Šta je novo?

Wi-Fi Extender problem

CharapanSRB

Poznat
Učlanjen(a)
01.09.2020
Poruke
14
Poena
34
Pozdrav imam SBB-ov internet(modem: Technicolor CGA2121), sve je super osim što na spratu u nekim delovima nemam signal. Zbog toga sam kupio extender(tp-link(TL-WA854RE)) i sada imam problem da dodatna wi-fi mreža na spratu koju sam podesio prema uputstvu u aplikaciji Tether radi odlično ali ona glavna u prizemlju non stop gubi konekciju. Kada isključim extender, glavna Wi-Fi mreža radi opet odlično.
Kako da to rešim, da imam dobru i dalje konekciju u prizemlju preko glavnog rutera i makar iole korektnu na spratu preko extendera, pretpostavljam da je nešto do podešavanja, saveti?
 
Takođe, postavi ekstender u prostoriju na spratu koja je najbliža mreži koju preuzima i pojačava.
 
Pa ne moze na range extenderu da menja kanal. To je universal extender tip uredjaja, i radi na istom kanalu i frekvenciji kao i mreza glavnog rutera na koju je nakacen. Moze samo SSID da bude drugaciji.
 
Zavisi od extendera, ako na tome ne može tad neka proba promeniti kanal na ruteru, možda situaciju uzrokuje gužva na trenutnom kanalu od drugih rutera iz okruženja.
 
Poslednja izmena:
Svejedno kanal koji bude na glavnom ruteru mora biti i na ovom extenderu, ne moze drugacije da radi, koristi jedan te isti WiFi radio za vezu sa ruterom i sa klijentima.

Za bilo sta naprednije mora drugaciji setap, a ovaj tip extendera, mora samo ovako. A to u prevodu znaci treba extender koji ima poseban WiFi radio za backbone do rutera i poseban za klijente. Ili AP koji je ethernetom umrezen na ruter (wired backbone), i gde se WiFi radio koristi samo za klijente.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno