Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Jel ima načina da taskbar bude transparentan kao na sedmici? Probao sam onu foru sa high contrast temom, ali onda imam neke UI glitcheve. Onako kako je po defaultu je odvratno, ni jedan tamniji wall ne mogu da držim.
 
Hocu da bude transparentan, a ne da iskljucim transparenciju. Trenutno je ovako, a ja hocu da nema ovaj beli tint

untitled.png


Jel to vise nema onaj picture viewer sto dolazi uz office (imam 2013), nego ili onaj metro uzas ili windows photo viewer?
 
Poslednja izmena:
Beli tint ima zato sto je podesena bela boja u control panel>personalisation>color.

Ja inace za start meni koristim Start8, odlicno se uklopio u dizajn ostatka sistema
 
Koju da stavim? Koju god da izaberem bude u toj nijansi.
 
Pa i da namjesti tu providan taskbar, naslovna linija prozora ce biti solid colour, i mene najvise to nervira, ne znam koji su to vrag mijenjali, kad je u sedmici sve sljakalo odlicno.
 
Pa delom i zbog toga sistem radi brže, osmica ima manje efekata od sedmice i nema aero. Ako hoćeš providne prozore instaliraj "Aero Glass for Win8"
 
Znam, ali opet mislim da su trebali ostaviti opciju, pa ako hoces goni, ako neces gasi i super.

Pa kad su izbacili start meni, sta se cudis da su izbacili aero?

Meni je prvo smetalo da nemam aero, jer sam se navikao na njega jos od Viste, ali mi vise ne smeta.
 
Meni ne smeta za prozore ali taskbar izgleda groteskno. Plus meni ova osmica nista brze na radi od sedmice.

Osmica je zestok fail, ja ne znam zasto nisu mogli samo da peglaju sedmicu, nego izmisljaju gluposti.
 
Poslednja izmena:
Nista primetno. Mada ja na lapu imam 10 programa pa nije da bas cesto to gledam. Boot mi je tu negde, mada se meni boot uvek uspori kako prolazi vreme.

Jedino sto sam primetio je da opera 12 radi bolje na osmici.
 
Ljudi molim vas. Znam da nije "lepo" to tražiti na jednom ovakvom forumu. Ali hitno mi je potreban link od proverenog i isprobanog windows 8.1. Ako neko hoće neka mi to pošalje na pm. Unapred sam zahvalan.
 
teško da će ti iko pomoći, jer ovde modovi i admini špijuniraju poruke, svaki link se pregleda..jebga nemaš sreće, jedino da ostaviš email pa da te neko kontaktira
 
uTorrent

Ima li jos neko ogroman memory leak?
 
^koja verzija uT ?
 
^totalno zlo, trebao bi da probas i 2.0.4 ili 2.2.1 verziju.
 
To ti je prokletstvo najnovije verzije. Vremenom ćeš naučiti da nemaš vremena da eksperimentišeš.
 
uTorrent

Ima li jos neko ogroman memory leak?

To ti nije do uTorrenta bojim se, 8.1 x64 verzija ima jeziv memory leak, koristio se uTorrent ili ne.
2 dana sam razbijao glavu u čemu je fora i zašto memory usage ode i do 90% a da se pritom u task manageru ne vidi šta toliko ždere, svi taskovi prikazani ne idu preko 500mb a on prijavljuje gigabajte...
Stavio na kraju x86 verziju jer ne vredi, i sada sve radi normalno.

Probaj recimo da rebootuješ mašinu i ne pokreneš nijedan program, ostaviš ga tako idle neko vreme, videćeš da će vrlo brzo da ti memory usage ode nagore vrtoglavo.
 
Primetio sam da kad ga ugasim, da brzo spadne memory usage. Takođe sam našao druge ljude da imaju iste probleme.
Ali moguće da i Win ima bug. Ne mogu sebi da priuštim da idem na 32-bit, jer imam 8GB.
 
qBittorent probaj.
Sa osmicom x64 nisam imao tih problema.
 
Pa džaba ti tih 8gb ako sistem koristi 7gb
Ovako u x86 imaš barem 3.5gb slobodno.

A mislim ne znam šta da ti kažem, ja se zaprepastio, guglao malo video ima dosta ljudi sa tim problemom, MIcrosoft se pravi lud... videh i kod njih par thredova o tom problemu.
Nema šta nisam probao, neki pominju kako brisanje Windows Backup taska u task scheduleru rešava taj problem mada ja taj task nisam ni imao.
Uglavnom ovako je kod mene :
sveža instalacija 8 x64 - no problem.
sveža instalacija 8.1 x64 - problem.
sveža instalacija 8.1 x86 - no problem.
 
Onda mi je bolje da se vratim na 7 x64.
4GB nije dovoljno za moje potrebe bilo, tako da 3.5 tek nece.
 
Pomagajte! Malo malo pa mi se ovo desava, a siguran sam da je HD uredu, igram igre normalno, sve normalno, samo udjem ovde i vidim da se przi na maks, dobro, desi se da i nekad zabada racunar, da se uspori ali mislim da su to normalne pojave koliko toliko.

Capture.PNG
 
Nazad
Vrh Dno