Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ja držim sve na "bilo kada" i najbolje je to, sto imam tri broja sa windows telefonima, istim nalogom... I imam na sva tri telefona sve poruke... Dolaze mi uvek prvo na jedan, ali u roku 10tak minuta je na svim telefonima...
 
Ukljucen backup, naravno, pitao bih inace posle silnih hard-reseta, ali evo fale poruke cim sam se vratio na 8.1. Vidim na WC forumu problem poznat jos od doba Tutankamona.
 
Da, mada pretpostavljam da je on hteo da mu poruke stalno budu sinhronizovane - nevezano od backupa.

I inače mislim da sam ja to o kod sebe uočio, nije mi zapamtio poruke koje sam pisao dok sam prvi put imao Windows 10, kad sam se tad vratio na Windows 8.1 imao sam poruke od početka decembra, a nisam imao te od prethodnog dana na primer. Jedino što meni to nije bilo bitno, inače ne čuvam poruke, pa nisam tome pridavao važnost.
 
Kako doci do edu mail adrese.. Da li je bilo rijeci o tome na forumu?

Sent from mTalk
 
I vezano za continuum... Jel ima neki deo kojim bi se mogla na monitor povezati dva uredjaja - nekakav adapter? Malo sam gledao ovako bezveze na netu, nisam nista nasao, a logicno mi je da postoji. Mislim, onda da ko ima lumiju 950 ne mora stalno da usteka i isteka kabel iza, nego da u monitor kabel uvek bude ustekan, pa korisnik kako sta hoce da koristi - kad telefon onda telefon, a kad kompjuter onda samo kompjuter?

EDIT: Postoji, VGA spliter (recimo)...
s-l1000.jpg
 
Poslednja izmena:
Lumia 950/950XL su odlični telefoni ali im je i cena odlična :(
Od HPa će biti još bolja :D
 
Lumia 950/950XL su odlični telefoni ali im je i cena odlična :(
Od HPa će biti još bolja :D

I u MTSu ga nema, a i da ga ima sa nekom normalnom tarifom bi bio 60.000 umesto 75.000 (kao sto je to u Telenoru i VIPu)...
 
To mozda uz ugovor na 3 godine. Za ugovore na standardnih 2 godine cene telefona u lelekomu su obicno 1-2k dinara jeftinije nego kod konkurencije. Ciganisanje ako mene pitate. Ili daj osetniju razliku u ceni ili se nemoj brukati za 50 dinara. Telenor je tek posebno kriminalan. Za najjeftiniju tarifu telefon kosta npr. 90 000 dinara dok za tarifu od 3500 ili koliko vec naplacuju je svega 5 000 dinara jeftiniji nego za tarifu od 1500 dinara. VIP opet ni sam ne zna kako formira cene. Za neke telefone imaju zaista najbolje cene dok opet za neke druge cene kao da su iz CT-a. Treba nam neka firma da masovno uveze Xiaomi pa da ko ljudi za 200e kupujemo flagship performanse :) Ispravite me ako gresim ali mislim da najbolji odnos ulozeno/dobijeno ima lumia 640 xl.
 
Da li za lumiu 830 sad ima neki update, stavio sam na insider release preview I dao mi je neki configuration update, I da li je sad pametnije ići na slow ring?!
 
Koliko sam ja razumeo sada je Release Preview najpametnije uzeti.
 
To mozda uz ugovor na 3 godine. Za ugovore na standardnih 2 godine cene telefona u lelekomu su obicno 1-2k dinara jeftinije nego kod konkurencije. Ciganisanje ako mene pitate. Ili daj osetniju razliku u ceni ili se nemoj brukati za 50 dinara. Telenor je tek posebno kriminalan. Za najjeftiniju tarifu telefon kosta npr. 90 000 dinara dok za tarifu od 3500 ili koliko vec naplacuju je svega 5 000 dinara jeftiniji nego za tarifu od 1500 dinara. VIP opet ni sam ne zna kako formira cene. Za neke telefone imaju zaista najbolje cene dok opet za neke druge cene kao da su iz CT-a. Treba nam neka firma da masovno uveze Xiaomi pa da ko ljudi za 200e kupujemo flagship performanse :) Ispravite me ako gresim ali mislim da najbolji odnos ulozeno/dobijeno ima lumia 640 xl.

