Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Smejurija od pokušaja prevare, samo za alave. Krenuvši od poruke Pošta Srbije sa broja +49, broj pošiljke koji ne postoji ni u jednom standardu, posle uplate ga stvarno dobiju pa počinje kuknjava ali ja sam čekao pošiljku iz inostranstva, Link za plaćanje još gori, osim pomenutog kriptograma ima Plaćanje-Granične takse. Ja bih napecanima i naredne 3 uplate skinuo na račun budžeta kad već plaćaju graničnu taksu.
 
Meni ovo stiglo skoro, nemam predstavu sta je :D Nisam hteoda otvaram .pdf file iako kapiram da ne moze nista da mi "uleti" u komp.

1689675393602.png
 
To je i meni stiglo danas :) Bar nisu drčni ~ 237din
U poslednjih mesec dana pokušaja navlake jedno 5-6 sa raznih strana
 
Moja "pošiljka" je nešto jeftinija. Već treća u dve nedelje ali samo na prastaroj e.mail adresi @ptt.rs
1690437334118.png
Ne vidim ni kako može da se plati na stranici ništa ne radi, ni alatke na vrhu. Pretpostavljam da je Phishing za adresu pa nešto pošalju pouzećem.
 
Moja "pošiljka" je nešto jeftinija. Već treća u dve nedelje ali samo na prastaroj e.mail adresi @ptt.rs
Pogledajte prilog 398126
Ne vidim ni kako može da se plati na stranici ništa ne radi, ni alatke na vrhu. Pretpostavljam da je Phishing za adresu pa nešto pošalju pouzećem.

Očekuju da im ostave podatke o kartici kada kliknu na link "plati"
 
Ni to ne vodi nikuda, samo do podataka za adresu, nebih baš da guram dalje mada bih mogao da naveden neku ne postojeću adresu i ime.
 
Sestra je upisala. I karticu i 2 nedelje ni dinar nisu skinuli😂🤣 zamenili smo karticu
 
Pazi sada ovo
1690610476136.png
1690610552034.png
 
@CountMike upravo sam hteo i ja da izbacim, stiglo mi je pre 5 minuta isto na ptt
Kakvi paceri, Prvo taj E-mail sa koga je poslato pa onda moj E-mail nalog za koga banka nema pojma da uopšte postoji pa onda logo u .png formatu. Nikada nisam dobijao poruke od banke, ni SMS ni e-mail, samo dierktne poruke kada se ulogujem.
 
Meni samo nije jasno kako ih policija ne uhvati? Postoji elektronski trag novca...taj novac nekad negde neko mora da podigne, potrosi. Cim se bave ovakvom vrstom prevare pretpostavljam nisu neki hi-tec skolovani ekonomsti-bankari koji eksploatisu rupe u sistemu.
 
Isti slučaj
PTT očigledno ima dosta rupa u antispam filterima
 
Prastara tehnologija, nije updejtovano od 1997e godine
Sun Micro systems Unix,
1690620091149.png
 
Moguće, pojma nemam. Radi super, tek kad otvoriš spam vidiš šta sve ima unutra.
 
Sa PTT treba bezati, ziv fosil. Problem je sto je firmin mail pa period tranzicije zahteva vreme
 
Čudo je da ga još drže, pre nekoliko godina sam ga slučajno otvorio i od tada upotrebljavam samo za beznačajne stvari, ne šaljem sa njega ništa.
 
Neko je baš uporran, još jedna istovetna poruka.
 
Da, isto
 
Nazad
Vrh Dno