko WiFi i uopste mi nije smetalo, cak suprotno ali sada mi treba net. Kako da aktiviram megabajte koje dobijam kad aktiviram promocije, tj onu H mrezu? Pretpostavljam da ce baterija znatno krace tada trajati ali....
Znam da je u access point pa na onaj plus (add) i da posle sledi popunjavanje Internet APN, Username, Password, Proxy, Network type, itd, itd.
Unapred Vam hvala.
 
c4ef35ecf6dd0d62236036d094f34d99.png
H ces dobiti kada odes u Settings (podesavanja) i udjes u opciju sa slike :)

Izaberi 3G , uzivaj u brzini H :D

A u acess point moras imati profil za mrezu, to ti je sigurno aktivirano ali proveri.
5a1ada77d874e3c02ea314f5a88ec7a6.png
 
Poslednja izmena:
Dejo, 3G mi je uvek bio aktiviran ali nigde H mreze nema... :D A u access point naravno da ima profil (Telekom Srbija).
Kazem, mislim da treba da se u access point napravi nov profil sa popunjenim onim podacima. :D
Samo meni ne pise cellular + SIM vec mi pise mobile + SIM.
 
Poslednja izmena:
Isti djavo ti mozda nemas GDR2 pa zbog toga...ti pise mobile + SIM.



Tuzi Lelekom, posto je sa H veci i bolji download/Upload to je 3.5G a ta lumia koliko se secam to podrzava. Odradi speed test, skini ovu app:







Check out "Network Speed Test" for Windows Phone







http://www.windowsphone.com/s?appid=9b9ae06b-2961-41ef-987d-b09567cffe70







Nisam siguran kako bese ide na MTS apn, ali ako je ubacen to bi trebalo da radi lepo, sem ako ,nije mts zakinuo na signalu, a i kod lumie je problem posto nema 3G lock.. Pa malo,malo predje na 2G kada oslabi 3G signal.

509942055541d92c8b5cb20de4401d54.jpg


E da ukljuci ovo ..
 
Poslednja izmena:
Mrsavo, salim se ok je za 3G

Ja na HSPA+ izvlacim oko 20mb



1f57ea63a3376c1fab5d6d26dd499953.png
 
Poslednja izmena:
Evo mog screenshot-a, 4G VIP, pre par minuta
wp_ss_20150513_0001.jpg
 
Zvao sam operatera i sve je sredjeno. Imam H+ mrezu sada kada se aktivira mobilni net. Jedino sto ce baterija sad da mi traje verovatno pola dana. :D
Ali dobro, ionako za 3, 4 mes planiram da uzmem L640 XL.
 
Pored moje 1520 uzeo sam jos najmanju lumiu da mi sluzi za tracking (trcanje, biciklizam, hodanje). Na oba telefona imam jedan isti glavni nalog. E sad, sa 1520 imam backup svih stvari. Kako sad stoji stvar sa ovom malom lumijom. Da li ona ima svoje mesto na klaudu za backup ili se tu nesto preklapa.
Hteo bi da probam Win10 na maloj lumiji pa da nesto ne zeznem pre upustanja u avanturu sa Win10.
 
Kod mene od wp10 ni traga a ni glasa :( kroz apdejtove.
Stavljao sam sve na USA itd ali avaj. Ni makac...
 
Pa skini Insider app,uloguj se i podesi fast ring,restart i proveri na update...
 
Šta je fast ring i gde i kako da ga podesim?
Molim za prosvetljenje.
Tnx
 
Pa u w.insideru, tu ga odabereš, ali prethodno se registruješ sa mailom i kroz taj nalog kreneš...
Probaj...
Posle ti skida update, prvo gdr2, pa posle w10...
 
Poslednja izmena:
Ahaaa.
Sve odrađeno i sada mi nudi WP10 InsPrev to download and install.
Nenade tvoja preporuka?
To be or not to be?
tnx

TO BE!
Odeee WP10 download...
 
Poslednja izmena:
Zahebao si se, verovatno si do sad to i shvatio :D
Ja sam ga stavio na malisana i bas je beta, teska beta. Pola stvari i ne radi ili ne radi kako treba. Ok da se vidi kako ce sve to izgledati ali cak ni za sekundarni telefon nije bas...
 
Zahebao si se, verovatno si do sad to i shvatio :D
Ja sam ga stavio na malisana i bas je beta, teska beta. Pola stvari i ne radi ili ne radi kako treba. Ok da se vidi kako ce sve to izgledati ali cak ni za sekundarni telefon nije bas...
Zahebo se nego šta.
Aplikacija People mi ne radi od kada sam dodao Google nalog odakle preuzimam brojeve telefona.
Ostalo manje više.
Kako da vratim na 8.1 GDR2 ??? koji je, inače i bio na njemu???
 
Ne znam sta da kazem za win10. Mozda je utisak mlak jer jos uvek nije ni blizu bete pa nista i ne radi :) U globalu na malom telefonu mi ne treba gotovo nista, samo gps i par tracking programa. Verovatno cu da ga zadrzim i navikavam se polako gde sta stoji pa posle da mi sve bude normalno na 1520.
Svidja mi se sto sam ovo probao bas na drugom telefonu i video da mogu da instaliram GDR2 i na 1520 a ne da cekam mesecima da se neko smiluje da pusti update.
Na brzaka sto sam primetio.

-kamera neki put snimi sliku, neki put samo ispadne iz programa
-ne mogu da postavim sliku koju ja hocu na plocici sa slikama
-neki put nece da pinuje program na desktop
-u podesavanjima ima opcija koje nisu u funkciji
-neke ikonice na desktopu deluju muljavo (kao da je neko malu sliku povecao)
 
Javljam kada budem vratio fon na wp8.1g2.
Paaa, ovo nije ni beta već neka kasna alfa.

Mada od kada sam totalno prešao na Mac mene glava više ne boli i od sada pa na dalje samo WP a za komp Mac tj Apple ;)

Srki, pređi na Apple i preporodićeš se što se tiče video obrade i uopšte rada...!
 
Ti si apsolutno lood ako mislis da bi IKADA mogao da predjem na nesto drugo :d. Microsoft gledam kao clana familije, kao najrodjenijeg / najmilijeg :D Za mene je Microsoft zajedno sa Windows-om pocetak i kraj, alfa i omega, adam i eva, kao svez hleb koji zamirise svako jutro kada prodjem pored pekare..... :)
 
LooooL koji crni apple :D ja sve planiram da vratim se vratim na 8.1 al nesto mi neda, svidja mi se ovaj build w10 :)
 
Ja sam koristio nekih sat vremena hadsfree profil i odradio par file transfera sa 1020 na komp preko bt i lepo radi, e sad nebi me cudilo ipak je preview :D
 
Nazad
Vrh Dno