Slazem se da najbolji odnos cene i kvaliteta ima 640/640XL .

Ali realno lumia 950 ima "OK" cenu u poredjenju sa drugim flagship telefonima recimo Iphone 6s i S6 i S7 .

Naravno i dalje je to prevelika cena za svaki od tih telefona ali krastavac.


Recimo ja ako bi uzeo u telenoru ona je sad tamo 85000 din preko banke na rate i dobijam nekih 800 din popusta na predplatu sto mi smanjuje cenu za 20k . Dakle telefon u telenoru na rate dobijem za 65000 din. U poredjenju sa kupujem prodajem gde ga ima za 50000ak .
Ja mislim da vredi dati 100e vise za legalnu dobru garanciju + lakse je placati na rate to je nekih 3500 mesecno ne oseti se puno.
 
Poslednja izmena:
Kako doci do edu mail adrese.. Da li je bilo rijeci o tome na forumu?

Sent from mTalk

Trebalo bi da ima po forumu nisam gledao. Ja posto sam u bitcoin svetu dosao sam do nje veoma lako. Dao sam nesto smesno par dolara za uslugu jer me mrzelo da se zezam sam da jurim.
 
Slazem se da najbolji odnos cene i kvaliteta ima 640/640XL .

Ali realno lumia 950 ima "OK" cenu u poredjenju sa drugim flagship telefonima recimo Iphone 6s i S6 i S7 .

Naravno i dalje je to prevelika cena za svaki od tih telefona ali krastavac.


Recimo ja ako bi uzeo u telenoru ona je sad tamo 85000 din preko banke na rate i dobijam nekih 800 din popusta na predplatu sto mi smanjuje cenu za 20k . Dakle telefon u telenoru na rate dobijem za 65000 din. U poredjenju sa kupujem prodajem gde ga ima za 50000ak .
Ja mislim da vredi dati 100e vise za legalnu dobru garanciju + lakse je placati na rate to je nekih 3500 mesecno ne oseti se puno.

Ne znam, ja bih rekao da je 950 najpovoljnija u VIPu uz tarifu od 2690. Jos se dobija dock u vrednosti od 100e. A ako vec ides na 950 zasto ne bi isao na XL? Ionako je zanemarljiva razlika u ceni ako ides na 24 rate.
 
Ne znam, ja bih rekao da je 950 najpovoljnija u VIPu uz tarifu od 2690. Jos se dobija dock u vrednosti od 100e. A ako vec ides na 950 zasto ne bi isao na XL? Ionako je zanemarljiva razlika u ceni ako ides na 24 rate.

Zavisi, ja licno ne bih uzimao XL i da je jos manja razlika, pa i da im je ista cena. 5.2" je ok kad je u ruci - malko je veci mozda za jednu ruku nego sto bi mi bilo idealno, mada je ipak na w10m olaksano koriscenje telefona jednom rukom, pa moze da mi moze biti ok. :) 5.7" je mi je prevelik telefon. :)
Mislim da su tako nekako mislili i svi ostali koji su kupovali l950, a ne l950xl. Kome je ok da plati za l950 njemu verovatno nije problem i jos malo da doda, pa da uzme taj veci.

Mnogi ovde guraju logiku "sto vece to bolje", ali iako je ta logika negde ispravna, mislim da ne vazi za telefone. :D
 
Zavisi, ja licno ne bih uzimao XL i da je jos manja razlika, pa i da im je ista cena. 5.2" je ok kad je u ruci - malko je veci mozda za jednu ruku nego sto bi mi bilo idealno, mada je ipak na w10m olaksano koriscenje telefona jednom rukom, pa moze da mi moze biti ok. :) 5.7" je mi je prevelik telefon. :)
Mislim da su tako nekako mislili i svi ostali koji su kupovali l950, a ne l950xl. Kome je ok da plati za l950 njemu verovatno nije problem i jos malo da doda, pa da uzme taj veci.

