Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Nije zezanje, danas drugarov ćale (koji je tehnološki pismen) naseo na foru, sreća pa je uneo debitnu karticu na kojoj je imao neki sitniš... Odmah ga zvali iz banke, blokirali karticu, bla bla...
 
Danas dobijem poziv sa broja +3816385983**, rece zena kako se zove i kaze zovem sa berze, vidim juce(rece datum, cak i vreme u 9 i nesto) ste pokusali da napravite nalog kod nas, pa da vidim zasto niste zavrsili registraciju, da li vam treba neka asistencija...?!

Ja se izgubio, reko' kakva berza, kakav nalog, nista mi nije jasno, kaze pa kod nas, evo imam podatke i vas email i rece mi email, stvarno moj, zna moje ime i prezime i jos ima moj br. telefona, ali me je pitala odakle sam😲
Ja kazem, ma juce se nisam nigde registrovao, recite mi koji je sajt, ne kontam, ona rece, pa ja ne vidim sa koje ste platforme uputili zahtev kod nas, jel trgujete kriptovalutama, akciijama, reko' ne, niti me to interesuje i onda poce da mi prica cime oni sve trguju, da je potrebna neka uplata kao pocetni kapital, pa da onda mogu da trgujem ovim-onim...

Ja je prekinem, i objasnim ponovo da se nisam nigde registrovao, jedino ako su moji podaci negde kompromitovani, pa vam ih je neko prodao, ona kroz osmeh pita, pa zasto bi to neko radio?? Pa zbog novca, zbog cega drugog, odgovorih!:D
I pitam koja ste vi berza, imate neku web stranu, naziv itd, rece koliko sam razumeo "Vault Trade", sa sedistem u Londonu i da ona zove iz Londona:LOL:

Na kraju sam joj rekao da zaista nemam veze sa tim, da me ne interesuje i da slobodno obrise taj zahtev za registraciju...:rolleyes:
 
Ако неће брег Мухамеду, Мухамед ће брегу.

Ево нама превараната и овде...

 
Takođe, dnevno dobijem sigurno nekoliko takvih "Hi" ili "Hello" poruka, neki put se upustim u razgovor kada mi je dosadno, uglavnom nude "sigurne investicije" itd.
 
Malopre me je zvao neki broj iz Indije na whats.. Nisam se javio ofc, ali mi je bilo malo čudno.
 
Mene upravo kontaktirao neki iz Etiopije (+251) na WhatsApp :ROFLMAO: Naravno odmah report i block...
 
Meni je juce nudio "posao" indijac preko WA da mu klkcem na reklame na YT i dobijem 500-5000rsd po kliku, uz uslov da prodjem "trening"
Blokirao i prijavio.

Steta sto nisam napravio screenshot, previse me iznervirao.
 
Ništa tu nije novo, odavno pre interneta isprobane metode. Telefon, letci, putujući prodavci, fax. Ljudi padaju na to samo tako.
 
E koliko ih je samo naselo na one Kirbi usisivače i ostalo....
 
Meni iz Hong Konga na signalu krenule da stizu poruke od kako su aktivirali da ne treba vise broj telefona nego samo nadimak da bi se slale nekome poruke.
 
Mene upravo kontaktirao neki iz Etiopije (+251) na WhatsApp :ROFLMAO: Naravno odmah report i block...

Što mu nisi tražio da ti pokaže značku :D
E koliko ih je samo naselo na one Kirbi usisivače i ostalo....

Kod nas radi jedna starija žena kao čistačica preko neke agancije. Nije čak ni za stanlo. Uvalili joj usisivač od 3.000,00 € Podigla je kredit. Ali ne iz Agencije za čišćenje vač neki promoteri.
 
Što je najgore ti usisivači koštaju dosta manje od 1000e, a kamoli 3k...
Tako se jedan komša gastarbajter počeo da prima na Rainbow usisivač kad mu je promoter davao za tričavih 2500, ja mu samo pokažem cenu sa Amazon DE i on se instant oladi. :p
 
Poslednja izmena:
vrlo zanimljiva prevara, poslušajte jer je složeno za prepričavanje
smuti te na foru, brzinski, nije naivna, verujem da bi se mnogi upecali na ovo...
ja bih se kad malo bolje razmislim vrlo verovatno zeznuo, lako je sad reći da ne bih
prodaješ lap top od 800eur, recimo stalo ti je da se proda, on kulturan normalan čitaj namazan
....vrlo se lako na ovo naseda, kada se sluša deluje kao ma hajte al uživo mislim da bih naseo 100%!

 
Nazad
Vrh Dno