Šta je novo?

Windows (phone) 10

Prosleđivanje poziva je bolje na 8.1 nego na 10. Tamo može da se bira između svih poziva, kad si zauzet ili kada ne odgovoriš i može da se izabere na koji broj se prosleđuje iz tel imenika a na W10 je samo opcija prosleđivanje i ručni unos broja.
 
Mene sad svrbi ovaj novi bild... da li da se zezam opet? Šta se spominjalo za firmware insajderima za ove 8.1 Lumije?
 
Ja ne vidim neku razliku u odnosu na prethodni build, sve isto radi...

Bug fixes
Improvements to Kanji input when using Continuum
Thumbnails for portrait videos should now appear more quickly
Improvements to Internet Sharing on some network configurations
Fixed an issue where Word Flow would not function properly on some sites in Microsoft Edge
Fixed an issue with Microsoft Edge that prevented the "close all tabs" option from closing all open tabs
Improvements to IMS Registration on some networks
Fixed an issue with the OOBE that caused adding an MSA account to fail and prevent the account from being re-added after the failure
Improvements to email sync experiences when connecting to Wi-Fi networks with a captive portal
Improvements to data collection profiles on dual SIM devices
Updated background processing of multiple changes to improve battery life
Improvements to the quality of video record to SD cards
Improvements to audio in video recording for some scenarios
Reliability improvements for the OS, the Start screen, app updates, and Windows Feedback app
Improvements to alarm reliability
 
Poslednja izmena:
"Improvements to alarm reliability"

Sto bi ikad bio i smeo da bude unreliable!



Sent from mTalk
 
Mobilni internet trosi mnogo vise baterije, pogotovo zavisi i od kvaliteta signala
 
Kakvi smo mi debelokozci, ajde sto Deezer pusta dve pesme pa stane, sad i Groove music nece da bekne, nijedan plejer nije hteo da pusti pesmu dok nisam restartovao.. Izvini HSV na preporuci 107 builda..
 
Baš me zanima kako se ovi problemi ne manifestuju svuda. Razumem da je modela , vidim da je 550 ima dosta problema - Čudno mi je što se poneko javi da ima problem na Lumia 640 koji nisam nikad video, da li zavisi koja je verzija telefona, odakle je , nemam pojma .

Ovo da se gasi muzika , da neće da pusti pesmu, da se gasi fm posle zaključavanja i slično nisam video. Hard reset nisam radio uopšte posle instaliranja tamo januara .
 
I mene bas zanima kako kod svakog radi drugacije. Nije mi tu foto-aparat, ako navatam komsiju bas cu da snimim to sa muzikom.
 
Lumia 820 build..107, za sada radi više nego solidno... Rekao bi... Odlično!
 
Kako da sinhronizujem sms na nalog? Hocu da vratim na 8.1 a poruke su mi potrebne da ih zadrzim. Apps mogu da reinstaliram i rucno.
 
Kako da sinhronizujem sms na nalog? Hocu da vratim na 8.1 a poruke su mi potrebne da ih zadrzim. Apps mogu da reinstaliram i rucno.


Uključiš sinhronizaciju ,messaging-settings

3o3uaFY.jpg



Sent from mTalk
 
Ako uspe, svaka mu cast. Meni nazalost nije sinhronizovao SMS-ove koje sam primio da 10-ku, tako da sam morao sa 8.1 da se vratim ponovo na 10. Jedino da skines onaj contact+sms backup app, pa s njim. Doduse, na jednom threadu na WC ljudi su pricali da su dobijali poruke nazad posle 1-2 nedelje. Samo treba biti strpljiv. :D
 
Meni isto je pobio sve poruke sa 10ke, džaba Sync uključen...
 
Ko zna kad ću ja opet na 10ku. Do daljnjeg od mene ima jedno veliko NOPE!
 
Ja sam pre neki dan ubacio Release verziju na 735, za sada radi ok.
 
Kod mene na 640 stvarno sve odlicno radi. Nemam nikakvih problema.

Baterija drzi sta znam ja mislim isto ko na 8.1 i pre sam u ovo vreme oko 1-2h nocu imao nekih 10-30% i sada je tako.
 
Ali nikako mi nije jasno da je baš toliki kontrast... kod tebe sve odlično, kod mene apsolutni haos!
 
Meni takođe .107 radi super na 640ds.

Poslato preko mTalk
 
Kod mene isto nema neke razlike na 640 ds i 107 i 122 rade bez problema .
 
Izasao fix za Groove, sada koliko toliko radi, mada opet ima po nekoliko sekundi cekanja dok ne pusti sledecu pesmu. Nije plejer kriv, sve aplikacije se gase u pozadini, sve su na "Resuming", samo sto se ne vidi. Evo Vectir se svaki put rekonektuje kad se izadje iz standby-a. Nije ni cudo sto baterija odjednom traje duze.
 
Na zadnjem buildu aplikacije dosta duze ostaju u pozadini ,evo npr facebook se gasio posle svega nekoliko sekundi ,sada mi je u pozadini od juce i vraca se instant .

Sent from mTalk
 
Sa Groove nikad nisam imao problem da prestane da radi kad je u pozadini. Što se ostalih aplikacija tiče, one koje nisu prilagođene za W10M kao što je Tapatalk Classic, Mondo, Messanger itd. uvek pokazuju Resuming kada ih vraćaš u prvi plan, nezavisno od toga koliko vremena su provele u pozadini. Sa druge strane, mTalk, Newsflow, Whatsup (izgleda nadograđen kod za W10M), Facebook nemaju taj problem.
 
Nazad
Vrh Dno