Šta je novo?

Windows 11

Za ljude koji tvrde da je win11 reskin win10, niste u pravu. win11 ima novi kernel....

Koji novi kernel? Windows 11 je, kao i svi pre njega još od XP, Windows NT kernel. To što nešto dodaju, ili bolje rečeno vrate što su nekad izbacili nije "novi" kernel. Čak se nisu ni potrudili da mu daju novi broj, i dalje se vodi kao verzija 10.0..., u ranijim windowsima barem mu promene broj da izgleda kao da je nešto novo 😂
 
win11 ima novi kernel
Ne. I dalje je to reciklirani NT6 kernel. To što mu dodaš vatromet ili zvezdu padalicu, ne znači da je "novi kernel". To što je mali mekani stavio kao broj kernela 10.0 za w10, ne znači da je to i zaista tako.

Windows NT 5.0 -> Windows 2000
Windows NT 5.1 -> Windows XP
Windows NT 5.2 -> Windows XP x64
Windows NT 6.0 -> Windows Vista
Windows NT 6.1 -> Windows 7
Windows NT 6.2 -> Windows 8
Windows NT 6.3 -> Windows 8.1
Windows NT 6.4 -> Windows 10
Windows NT 6.5 -> Windows 11

Mada je zbilja upitno, da li da se stavi za w11, da je Windows NT 6.5, može komotno i Windows NT 6.4.
 
Poslednja izmena:
Nema govora o novom kernelu, ispod haube je to 99% isti kernel kao na W10, koji opet ima veoma sličan, ako ne i identičan kernel kao W8.1...
 
win11 ima novi kernel i os je napisan da koristi SSD/m2 diskove i sve prednosti koje oni nude.
Korišćenje M2/nVME diskova je moglo i u Windows 7 uz oficijelni Microsoft Windows 7 nVME driver. Tako da tvoja priča o novom kernelu ne pije vodu. Ono što Microsoft izuzetno dobro radi, su veštački implementirana ograničenja kao što je strogo vezivanje određene verzije DirectX-a za određenu verziju Windows-a. A ne treba zaboraviti ni reklame u start meniju, a od nedavno i u file exploreru. Ali kao što rekoh gore, alternative nema.
 
Da, mogu se složiti da postoji određeni otklon kod Windows NT 6.3 (w8.1) od ranijih kernela (nezavisno od GUI-ja). Opet, kad ovako pišemo, ne znači da smo napisali da je "novo".
 
Ko kaže da MS account nije siguran ? Neko je pokušao da mi hakuje ili bar upadne na moj ali sam odmah dobio ovo.
1650324118148.png
 
Ako mislite da se zaštitite na bilijevim windowsima zaboravite. Prave se celan Trojanci, Dor sa sve fud izolatorima a koji sami gase av i firewall pre aktiviranja. Neki prave i kasniju aktivaciju Trojana, a neki šalju sve sto nađu u win samo 1x itd.
 
A šta štiti od tih ?
 
Ako mislite da se zaštitite na bilijevim windowsima zaboravite. Prave se celan Trojanci, Dor sa sve fud izolatorima a koji sami gase av i firewall pre aktiviranja. Neki prave i kasniju aktivaciju Trojana, a neki šalju sve sto nađu u win samo 1x itd.
Значи нема наде за човечанство? 😊
 
Pa taj Trojan je clean i ne vide ga av, jednostavno pokupi sve logine sa tvog win PC i pošalje gazdi za 3-5 sekundi i sam sebe izbriše. Ti možeš samo da primetiš kasnije kada probaš da se loguješ na neki svoj nalog a ono neće, ako je dozvoljen jedan login a tebi nejasno zašto neće.
 
Nije tako jednostavno ako imaš 2FA uključen
 
Pa taj Trojan je clean i ne vide ga av, jednostavno pokupi sve logine sa tvog win PC i pošalje gazdi za 3-5 sekundi i sam sebe izbriše. Ti možeš samo da primetiš kasnije kada probaš da se loguješ na neki svoj nalog a ono neće, ako je dozvoljen jedan login a tebi nejasno zašto neće.
Ti prvo moraš da naučiš šta je to IDS i firewall packet inspection pre nego što odvališ ovakvu glupost.
 
Ako znaš da postaviš nešto i da obiđeš firewall možeš samo da blejiš kada ti nestanu podaci i da se čudiš kako su nestali. O tome i pričam to nisu klasični Trojanci javni nego ručno rađeni i ne postoje ni u jednoj bazama niti strukturama.
 
A ti to znaš na osnovu čega?
 

Windows 11 Home costs 140$ while Windows 11 Pro costs 200$, so you’re not paying extra for the physical edition. The license is valid for a single PC!
 
Pozdrav,postoji li neka mogućnost da se trajno ubiju oni beskorisni vidžeti,ne koristim ih i maknuo sam ih sa taskbar-a,okončam proces preko task menadžera,ali nakon nekog vremena se proces opet pojavi.Ne služe ničemu osim da nerviraju i troše ram.
Drugih zamjerki na win 11 nemam,radi kao podmazan.
 
To sam prvo uradio,s tim se samo skloni vidžet ikonica sa taskbar-a dok proces i dalje radi u task menadžeru.,može se tamo ugasiti,ali se pojavi opet.
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Dsh]
"AllowNewsAndInterests"=dword:00000000
 
Pa taj proces koristi 0% CPU i 30MB rama, zasto toliko smeta ?
 
Ljudi jer moze neko da mi testira da li je standby memory bug rijesen na jedanaestici? Standby memorija pojede slobodnu i nikad je ne vrati tj ne isprazni je.Pa nastaje mikrosjeckanja u igrama nakon nekiliko sati igranja.
popargada.png
 
ako je igra na HDD onda je do toga, a ne do memorije :)
 
Standby memorija ne bi trebalo da bude problem, to mu je kao neka rezerva da popuni ako ponestane
1652634908422.png
 
Imam jedno verovatno jako glupo pitanje..., naime, za dan dva mi stize nov laptop sa windows 11 pro operativnim sistemom. Postoji li neka procedura za prvo ukljucivanje (pokretanje sistema), tipa neko podesavanje, registracija ili je to tipa kljuc u bravu i gas? (ovako je barem kad kupis nov automobil). 😂
 
Nazad
Vrh Dno