Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Covek iz Knjazevca sa kp prodavao neki SSD 256GB , registrovao se pre nekih mesec-dva imao par ocena , ja hteo da kupim SSD , bila nedelja on kaze poslace u utorak , sutradan me blokirao i obrisao oglas i nikad nije poslao SSD. Telefon nedostupan.
 
Its A Trap GIF by Star Wars
 
Isto navlacenje, ko ne voli da cita, moze da se slusa u potpunosti ali nije lose i da se gleda. Ima gomilu klipova na kanalu ali s ovim Warosom je napravio sou, pa je posle koristio to da vrti neke druge prevarante, klipovi su u plejlisti na linku
:) Preporucujem.

 
почели су поново, прошло је 4-5 година од оне велике нишке преваре, "уложи ти мало па ћемо још више"
па је време да се ошишају новостасале овчице, иако се не слажем са тиме да је некога морално преварити
само зато што је глуп или похлепан, а то је исто. Највише са на ово пецају преко плаћених ботова, некада се
то звало доушника који раде за преваранте, а седе по славама, окупљањима и само трућају о овоме
и онда људи кад виде уживо човека то да ради, крену и они, то им је нека безбедност, као....



Нова апликација која зарађује новац, захваљујући вештачкој интелигенцији осваја Србију​

Аутор: Пословно • Јуче 20:52

Social.png


queensr1.png

Chat GPT заједно са другим апликацијама базираним на вештачкој интелигенцији преплавио је интернет, али мало која је унела толико пометње колико Trader 2.0 Sprix. Апликација је, сходно основним претпоставкама, требалa да помогне инвеститорима у избору најбољих акција, обвезница и валута. Међутим, недавна ажурирања ове апликације увела су интеграцију са вештачком интелигенцијом заснованом на технологији Chat GPT 4 и тада су ствари измакле контроли. Апликација је сада толико моћна да може да анализира тржиште и изводи десетине трансакција на сат, генеришући значајне добитке. Због једноставности и ефикасности апликације, хиљаде људи без искуства у онлајн трговини моглe су почети да је користе, а многи се већ на друштвеним мрежама хвале са хиљадама РСД зарађених не радећи буквално ништа.


1713779687851.png

1713779677006.png

Како заправо функционише ова апликација?​

Баш као и у инвестирању у акције, прво треба депоновати одређени износ на свој рачун, на пример 29400 РСД. Апликација користећи та средства купује и продаје валуте, акције или обвезнице у циљу максимализације профита. Све трансакције се одвијају у релативно кратком временском периоду - од неколико минута до неколико сати. Апликација одређује које валуте купити и продати, и када, захваљујући моћи вештачке интелигенције, која анализира хиљаде тржишних индикатора у реалном времену - од техничке анализе до вести из света које могу утицати на формирање цена. Иако ово звучи сложено, интерфејс корисника је веома кориснички оријентисан и свако може да га користи, или боље речено, да му дозволи да ради за нас.
 
Malo pre mi stiže sms
Samo sam ga blokirao za dalje...
Tik Tok ni ne koristim.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240427-122410.png
    Screenshot_20240427-122410.png
    118.2 KB · Pregleda: 116
Fwd:
From aleks gert <[email protected]>
To
Sent Monday, April 29, 2024 at 11:15 PM
Encrypted No
Signed No


Zdravo,

Žao mi je, ali moram početi sa lošim vijestima.

Prije nekoliko mjeseci, dobio sam pristup tvojem računu povezanom s operativnim sistemom i, kao rezultat toga, svim uređajima koje koristiš za surfanje internetom.

Zatim mi je bilo lako instalirati poseban softver na svim tvojim uređajima koji je pratio svaki pritisak tipke i pokret miša.

Nakon toga, pristupanje tvom osobnom e-mailu prestalo je biti problem.

Izgleda da uopšte ne znaš za privatne kartice, VPN, TOR i klikanje na sumnjive e-mailove.

I ovo je bitno: ne samo da sam uspio pristupiti istoriji i datotekama tvog pregledača, već i tvojoj web kameri.

Nisam samo snimio kako se zabavljaš gledajući vrlo kontroverzne videozapise, već sam takođe snimio sve tvoje digitalne razgovore.

Sve što cijeniš - mišljenje tvojih prijatelja, kolega i porodice o tebi - je u opasnosti.

