Šta je novo?

Windows 11

Bolja opcija je da se prebaci na manual
Using Windows Registry
If you are running Windows 10 Home, Run regedit and navigate to the following key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows
Create a new key under Windows key and set its name as WindowsUpdate. Next, create another key under it and name it AU.
Now under this path, in the right pane, create a new DWORD AUOptions:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU
Set its value to 2. The following options are available

2 – To notify for download and notify for install
3 – To auto download and notify for install
4 – To auto download and schedule the install
5 – To allow local admin to choose setting


Exit REGEDIT and restart the computer.

Now check for a few time when Updates a released and see if it works for you.
If you do not like the changes, you can always reverse the or go back to the create system restore point.
 
Samo da dodam, sve radi kako treba, instalirano za 10ak minuta. Nisam video odnah ali ima i opcioni 2024-03 Cumulative Update Preview for .NET Framework 3.5 and 4.8.1 for Windows 11, version 23H2 for x64 (KB5036035).
 
Ja se izvinjavam,mozda je vec pisano,kako da se stavi kao na 10 sto je bilo u donjem desnom uglu ono kad se klikne da ode na deskop?
Otvorim chrome,neku tabelu i na to u cosku se klikne i spuste se svi prozori.
 
win+D.
I meni je nekada lakše da strovalim miš skroz u ćošak bez da nišanim, ali naučiti prečice je vrlo korisno :D
 
Windows insider Dev je 24H2 i još uvek ne mari za zobilaženje.
 
Drugari, kako da namestim na 11ici da imam onu linijicu donji cosak desno gde spustam instant sve otvorene prozore i izlazim na desktop? Tnx
 
Da li je normalno da posle nekog vremena me upozorava da menjam sifru za logon i moze li se to iskljuciti?
 
Pre neki dan sam dobio neki configuration update. Šta li mu je to ?
 
To sam dobio i ja, samo nisam obracao paznju na to. Verovatno priprema za neki update.
 
Zdravo svima! Jedno pitanje u vezi Microsoft Edge-a. Koristim ovaj browser na Windows 11 sistemu. Nakon zatvaranja Edge-a, u Task manager-u vidim da su njegovi procesi i dalje aktivni u pozadini. Kada zatvorim Edge, hteo bih da ne ostaje aktivan. U podešavanjima sam isključio opcije Allow apps and websites to finish syncing data i Continue running apps and extensions after Edge is closed, međutim situacija je potpuno ista. Kako ovo rešiti?
 
Zdravo svima! Jedno pitanje u vezi Microsoft Edge-a. Koristim ovaj browser na Windows 11 sistemu. Nakon zatvaranja Edge-a, u Task manager-u vidim da su njegovi procesi i dalje aktivni u pozadini. Kada zatvorim Edge, hteo bih da ne ostaje aktivan. U podešavanjima sam isključio opcije Allow apps and websites to finish syncing data i Continue running apps and extensions after Edge is closed, međutim situacija je potpuno ista. Kako ovo rešiti?

Ugasi Startup Boost u Edge podešavanjima.
 
To samo usporava otvaranje.
 
@ugljesa93
mozda settings, search "background" pa malo nize u rezultatima
Continue running background extensions and apps when Microsoft Edge is closed
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\MicrosoftEdge\Main]
"AllowPrelaunch"=dword:00000000
 
Ja sam se zanimao sa time i uspio da isključim, ali čini mi se da mora preko registry fajla. Da me ubije neko sad nemam pojma gdje je fajl i šta se isključuje.
 
U pitanju je proces msedge.exe, koji se ponavlja više od 10 puta.
Ako si podesio Edge ovako

Screenshot 2024-04-08 175305.png

I ako si proverio Startup Apps da se uveris da nije aktivan pri pokretanju racunara onda nemas sta da trazis vise, edge browser ne radi.

A bilo bi lepo da otvoris task manager i grupises procese po tipu i okacis screen.
Ima dosta stvari koje mogu da koriste taj proces koji ti vidis ne mora znaciti da je sam browser.

A takodje i proveri da li je azuriran edge, store apps... i windows je 23H2 ?
 
Nazad
Vrh Dno