Šta je novo?

WiFi krađa protoka / zaštita

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Shto znachi ako neko preko moje ip adrese krene da sheruje child pr0n, najnovije filmove muziku i skandale vezano iz showbiz-a :d ja mogu da budem podjednako ne kriv jer jel te nisam znao da me neko krade ???

Koliko sam shvatio to ispada da je to, nisam ja majke mi ili drugim rechima ako zhelish "savrshen zlochin" kupi wireless ruter !?


Pa Oki, ako zaista uspes svoj komp da "wipe clean" od "dokaza" , verovatno bi i mogao da se izvuces :p
 
Kako ja da se izvuchem ako mi ti kradesh net i distribuirash dalje "bez mog znanja" ?

Ja nemam history :d ja zhivim sada !
 
Ne znam kakav je ovde zakon sto se toga tice ali sumnjam da je na nivou..
Wireless mreza se tek razvija u Srbiji. Sem BG-a, NS-a, i Nisa, ne verujem da je toliko popularan u drugim gradovima... pa zato i ne verujem da postoji neka zakonska regulativa sto se toga tice.
Najveci problem je ovde sto neko sa malo vise znanja moze da pristupi tvom racunaru putem wirelessa i da ti prekopa ceo racunar i da nadje neke vredne licne podatke i informacije....
Pa zato je WPA2 najpametnije resenje.. Sto sam procitao negde na netu za password - Cuvaj je kao svoju cetkicu za zube - samo je ti koristi i menjaj je na svakih mesec dana. I to je jedini nacin na koji mozes da budes 99% siguran da si zasticen..
Kada skeniram okolinu, uhvatim 15ak signala i od toga su samo 2 sa WPA enkripcijom, sve je ostalo WEP i nezasticeni routeri.
 
Poslednja izmena:
^
Pa eto, mozes i ti da kraduckas malo!
Oko za ok, zub za zub. :p
 
Svaka chast tome nekome ko je uspeo da slomi enkripciju da bi uglavnom chatovao na fb-u i da ga pri tome nazivash "casual userom". Taj je sve samo ne casual user, to eventualno mozhe biti neki geek tinejdzer koji "se uchi hakovanju"...

Nazivam ga casual user-om jer minimalno zauzima protok. U njegovu tehničku obučenost ne ulazim iz više razloga: npr. zašto pretpostavljaš da je casual user lično razbio zaštitu? Zar nije to mogao za njega da uradi neko drugi? Zašto se geek tinejdzer ne bi napravio vazan pred svojom devojkom(koja je u ovom primeru casual user) i obezbedio joj besplatan internet? Da sam žensko ja bih pao na tu foru...:D
 
Nismo se dobro razumeli. Ja sam mislio pod casual user-om njegovo znanje, a ne kolichinu korishcjenja u ovom sluchaju protoka : )

i ja da sam zhensko radila bih svashta :d
 
Pa možda čovek ima 16Mbit pa je siguran u sebe :D
 
kako znash koju oni brzinu imaju prema netu ?

Konektovao sam se na nezasticene i isao na speed test. Svi su HG520s. Mislim da je to telekomov adsl router, koji ima i wireless kako bi se kucni racunari lakse umrezili. Mnogi ne znaju da treba da stave sifru..
 
Poslednja izmena:
Wireless mreza se tek razvija u Srbiji. Sem BG-a, NS-a, i Nisa, ne verujem da je toliko popularan u drugim gradovima... pa zato i ne verujem da postoji neka zakonska regulativa sto se toga tice.

Neobavestenost je majka neuspeha....najjaca wireless mreza na prostoru Srbije nalazi se u Subotici, u ova tri grada koja si ti naveo WiFi je poceo da se ozbiljnije uvodi tek 2 godine posle Subotice (u Subotici je poceo 2003.) a i sada je maltene na nivou paleolita u odnosu na Suboticu, ceo grad je odlicno pokriven AP-ovima a imas ukupno 5 provajdera sa 200+ pristupnih tacaka u gradu i okolnim naseljima, ovde ti je u svakom kaficu u sirem centru grada dostupan besplatni WiFi pa sad vidi koliko je to ozbiljno.
 
znachi ipak i ti kradesh tudj protok :D

Ne kradem :)
Interesovala me je brzina protoka.. Kada bih znao ko je to, rado bih ih obavestio da nemaju zastitu na routeru.


Neobavestenost je majka neuspeha....najjaca wireless mreza na prostoru Srbije nalazi se u Subotici, u ova tri grada koja si ti naveo WiFi je poceo da se ozbiljnije uvodi tek 2 godine posle Subotice (u Subotici je poceo 2003.) a i sada je maltene na nivou paleolita u odnosu na Suboticu, ceo grad je odlicno pokriven AP-ovima a imas ukupno 5 provajdera sa 200+ pristupnih tacaka u gradu i okolnim naseljima, ovde ti je u svakom kaficu u sirem centru grada dostupan besplatni WiFi pa sad vidi koliko je to ozbiljno.

Hvala na obavestenju!
 
Poslednja izmena:
Konektovao sam se na nezasticene i isao na speed test. Svi su HG520s. Mislim da je to telekomov adsl router, koji ima i wireless kako bi se kucni racunari lakse umrezili. Mnogi ne znaju da treba da stave sifru..

Upravo sam pre 3 min radio isto, pojavila se nеzaštićena mreža HG520s i preko nje se nakačim na net, mada, mreža je prilično slaba, pa net radi očajno. Nisam čak uspeo ni speedtest da odradim, ali sam mu SSID promenio u ''Zaštiti mrežu!'' :d

Čisto da se zna, ne kradem net, niti sam se zato kačio na tu mrežu, to sam radio prosto iz radoznalosti i zato što mogu ;) A što se neta tiče, držim se ja SBB-a.
 
Poslednja izmena:
^
Pa sva je verovatnoca da ni ne zna da mu je upaljen wireless pa ne verujem ni da ce videti tvoju poruku:)

Poz
 
To je i meni palo na pamet, ali šta sad... mada malopre sam gledao i nema mreže HG520s tj. ''Zaštiti mrežu!'', a ima nekoliko novih koje nisam ranije primećivao, koje su zaštićene. Možda je među njima i ova ;)
 
Promenis mu ime SSID-a i onda njegov laptop koji je u tom trenutku bio na netu (preko wifi) se otkacio. Onda se covek zbunio i pokusavao da ustanovi sta se desava.
Nemojte to da radite... ostavite sebi mogucnost da izadjete na net u momentima kada vasa internet konecija ne radi.
 
Podelite blagodeti sa drugima, nemojte biti cicije. Ako neko počne da guši sa torentima promenite zaštitu, sakrijte ssid. Jednom je neka budala uzela da briše po jednom folderu kojem sam namerno dozvolio upis, da ostavlja glupave bsplayer.bat fajlove sa del c:\windows , btw tog foldera i nema na c: Morao sam teska srca da ukinem file sharing na tom adapteru a uvek sam držao otvorene foldere sa osnovnim programima, drajverima i nešto multimedije za normalne komšije.
 
e pa ovako :) decko je rekao da ga gleda preko CommView for WiFi :) inace on ti je 99% :) uz pomoc istog programa usao u wirelles mrezu :) drugo i wep2 se da razbiti, i ppoe konekcija :) malo google, malo znanje:) malo sreca, samo treba da se nadje izemdju 2 pristupne tacke :) ili u ovom slucaju blizu hg520i ili koj je vec modem :) u pitanju, drugo " telekom je dao najbolji hotsopt na Balkanu " :p izmedju 2, 3 zgrade uvek postoji net:)) treca stavka, Uzice je dosta razvijeno Wirellesom a ni Paracin ne zaostaje, u Jagodini i Cupriji ima 2 provajdera od toga ukupno 15 pristupnih tacaka, naravno pokrivena su najudaljenija sela sto je bio i cilj interkoma koliko sam shvatio:)
Pozz:)
 
Kod mene jedino MadNet ima vidljivu wireless infrastrukturu. Ostatak komsiluka nema WiFi ali se zato moj signal moze uhvatiti i na 20m od zgrade :) Srecom, sve sam lepo zatarabio - MAC filtering i WEP2 i nemam problema.
Bilo je tu i tamo likova koji su hteli da upadnu i pokusavali da probiju zastitu ali sve to se bezuspesno zavrsilo.

Mada, nosim se mislju da napravim 2 wireless mreze i da drugu otvorim samo za share sa nekim... autorun.bat fajlom, nek se ljudi zabavljaju malo :D :D :d
 
Poslednja izmena:
Kod mene jedino MadNet ima vidljivu wireless infrastrukturu. Ostatak komsiluka nema WiFi ali se zato moj signal moze uhvatiti i na 20m od zgrade :) Srecom, sve sam lepo zatarabio - MAC filtering i WEP2 i nemam problema.
Bilo je tu i tamo likova koji su hteli da upadnu i pokusavali da probiju zastitu ali sve to se bezuspesno zavrsilo.

Mada, nosim se mislju da napravim 2 wireless mreze i da drugu otvorim samo za share sa nekim... autorun.bat fajlom, nek se ljudi zabavljaju malo :D :D :d

a u autorun neka zloca od koda.;)
 
Ja nemam taj problem, imam nepismen homsiluk :d . Mogu i bez passa da ostavim, sumnjam da bi iko primetio :). U svakom slucaju, WEP2 enabled :D
 
Ja upravo hiocu obrnuto..da jedan ovdashnji wireless internet provajder nauchim pameti...:-devil-:
Imaju samo mac filtering :D
 
Poslednja izmena:
Najbolji nacin zastite je sakrivanje SSID-a + MAC filtering. A jos ako mozete da setujete da DHCP ne dodeljuje IP adrese za korisnike koji idu preko WiFi-a, problem je resen :D
 
Najbolji nacin zastite je sakrivanje SSID-a + MAC filtering. A jos ako mozete da setujete da DHCP ne dodeljuje IP adrese za korisnike koji idu preko WiFi-a, problem je resen :D

Upravo tako :)

Ja sam moj SSID sakrio, pa ako "regular user" provali njega i WPA2 šifru onda neka se malo i počasti mojim internetom. Inače na par dana pogledam statistiku da se to slučajno nije i desilo :D
 
Ja nisam sakrivao SSID, samo sam ukljucio WPA2 + MAC filtering. Inace ruter se u etru zove 'BESPLATAN INTERNET' ;)
 
ljudi sakrivanjem sid se ne dobija bas nesto pouzdano i dalje morate jednom da posaljete probe request a ako imate ludake ko sto ja imam na ciscu da 3 meseca juri komsiji pakete da mu razbuca wep, onda ste u golemoj nevolji :p

citat by cisco "If the WLAN client is simply trying to discover the available WLAN networks, it can send out a probe request with no SSID, and all access points that are configured to respond to this type of query respond."

@Kutija
Mislim da sam te navatao na Vozdovcu :p
 
Poslednja izmena:
Mac filtering razbijen za lokalni provajder. Ostvarena layer 3 konekcija. Vidim mac adrese iz winboxa mikrotika i to na na 192.168.1.11. 62.*.*.* (da bas ne odam ali je javna adresa upitanju) i na 0.0.0.0

Radi ping na 192.168.1.11

E sad pošto je mreža probijena donekle. Ostatak je verovatno teže uraditi jer sam se setio da najverovatnije koriste PPPoE za konektovanje i izlaz za net. Ovo bi trebalo da je tako jer sam nekome već namestao.

Jedino mi ostaje da usnifujem taj paket kad neko radi authetifikaciju a možda i batalim sve. Taj wireless je smešan za ADSL sem što možda ima veći upload. Ali eto zanimacija. :D

Slack derivat Back | Track 3 i sad će 4 uskoro (u beti je) koji kao razbija WPA i WPA2. Mada na youtube-u uglavnom vidim razbijanje WPA. I mislim da su to uglavnom napadi pomoću rečnika. Još neki su coWPAtty, leap, anwrap(rečnik),THC-LEAPcracker i asleap.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno