Šta je novo?

Win 10 ili Win 7 ????

Ne znam zašto uopšte diraš bitne stvari na sistemu...
 
Mozda nekome zvuci nebulozno (onda se izvinjavam), ali me zanima da li je bolje na nov, jaci kompjuter (Intel® Core™ i5-4460, SSDNow 240GB, GeForce GTX 750 Ti, 16GB rama) instalirati Win 10 ili Win 7? Posle konsultacija sa poznanicima ispada da je Win 7 bolji, pa me zanima da li se slazete sa tim. U pitanju bi bio nelegalan softver, nazalost. Inace kompjuter je namenjen igranju igrica uglavnom.
Касним са коментаром, извињавам се, нисам прочитао цео пост, али ја сам то решио овако. Дуал бут и енде. Хард ми је од 500 ГБ, поделио сам га на 3 партиције, прве две по 100 гига и трећа за податке. Све има детаљно објашњено на јутјубу, само куцај дуалбут. Седмицу користим због пар програма које 10-ка не подржава. Иначе, све шљака беспрекорно и нисам се покајао, бар до сада
 
Касним са коментаром, извињавам се, нисам прочитао цео пост, али ја сам то решио овако. Дуал бут и енде. Хард ми је од 500 ГБ, поделио сам га на 3 партиције, прве две по 100 гига и трећа за податке. Све има детаљно објашњено на јутјубу, само куцај дуалбут. Седмицу користим због пар програма које 10-ка не подржава. Иначе, све шљака беспрекорно и нисам се покајао, бар до сада

Koje tacno programe ne podrzava?
 
Koje tacno programe ne podrzava?
Конвертере, аудио и видео, (из програма XILISOFT и IMTOO). Иначе унукама синхронизујем цртаће, тако да су ми ти програми неопходни (са њима најлакше обављам посао). Друго нисам приметио, али ако буде нечег новог, јављам. Иначе оба ОС-а сарађују изванредно. На седмици нисам могао да инсталирам Корел 8, него 6-ицу. На 10-ки, све ИДЕ. Као крајњи корисник - презадовољан, свака препорука.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk
 
Ne vidim gde je problem? instaliralo se iz prve...

Screenshot (189).png Screenshot (190).png
 
Мене зеза, почне да конвертује и одмах заблокира. Пробао сам неколико верзија, ал исто. Зато узех и седмицу.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk
To na masini iz potpisa?
Probaj da pokrenes u windows 7 compatibility modu, mozda premalo RAM memorije?
 
Ма сада све шљака ко лудо. Још увек се држим Миљанићеве изјаве " Тим који добија, не мењај". Био сам скептичан око два оперативна система на једној машини, али све лепо ради, флуидност максимална.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk
 
NIKADA nisam imao problem sa starim programima/igrama na Windows 10.
Isto je bilo i kada sam prelazio sa XP na 7

Tako da tu pricu okacite macku o rep.

Windows 7 je bio izuzetan OS, ali doslo je vreme da se predje na nesto novije. Desetka je po meni savrsen sistem u svakom pogledu. Em sto se duplo brze butuje, em sto je bolje optimizovan za multi core procesore.
 
Poslednja izmena:
Mozda je kod tebe slucajno tako, ali dosta programa ne radi na win 10 koji rade odlicno na win 7.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Daj navedi bar par od tih "dosta", da te odmah demantujem.
Нисам за то да се генерализују ствари, шта је боље, брже, мени не ради или кочи. Индивидуално је све, па и ОС. Свиђа ми се форум, јер корисници измењују искуства и решење проблема. Виндовс ко виндовс, мушичав је одувек био, (фале вечито неки драјвери, скенер, веб камера, тв картица ...). Ако се сећате Вин 98, ради само кад му се нешто каже. Ови данас, дрљају по харду и кад спавам, шта ли ради, сам Бог зна. Али, то је, што је, идемо напред, размењујемо искуства, решавамо нерешиве проблеме. Само тако. Поздрав свима!
 
Pazi kad neko napise "Mozda je kod tebe slucajno tako"???..sta slucajno radi? :d
Nije ni cudo sto je uzeo slepog misa za avatar...ni one kordinate mu ne mogu pomoci. :D
 
A ti mislis da ja ne mogu da procitam sta si ti napisao?
Sta tebe boli q sto sam stavio slepog misa i koordinate? Ako se vec pravis pametan onda pisi o windowsu a ne o meni.
Bitdefender antivirus free na primer ne radi na win 10, to svi znaju a za ostale stvari me zabole sto cu bas da ti pisem. Demantuj slobodno

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
A ti mislis da ja ne mogu da procitam sta si ti napisao?
Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Pa onda prekini da siris dezinformacije, od tojih "dosta programa" sveo si na jedan AV.
I procitaj ponovo ovo sto si napsao...i zasto mislis da sam pisao "nevidljivim masilom" a ti si ipak video?
Eto radi i Bitdefender i sta je ostalo od tvoje tvrdnje?
 
Poslednja izmena:
Zato sto si bezobrazan. Ova tema nije o meni kakav sam avatar stavio, mene na primer ni ne interesuje koji si ti stavio ili odakle si. Gledaj svoja posla.
20% programa najmanje ne rade na win 10, a koji rade na win 7. Nisam sada kod kuce pa da napisem sta jos.
Da valja ja bih odavno koristio win 10, testiram ga svakih 6 meseci i uvek je djubre.
Na primer net speed monitor takodje ne radi kako treba.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
To sto je tebi djubre ne mora da znaci da je tako

Daj listu tih programa koji nisu radili na win10 pa cemo da vidimo :)


@PDV zasto ti je takav font na windowsu, menjao si nesto ili ?
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh nisam kod kuce pa da napisem sta ne radi.
Jos cete da me ubedite da sve radi na win 10, pa vise ja verujem svojim ocima nego vama.
A pun vam je internet primera da na win 10 ne rade dosta programa pa citajte i napadajte ljude sa cele planete, to jest demantuje ih

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Sta ima da se ubedjujemo, video si pa veruj cemu god...
Samo ne tvrdi nesto sto nije tacno.
Eto na primer ja jos nisam naleteo na nesto da ne radi.
Moras da verujes da bi radilo, popijes neko picence, nazdravis i krenes da instaliras. :D
 
Zato sam presao na win 8.1 koji takodje nije sjajan, ali radi bolje on win 10. Nisu mi radile ni stare igre, polovina njih. Mozda zbog directx jer ne noviji, to ne znam i ne zanima me, bitno mi je bilo da ne radi pa makar popio gajbu piva.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Radi netspeedmonitor_2_5_4_0_x64_setup ali mora ovo da se uradi pre instalacije:

netspeedmonitor_2_5_4_0_x64_setup.PNG
 
Zasto tvrdis nesto a kazes da ne znas i da te ne zanima.... i pritom nista ne mozes da dokazes... kazes dosta starih igara a neces da navedes koje, sve sto si do sada od programa rekao da ne radi, ispostavilo se da nije tacno

To sto kod tebe nije radilo tesko da ima veze sa samim OS-om
 
Vuče, Vuče...
 
Rade i matore igre npr. Tomb Raider iz 1996 sam probao od najstarijih.
Richard Burns Rally iz 2006 sam igrao pre neki dan i to sve u 4K rezoluciji.
Grand Prix Legends 1998

gplc67_2016_10_16_18_36_54_819.jpg

richardburnsrally_2017_02_16_00_35_09_039.jpg
 
Nazad
Vrh Dno