Šta je novo?

Win98 Shut Down problem HITNO!

  • Začetnik teme Začetnik teme radar
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

radar

Čuven
Učlanjen(a)
01.10.2001
Poruke
437
Poena
619
Problem je sledeći: kada god u Windows-u 98 izdam komandu Shut Down mašina
se ponaša kao da sam izdao Restart. Zapravo ispiše na kratko poruku "It's
now safe to turn of your computer" i ponovo počinje da diže sistem umesto
da se isključi. Čak i kada power taster držim 4 sek. on se kao na trenutak
isključi ali se opet sam uključi i nastavlja sa radom. Kućište je naravno
ATX. U čemu bio mogao da bude problem? Ne smem ni da pomislim da iščupam
naponski kabl iz struje, ako nastavi da radi pašću u nesvest 😉"
 
Ako imas Win 98 SE on ima "bag" sto se tice gasenja kompjutera,moras se raspitati za "patch" koji otklanja tu gresku.Svaki iole CD klub treba da ima patcheve.Ali najbolje da se konsultujes da nije hardwerska greska sto se tice kompaktibilnosti samih uredjaja.Pozdrav.
 
Ajde probaj ovako:
1. Instaliraj Shutdown Supplement (poslacu ti mailom ako ga nemas oko 500KB)
2.Idi u Control Panel/Display/Settings/Advanced/Performance
podesi klizac Hardware Acceleration na None, default vrednost je Full
3. Iz System Tray-a disejbluj sve programe koji su ti tu nepotrebni i mogu da prave problem prilikom gasenja (npr. WinAmp Agent, Corel Indexer, MSN Messenger, WebShots i sl.) Znaci da se ne startuju prilikom ponovnog paljenja.
Restartuj masinu pa pokusaj da je ugasis na ShutDown.
 
Poslato, ali uradi i ostale stvari pa probaj
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno