Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja kažem da sporo ide. I jeste u serverskoj verziji, ali nije butabilan.
Fajl sistem mora da bude perfektan, ili su posledice katastrofalne.
 
Win 10 hate, bravo za temu !

Mene majstor ubija svakodnevno...imam nekih 15 računara u lokalu koje sam preko redvnog updatea prebacio na windows 10, a prethodno sam ga lično davio mesec dana...primetio sam nekoliko stvari pri migraciji :

- automatsko deaktiviranje office paketa, što dalje znači da sam za svaki office opet morao da kucam ključ, pa kad ključ ne prođe da zovem support, jer smo neki partner, bla bla
- Edge je bio zanimljiv dok random nije počeo da se postavlja kao primarni čitač za PDF fajlove, pa svakom korisniku moram da namestim sa čime se pdf otvara, jer, jelte, traži admin šifru za promenu.... (edge me podseća na bs player sa svojim načinom kupljenja svih mogućih extenzija samo za sebe)
- muka pri otvaranju administrativnih share-ova (\\ ip\ C$ , D$) gde nikad ni iz prve ni iz druge ne ukapira da mu prilazim sa domen admin nalogom a da pritom sigurno nisam pogrešio pass..
- niti jedan instalirani štampač pre migracije nije funkcionisao kako treba dok nije obrisan pa opet instaliran...sreća pa imamo samo 3...

Sve u svemu, za moj domen je ok, mada me redovno iznenađuje sa nekim glupostima...

P.S. slažem se totalno sa pokretačem teme, šta M$ bole patka šta ja imam instalirano na mom kompu, i odakle mu pravo da ga briše ? A ako sve to piše u EULA, e onda lepo treba pronaći neki linux distro, i MRRRRŠ !
 
Mislim da živo preteruješ. I da bi ti Mac išao na nerve kad bi shvatio šta tamo ne radi kao na Windows-u što uzimaš zdravo za gotovo.
 
Вероватно зато што је неки програм насилно инсталиран и што се нешто не слаже тј неће да ради добро или бар они то мисле. Да је тако радила рецимо Vista када је у питању Partition Magic, не би онолике партиције биле уништене (или се бар људи не би бунили што програм не ради) него би ОС спречавао да такав програм буде инсталиран. Ако се добро сећам, поменути Cisco VPN званично није подржан и званично не ради и свака насилна инсталација може да направи проблем. Шта ако забрља, да ли ће ОС да буде окривљен? Мени рецимо сваки већи апдејт (и даље ме занима који је то апдејт толико променио прошле недеље) угаси геџете и стари калкулатор (мада је нови сада употребљив) и то ми не смета јер знам да су геџети но-но.
 
Mogao si samo da se vratiš na prethodnu verziju sistema mom laptopu Lenovo G75 se za 40 ak minuata vratio na predhodnu verziju sistema sa 10586 na 10240. Problem je bio kod mene prestala sa radom wi-fi kartica od trenutka instalacije nove verzije sistema imaš fore 30 dana posle toga se automatski briše old windows. Dakle sa win 10 na win 7 isto važi.Bez naslova.png
 
oni su winfs/refs najavili još za vistu, pa ti vidi.
ReFS je dostupan odavno, moze se koristiti za non boot disk na Serveru, SS/SP ili CSV, jesi li koristio ista od ovoga?
Zasto nije sire rasprostranjen - zbog kompatibilnosti. Mnoge W32 aplikacije zahtevaju NTFS, kvote (FSRM), hardlinkovi (Sysvol,WinSxS), kompresija, EFS sve to nije podrzano na ReFS jer je zamisljen kao pojednostavljen FS.
ReFS je napravljen za odredjenu, specificnu primenu, i za prosecnog korisnika novi FS je totalno nebitan.

