Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Otvara početnu stranicu Edga, koja bi se otvorila i kad bi redovno startovao program.
 
Ako si probao gomilu stvari i neće, reinstall probaj. Pogledaj na netu kako kompletno da ga obrišeš, sve repove.
Evo i kod mene jedan problem, koji nikako da rešim, a dosta toga pokušao.
Kada upalim komp, dočeka me veliki font u title bar-u:

Pogledajte prilog 330972

Nakon odjave/prijave ili restarta računara, stvar se reši:

Pogledajte prilog 330971

Šta li može biti u pitanju? Importovao grane iz registrija sa Wina koji je OK, probao preko onog Win Tweaker-a da menjam veličine fontova, ali uvek se vrati na ovo...
Rešio sa https://www.wintools.info/index.php/system-font-size-changer

Stavio ga da se startuje sa Win-om, da podigne default vrednosti. Nakon nekoliko ON/OFF računara, sve se vratilo na default setovanja, te programče više nije bilo potrebno.
 
Probao sam repair Edgea - ništa se nije promenilo.
Brisanje nisam probao pošto sam Windows ne dozvoljava deinstalaciju a za nasilno brisanje treba čeprkati po registry bazi.
 
Ima na netu uninstallera, biće to OK. Nova instalacija će sve vratiti kako treba.
 
Probao sam repair Edgea - ništa se nije promenilo.
Brisanje nisam probao pošto sam Windows ne dozvoljava deinstalaciju a za nasilno brisanje treba čeprkati po registry bazi.
Da li ti je Edge default browser, ako nije promeni ga (make default win app), zabrani mu podizanje sa windows-om (task manager, startup app)..
 
Nije default pregledač.
Što se tiče startupa, nije na listi programa koji se pokreću sami.
 
Nije default pregledač.
Što se tiče startupa, nije na listi programa koji se pokreću sami.

nisi ispratio uputstvo koje ti je kolega pomenuo.
namesti ga da bude default, onda idi u startup i tada ga iskljuci pa vrati default pregledac na ono sto je bilo.
 
Edge se ne pojavljuje na listi startup programa ni kada je default pregledač.
 
meni se pojavio u listi kada sam ga postavio na default, ali se nakon restarta opet startovao 🤣
ignorisacu problem par dana, nije strasno, ali cu onda preci na agresivna resenja
 
Pozzz, upravo kupio laptop, i podigao win home, kad trazi aktivaciju, ne reaguje na activate, kaze nema serijski! Pa zar nije free home?
 
Pa free je i ne aktiviras ga, ako se dobro secam. Samo koristis.
 
Nisam znao da ima neki besplatan windows..ne racunam apgrejd i ostale kerfeke za aktivaciju.
Koliko znam ima trial period pa posle se gase neke opcije.
 
Jes samo koristim, pa ne mozes ni pozadinu da promenis... Nije tako bilo cini mi se
 
Uvek je bilo tako na besplatnom i to je jedino ogranicenje. Ako bi da je menjas, ro ce da kosta ili trazi kljuceve po netu i aktiviraj.
 
Je l' moze neko da mi kaze sta mi to toliko vuce memoriju?

Da li je moguce da torrent ubija?Imam 1 fajl skidam od 400gb
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    176.5 KB · Pregleda: 57
Ažuriraj drajver za LAN, dešavalo se na Realtek/Killer LANovima da drajver leakuje memoriju.
 
Danas sam preko onog sdi tool-a azurirao bas za lan,jedino oni bili kao stari.
 
32 na 3200

Sada mi samo smanjilo kada je zavrsilo prebacivanje na usb
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    123.2 KB · Pregleda: 52
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    451.4 KB · Pregleda: 47
Ažuriraj drajver za LAN, dešavalo se na Realtek/Killer LANovima da drajver leakuje memoriju.
Taj killer lan me je toliko koštao vremena, jer nisam znao im drajveri imaju problem sa memory leak. Reinstalirao sam više puta sistem, kopao, kopao, dok nisam našao da je to toga. Onda sam morao da manuelno instaliram neki non killer driver koji radi na tom čipu, i rešio problem. A zvanični drajver je to popravio čini mi se posle par godina.
 
Huh, pitanje odnosno skup pitanja.
Windows10, aktiviran legalan,
kao nadogradnja na Win8/8.1 koji je došao preinstaliran na laptopu.
Radilo je sve ok, sve ove godine,
do pre neki dan kad je otišao sleep mode (ili kako se već zove), pa po izlasku iz sleep moda je zabagovao i ugašen je na dugmence jer 10ak minuta se nije dizao.
Ponovo upaljen, počeo da se diže i kaže:
  • Preparing Automatic Repair
  • Diagnosing your PC
I onda prc... pogledajte foto

Pitanje je šta dalje i ima li neko sa idejom, osim da ga tresnem o beton.
 

Prilozi

  • 20220213_115044.jpg
    20220213_115044.jpg
    305.7 KB · Pregleda: 11
  • 20220213_115029.jpg
    20220213_115029.jpg
    192 KB · Pregleda: 9
  • 20220213_115013.jpg
    20220213_115013.jpg
    93.2 KB · Pregleda: 10
  • 20220213_114954.jpg
    20220213_114954.jpg
    206.3 KB · Pregleda: 9
  • 20220213_114937.jpg
    20220213_114937.jpg
    312.9 KB · Pregleda: 16
Jesi probao Continue? Moguće da je disk crkao
 
Probao sam:
Restore this PC - ne ide
Use a divice - usb win10 nece da dize sa usb-a (podesio u biosu-uefiju)
System restore - nece
Startup repair - nece
Command prompt - hoce, ali osim sto vidim 4-5 particija i vidim taj usb, nista drugo ne vredi
Zato HELP!
Pliz.

I jos kad pomislim da je čovečanstvo dopustilo čoveku koji pravi OS sa n zakrpa, da pravi vakcine 🤦
 
Trebalo bi da je licenca upisana u bios i da , kad poteras novu instalaciju( media creation tool pa skines besplatnu verziju ) da sam upise i altivira Windows. Ne mogu garantovati ali bi trebalo tako da bude
 
Trebalo bi da je licenca upisana u bios i da , kad poteras novu instalaciju( media creation tool pa skines besplatnu verziju ) da sam upise i altivira Windows. Ne mogu garantovati ali bi trebalo tako da bude
Odradio Media creation tool sa MS sajt sa win10, ali nije hteo da ga butuje. Pa sam onda skinuo sa MS sajta ISO i odradio USB preko Rufusa sa podesavanjima GPT i NTFS.
I nece da ga butuje sa njim.
 
Trebalo bi da je licenca upisana u bios i da , kad poteras novu instalaciju( media creation tool pa skines besplatnu verziju ) da sam upise i altivira Windows. Ne mogu garantovati ali bi trebalo tako da bude

Licenca nije upisana u BIOS, ali je matična i serijski broj iste zapamćen na MS serverima.

@sm.skrba
Po svemu sudeći ovo je najvjerovatnije hardverski kvar tako da za ovaj problem ne možeš kriviti Bilija, a on se svakako ne bavi proizvodnjom niti softvera niti vakcina. :)
Pokušaj za početak testirati RAM sa:
U ZIP arhivi imaš ISO fajl i programčić koji će ti napraviti butabilan USB disk.
 
Nazad
Vrh Dno