Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Microsoft releases Windows 10 Build 21286 for Insiders with an improved taskbar
News-and-interests.png


image2.gif


https://mspoweruser.com/microsoft-r...-21286-for-insiders-with-an-improved-taskbar/
 
Poslednja izmena:
Idemooo, još jedan način da uguraju reklame... :S:
 
Ne radi automatski, moraš sam da uguraš na Taskbar. News je sa Bing-a. Glavno je da ovaj build ima dobre performanse i nema velikih problema.
 
Da le je neko ima problem sa novim update-om ? Meni uradi update, instalira ga ali nakon restarta, na 98% prijavi gresku i vraca na staru verziju......
 
koji novi apdejt?mislis na ovaj novi insider build koji je okacen ili 20h2?u oba slucaja prepeglaj postojecu instalaciju sa sfc i dism pa pokusaj opet,a ume da pomogne i da se pogasi net dok ne instaliras,ume da zabrljavi sa apdejtima za taj build tokom instalacije...
 
Biće na kraj ubaci neki iz 18te i batali update...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ljudi da li je neko imao slican problem? Sveze instaliran Win 10
Drajveri sve u fulu
f090f524a1a28439f9d1bc9db3671589.jpg
 
Ništa se ne vidi. šta si tražio ?
 
Evo skroz desno, svremena na vreme se istripuje, slova pobrljave, rifreshujem stranicu i vrati se u normalu
Screenshot_1.jpg
 
da ne mracim,hajde prvo skini strelec usb ili neki liveboot linux i vidi kako se tu ponasa...ako imas vremena nije zgoreg da odradis i memtest.
 
Sveze instaliran Win 10...

Da nije u pitanju neka "adaptirana" verzija instalacije?
Liči na promenu "gustine pixela" (Google: lcd pixel density), probaj da promeniš to podešavanje ili ako je uzrok promena tog podešavanja - probaj da lociraš šta bi moglo da izaziva tu promenu.
 
To se i meni povremeno desavalo na jednoj instalaciji sedmice. Svi drajveri u redu, probao druge, sve sto mi je palo na pamet i nista. Posle reinstalacije windowsa se sve vratilo u normalu.
 
Ovaj je Ryzen 3600 32gb ram 3200mhz
Rx580

Na Intelu 9100 radi bez greske iste verzije wina

Ma kakvi linux da metam, to cemo kasnije, da probamo ovo sto je izi prvo, racunar je skorije uzet, novo sve. Probacu mem test prvo, ko da se zeza da instalira win opet... Hvala vam momci, javljam kad stignem
 
Poslednja izmena:
Instalacija traje 15 minuta, nije da je nesto sad mucno da cekas :)
 
ne moras da instaliras,to je poenta liveboot-a,butujes direkt sa fleske i kompletno iskljucujes iz price hard disk\ssd,sata kontroler,ahci drajver...ne moras ni linuks uopste,imas pregrst windows PE (preinstalled environment) resenja,npr toliko spominjani strelec usb,hiren's boot itd...
 
U desnom uglu taskbara kada se klikne svi prozori se spuste dole i ima se uvid u desktop, kada se opet klikne svi prozori se ponovo dignu.
Kod mene mogu samo da spustim prozore a kada treba da ih vratim nazad nema tog da ga nazovem tastera, znazči samo mogu da spustim prozor a ne i da ga vratim.
Kako da to uključim ?
iiiiiiiiiiiiiiii.PNG
 
Kad kliknes desnim klim na taj vertlikalni bar, imas opciju Show Desktop jel tako.
I kad to kliknes, onda vise nema te opcije ?

Neki update pobrljavio ?
 
Ima i Show Desktop i Peek at desktop, kada kliknem na Show Desktop prikaže mi desktop ali nema povratno.
Ima i pločice na koju se klikne, kada je prozor podignut ona postoji, znači prozor može da se minimalizuje ali kada treba da se maximalizuje nje nema kao da ne postoji, nije bilo nikakvog update-a, win10 ltsc.
 
ne moras da instaliras,to je poenta liveboot-a,butujes direkt sa fleske i kompletno iskljucujes iz price hard disk\ssd,sata kontroler,ahci drajver...ne moras ni linuks uopste,imas pregrst windows PE (preinstalled environment) resenja,npr toliko spominjani strelec usb,hiren's boot itd...
Hvala druze
 
Ne znam da li je ovo do Windowsa, mada je pocelo od kako sam ga reinstalirao...