Potrošio si puno vremena gradeći reputaciju pristojne i odgovorne osobe. Ni ti ni ja ne želimo je uništiti jednim klikom.

Klik koji će poslati svima koje poznaješ, voliš i poštuješ sumnjiv video o tebi i naj "divnije" unose iz istorije tvog pregledača.

Nadam se da si počeo shvaćati da mogu pretvoriti tvoj raniji život u trenutni sram i poniženje.

Međutim, ja sam razuman čovjek i ne želim da bilo ko bude povrijeđen, tako da možemo postići dogovor.

Potrebno je da prebaciš 0.02 bitkoina (btc) na ovaj BTC novčanik za kriptovalute: 16eFqYACPE91uQH2pWzwi81MgsWEPBYWY

To je vrlo mala suma kako ne bi izgubio reputaciju koju si gradio godinama, možda čak i decenijama.

Kada primim uplatu, izbrisat ću sav sadržaj jednom zauvijek. Budući da pratim tvoju aktivnost, primijetit ću kada pošalješ uplatu i kada pročitaš ovaj e-mail.

Imaš 50 sati da izvršiš uplatu od trenutka kada otvoriš ovaj e-mail.

Ja sam čovjek od riječi, možeš mi vjerovati ili bih ovo već objavio davno. Nekoliko savjeta unaprijed:

Ne odgovaraj na ovaj e-mail. Ovaj e-mail je poslan s adrese koja je generirana nasumično.
Ne pozivaj policiju ni druge vlasti. Čim primijetim da pokušavaš stupiti u kontakt s njima, objavit ću video na internetu. Osim toga, kripto novčanici su anonimni, tako da me niko neće moći pratiti.
Ne pokušavaj ponovo instalirati svoj sistem ili resetirati uređaj. Kao što sam već rekao, čim primim obavijest o toj aktivnosti, objavit ću sav materijal.
Žao mi je što smo se morali susresti u ovim okolnostima. Nadam se da je ovo posljednji put kada komuniciramo.
 
Poenta je - budi nepristojan i neodgovoran i ne mogu ti onda ništa.;)

Pošta gasi mejl server 01.06.2024 - IZVOR. Ako sam dobro shvatio, neki ovde bi mogli ostati bez brojnog arhivskog blaga, pa ga spasite dok je vreme.:)
 
@hurakura
Gde otvaraš to, sledeće kačenje čeka te nova poruka kako zna sve o tebi i čim otvoriš eto nove kao ima kontrolu nad makinom, zna da si tu a jednostavno uključena mu notifikacija kad se otvori poslati mail.
Prijatelj da li 2018. ili 2019. penzioner me zove da sednemo u kafani, ima neki problem na poslovnom računaru pa ako mogu da mu rešim i ispostavi se da je bio taj pokušaj prevare stim da mu je bila frka pa je redovno otvarao poruke. Ispriča mi da mu je nešta malo pre toga zajednički prijatel na svom računaru otvarao nešta sa domaćicama pa ovaj da utvrdi gradivo počeo da se sladi i kod kuće pa otuda i frka. Objasnio mu da više ne čačka spam i uštedeo je bc, račun u kafani je bio mnogo, mnogo, mnogo manji.
 
Fwd:
From aleks gert <[email protected]>
To
Sent Monday, April 29, 2024 at 11:15 PM
Encrypted No
Signed No


Zdravo,

Žao mi je, ali moram početi sa lošim vijestima.

Prije nekoliko mjeseci, dobio sam pristup tvojem računu povezanom s operativnim sistemom i, kao rezultat toga, svim uređajima koje koristiš za surfanje internetom.

Zatim mi je bilo lako instalirati poseban softver na svim tvojim uređajima koji je pratio svaki pritisak tipke i pokret miša.

Nakon toga, pristupanje tvom osobnom e-mailu prestalo je biti problem.

Izgleda da uopšte ne znaš za privatne kartice, VPN, TOR i klikanje na sumnjive e-mailove.

I ovo je bitno: ne samo da sam uspio pristupiti istoriji i datotekama tvog pregledača, već i tvojoj web kameri.

Nisam samo snimio kako se zabavljaš gledajući vrlo kontroverzne videozapise, već sam takođe snimio sve tvoje digitalne razgovore.

Sve što cijeniš - mišljenje tvojih prijatelja, kolega i porodice o tebi - je u opasnosti.