Mnogi ovde guraju logiku "sto vece to bolje", ali iako je ta logika negde ispravna, mislim da ne vazi za telefone. :D

Bas to. 5.2˝ je max sto mogu da drzim u ruci i kucam jednom rukom . Sve preko toga nema sanse da kucam jednom rukom tako da necu uzeti XL
 
Ne znam zašto Edge stalno update vezuju za build. Edge je Universal app koju ladno mogu da stave u Store kao i Google što stavlja Chrome i WebView.
 
Ne znam zašto Edge stalno update vezuju za build. Edge je Universal app koju ladno mogu da stave u Store kao i Google što stavlja Chrome i WebView.


To nije ni meni jasno, ovako sada recimo za PC verziju Edge moramo da čekamo Redstone build, da bi ubacili par najobičnijih opcija, a to su mogli kroz Store da ubace. Ovako ako nastave da "redovno update-uju", Edge će dostići nivo ostalih browser-a tek tamo 2025.
 
Imate li iskustva sa prodavcima sa kupujemprodajem?

Tamo je Lumia 640 135e, garancija 3 meseca, za prodavca sam dobio preporuku.
Logic Shop prodaje za oko 3.000 dinara skuplje, i tamo navodno postoji garancija, ali kapiram da je to radnja kao TelekoPlus itd, dakle indijanština.
Ima i u oglasima na Mobilnom svetu, za oko 140e.

Od koga kupiti?
 
Ja sam uzeo na kp od operatera sa garancijom, mislim da je to najsigurnije. Nadjes nesto ocuvano staro mesec-dva, proveris imei na garantnom listu i ime prodavca. Jedino nisam siguran da li moras da cimas i prodavca ako mora u servis, ali nema mi logike, trebalo bi da je dovoljan racun i garancija.
 
Da napišem šta sam danas primetio. Možda još neko može da potvrdi.

Mnogima je poznat bag u kalendaru kada ovaj na Live Tile prikazuje nečiji rođendan iako toj osobi nije rođendan tog dana. U pitanju je build 10586.107 na L640. Kada sam radio HR imao sam ovaj problem koji se sam rešio sutradan, prilikom promene datuma.

Danas dodam novog prijatelja na fejsbuku i kalendar mi istog momenta prikaže da mu je danas rođendan, iako nije (biće za mesec-dva). Odem u podešavanja kalendara i isključim prikaz za fejsbuk događaje i rođendane i istog momenta nestane ovo obaveštenje sa Live Tile-a. Meni deluje kao da nešto baguje sinhronizacija između FB aplikacije i samog kalendara.

Druga stvar je većini verovatno već poznata a to je da se Resuming javalja kod aplikacija za WP 8/8.1 koje nikad nisu nadograđene da rade pod W10M. Kod W10M aplikacija može da se javi loading ako je poveći sadržaj za učitavanje ali Resuming nikad. Recimo, imam instalirane mTalk i TT Classic. TT Classic uvek pokazuje Resuming iako je jedina aplikacija u memoriji. mTalk se momentalno učitava.
 
Ovo za kalendar, ja nikad nisam imao taj problem sa rođendanima, tako da je moguće da je to da fejsbukom u pitanju. Meni se rođendani prikazuju samo sa skajpa ili za neke od kontakata kojima sam ja ručno uneo rođendan na kontakt u telefonu. Fejsbuk aplikaciju nemam na telefonu.
 
Zar nije trebao danas da se desi oficijalni apdejt na win10 ?
 
Ne, pomeren je za 1. april. Ne zna se samo koje godine.
 
@South Zašto sam ja otvorio temu o win 10 aplikacijama :D Imaš tamo već o tim aplikacijama.
 
Pitanjce:

Na ženinoj L535 Outluk Kalendar jako često ostaje bez datuma tj. ne piše mu dan.
Ima li leka da se to spreči osim da dojame Event pa da ga brišem (bilo bi previše često)???

P.S. Ja sam trenutno WP off i koristim Android (trenutno) i nikako se ne mogu navići na Android garbage.
Biću na Androidu dok ga ne prodam (fon) i onda uzimam (naj verovatnije) L650 (čim se malo smulji cena)...
 
Nazad
Vrh Dno