Kada upalim desktop racunar, ne pali se monitor, barem ne iz prve, komp se upali cuju se svi oni pozadinski zvuci ali monitor trperi i iznova se cuje ona notifikacija kao kada USB prikljucis... I onda stalno taj zvuk se cuje a slike nigde dok ne iskljucim pa ukljucim opet racunar...

Nije mi jasno do cega je, mozda drajveri mada sam instalirao najnovije ili hardverski problem... Mada celi dan racunar radi normalno i onda samo taj problem nastupi pri ukljucivanju.
 
Kada se proverava update preko wumt-a, postoji opcija da se download-uje bez instalacije, da li je moguće fizički pristupiti tome da taj update može da se ne instalira već da se prebaci na drugo mesto i da može ručno da se instalira?

Drugo, da li jezik može da se skine posebno i da se isto ručno instalira? Preinstalirao sam ceo OS i opet mi se uvuče HRV ito postavljen kao standard keyboard, nije mi jasno kako, dodao ga nisam niti ga ima na spisku, pokušavao na razne načine da ga izbrišem ali nisam uspeo.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je ovo do Windowsa, mada je pocelo od kako sam ga reinstalirao...

Kada upalim desktop racunar, ne pali se monitor, barem ne iz prve, komp se upali cuju se svi oni pozadinski zvuci ali monitor trperi i iznova se cuje ona notifikacija kao kada USB prikljucis... I onda stalno taj zvuk se cuje a slike nigde dok ne iskljucim pa ukljucim opet racunar...

Nije mi jasno do cega je, mozda drajveri mada sam instalirao najnovije ili hardverski problem... Mada celi dan racunar radi normalno i onda samo taj problem nastupi pri ukljucivanju.
To više miriše na neki loš kontant, možda u kablu. Kako je kada stoji u BIOS-u ?
 
Kada se proverava update preko wumt-a, postoji opcija da se download-uje bez instalacije, da li je moguće fizički pristupiti tome da taj update može da se ne instalira već da se prebaci na drugo mesto i da može ručno da se instalira?

Drugo, da li jezik može da se skine posebno i da se isto ručno instalira? Preinstalirao sam ceo OS i opet mi se uvuče HRV ito postavljen kao standard keyboard, nije mi jasno kako, dodao ga nisam niti ga ima na spisku, pokušavao na razne načine da ga izbrišem ali nisam uspeo.
Ma samo skineš KB koji je za taj update. poslednji je December 8, 2020—KB4592438 (OS Builds 19041.685 and 19042.685) recimo kod mene. Posle možeš ručno da ga instaliraš ako ti odgovara.
Za jezik je malo teže, nameste ga preko lokacije pa neki delovi na lokalnom jeziku a neki ostaju engleski.

wupdte.JPG
Download KB4592438 MSU for Windows 10 v2004 and v20H2 64-bit (x64) - 363.6 MB
 
Poslednja izmena:
mislim da je pre neko negde na tom nalogu koji koristi instalirao windows i stavio hrvatski,i sad ga sa ms nalogom povuce prilikom instalacije.
 
U desnom uglu taskbara kada se klikne svi prozori se spuste dole i ima se uvid u desktop, kada se opet klikne svi prozori se ponovo dignu.
Kod mene mogu samo da spustim prozore a kada treba da ih vratim nazad nema tog da ga nazovem tastera, znazči samo mogu da spustim prozor a ne i da ga vratim.
Kako da to uključim ?
Pogledajte prilog 295424

Da odgovorim sam sebi, moja je greška bila, koristim TranslucentTB, bilo je postavljeno na Dynamic umesto na Always.
 
Nazad
Vrh Dno