Šta je novo?

Windows 11 - automatic repair nakon cumulative update-a

Korisnik22

Zapažen
Učlanjen(a)
24.11.2021
Poruke
2
Poena
1
Pozdrav, potreba mi je pomoć ukoliko ovo može nekako da se reši.
Nakon instalacije(svaki put) "cumulative" apdejta za Windows 11 nakon restarta pokreće se Automatic repair.
20211124_114943.jpg
Pokušao sam da zaobiđem Automatic repair isključivanjem reacoveryenabled, ali dobijm ovu poruku:
20211124_100727.jpg
Jedino sto mogu da uradim je ponovna instalacija, ili vraćanje na krajnu tačku nekog datuma, ali to mi nije trajno rešenje.
Procesor je ryzen 3 1200, znam da nije podržan zvanično, ali ne vidim da drugi(nepodržani) ljudi imaju problem sa ovim.

Da li bi neko znao kako mogu da rešim ovo? Hvala unapred.
 
Imam isti cpu,tj reviziju,nisam imao tih problema,doduse vratio se na win 10 jer mi vise odgovara.
 
Neki drajver (ili kritičan sistemski proces) je nepravilno ili neodgovarajuće instaliran.

Sad ima i ona druga strana gde navodno apdejti na Win 11 i nepodržanim procesorima ne rade... pa eto sad imaš i posledicu ažuriranja sa neodgovarajućim procesorom.
 
Neki drajver (ili kritičan sistemski proces) je nepravilno ili neodgovarajuće instaliran.

Sad ima i ona druga strana gde navodno apdejti na Win 11 i nepodržanim procesorima ne rade... pa eto sad imaš i posledicu ažuriranja sa neodgovarajućim procesorom.
Drajver nije, pokušao sam instaliranje tog komulativnog apdejta i na čisto instaliranom Windows-u isto je pravio problem. Tokom instaliranja apdejta kada se restartuje računar se nesto desi. Tako da ce pre biti da je ovo drugo. Sad da li bi ja to mogao nekako da rešim, pošto ne vidim bas da i drugi imaju taj problem.
 
Drajver nije, pokušao sam instaliranje tog komulativnog apdejta i na čisto instaliranom Windows-u isto je pravio problem. Tokom instaliranja apdejta kada se restartuje računar se nesto desi. Tako da ce pre biti da je ovo drugo. Sad da li bi ja to mogao nekako da rešim, pošto ne vidim bas da i drugi imaju taj problem.
Немаш ти ту много опција. Систем ти паметно предлаже ствари. Ја бих ишао овим редом: поништио бих проблематичан апдејт, из безбедног режима или кроз Windows окружење за опоравак. На крају, зашто избегаваш "крајњу тачку неког датума", како ти кажеш, вероватно мислећи на тачку опоравка?. Па, то је нормална процедура за решавање проблема.
 
Po mom iskustvu instaliranja Win11 na 5 različitih računara jedino kompletno vraćanje na početne postavke funkcioniše, sve ostalo je bukvalno kozmetika. Jedini normalan savet koji mogu da ti dam - vrati se na Windows 10 dok se ovaj alfa/beta proizvod na dovede u neko normalno stanje.
 
Моја искуства су другачија. Уобичајене дијагностичке процедуре, као и алати за решавање проблема уграђени у сам систем раде свој посао, исто као на Windows 10. Говорити о Windows 11 као о "alfa/beta" производу је неправедно, уколико имам право да изнесем свој суд. Моје тест полуконфигурације, подржане и неподржане, раде у оквирима очекиваних вредности за систем који је у развојној фази. Очекивати од новорођенчета да трчи маратон је сурово. Не постоји савршен и завршен систем, сви су они, мање-више, "alfa/beta" производи. Да нису, не би било апдејта и апгрејда. Управо због различитих искустава, мој ти је савет да останеш на Windows 11 и лагано га припитомљаваш. Можеш послушати и горњи савет. Само, где је ту онда лепота изазова, да не кажем порока;)?
 
Win11 je iznuđen sistem koji je sklepan na brzinu jer im je bilo žao da im propadne trud koji su uložili u win10x, a koji su batalili, pa su samo prepakovali to u win11, a koji trenutni ima gomilu bugova i problema.

Recimo ovaj među novijima gde određeni intel audio drajveri izazivaju upravo ovakav problem kao tvoj je nateralo ms da obustavi ponudu nadogradnje za te konfiguracije.

Tako da ti je moj savet da se vratiš na win10. A ako do 2025. ne batale ovo i objave win12, onda treba razmisliti o prelasku.
 
Ne znam kakve probleme imate ali meni na zephyrus g14 win11 radi mesec dana bez ikakvih problema (čast onom što mi je skoro prepolovio autonomiju kad radi na bateriji).
 
Ja koristim od prve verzije dev builda i nikad problem, mozes da probas da rebuildas BCD, da ne pisem sta i kako, google i udri.
 
Нормално да је Windows 11 препаковани Windows 10. Па, користе исти хибридни NT кернел и исту x86-64, ARM64 процесорску архитектуру, исти shell кориснички интерфејс и исте fcl библиотеке. Како назвати последњи систем у односу на претходни ако користе исте, малопре наведене елементе, него као препакован? Говорити за тимове врхунских програмера да су нешто "склепали" јер им је "било жао", па су због тога "баталили" нешто, крајње је поједностављивање ствари и неозбиљно. Остаје дилема: да ли остати на Windows 10 до 2025. године, па тада прећи на Windows 11, или раније. Ја сам изабрао. И не бринем се за Интел и АМД, багове и проблеме, сви системи су их имали, има их и Windows 11. Средиће се то врло брзо. Задовољство што активно учествујем у сазревању новог, баговитог и проблематичног Windows-а 11 ништа не може заменити.
 
.. za sve ostalo, tu je Master Card...
white teeth troll GIF
 
Nazad
Vrh Dno