Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ja ih odmah i promenim kad instaliram Ubuntu ,tako da ce i odavde da lete ako misle da ostave ove jadne.

Pre nekih mesec dana one ikonice sto su prikazali nisu bile lose,mozda samo malo korekcije.
 
Meni ovo fino deluje . Flat a nije ružno.


original.jpg

Uostalom videćemo prilikom narednih par apdejta situaciju.
 
Ko da su ikad bile lepe. Prepun itnernet raznih ikocnica pa stavite koje Vam god odgovaraju, to je barem lako
 
To su pripremili za prvoaprilsko izdanje. Prosli put su fejlovali zbog zivih kockica, sad ce zbog ikonica.
 
Po meni su ove ikonice promasaj... za sada koliko koristim. Bole me ociod njih :)
 
http://www.windows9update.com/2014/09/windows-10-preview-available-tomorrow Ne mogu da verujem da će da se zove 10 umesto 9 haha koja ispala , a gde je 9-ka?

Razlog zašto nema Windows-a 9 već ovaj novi nazivaju Windows 10 je to što mnogi programi drugih proizvođača u svom "source code" imaju kod koji bi mogao ovu verziju Windows-a (ako bi bila nazvana Windows 9) identifikovati kao Windows 95 ili Windows 98.
Kod:
if(version.StartsWith("Windows 9"))
{ /* 95 and 98 */
} else {
Kako bi ovaj način identifikacije verzije Windows-a mogao dovesti brojne korisnike u probleme, u Microsoft-u su odlučili da ne rizikuju već da novu verziju nazovu Windows 10.
 
Ima li negde da se skine windows 10 build 10009? Ovaj build 9926 je pun bag-ova. Čak ni subtitele workshop ne radi kako treba, jer mu se detektuje kao da fale video kodeci. Samo se audio zapis čuje bez video zapisa!!!.
 
Ima li negde da se skine windows 10 build 10009? Ovaj build 9926 je pun bag-ova. Čak ni subtitele workshop ne radi kako treba, jer mu se detektuje kao da fale video kodeci. Samo se audio zapis čuje bez video zapisa!!!.
Gde pun bagova? ja nisam nasao ni jednog ili lose trazim?

Screenshot (107).jpg Screenshot (108).png

Kada instaliras run as administrator i kada pokreces.
Mozda je to problem, ja bilo sta da instaliram ili pokrecem tako radi ...navika.

Evo nadjoh ovo, mozda ti pomogne...https://dismantledtech.wordpress.com/2013/03/04/playing-h-264-encoded-files-in-subtitle-workshop/
 
Poslednja izmena:
Laguje ponekad, a bagova nema puno , zaista dobro odradjeno sa obzirom da je preview.
 
Gde pun bagova? ja nisam nasao ni jednog ili lose trazim?

Pogledajte prilog 162388 Pogledajte prilog 162389

Kada instaliras run as administrator i kada pokreces.
Mozda je to problem, ja bilo sta da instaliram ili pokrecem tako radi ...navika.

Evo nadjoh ovo, mozda ti pomogne...https://dismantledtech.wordpress.com/2013/03/04/playing-h-264-encoded-files-in-subtitle-workshop/
Programe nikad ne treba pokretati kao administrator. U slučaju da im treba takav pristup, trebalo bi da sami zatraže takve privilegije (UAC prompt). A što se tiče kodeka, to nije problem sa Windowsom.
 
Kako vam se generalno cini taj preview windows-a 10? Sistem mi je malo zaribao pa gledam da probam 10-ku ili opet 8.1. Inace koristio sam 8.1 preview dok nisam presao na punu verziju i bio mi je ok. Kakve nedostatke ima?
 
Nemoze ti niko sa sigurnoscu reci, ako procitas postove unazad neko ih nema neko ima..???
Ja licno nemam, svaki program koji se ovde reklamira da ne radi ja ga probam i kod mene radi..?
Kao osrednji korisnik nisam naisao na problem ili nesto da ne radi.
Instalirao sam ga na jedno 15-ak masina i laptopova(prijatelji, poznanici, kolege) niko se jos nije zalio..
Ja sam vrlo zadovoljan i preporucujem ga svima..sad ima ovde i drugih misljenja.
 
Evo citao sam par strana unazad. Nece avast, cpu usage, ram usage... Hvala sve u svemu. Ma probacu pa kako ispadne. Samo drajveri da sljakaju, sve ostalo mi je ok. :)
 
Poslednja izmena:
yep,to je zadnji do sad.do kraja februara bi trebao novi.svasta nesto se prckalo po win-u,pa najverovatnije ga nabacam cistog.
 
Bas cudno a nisu uopste pisali da se podrazumeva O365 za te app...
 
Poslednja izmena:
@Vuk40 svakako je bilo problema sa instalacijom tih Office app, nema razloga da zbog njihove greske ti meni predlozis da se vratim na w7. Citaj malo komentare sa tog linka..svi cemo se vratiti na XP.
 
Poslednja izmena:
Koje komentare? cekaj nisam ti otvorio nijedan word dokument? evo..

Screenshot (114).png

Ja ovo ne koristim, kao ni vecinu stvari koje vi ovde navodite da vam ne radi...
Rekoh da sam osrednji korisnik windowsa, ovo samo instaliram zato sto navodite da nece...
Sad mi pun PC nepotrebnih stvari zbog vas :d
Dodje mi da ovaj Avast instaliram, ali nemam snage da posle ponovo instaliram sistem.
 
Poslednja izmena:
Komentare sa linka da su izbacili taj Office preview...kako ne funkcionise.
Ti si verovatno to danas instalirao, do sada su eto popravili, a ja sam predhodnih dana uzaludno pokusavao..

Probao sam par puta, nije to nista komplikovano.. Na sajtu kliknes kliknes na link koji te preusmerava ka Store Beta a pre toga trazi permission, ok sve to odradi i izbaci tu app na Store, medjutim kada idem na Install nista se ne desava... Znaci nisu precizirali da treba da odem na Store beta i ukucam ime app i instaliram...
Sto se mene tice ti nemas potrebe da svaku stvar probas i ovde je prezentujes, dovoljno ce biti ako postoji nacin da isti ako zelis napises..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno