Šta je novo?

Windows 11

Windows je preinstaliran. Čim ga upališ dočekaće te finalni korak instalacije gde treba da uneseš svoje korisničko ime, i sve ostale parametre. Windows key je integrisan u BIOS.
 
Ljudi jer moze neko da mi testira da li je standby memory bug rijesen na jedanaestici? Standby memorija pojede slobodnu i nikad je ne vrati tj ne isprazni je.Pa nastaje mikrosjeckanja u igrama nakon nekiliko sati igranja.
Pogledajte prilog 344346

Standby mora da popuni Free jer u suprotnom RAM je neiskorišćen. Biće da je uzrok mikrosjeckanja neki drugi bag.

Standby memory is a page of physical RAM that is not actively used. When writing a series of frequently used information in the memory area, the programs and services running on Windows 10 will use part of RAM as cache. The cache should be released and made available after executing programs and services.
 
Ljudi jer moze neko da mi testira da li je standby memory bug rijesen na jedanaestici? Standby memorija pojede slobodnu i nikad je ne vrati tj ne isprazni je.Pa nastaje mikrosjeckanja u igrama nakon nekiliko sati igranja.
Pogledajte prilog 344346
Probaj da ugasiš servis SysMain. Nekada se zvao Superfetch. Mislim da taj server je odgovoran za to što u memoriji ostaju programi koji su ugašeni da bi se lakše ponovo pokrenuli. Ja taj servis uvijek gasim (Startup stavim na disable) kao i Windows Search servis.
 
Posle teže i veće zauzetosti memorij, standby ume da se uveča, neki program i igre baš teško vračaju memoriju. Trebalo bi da bude znatno manja posle restarta.
 
Posle teže i veće zauzetosti memorij, standby ume da se uveča, neki program i igre baš teško vračaju memoriju. Trebalo bi da bude znatno manja posle restarta.

Win po defaultu prvo koristi Free pa tek onda čisti Standby. Igre jedino mogu da oslobode In-Use RAM. Standby je pod kontrolom Windowsa.
 
Ја лично нисам љубитељ мењања превише ствари у Вину, погасим пар ствари горе које су навели у сервисима и још по нешто променим и то је то.

Али ако вам је проблем до standby, нисте једини и ево лик који је направио ДДУ је направио нешто и за то, опет напомињем
ја не користим тренутно ни 11 ни овај програм, ваша ствар да ли пробате или не:
 
Ugasio sam sysmain i search i sad je dosta bolje hvala svima na odgovorima.Bili su ugaseni ti servisi ali prilikom upgradea na LTSC 2021 win ih je upalio opet sam.
 
zar to nije enterprise verzija?
 
Ugasio sam sysmain i search i sad je dosta bolje hvala svima na odgovorima.Bili su ugaseni ti servisi ali prilikom upgradea na LTSC 2021 win ih je upalio opet sam.
Често Вин сам пали своје сервисе, и враћа их на "подразумеване вредности", углавном кад је већи апдејт. Ово успут раде и многи програми који прчкају по систему...
Такође sysmain се пре звао Superfetch тако да ти се можда и зато променило, а и за телеметрију је промењен назив сервиса; онако успут угаси и то јер прави сличне проблеме(Connected User Experiences and Telemetry).
 
Pre nekoliko meseci sam kupio originalni Windows 10. Ukoliko bih downloadovao Windows 11 sa zvaničnog sajta i uneo aktivacioni kod prilikom instalacije koji sam dobio u Windows 10 kutiji da li bi mi Windows 11 radio i da li bi to bilo legalno?
 
Pre nekoliko meseci sam kupio originalni Windows 10. Ukoliko bih downloadovao Windows 11 sa zvaničnog sajta i uneo aktivacioni kod prilikom instalacije koji sam dobio u Windows 10 kutiji da li bi mi Windows 11 radio i da li bi to bilo legalno?
Da.
 
Razmisljam se da predjem na win11, cisto da bih zadovoljio svoju radoznalost ali obzirom da imam AMD sistem nisam siguran kako sada radi ta kombinacija. Znam da su pre nekih 6 meseci imali probleme u vidu mikro stutteringa. Jel neko od vas moze da potvrdi da li problem i dalje postoji? Da ne gubim vreme bezveze.
 
ne verujem da je AMD takva krsh kompanija da za toliko vremena nije resila probleme, ne vidim zasto nebi sve radilo savrseno.
 
Ako ploča ima bios update sa 1207 agesom, onda je rešeno.
 
Razmisljam se da predjem na win11, cisto da bih zadovoljio svoju radoznalost ali obzirom da imam AMD sistem nisam siguran kako sada radi ta kombinacija. Znam da su pre nekih 6 meseci imali probleme u vidu mikro stutteringa. Jel neko od vas moze da potvrdi da li problem i dalje postoji? Da ne gubim vreme bezveze.
Sa novijim Ryzen-om radi odlično, ima neka poboljšanja baš za Ryzen i Alder lake kojih nema u W10. Taj "mikro stuttering" je bio zbog TPM-a ali je i to rešeno.
 
U pitanju je procesor za laptop 5600H ali verujem da je onda za sve identicno. Ovih dana cu da probam. Hvala vam na odgovorima.
 
Ako radiš direktan upgrade ne treba ti ništa za aktivaciju, samo internet.
 
Често Вин сам пали своје сервисе, и враћа их на "подразумеване вредности", углавном кад је већи апдејт. Ово успут раде и многи програми који прчкају по систему...
Такође sysmain се пре звао Superfetch тако да ти се можда и зато променило, а и за телеметрију је промењен назив сервиса; онако успут угаси и то јер прави сличне проблеме(Connected User Experiences and Telemetry).
Vjerovao ili ne o&o shutup10 je potpuno promasio taj servis za telemetriju pa sam ga rucno ugasio.
zar to nije enterprise verzija?
Da
 
Ima. Ne piše nigdje da vraćaju podršku za stare procesore.
 
Nije samo to, ograničavali su kako regionalno tako i na PC-e sa "sumnjivim" HW-om , SW-om. i drajveima.
 
Треба ми мала помоћ, на Win 11 ми из неког разлога не раде 5.1 звучници. Све је лепо повезано, све ажурирано, тестирано у подешавањима и сваки звучник посебно ради, али када било шта пустим на рачунару звук иде само преко два звучника. Све што сам видео на овом снимку сам пробао, брисао драјвере и ажурирао, али и даље исти проблем.
 
Jel bilo price o kontekstualnim menijima i preuskim highlight-om? Jel moze to da se poveca negde u podesavanjima/registry-ju?


Rh96sj.jpg
 
U verziji 22621.1 je ovako:

meni.jpg
 
Sad klikni na "Show more options" pa vidi koliki je highlight razmak izmedju redova.
 
Evo:

meni2.jpg
 
Nazad
Vrh Dno