Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

treba mi savet od vas... digoh 10158 na neki stari laptop, msi vr630, 2gb ram, sempron na 2.1ghz, nvidia 9100m g.. na 8.1 je gurao full hd na youtube, međutim ovde se bori i sa hd windowed. ne znam u čemu je stvar. sve živo sam pogasio, digao zadnje nvidia drajvere.. šta mi je činiti?

i da, edge mnogo bolje barata sa reprodukcijom od chrome-a.
 
10159 mi nije aktiviran i nemogu ga nikako aktivirati, da li se još nekome to dešava?
@Darkodar je kacio dosta puta ali evo opet...

Windows 10 Home Insider Preview build 10159 product key: KTNPV-KTRK4-3RRR8-39X6W-W44T3

Windows 10 Pro Insider Preview build 10159 product key: 8N67H-M3CY9-QT7C4-2TR7M-TXYCV

Windows 10 Enterprise Insider Preview build 10159 product key: CKFK9-QNGF2-D34FM-99QX2-8XC4K
 
treba mi savet od vas... digoh 10158 na neki stari laptop, msi vr630, 2gb ram, sempron na 2.1ghz, nvidia 9100m g.. na 8.1 je gurao full hd na youtube, međutim ovde se bori i sa hd windowed. ne znam u čemu je stvar. sve živo sam pogasio, digao zadnje nvidia drajvere.. šta mi je činiti?

i da, edge mnogo bolje barata sa reprodukcijom od chrome-a.
Koliko je zuzece procesora prilikom pustanja?
Koliko vidim ne trosi skoro nikakve resurse, ni CPU ni GPU a ni memorije.
 
Koliko je zuzece procesora prilikom pustanja?
Koliko vidim ne trosi skoro nikakve resurse, ni CPU ni GPU a ni memorije.

od 52-99%, potpuno haotično. gledam temperature procesora, trenutno je kritičan (94 C). Ali mi je i dalje nejasno, jer je youtube reprodukcija bila u redu sve vreme, do pre par dana.
 
To je to. Tnx



Prvo mora WU da ti skine 10159 pa onda da on instalira nesto svoje pa onda ces videti tu gde je skidao da ti trazi da restartujes racunar naravno to uradis onda ce da da krene da raspakuje fajlove pa prilikom sledeceg paljenja ce ti se pojave krugovi na ekranu i to sacekas da onaj srednji dodje do 100% i to je to.

Posle dva restarta i pokretanja WU, desilo se ovo sto si rekao...
 
Poslednja izmena:
od 52-99%, potpuno haotično. gledam temperature procesora, trenutno je kritičan (94 C). Ali mi je i dalje nejasno, jer je youtube reprodukcija bila u redu sve vreme, do pre par dana.
Pogledaj mozda imas throttling, zbog visoke temperature.
Ako pada klok procesoru to je.
Lici na to sa tim setanjem 52-99%.
 
El ovo poslednja verzija AMD wddm -a?

Capture.GIF

Evo za Cara koji se zalio na drajvere za zvucnu :D
Meni na kartici staroj preko 10god sve radi u fulu, doduse basic drajveri wdm iz WU :)

Capture1.GIF

Capture2.GIF
 
windows je skidao nesto sto se zove ...professional_159 ili tako nesto, trazio restart, ja sam ga restartovao, ali nista se nije desilo. ostao je na verziji 130. vec me sve ovo smara poprilicno
Kada je skinuo da li je isao pripremu instalacije pa trazio restart.
 
@Darkodar je kacio dosta puta ali evo opet...

Windows 10 Home Insider Preview build 10159 product key: KTNPV-KTRK4-3RRR8-39X6W-W44T3

Windows 10 Pro Insider Preview build 10159 product key: 8N67H-M3CY9-QT7C4-2TR7M-TXYCV

Windows 10 Enterprise Insider Preview build 10159 product key: CKFK9-QNGF2-D34FM-99QX2-8XC4K


Sa ovim ključevima nisam mogao aktivirati. Išao sam uz pomoć slui.exe 4 i nazvao microsoft podršku dobio aktivacioni kod i sad je aktiviran.
 
Profi im je ova pozadina posteno :)

70eO4Bv.jpg

Inace imate vise verzija te slike ovde : C:\Windows\Web\4K\Wallpaper\Windows

I ja sam uvek koristio ovaj slim taskbar sa malim ikonicama. Jos od w7 . I mnogo mi se vise svidja i ako mi prostor nije problem jer mi je monitor 24"

Btw , edge mnogo bolje repodukuje video nego chrome.
 
