Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

dekiman
Member

Na forumu od:
Feb 2006
Poruka:
132
Moja mašina
Jel neko izvrsio update win 7 (daz loader) na win 10 i da mu je aktivan?


Ja jeste ostao aktivan a kako da proverim da je legalan Ultimate na Win 10 pro
Pogledajte prilog 176109

Ako ti je Win 7 Ultimate bio legalan onda ti je i Win 10 legalan, tj ako si radio upgrade. Ako ti Win 7 nije bilo legalan već samo aktiviran onda ti ni Windows 10 nije legalan već samo aktiviran.
 
Moram reci da i pored toga sto mi se desetka jako svidja ipak cu morati da se vratim na 7 zbog toga sto glavni programi koje koristim ne rade na 10. Autodesk tesko da ce izbaciti ikakvu podrsku do sledeceg izdanja svojih programa. Ono sto me zanima sad je: posto sam imao narodnu verziju sedmice (skinuo sam negde nekad neki AIO koji je imao neku OEM aktivaciju 'bem li ga) i desetka je aktivirana iste sekunde kako sam se prijavio na Microsoft nalog, ako sad instaliram sedmicu ponovo i recimo za pola godine odradim clean install 10, da li cu zadrzati ovaj kljuc/licencu sta li vec koja mi je trenutno aktivna na 10?
 
Moram reci da i pored toga sto mi se desetka jako svidja ipak cu morati da se vratim na 7 zbog toga sto glavni programi koje koristim ne rade na 10. Autodesk tesko da ce izbaciti ikakvu podrsku do sledeceg izdanja svojih programa. Ono sto me zanima sad je: posto sam imao narodnu verziju sedmice (skinuo sam negde nekad neki AIO koji je imao neku OEM aktivaciju 'bem li ga) i desetka je aktivirana iste sekunde kako sam se prijavio na Microsoft nalog, ako sad instaliram sedmicu ponovo i recimo za pola godine odradim clean install 10, da li cu zadrzati ovaj kljuc/licencu sta li vec koja mi je trenutno aktivna na 10?

trebalo bi... vidi da bude pre isteka prve godine
 
Upravo je stigao Service Pack za Revit 2016, radi k'o sat. Sacekacu jos par dana da vidim da li ce srediti AutoCAD i 3DS istim tempom. Photoshop nema problema kao ni Maya. Mozda nekome bude ovo koristilo. Hvala r!sc! na savetu :)
 
Upravo mi je stigao email od Microsoft-a u vezi rezervacije Windows-a 10 (rezervisao pre par meseci). Uglavnom, oni koji ne mogu da čekaju notifikaciju za upgrade na 10ku neka slobodno skinu Media Creation Tool i tako odrade upgrade.

Ja sam uveliko na Win 10, ali ovo će dati mnogima slobodu da odrade upgrade preko MCT-a. Znači, zvanično, ne morate da čekate notifikaciju za upgrade, Media Creation Tool rešava stvar. :)

Windows 10 Media Creation Tool:

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
 

Prilozi

  • msmail.JPG
    msmail.JPG
    141.7 KB · Pregleda: 203
Da li je i vama u Edge-u font Bench-a ovako loš?
bench.png
I da li vam je skrolovanje na Edge-u glatko?
 
Ovako je kod mene, a skrolovanje je glatko, nisam primetio da štuca.

Pa da isti mi je font kao kod tebe,tačno se primećuje i ono preklapanje teksta kod prečice za forum u gornjem desnom uglu.Čini mi se da skrolovanje nije baš smooth kao na drugim brauzerima,ali nije nešto strašno
 
To sam i ja primetio da na Edge ide ide i onda odjedare zastane skrolovanje i onda samo odjedared preleti dole!
 
Da li jos neko ima problem da mu povremeno zabode tj zakrci zvuk na 1-2 sekunde a ponekad i slika s njim. Desava se sta god da radim (igre,YouTube, bsplayer,spotify), otprilike jednom za 1h.
 
Pa da su upitanju drajveri do sada bih uvideo razliku jer win 10 koristim dosta drugo i amd je u tom period izbacio 3-4 svoja drajvera i Microsoft je preko WU izbacio isto par tako da bi se videlo da li je do drajvera ili nije. Sada trenutno koristim 15.7.1 i jednostavno isto se ponasa sa njima kao i sa 15.5 drajverima ili nekim koje je windows izbacio.

Nije problem toliko iritirajuci ali zna ponekada da iznervira sto nije skrol glatak i da ide ujednaceno nego zastane i onda preleti pola stranice.
 
Da li jos neko ima problem da mu povremeno zabode tj zakrci zvuk na 1-2 sekunde a ponekad i slika s njim. Desava se sta god da radim (igre,YouTube, bsplayer,spotify), otprilike jednom za 1h.

Ako je mašima iz potpisa, obriši postojeći drajver za zvuk i skini najnoviji odavde: http://www.realtek.com.tw/downloads...evel=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false#High Definition Audio Codecs

Skini Display Driver Uninstaller: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html i očisti drajvere za grafičku, zatim svuci najnovije sa AMD-ovog sajta ili Windows Update-a.
 
Biće da je ipak do loših drajvera za tvoju mrežnu karticu, imam Intel-ovu ethernet i Broadcom WiFi karticu, na ethernet mi je statička IP, na WiFi DHCP i nikakvih problema nemam sa konekcijom.

Na Realtek sajtu su poslednji drajveri od 27.05.2015, jesi probao njih?
Moguce, wifi mi radi ok iako je isto Realtek chipset, stavio sam nove ostavio je covek link i proradilo je.
Sad isprobavam jer i kad sam dovukao nove drajvere sa live update za MB jedno vreme je radilo ok,
ako izdrzi ceo dan sa tim drajverima znaci da su ok.
 
Moguce, wifi mi radi ok iako je isto Realtek chipset, stavio sam nove ostavio je covek link i proradilo je.
Sad isprobavam jer i kad sam dovukao nove drajvere sa live update za MB jedno vreme je radilo ok,
ako izdrzi ceo dan sa tim drajverima znaci da su ok.

Drajver što sam ti dao je baš samo za Windows 10, a na sajtu tvoje matične ploče ne videh drajvere za Windows 10. :) Sigurno ti je live update skinuo Windows 8.1 drajver.
 
Moze li neko na kraju da mi kaze najbolji scenario za, Win 7 bez service packa, aktiviran sa Remove Wat 2.2.6. Sta je najbezbolnije, da skidam SP1, aktiviram nekim drugim aktivatorom, pa upgrade na Win 10, pa clean install? U svakom slucaju bih clean install, ali gledam jel mogu direktno sad, pa posle nekako aktivirati, ili ovo prvo sto sam pomenuo..
 
Moze li neko na kraju da mi kaze najbolji scenario za, Win 7 bez service packa, aktiviran sa Remove Wat 2.2.6. Sta je najbezbolnije, da skidam SP1, aktiviram nekim drugim aktivatorom, pa upgrade na Win 10, pa clean install? U svakom slucaju bih clean install, ali gledam jel mogu direktno sad, pa posle nekako aktivirati, ili ovo prvo sto sam pomenuo..

Remove Wat 2.2.6 = nemoguće je išta uraditi, piši propalo.

Windows 7 SP1 + drugo rešenje = uspešan upgrade na Win 10. :D
 
Moze li neko na kraju da mi kaze najbolji scenario za, Win 7 bez service packa, aktiviran sa Remove Wat 2.2.6. Sta je najbezbolnije, da skidam SP1, aktiviram nekim drugim aktivatorom, pa upgrade na Win 10, pa clean install? U svakom slucaju bih clean install, ali gledam jel mogu direktno sad, pa posle nekako aktivirati, ili ovo prvo sto sam pomenuo..

Za win 7 bez sp1 ti je solucija da skines iso sa sajta pa tako da radis update ali mislim da ne moze zbog remove wat jer vidim da se ovde dosta puta pominjao kms i neki daz ali ja ih nikada nisam koristio jer sam i ja kao i ti imao remove wat za aktivaciju ali sam ja insajder pa se ne racunam.

Znaci bitno ti je da prvi put prodjes aktivaciju na win 10 a posle mozes komotno cistu instalaciju da radis.
 
LOOOOOOOOOOL upgrade mi nije ponudio a bila je ona ikonica windows dole i rezervacija odradjena a pre neki sat je nestao taj prozor :D Definitivno KMS odbio :) Ostaje WIN8.1 , ili ipak da ga gazim sa onim ISO fajlom sa MS linka, sta mi je ciniti? :D
 
Stavio onaj iso koji je bio ovdje preko w7 na hp probook 450 i sad mi puca iz internal_power_error. Valjda je greška do ati drajvera. Kako da ovo riješim?
 
Nazad
Vrh Dno