Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Jos jedna stvar koju sam skontao...ako imam neki dokument na desktopu, i npr, minimiziran mi je file explorer, ako prevucem taj doument na taskbar i stavim ga preko ikonice explorera, explorer se ne maximizuje, kao na win10. :(
Napiši slobodno feedback u Feedback Hub-u zapravo reaguju i odgovaraju na privovore.
 
Uključio TPM 2.0, i opet poruka da moj hardver ne podržava Windows 11.
Ploča je B450M - a PRO a procesor AMD Ryzen 3 3200G.
Pa kome ćete bre prodavati ovaj windows? Samo vlasnicima babaroga računara? Nećete se od toga leba najesti.
 
Poslednja izmena:
Uključio TPM 2.0, i opet poruka da moj hardver ne podržava Windows 11.
Ploča je B450M - a PRO a procesor AMD Ryzen 3 3200G.
Pa kome ćete bre prodavati ovaj windows? Samo vlasnicima babaroga računara? Nećete se od toga leba najesti.

Tamo gde si ukljucio fTPM odes ponovo pa tu gde si stavio Enable a tu gde si iskljucio fTPM i stavio na Disable vrati na Enable dole zastitu ostavi AUTO da sam izabere TPM 1.2 ili 2.0.
 
Uključio TPM 2.0, i opet poruka da moj hardver ne podržava Windows 11.
Ploča je B450M - a PRO a procesor AMD Ryzen 3 3200G.
Pa kome ćete bre prodavati ovaj windows? Samo vlasnicima babaroga računara? Nećete se od toga leba najesti.
Netreba im hleba, oni jedu kolače :D
But serously folks, W10 je tu u punom još 4 godine, dotle če većina kompjutera već doro zastareti. Kao što su zastarevali za W3, za W95, za XP i za Vista/7, sada je došao na red W10, ništa neobično.
 
Da, ali svi računari su ladno prelazili na novije windowse, nije bilo ovakvih zahteva A nešto mi se ne veruje da će narod u naredne 4 godine masovno menjati konfiguracije.
 
Jel moze neko da pojasni ovo sto je crveno?
Jel treba nesto da menjam?
Trenutno je Win10 instaliran na Samsung 970 EVO NVMe M.2 1TB SSD disku.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    49.6 KB · Pregleda: 130
Kao .reg:

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

Kao .cmd, tj. batch ili čisto kao komanda (u nekom slučaju su potrebna admin ovlašćenja, za čistu instalaciju preko SHIFT+F10, kojim pozivate CMD)

Kod:
reg add "HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig" /v "BypassTPMCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
reg add "HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig" /v "BypassSecureBootCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f

Recimo, napravite "preskociti.cmd" i stavite na flešku u "sources":

JDilYue.png

Pojavila se još jedna mogućnost:


Tako da je sad:

Kod:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001
"BypassRAMCheck"=dword:00000001

Kod:
reg add "HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig" /v "BypassTPMCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
reg add "HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig" /v "BypassSecureBootCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
reg add "HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig" /v "BypassRAMCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
 
Kupio i ubacio TPM 2.0 .Sve radi kako treba.Procesor nije podrzan na listi.Pitanje hoce li moci normalan update sa w10 ili ce morati neke egzibicije da se rade.
Pogledajte prilog 311102
Za taj procesor nisi trebao da kupuješ TPM kad ga ima integrisanog... Ali nema veze. Što se update-a tiče znam da insider može da se instalira bez nekih egzibicija, za finalnu verziju se ne zna još.
 
OK hvala na odgovoru.Nisam imao nigde opcija u biosu za tpm.Tek kad sam ga prikljucio na plocu ,pojavila se stavka u biosu.Ako nekog interesuje 935 kinti je za Asus.
Pisao sam već kad oćeš TPM sa procesora, pali se opcija PTT.
 
Start meni je downgrade ka Win 8, i priča o forsiranju online naloga za instalaciju Home verzije što će onda prerasti u prinudu za sve verzije, opet niko ne diže prašinu o tome jer je narativ TPM.
Ali bar će da nateraju ljude da imaju GPT i uključe secure boot koji imaju zadnjih 10 godina na PC.
 
Stigao prvi beta izgled za office...izgleda da je primarno pravljen za tablet kao i ostatak elemenata u windowsu.
P.S Rezolucija 1920x1080

Screenshot (1).pngCapture - Copy.PNGScreenshot (2).png




Ovako izgleda kad se iskljuci...
Screenshot (3).png
 
Ovaj batica instalirao na telefonu kad može on možete i vi... MS će odustati od ovoliko strogih zahteva jer je uvek glavni poslovni cilj korporacija maximizacija profita, a ako pogledamo čitavu planetu teško da će više 25% računar gurati ovaj sistem ukoliko se drže zacrtanog što nikako ne ide u korist MS...
 
Poslednja izmena:
Intel radi na microcode-u za 6000 i 7000 serije da isključi Intel Transactional Synchronization Extension (TSX) da bi zadovoljio MS za W11.
 
Start meni je downgrade ka Win 8, i priča o forsiranju online naloga za instalaciju Home verzije što će onda prerasti u prinudu za sve verzije, opet niko ne diže prašinu o tome jer je narativ TPM.
Ali bar će da nateraju ljude da imaju GPT i uključe secure boot koji imaju zadnjih 10 godina na PC.
Mada, ne znam šta to posebno Microsoft dobija od teranja ljudi da prave naloge na kompjuterima. Ja recimo namerno i koristim Microsoft nalog na kompjuteru, baš mi tako više i odgovara. A gomila ljudi taj problem može da reši tako što naprave generičke [email protected] naloge koje zapravo neće ni koristiti... Što, da, ako sam u pravu, Microsoft ne dobija ništa, a korisnici se zezaju sa nalozima koji im ne trebaju.
 
Isto što i Google i Apple, ali je stvar u tome što za desktop OS to nije dobro, ne mislim ni da je nešto dobro za telefon. Druga stvar kad guraju TPM, guraće i automatsku enkripciju, a onda nećeš tek moći da se zezaš sa generičkim mail-om. Jer možeš da izgubiš pristup podacima. Ako nemaš internet ne možeš da instaliraš i koristiš PC itd. Sve u svemu loš pravac.

Edit: Isto što je Apple uradio sa Mac i T2 čipom, crkne ploča, odu podaci
 
Poslednja izmena:
Ja imam jedan problem. Juče sam prebacio disk iz MBR u GPT korišćenjem Easyus partition managera i sve je prošlo ok. Međutim kada u biosu isključim Legacy support bios ne vidi disk kao butabilan...kada vratim u legacy suport sve radi ok. Ima li neko neki savet osim naravno da sve ponovo instaliram...U biosu mi je upaljen Secure boot i UEFI firmware stoji da je upaljen...
 
Moguće je da je baš Secure Boot problem. Za W11 potrebno je da samo bude dostupan, ne i "Upaljen".

Inače.
WinPass11 is a free, portable app that allows you to install Windows 11 even when you don't meet the requirements.
 
Tamo gde si ukljucio fTPM odes ponovo pa tu gde si stavio Enable a tu gde si iskljucio fTPM i stavio na Disable vrati na Enable dole zastitu ostavi AUTO da sam izabere TPM 1.2 ili 2.0.
Izvinjavam se ali nisam najbolje razumeo. Trenutna situacija je ovakva??
p.s. Ako može i gde da uključim Secure boot (ako već nije uključen) pošto i to treba kolko vidim.
 

Prilozi

  • BIOS.jpg
    BIOS.jpg
    296.6 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
To sve izgleda kako treba.Secure Boot ne mora da bude uključen, samo treba da postoji opcija.Naravno samo UEFI i GPT disk.
 
Jel neko primetio da kada se sve ovo poukljucuje (secure boot/uefi/tpm/memory isolation) da mu kompjuter radi dosta sporije?
 
Koji CPU imaš, memory integrity ima performance hit na starijim procesorima?

CountMike nema veze da li mora, secure boot treba uključiti i na Win 10.

niki999 bolje da si konvertova sa ugrađenim utility

 
Nazad
Vrh Dno