@hogarnp
Sasvim je normalno da ti obori aktivaciju, jednostavno tako funkcionise Office. A posto je domen u pitanju ne postoje dzabe KMS ili ako imas MAK kljuc bucnes ga klijentima preko skripte na polisi, a mozes da pustis i skriptu sa svog kompa pa im ona odradi remote.
Gomila MS aplikacija preotima ekstenzije, guraju svoje. Kome smeta moze da se vrati na voljeni app, jbt to je 3 klika, mada ne znam zasto kod tebe to mora sa admin nalogom
Admin share za sve particije je po def omogucen, prvo ne znam ni zasto bi to morao da radis, a zatim ni kako nece da ti prihvati uvek sifru. U svakom slucaju opet sve mozes resiti udaljeno na nekoliko nacina, a najjednostavniji preko gpo preferences
I stampaci su takodje stvar koja se resava preko polise

Ah taj Windows, 3 ili 3000 racunara, sve mozes resiti sa jednog mesta.
 
ma bravo, divan OS . fuli fankšnal end operejšnal.

svi problemi su do korisnika, koji ne razumeju ingenioznost balmera i kamarile.
 
Ne znam kakav update su pustili u četvrtak na petak, ali ja sam sa Win 10 završio, vraćam se na 7cu.

Update je pregazio celu instalaciju, prebacio sve u Windows.old i otvorio novi Windows folder, isključio mi Cisco VPN client i onemogućio ponovnu instalaciju istog, pola aplikacija sam morao da radim Repair/Reinstall.
Да се опет вратим на почетак, управо сам апдејтовао 10 на главном компу, последњи пут је рађено 22.12.2015. па ми опет није јасно какав си то апдејт закачио да је прегазио целу инсталацију и направио Windows.old фолдер. Опет само дефендер, неки кумулативни за 1511 и пар секјурити апдејта, ништа велико.

Да ниси случајно на инсајдер верзији?
 
па ми опет није јасно какав си то апдејт закачио да је прегазио целу инсталацију и направио Windows.old фолдер.
Sitauaciju poput gornje nisam imao.

Ali desetine drugih najrazličitijih problema i situacija jesam video, i kod sebe i kod tudjih računara sa win 10.
I svi su bile uzrokovani updateom, to jest updateom koji je doživeo karambol.
Tako da nije do korisnika, do windowsa 10 je.

Win 10 ltsb sa potpuno isključenim updateom i kod nikoga nisam video ni jedan problem.
Ko želi minimum šansi za probleme sa win 10 i ne trebaju mu "metro" aplikacije to je rešenje.
 
Да се опет вратим на почетак, управо сам апдејтовао 10 на главном компу, последњи пут је рађено 22.12.2015. па ми опет није јасно какав си то апдејт закачио да је прегазио целу инсталацију и направио Windows.old фолдер. Опет само дефендер, неки кумулативни за 1511 и пар секјурити апдејта, ништа велико.

Да ниси случајно на инсајдер верзији?

Nope, redovna, clean install verzija od nule, prethodno urađen upgrade i aktivacija, pa format.

Pravo da ti kažem, više me i ne zanima, vratio se na Win 7 i sve radi savršeno. Jesam izgubio vremena, ali to je to što se tiče mene i Win 10 u poslovnom okruženju. Imam ovaj ITX desktop za testiranje i na njemu sam ostavio 10ku, radi solidno, ali često se samo zamrzne u sred skrolovanja po nekom PDFu ili tokom nekog flash video streama, ipak, ovde mi nije bitno, reset i podigne se za 10s opet. Mrzi me da ga čačkam, sve sam vratio na default i isto se ponaša...

Business laptopu neće prići skoro. Na nesreću, imam i neke pametne klijente koji su ubacili nekoliko mašina sa Windows 10 u firme, pa podešavanja softvera koji održavam i koja treba da se čuvaju u registry brljaju samo tako... tako da i tu uživam čekajući da proizvođač to (nadam se uskoro) reši.
 
U sustini u pozadini je jos ok sto se tice memory management-a. Sve ostalo opisuje rec nekonzistentnost. O ostalim problemima moze do sutra da se pise, vec sam naveo iste u Windows 10 temi. Uostalom, citav taj fanbojizam oko sistema puca kada se nabroji sta ne valja a nemaju smislen odgovor. MS ako i dalje nastavi da gura svoje, Windows moze da postane poput Windows Mobile-a. Da nije DirectX-a i softvera koji radi samo na Windows-u MS bi obratio paznju na sta radi.
 