Potrošio si puno vremena gradeći reputaciju pristojne i odgovorne osobe. Ni ti ni ja ne želimo je uništiti jednim klikom.

Klik koji će poslati svima koje poznaješ, voliš i poštuješ sumnjiv video o tebi i naj "divnije" unose iz istorije tvog pregledača.

Nadam se da si počeo shvaćati da mogu pretvoriti tvoj raniji život u trenutni sram i poniženje.

Međutim, ja sam razuman čovjek i ne želim da bilo ko bude povrijeđen, tako da možemo postići dogovor.

Potrebno je da prebaciš 0.02 bitkoina (btc) na ovaj BTC novčanik za kriptovalute: 16eFqYACPE91uQH2pWzwi81MgsWEPBYWY

To je vrlo mala suma kako ne bi izgubio reputaciju koju si gradio godinama, možda čak i decenijama.

Kada primim uplatu, izbrisat ću sav sadržaj jednom zauvijek. Budući da pratim tvoju aktivnost, primijetit ću kada pošalješ uplatu i kada pročitaš ovaj e-mail.

Imaš 50 sati da izvršiš uplatu od trenutka kada otvoriš ovaj e-mail.

Ja sam čovjek od riječi, možeš mi vjerovati ili bih ovo već objavio davno. Nekoliko savjeta unaprijed:

Ne odgovaraj na ovaj e-mail. Ovaj e-mail je poslan s adrese koja je generirana nasumično.
Ne pozivaj policiju ni druge vlasti. Čim primijetim da pokušavaš stupiti u kontakt s njima, objavit ću video na internetu. Osim toga, kripto novčanici su anonimni, tako da me niko neće moći pratiti.
Ne pokušavaj ponovo instalirati svoj sistem ili resetirati uređaj. Kao što sam već rekao, čim primim obavijest o toj aktivnosti, objavit ću sav materijal.
Žao mi je što smo se morali susresti u ovim okolnostima. Nadam se da je ovo posljednji put kada komuniciramo.

Jedna istinta priča apropo ovog. Jedan moj kolega, koga nije mazio život zaposlio se u dobroj firmi i počeo je zarađuje baš pristojnu kintu. Pošto više nema nikoga do koga mu je stalo, počeo je troši novac na sebe. Najviše na dobar provod i žene lakog morala. Na jednoj od tih zabava upoznao je mladu ženu od nekih 23-25 godina. Sve je bilo o.k. ona je lepa, čista. Otišli su u njen iznajmljen, ali lepo uređen stan i radili su "ono". Uz cigaru i piće razmenili su brojeve, kao da je on opet pozove, kada reši da se dobro zabavlja. Prošlo je mesec dana, ona promeni stan. Tada ga zove da joj uplatio odmah 2.000,00 € On je naravno pita da li je luda ? Ona prekine vezu i pošalje mu link ka nekom video sadržaju. On otvori i vidi sebe sa njom. Stvarno je baš kvalitetan snimak, što se tehničkim karakteristaka tiče. Gleda on ono, kada ona opet nazove i u jednoj rečinici mu kaže "da će poslati video svim njegovim prijateljuma sa FB". Ništa, on se čuje sa sa par dugara u jednoj čet sobi, i kaže da bi trebalo da se uskoro pojavi video o njemu i da se spremimo. Ništa čeka on, čekamo mi. Prođe 15 minuta, ona ga opet pozove i kaže "evo ti broj da mi uplatiš na mobilni - odmah". Svi čekamo. Prođe još pola sata, ona zove, i histerično ga pita zašto je ne zove ? On opuštenim glasom kaže da čeka. Ona je zbunjena, čevek nije nervozan, ne viče. Pita ga šta čeka a on kaže po malo ljuto. "Ajde bre, ljudi čekaju skoro sat vremena da vide snimak. Mnogo sam dobro ispao". Nju počinje da hvata panika, počene sa pregovoranjem i spušanjem cene. Dođe do 200€ ma i do 100€ , ali čovek ne popušta. Kaže "mogu da ti dam samo 50€ za ono i još 20€ ako objaviš snimak. Ja sam oduševljen". Naravno kada je videla da očigledno nema posla sa prodičnim, pa i može se reći i ne tako normalnim čovekom - prekida svaki kontakt. Naravno mnogi sada misle da je tu kraj, ali tu zapravo počinje priča koja je još uvek u toku. On počinje da fotošopira svoje i njene slike i da ih kači svuda gde može. I to vrlo dobro. Recimo da je bivši član ovog foruma. Počinje da joj bude prijatelj sa ćaletom i kevom. Najpre preko društvenih mreža, a onda i preko telefona. Predstvalja se kao njen verenik i ako po godinama može ćerka da mu bude. Ima to još dosta bizarnosti, ali to baš i nije priča za ovaj forum. Ovde je interesantno kada skamer postane žrtva.
 
Fwd:
From aleks gert <[email protected]>
To
Sent Monday, April 29, 2024 at 11:15 PM
Encrypted No
Signed No


Zdravo,

Žao mi je, ali moram početi sa lošim vijestima.

Prije nekoliko mjeseci, dobio sam pristup tvojem računu povezanom s operativnim sistemom i, kao rezultat toga, svim uređajima koje koristiš za surfanje internetom.

Zatim mi je bilo lako instalirati poseban softver na svim tvojim uređajima koji je pratio svaki pritisak tipke i pokret miša.

Nakon toga, pristupanje tvom osobnom e-mailu prestalo je biti problem.

Izgleda da uopšte ne znaš za privatne kartice, VPN, TOR i klikanje na sumnjive e-mailove.

I ovo je bitno: ne samo da sam uspio pristupiti istoriji i datotekama tvog pregledača, već i tvojoj web kameri.

Nisam samo snimio kako se zabavljaš gledajući vrlo kontroverzne videozapise, već sam takođe snimio sve tvoje digitalne razgovore.

Sve što cijeniš - mišljenje tvojih prijatelja, kolega i porodice o tebi - je u opasnosti.

Potrošio si puno vremena gradeći reputaciju pristojne i odgovorne osobe. Ni ti ni ja ne želimo je uništiti jednim klikom.

Klik koji će poslati svima koje poznaješ, voliš i poštuješ sumnjiv video o tebi i naj "divnije" unose iz istorije tvog pregledača.

Nadam se da si počeo shvaćati da mogu pretvoriti tvoj raniji život u trenutni sram i poniženje.

Međutim, ja sam razuman čovjek i ne želim da bilo ko bude povrijeđen, tako da možemo postići dogovor.

Potrebno je da prebaciš 0.02 bitkoina (btc) na ovaj BTC novčanik za kriptovalute: 16eFqYACPE91uQH2pWzwi81MgsWEPBYWY

To je vrlo mala suma kako ne bi izgubio reputaciju koju si gradio godinama, možda čak i decenijama.

Kada primim uplatu, izbrisat ću sav sadržaj jednom zauvijek. Budući da pratim tvoju aktivnost, primijetit ću kada pošalješ uplatu i kada pročitaš ovaj e-mail.

Imaš 50 sati da izvršiš uplatu od trenutka kada otvoriš ovaj e-mail.

Ja sam čovjek od riječi, možeš mi vjerovati ili bih ovo već objavio davno. Nekoliko savjeta unaprijed:

Ne odgovaraj na ovaj e-mail. Ovaj e-mail je poslan s adrese koja je generirana nasumično.
Ne pozivaj policiju ni druge vlasti. Čim primijetim da pokušavaš stupiti u kontakt s njima, objavit ću video na internetu. Osim toga, kripto novčanici su anonimni, tako da me niko neće moći pratiti.
Ne pokušavaj ponovo instalirati svoj sistem ili resetirati uređaj. Kao što sam već rekao, čim primim obavijest o toj aktivnosti, objavit ću sav materijal.
Žao mi je što smo se morali susresti u ovim okolnostima. Nadam se da je ovo posljednji put kada komuniciramo.
Dobijao sam i ja tako nešto par puta ali je tip bio izravniji, "opisivao" šta sam sve kao radio i on me snimao kamerom i mikrofonom. Kamo sreće da jesam ali nemam ni kameru ni mikrofon a ni bitcoin. Rekoh, šalji bre što pre, daću ti nekoliko adresa prijatelja da ih impresioniram šta sve može čovek od 86 godina. Mislim da je odustao posle par pretnji a na e-mail na ptt.rs više ne mogu da pristupim.
 
Tako nešto je i meni stiglo pre par godina. A kao "dokaz o hakovanju" su priložili jednu staru lozinku koju su pokupili u nekim data breach-evima. Ne sećam se više sa kog sajta.
Naravno, odmah su otišli na ignore jer imam desktop bez Web kamere
 
Nazad
Vrh Dno