Šta je novo?

win 2012 kao workstation?

okmijun

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2004
Poruke
3,194
Poena
420
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7-7800x
Matična ploča
Asus x299 ROG
RAM
128GB DDR4
GPU
Titan X Pascal 12GB
moze li?
i kako?
 
A zašto bi to radio, ako smem da pitam?
 
bzvze....nekad sam drzao 2003 tako, dok se nije pojavio XPx64, mada to je bilo u isto vreme, 2003 je citao sav ram, tj 4GB, cak i sa 32bita...eto do tada mi ostalo lepo secanje i emocije na server :)
 
Lepo je to, ali server ima dosta servisa po defaultu startovanih, tako da...
 
Danas ce ti windows 7 professional/ultimate zadovoljiti sve zahteve, sto nije bilo tako pre desetak godina. Ne vidim potrebu da serversku ediciju pretvaras u workstation, kada jednostavno nije namenjena tome, dosta toga drugacije funkcionise i sebi bi samo otezao posao dok bi je pretvorio u iole funkcionalnu radnu stanicu.
 
Poslednja izmena:
Danas ce ti windows 7 professional/ultimate zadovoljiti sve zahteve, sto nije bilo tako pre desetak godina. Ne vidim potrebu da serversku ediciju pretvaras u workstation, kada jednostavno nije namenjena tome, dosta toga drugacije funkcionise i sebi bi samo otezao posao dok bi je pretvorio u iole funkcionalnu radnu stanicu.

ne pratim win odavno, kakav je taj WIN 7, u odnosu recimo na XP x64?
meni je recimo jos uvek instalacija iz 2008, i nijedan bluescreen, do pre 5 dana doduse, al tu se HW nesto zezno...posle nestanka struje...
 
U odnosu na XP x64, nebo i zemlja, u korist win7, pogotovo ako imas nov hardver da se lepo iskoristi i uposli, sedmica je odavno zasluzila epitet stabilnog i brzog operativnog sistema. Po meni najbolje sto je izaslo iz MS kuhinje.
 
E?
zivim malo u praistoriji,inace, a e si koristio mozda XPx64?
msm sta je to sto je u korist?
neki ospti osecaj?
smooth? :p
 
E?
zivim malo u praistoriji,inace, a e si koristio mozda XPx64?
msm sta je to sto je u korist?
neki ospti osecaj?
smooth? :p
Pa probaj win7 x64 pa vidi koji ti je bolji. :)
Ako se dobro secam kad se XP 64 pojavio hvalili su ga, ali problem su bili drajveri, zbog cega valjda nikad nije ni zaziveo.
 
Poslednja izmena:
E?
zivim malo u praistoriji,inace, a e si koristio mozda XPx64?
msm sta je to sto je u korist?
neki ospti osecaj?
smooth? :p

Winxp 64bit je kud i kamo brzi od win7 64bit, mana je nemogucnost naprednog directx-a,u sustini koristi win2003 64bit enterprise kernel i memory management.

Medjutim polako se pojavljuju opcije koje postoje samo na win7 platformi. Win8 je najgora platforma ikada napravljena, najgori gui.
Mana win7 je odstranjivanje svih dobrih osobina sa winxp platforme, previse koraka unazad, ali kazem prinudjenost tera na tu platformu.
 
uf.........ubica......inace, koji driveri idu na win2008 server?
od win 7? :)
nemam pojma....
 
Poslednja izmena:
Evo ti odgovora iz prve ruke. Posto spremam ispit MCITP za Windows Server 2008, dokupio sam jos 2gb rama na 1066MHz. Sad imam 4gb rama u dual channel modu i umesto Windows 7 32bit, sam instalirao Windows Server 2008 64bit kako bih vezbao. U pocetku mi je zamisao bila da koristim 2 OS-a, server za vezbanje, a 7-icu za sve ostalo. Tako je i bilo u pocetku, medjutim malo po malo sam na server instalirao po koji program (Winamp, Skype, VMWare, Photoshop, MS Office 2010, cak i Steam na kom sam igrao kanter i Half Life donedavno). Ono sto ti mogu reci je da je razilka nebo i zemlja u korist servera. Sve radi brze, programi se otvaraju instantno, nema zapinjanja, nema kocenja, divota. Verujem da to nije toliko do samog servera koliko je do 64bitnog OS-a, i da bi 7-ica na 64 bita radila takodje dobro. Ako se razmisljas izmedju 32 i 64 bita, uzmi 64. Sav softver koji ne podrzava 64bita bice instaliran u poseban Program Files x86. Jedini problem moze da ti bude da stampac koji zelis da koristis nema drajvere za 64bitne sisteme. HP LaserJet 1000 nema te drajvere, tako da na to obrati paznju.

Neko je malopre spomenuo gomilu servisa koji se startuju na pocetku i to jeste istina, ali kad saces par minuta da se sve inicijalizuje onda je sve ok.
 
Ti servisi zauzimaju memoriju, nije samo do toga da treba sacekati.
 
Ne znam, ja i dalje mislim da je terati win server 2008 kao workstation isto kao da kupis kamion za voznju po gradu... Ali se slazem da u danasnje vreme treba gurati samo 64bit operativne sisteme.
 
2008 R2 kao workstation je fantastičan. 7mici treba 100 KB skripti i sat vremena rada da bi se "upristojila", dok je 2008 R2 skoro pa savršen onakav kakv je kada se završi setup. da im je cena ista, ne bih stavio 7 ni slučajno nigde u firmi.
 
Stavljati server kao desktop rešenje može smao neko kome računar služi za ono "igrala se deca".

Niko ozbiljan ti to neće preporučiti kako zbog bezbednosti ono još više zbog drajvera
 
Pa dobro drajveri su mahom isti za 2008 R2 i Win7 x64.

Zasto to niko nece preporuciti zbog bezbednosti?
 
Pa dobro drajveri su mahom isti za 2008 R2 i Win7 x64.

Zasto to niko nece preporuciti zbog bezbednosti?

Neke nećeš moći da instaliraš, za neke je potrebno pogasiti određene servise, za neke je potrebno menjati default podešavanja itd. dakle da bi sve funkcionisalo treba mnogo truda i vremena i sve je to kao što sma relakao za decu koja bi da se igraju time

Što se tiče bezbednosti najbanalnije je da većina ili dobar deo antivirusnih programa ili neradi ili je ponovo potrebno odrađivati raznorazne fikseve da bi funkcionisalo. Opet dakle gubljnje vremena i smanjivanje produktivnosti i opet za klince koji sebe vide kao akere

@zver
Ako želiš da budeš bunjar omašio si forum i izbegav takve neosnovane glu...komentare bar kad sam ja u pitanju
 
Poslednja izmena:
Server ne može biti savršen za desktop - samim tim što je podešen da da prioritet servisima, a ne aplikacijama. To se može promeniti, istina, ali kakvu korist ćeš imati kući od servera? FTP, IIS, AD? Izvodljivo je - ali pitanje je zašto. Stavi Windows 7 ako nećeš da se navikavaš na Metro ili tražiš alternativu za Start. Drajveri su isti jer je osnova sistema ista.
 
Ne vidim razlog da se 2k8r2 (ili nesto drugo) koristi za WS. Win7 64 je sasvim dovoljan/brz/stabilan. I to je tacno. Ako ti treba da se igras, podigni win server i u hyper V ubaci par masina, sto server sto desktop, pa se igraj sa virtuelnim masinama i vidi sta ti bolje radi posao. Bice za koji procenat sporije, ne toliko da ces primetiti, ali ces steci sliku oko uporedjivanja razlicitih OS-eva.
 
Ne vidim razlog da se 2k8r2 (ili nesto drugo) koristi za WS. Win7 64 je sasvim dovoljan/brz/stabilan. I to je tacno. Ako ti treba da se igras, podigni win server i u hyper V ubaci par masina, sto server sto desktop, pa se igraj sa virtuelnim masinama i vidi sta ti bolje radi posao. Bice za koji procenat sporije, ne toliko da ces primetiti, ali ces steci sliku oko uporedjivanja razlicitih OS-eva.


rekoh...al opet cu, nekad sam koristio 2003 mesto obicnog XPa, posle je dosao XPx64 pa nije bilo potrebe....i zanimalo me kakva je sad situacija po tom pitanju...a ne pratim OSove ni malo, eto...

Da je uveden red po pitanju licenciranja, ova tema ne bi ni postojala ;)

Naravno, kad ta tvoja RS i ova moja SRB ne budu bile vise rame uz rame sa Ugandom, Ruandom i Haitijem....verovatno ce i to pitanje doci na red, svidja mi se sto si dalekovid i vizionar :) :) :)
 
Nazad
Vrh Dno