Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poruke
11,410
Poena
1,105
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7900x Arctic Liquid Freezer III 360
Matična ploča
ASrock B650 Pro RS
RAM
Kingston 6000 2x16GB.
GPU
Gigabyte, AMD Rx 6600xt
Storage
Kingston KC3000.1TB. Samsung 970 Evo Plus, 500GB. Samsung 960 Evo 250GB, , Cruical P1 1TB, Lexar NVME 2TB
Zvuk
On board Realtek 870
PSU
Seasonic 750W
Monitor
3 x 27"
Laptop
HP 630
Mobilni telefon
Samsung A12
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Poslednja izmena od urednika:
Instalirao sam (sa nešto problema) na prazni SSD. Prvo nije hteo da se instalira "Bare metal" zbog kako reče da nema TPM 2.0 mada ploča ima i radi. Ustanovio da nema drajvere za TPM (valjda će biti u finalnoj verziji ). Ja sam se snašao tako što sam u VM instalaciji instalirao Macrium Reflect, napravio disk backup pa ga restaurirao na SSD.
Ubacio sveže drajvere za sve i sada radi prilično dobro.
 
Koliko ce vremena trebati da se igrice presaltaju na win11, tj. da obezbede podrsku za w11?
 
Pretpostavljam da će day-one podržavati W11.
Po ovome do sada prikazanom, ovo je samo našminkani W10. Ispod haube ne verujem da se nešto preterano menja.
 
Za sada nema problema sa igricima niti programima, nema šta da se "šaltuje". Sve ispod kože je identično sa W10. Izgleda da je W11 samo shell za desetku.
 
Meni ovo izgleda kao neki ruski skin za Win 10..
 
Meni najviše liči na "hromiranu" desetku. Jedan lep dodatak su Widgets ako se nađu dobri developeri za to.
 
Mnogima na starijim kompovima izlazi

This PC Can't Run Windows 11 evo resenja​

 
Jel ima Windows for Linux Subsystem podršku za GUI tj. da li pakuju i neki display server uz to? Realno bi mi značilo, ne bi morao da se cimam sa Vbox-om.
 
Meni najviše liči na bledu kopiju macOS-a.
 
Da imaju više od 80% tržišta računara, i 96% steam korisnika koristi Windows (gaming i Mac kraj vica) i sad će njih da kopiraju :D

Boot Camp da ne spominjemo ;)
 
Poslednja izmena:
Na prvu loptu, podseća. Mislim na izgled.
Taskbar u sredini, instalacija (Restore from..., Setup as new device) i slično.
Nažalost, teško da će moći da ih iskopiraju i kad bi hteli.;)
 
I mene podseca na Mac/Apple izgled. Gube kompas polako.
 
Ajde da vidimo koja te prava da imaju korisnici Windows 10 nakon instalacije Windows 11
 
Evo instaliram ga preko vmware-a...instalacija cak i preko virtuelne masine je prosla bas brzo(ne duze od 10min)...taskbar mi je previse visok...ja sam i na win 10 stavio small icons opciju....nadam se da ce tako nesto biti i na Win 11.
Lepo izgledaju ovi novi detalji, ja se nadam da ce brzo srediti i ostatak sistema da to bude u ovom fazonu, postostvarno nije okej da se neki prozori itd vuku jos od win 95... :)
 
Lepo izgledaju ovi novi detalji, ja se nadam da ce brzo srediti i ostatak sistema da to bude u ovom fazonu, postostvarno nije okej da se neki prozori itd vuku jos od win 95... :)
To je Microsoft i njihov glavni zaštitni znak neće valjda toga da se odreknu :)
 
Biće sigurno, i sada su neki aktivirali sa W7 i W8 licencijama.
 
Probao i ja ovu “procurelu verziju” i win se sasvim normalno aktivira sa legalnom licencom koji poseduješ. Moja je još od Win7.
 
Jel procurela verzija ima ogranicenje za koriscenje tipa 6 meseci ili slicno?
 
Ne piše nigde.
 
A sta je sa win 10 verzijom 21h2...? A vec pustaju ovaj 11. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Ko bi ga znao, nema značajnog updejta već preko mesec dama.
 
Nazad
Vrh Dno