Poslednja izmena:
Što bih ja instalirao win 10 samo zbog slika :)
Čekam RTM ili Retail pa ću da instaliram ...
 
Što bih ja instalirao win 10 samo zbog slika :)
Čekam RTM ili Retail pa ću da instaliram ...

Aaa ja mislio ti si vec na 10159 pa kazes :D .

Ja koristim win 10 na mom main pc jos od 10130 i sve radi super , ima nekih sitnica ali nista sto bi naskodilo svakodnevnom radu.
 
Pogledaj mozda imas throttling, zbog visoke temperature.
Ako pada klok procesoru to je.
Lici na to sa tim setanjem 52-99%.

throttle nije, zamenio pastu, gledam temperature, 75 stepeni je max, egde pušta kako treba, ali chrome seče, kolje, ubija, i zvuk i slika.
 
Kako da podesim laptop da mi se ne ukljucuje automatski kada otvorim poklopac? lepo ga iskljucim na Shut down, ali onda kada ga otvorim, on se automatski ukljucje. to mi do sada nije bilo tako na W7...
 
Mozda je bilo u temi, ali kako da se izbaci Computer ikonica?
 
Evo da se javim posle gomile ispisanih stranica u vezi mog laptopa. Odradio sam clean install 10130.iso, preuzetog sa Windows sajta. Laptop je Asus K52JE sa Intel Pentium P6000, ATi 5470, 3GB RAM i obican 5400 rpm HDD.

Prosli put kada sam se zalio na Win 8.1 i gutanje memorije od strane Chrome-a, sam uzeo i instalirao Linux Mint Cinnamon 17.1 i mogu reci, da bez obzira na trostruko manje trosenje resursa u odnosu na Win 8.1 mi je surf bio gotovo nepodnosljiv. Nisam mogao da verujem da raspali Chrome uzima ~1GB sa 2 prozora i po jednim tabom (tu racunam i ekstenzije poput tunnel bear, sidekick i boomerang), a gotovo ceo komp je postajao neupotrebljiv po otvaranju 5-10 tabova :trust:. U svakom slucaju, kako tada nisam ima para za dokupljivanje RAM-a, rekoh ajde da se vratim na Windows i to odmah 10. Cisto da napomenem da me ne bi neki ovde napali, ne krivim ja ni jedan od sistema za ove probleme vec iskljucivo GOOGLE i njihov krsh od browsera.

Po instalaciji sam pustio da odradi sve update-ove koje je imao, podesen mi je bio na slow, tako sam i ostavio, jer bi mi bilo neugodno da u sred posla dobijem neki veci update i da slucajno restartujem komp. Iskreno iako ste vi ovde vec na 10159 meni je za poslovne potrebe i 10130 bio solidan i stabilan. Za komunikaciju u firmi koristimo skype i nisam imao nikakvih problema (kao sto su neki ljudi spominjali ovde). Drivere za HD5470M sam pustio preko WU (15.200.1023.5) i nemam nikakvih problema sa vracanjem iz sleep moda i slicno, igre nisam igrao, za to mi ipak sluzi desktop (na kojem se trenutno instalira 10159). Ono sto je bilo najbitnije, kljakav koliko i jeste Chrome mi je izazivao daleko manje problema nego na ostalim platformama. Zapravo i dalje je on jede ogromne kolicine memorije, ali kada dostigne neki threshold kompjuter ne zakucava i ne moram da gasim pola tabova da bi izasao iz page file-a. Tako da sam ja zadovoljan okosnicom sistema.

Par sitnica koje sam primetio je da mi iz nekog razloga u vecini trenutaka ne otvara notification center na klik, kao ni wireless networks listu. Takodje onaj problem sa kalendarom koji ste spominjali, ali upravo se downloaduje 159, tako da ce i to otici.
Sve u svemu ja sam zadovoljan, i moj laptop je zadovoljan, s obzirom da se pali i gasi neuporedivo brze nego sa osmicom onom (cak i kad je bila sveza).
 
Windows (dugme) + E, Backspace (dugme), desni klik na Computer (ili This PC, ili kako se već zove), Create shortcut.

Edit: ili elegantnijim putem, kao Vuk.
Pogledaj sa cime ti pusta video u chrome sa html5 ili flash?
Trebalo bi sa html5 ali proveri..
 
Chrome cu da batalim cim Edge dobije extenzije, i bice mi drago :)
 
Nazad
Vrh Dno