Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Ja imam 5 raznih e-mail naloga, svaki za određene svrhe tako da se ne nakuplja previše na jednom mestu ali je samo Gmail stalno otvoren i ulogovan. @ptt.rs se lako piše pa je zgodno.
 
Pa i to mi je najstariji meil :D I jedini koji je opstao od početka
Ima svoju svrhu pored ostalih ...
 
1690718650124.png
 
Juče mi stiže poruka na viber, link ka mom oglasu (prodajem sestrina dečija kolica) i pitanje da li je oglas aktuelan, da li kolica imaju oštećenja.
Odgovorim lepo, a oni mi napišu "možemo li bezbedno da obavimo kupovinu preko pošte". Na reč bezbedno pali mi se prvi alarm.
Kaže izvršiće porudžbinu preko pošte, kurir dolazi kod mene, pakuje paket, daje mi novac i nosi paket njima.
Ok ovde već vidim da nešto ozbiljno ne valja, kontam da nijedan kurir neće platiti paket pri preuzimanju, ali nastavljam konverzaciju, zanima me gde će pokušati da me zahebu.
Pomislio sam da će poslati nekog levog mesto kurira da probaju da uzmu robu bez para, ili možda da se posle žale da je oštećeno nešto (snimio bih klip pre pakovanja da se vidi da je sve ok).
Na kraju stiže link uz poruku, evo uplatila sam pare, potvrdite pa da kurir dođe. Link uredno ima ključne reči 3ds, posta, checkout, cash :D

Jako me je interesovalo da li je link za lažno plaćanje ili nešto drugo pa sam ga overio kroz AnyRun. Uredno stoji slika sa oglasa, opis, iznos, sve u fullu, i traži karticu da ti legnu pare na račun naravno...

Prijatno sam iznenađen kako napreduju, nije ni čudo da se ljudi pecaju.
 
Trebao si malo da ih voziš. Evo podataka sa kartice. Kako neće, to su ti podaci. Neka slobodno dođe kurir. Da li možete da me pozovete preko telefona. Na koju adresu da pošaljem, pa da pošaljete nešto iz Tehnomanije. Oni zaslužuju to :D
 
Овако већ пар година пецају на ФБ групама за продаје. Баш иритантно, ставим оглас, првих пет порука су ботови са овим порукама.
 
Mene skoro dodao neki nalog na instagramu, u sustini neka devojka koja radi nokte u engleskoj.
Prihvatim ja, kad on (posto je musko izgleda) uzme slika mi profil, napravi lazan cet kao da smo se dopisivali i da sam mu slao slike p***og organa, i sastavi kao na jednoj slici moje slike sa instagrama, te poruke u kojima ja navodno njemu saljem takve slike, i posalje mi spisak mojih prvih 100 pratilaca i kao ako mu ne uplatim 500 dolara poslace svima tu sliku...

Bar da je stavio nesto ispod 10cm pa i da me bude sram, nego bata dtavio 20+cm neke slike, ja reko rodjace salji, ako treba poslacu ti spisak svih zenskih pratilaca.. 😆
 
Bole nevaljalac :devilish:
 
Da ne bude baš sve da je prevara kontaktira me pre par meseci neka kineskinja na jako lošem engleskom (pisana komunikacija) u vezi auta koji sam u tom trenutku prodavao. Razmišljao sam da li uopšte da odgovaram na tu poruku i na kraju jesam pošto je stigla sa srpskog broja. Na kraju se završilo tako što sam taj isti auto prodao kinezima.
 
Da ne otvaram novu temu, malopre mi je stigao MMS sa domaćeg 061 broja. Otvorim mms jer sam nesto radio, ne obraćajući pažnju. U poruci tri audio fajla :). Naravno ne otvaram dalje, pokusam da obrišem poruku ali izbacuje da brisanje nije moguće. Posle par pokušaja, MMS je sam nestao. Google messages koristim, i nisam ovo do sada video. Jel imao neko sličnu situaciju?
 
Da, to što se mms nije mogla obrisati a potom sama nestala je vrlo indikativno. Možda je ovo a možda je nešto drugo, novije...
Ako je tvoj telefon sa najnovijim sigurnosnim zakrpama tad verovatno nemaš nekih razloga za brigu.
 
Ima naravno. Niti sam otvarao te fajlove u MMS-u.. Ko zna, videću u narednom periodu.
 
Da li je neko imao ovakav slučaj i o čemu se radi?
Elem, dobijem poziv navodno od radnika pošte, tu je kao čovek koji je od mene dobio paket, a u paketu cigla umesto ne znam čega. I hoće da tuži.
Da li je neko iskoristio moj broj, mada ne znam kako, jer nije mogao da komunicira preko njega ili je neka druga vrsta prevare u pitanju i šta može da uradi, mislim, samo po osnovu broja mobilnog, nit ima ime, nit adresu...
Ili je samo prank?
 
Trazi od tog "radnika poste" da ti izdiktira tvoje podatke (posiljaoca) i broj PE posiljke.

Verovatno nema ni jedno ni drugo.
 
Ha ha, uopšte nije sumnjvo, oboje imaju privatne avione.
 
Nazad
Vrh Dno