Pisi sta ti je volja, ali w10 je djubre u odnosu na 7 ! :D
10ka dok je ne ispeglaju kako treba nece ici dalje od VM na mom racunaru.
Daleko su VM i stvarna instalacija. Koliko si corova i memorije dao 10ki u VM-u ?
Čak ni Linux nije "Svoj na svome" na VM-u.
 
Poslednja izmena:
Pisi sta ti je volja, ali w10 je djubre u odnosu na 7 ! :D
10ka dok je ne ispeglaju kako treba nece ici dalje od VM na mom racunaru.

VM i nije bas idealno resenje za stalno koriscenje. Za testiranje je ok ali opet ako je u pitanju sistem za redovni rad, instalacija na hard disk je uvek bolja da se stekne pravi utisak.
 
3 jezgra i 4gb rama... Radi dobro, ali uradim update pojavi mi se novi windows folder na c particiji, a ono od ranije bude u windows.old.. Takve stvari su meni nedopustive
 
To je za slucaj da hoces da se vratis nazad na win7.
Ocisti to sa disk cleanup.
 
3 jezgra i 4gb rama... Radi dobro, ali uradim update pojavi mi se novi windows folder na c particiji, a ono od ranije bude u windows.old.. Takve stvari su meni nedopustive
Jesi li ti imao bilo kakve Windows pre 10ke ?
 
Ne naravno. Nisam se lepo izrazio..
Mislio sam na windows update na vec instaliranom svezem sistemu ne update sa 7 na 10. Instalirao sam w10 iso na vm... Na 7 mi se to nije nikad desilo niti bilo kome koga znam. To je do w10 pricalo se po netu o tome. Aj ok ja sam pojedinac, ali zamisli imas 50 kompova u firmi i to se desi? Sou :D
 
Poslednja izmena:
+1

Ljudi, batalite te lame izgovore, ne pricha chovek o apgrejdu sa 7ce na 10ku, nismo toliki noobovi. Win10 CIST, LEGALAN, NON-INSIDER, INSTALIRAN OD FORMAT C, sam sebe apdejtuje kroz windows update tako da pregazi sve i premesti u windows.old!

btw, ne uradi samo to, nego ti rasturi i instalacije aplikacija, pisao i ja to na pochetku threada, a da mislim zashto i kako i da li sam preskochio neki bitan patch ili nisam... ne zhelim uopshte da mislim o tome. Sredite update i vratite kontrolu nad rachunarom korisniku pa da prichamo, dotle cao zdravo.
 
.old pravi samo pri prelasku na novu verziju sa 10240 na 10586 itd.

Ako pogledate statistiku, bogatije i liberalnije zemlje imaju veće usvajanje Windows 10, pa sedite i razmišljate o tome dok se prenemažete preko svake mere.
 
Poslednja izmena:
Ništa čudno za OS koji se ponaša kao tipični softver u beta fazi razvoja...
 
.old pravi samo pri prelasku na novu verziju sa 10240 na 10586 itd.

Ako pogledate statistiku, bogatije i liberalnije zemlje imaju veće usvajanje Windows 10, pa sedite i razmišljate o tome dok se prenemažete preko svake mere.


Ko god hoce da koristi poluprodukt neka hvala. Jedno je imati kontrolu nad sistemom a drugo je da ti neko treci odredjiva sta ces da instaliras i jos da te smara svaki cas. CEIP (Ako ne znas sta je proguglaj malo) je omogucen i na Windows 7 i na Windows 8, i trenutno mnogo vise intruzivno prikuplja podatke. Neko ce reci stari OS sta ce im podaci odatle ako vec hoce sve ljude da premeste na Windows 10? A te liberalnije zemlje o kojima pricas, jos uvek koriste Windows 7 u korporativnom okruzenju i tamo gde se obavlja vazniji posao gde je Stability pod brojem jedan. To sto kucni korisnici nasednu neki se vrate nazad, Average Joe u EU/SAD nema vremena niti pojma da razmislja sta je Windows 10 u odnosu na starije verzije. U Srbiji ljudi sa viskom vremena vole da zive Cutting Edge i da koriste nestabilno i da stalno nesto izmisljaju i da stvaraju probleme tamo gde ih nema. If it works don't fix it. Dokle god vraski dobar razlog za promenu ne bude. Bilo ko od vas ko zagovara Windows 10 da se nadje u okruzenju gde se trazi stabilnost a ne neko fantaziranje, popio bi otkaz u roku odmah.
 
