Šta je novo?

Weather aplikacije

Kako kad mi pola foruma preporucilo bas WT. Cekam ih sad da se jave ;).
 
U weather timeline-u, koji je "Izvor" najtacniji, isao sam redom i menjao, svaki daje otprilike 5 stepeni razlike u odnosu na prethodni, tako da nemam pojma sta je tacno, a sta ne... :)
 
Izabereš onaj koji se (u praksi) pokaže kao najtačniji za tvoju lokaciju.
Ne slušaj kada ti neko kaže taj i taj je najtačniji, to ništa ne vredi iz više razloga.
Isprobaj ih sve i kad nakon nekog vremena utvrdiš koji je najtačniji za tvoju lokaciju drži se njega.
Ako često putuješ/menjaš lokaciju drži se defaultnog podešavanja.
 
Weather Bug je najtačniji. Mislim da sarađuju sa AccuWeather i MSN Weather. Na kompu koristim MSN i uvek je ista temp. kao na Weather Bug.
 
Ja uporedim temperature svih provajdera sa hidmetom, i nijedan ne pokazuje isto[emoji4]
 
Meni se čini da je Foreca vrlo precizna, koliko sam primetio u poslednjih nekoliko meseci.
 
Zavisi od lokacije. Meni Foreca pokazuje 5-6 stepeni više temperature. Sutra će npr biti 39. Dok Yr. No i Open Weather Map često za nase područje napišu da će uskoro pasti sneg. Pitao sam preko korisnickog servisa da li je moguće ubaciti AccuWeather ili Weather Umbrella, kaže da nije.
 
Kako u Weather Timeline isključiti ovaj alert od weather undergrounda? Uzvičnik na widgetu itd.

Sve sam poiskljucivao međutim izgleda da nije alert u aplikaciji vec sa samog sajta wu..

Ovako, kad hoces da izbacis widget, prvo ti otvori aplikaciju, kliknes na deo gde je prikazana temperatura i onda imas ona fina podesavanja, podesavanje teansparentnosti, ikonice prognoze, a tu takodje imas stavku Hide Weather Alerts.

Nadam se da si me razuneo... :)

Edit: Sad procitah da si to probao, meni je to iskljuceno, takodje je provajder WU i ne prikazuje uzvicnik, jedino da vidis sa clear cache/data.
 
Poslednja izmena:
Thanx, sad je sve u redu :).
Cackao sam po Settings/Alerts u aplikaciji medjutim ne setih se podesavanja za vec postojeci widget, njihova su setovanja zavučena.
 
Meni je dozlogrdio Weather Timeline. Sinhronizacija sa jedinim merodavnim izvorom za našu zemlju, Weather Underground, kasni i dva sata. Instalirao sam MSN Weather, nije nešto, ali bar daje merodavne podatke za našu zemlju i stalno je sinhronizovan sa izvorom. Uostalom, taj gadget koristim na Win7 već godinama. Nekako sam se navikao.
 
Zavisi od lokacije. Meni Foreca pokazuje 5-6 stepeni više temperature.
Hm, neobično, meni se čini da je Foreca prilično precizna - probao u BGD, ali i par puta u inostranstvu. Pa, svakako, niko nije nepogrešiv ;)

Što se tiče MSN Weathera, ovo piše na Wiki strani Foreca-e:
"It is the same company that hosts the Windows 7 weather gadget engine, and more recently provides weather information for the MSN Weather app and Cortana."
 
Da, Foreca je u redu. Pobrkao sam sa Weather Timeline-ovim Forecastom. On je default i definitivno nije za naše područje. Probao sam Forecu, ali mi se ne osvežava automatski. Podesio da se gadget osvežava svakih 30 min, ali mrka kapa. MSN Weather nema nikakva podešavanja, ali čim dođe do nekih promena na sajtu, automatski se prenese na gadget, to je super. A ima i dugme za osvežavanje na gadgetu.
 
Da, Foreca je u redu. Pobrkao sam sa Weather Timeline-ovim Forecastom. On je default i definitivno nije za naše područje. Probao sam Forecu, ali mi se ne osvežava automatski.
Ja koristim Palmary Weather i Forecu kao izvor, a u PW postoji opcija za automatsko osvežavanje:

 
kod mene je vec duze ovaj sa slike...
8ee0542556f28e827d796450f70ed35b.jpg
 
Meni toliko nisu važni Widgeti. Bolje mi je da stoji notifikacija koliko je stepeni u levom ćošku. Weather Timeline je to lepo zamislio, ali džaba kad nije predviđen za naše područje. MSN Weather je zaista amaterski urađen, bez ikakvih mogućih podešavanja. Ima tri widgeta, slična onima na Windowsu, ali zato bez premca osvežava widget u realnom vremenu. Čak ni ne postoji mogućnost odrediti na koliko minuta da se widget osvežava. Jedino postoji mogućnost odabira između metričkih i američkih jedinica.
 
Po meni najbolji je WearherPro, najprecizniji i najtacniji a nalazi i sve lokacije bukvalno...
 
On ti nadje lokaciju sa predajnika, ali za podatke koristi najblizu meteorolosku stanicu, koja moze biti i 20km dalje - kao i svi ostali.
 
Pokušavam da poteram weather underground na chronus-u, al traži mi nekakav API key. U cemu je fora? Gde da nađem to?
 
Probao sam, registracija free. Medjutim kad hocu pa uzmem ključ traži mi ime projekta i web site projekta. Izgleda da ne moze samo ključ, kao home korisnik...
 
Pa jesi probao da laziras podatke?
 
Ako je free sve, upiši bilo šta. Tako sam ja pravio za Twitter.
 
Kome je vazno:
Yahoo weather vuce podatke sa Weather Underground.
 
Hvala na ovome, trazio sam za weather timeline aplikaciju u podešavanjima da vuce podatke sa yahoo weather, vidim nema, weather underground ima, bas je tacna sad.
 
izgleda da je duplirana tema, posto sam vec jednom napisao skoro, a nema je.
posle 15-20 besplatnih, koje su kasnile sa azuriranjem, samo tako, natrcao sam na ovu koja mi je za sada najbolja sto sam imao.The Weather channel , azura vreme, temperaturu skoro odmah i stavlja u vrh ekrana temperaturu. uporedjujem ih sa nasim hdmz, automatske stanice, kod mene je Kosutnjak, koju sam stavio kao vidzet na ekran.
 
Nazad
Vrh Dno