+1

Ljudi, batalite te lame izgovore, ne pricha chovek o apgrejdu sa 7ce na 10ku, nismo toliki noobovi. Win10 CIST, LEGALAN, NON-INSIDER, INSTALIRAN OD FORMAT C, sam sebe apdejtuje kroz windows update tako da pregazi sve i premesti u windows.old!

btw, ne uradi samo to, nego ti rasturi i instalacije aplikacija, pisao i ja to na pochetku threada, a da mislim zashto i kako i da li sam preskochio neki bitan patch ili nisam... ne zhelim uopshte da mislim o tome. Sredite update i vratite kontrolu nad rachunarom korisniku pa da prichamo, dotle cao zdravo.
+1
 
.old pravi samo pri prelasku na novu verziju sa 10240 na 10586 itd.

Čekaj, tebi je ovo OK? Oni će svakih par meseci da izbacuju tako neki nov build number, a mi ćemo da idemo za njima i čistimo i opravljamo instalacije svih ostalih programa posle toga? Sjajno rešenje!

Да се опет вратим на почетак, управо сам апдејтовао 10 на главном компу, последњи пут је рађено 22.12.2015. па ми опет није јасно какав си то апдејт закачио да је прегазио целу инсталацију и направио Windows.old фолдер. Опет само дефендер, неки кумулативни за 1511 и пар секјурити апдејта, ништа велико.

Да ниси случајно на инсајдер верзији?

@calexx, sad nešto razmišljam (naknadna pamet :d), verovatno je i meni uradio ovaj update na 10586 i tako napravio .old i ostalu havariju, ali ima tu još nešto - nisam preskakao apdejte, samo je bilo isključeno da ih instalira automatski preko onih group policy podešavanja.

NOD32 ima lepu opciju da i on proverava da li su dostupni neki novi apdejti za tvoj sistem, pa izbaci obaveštenje/uzvičnik pored ikonice u treju.

OK, kad primetim/imam vremena, odem u Windows Update, pokrenem, on prikaže šta ima novo da se instalira i pustim instalaciju. Pošto nemam mogućnost da izaberem šta hoću, a šta neću da instalira (a nije i da bih tu tek išao redom i guglao šta je koji apdejt, stavljaj šta misliš da treba), mogu samo da kliknem da potvrdim da pokrene instalaciju. I to je funkcionisalo kako je predviđeno, nisam imao nikakve probleme i nisam preskakao apdejte, jednom na svakih par dana kada se NOD oglasi, kad je mašina slobodna, pustim to i sve prođe normalno.

E, onda rešim da me smara da ja to gledam svakih par dana i isključim gp da je zabranjeno da sam instalira apdejte. I prvi dan posle toga on dovuče major update na novi build i napravi haos. Pa čekaj, gde si bio prethodnih meseci kad sam ručno pokretao Windows Update i jel' to svima uradio kojima je stavio 10586? I svi koji su prešli na 10586 moraju da rade repair većine instalacija?

Da se vratim i preformulišem prvo pitanje iz posta - jesu li ovi iz Microsofta normalni? :trust:
 
Ако се добро сећам, од званичног изласка до сада је било једно или два ажурирања која су "газила" комплет и правила .old фолдер. Код мене то само убије геџете, олд калкулатор и ресетује системске иконе. Геџети су проглашени непожељним па ме не чуди да их склања а за системске елементе ми делује нормално да их враћа. У причи из теме је програм који је практично на силу инсталиран и делује ми нормално да га уклони инсталација која ионако иде уместо постојеће.
Мислим да интервенција пар пута годишње због програма који нису подржани није велики посао.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno