Šta je novo?

Vox tv - pitanja

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,956
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Treba mi drugi tv u kuci.

Nisam se nesto odusevio sa trenutnim odnosom ponuda/cena jeftinih LG televozora, pa reko mogao bi probati Vox 39-43" i jos uzmem na karticu na rate.

To je turski proizvodjac? Koji su jos brandovi od istog proizvodjaca?


-Ali tehnicke specifikacije ne postoje niti za jedan tv, ono na sajtu je smesno, niti postoji uputstvo za upotrebu na sajtu.
https://www.voxelectronics.com/vox-televizori/
-Vidim da im je panel 1080p. Da li se zna koji je tacno panel u pitanju, koji je odziv i ugao gledanja?
-Kakvi su zvucnici, koje jacine?
-Koji je soc na ploci?
-Sta im znaci CMP? Da li ima paralelu sa CMR? ili sa LG oznakama?
-Sta im znaci wifi reday-moze da primi wifi adapter - kakav/posto? Da li takav tv ima utikac za zicanu mrezu, ako ima da li mi onda ni ne treba adapter ako necu wifi, a hocu smart preko kabla?
-Da li ima neke logike u tim njihovim nazivima uopste?
40DSA311G (zvucnici?)
43YB650 (2x 6W zvucnici?)
43DSM470B (2x 10W zvucnici?)

Prva dva broj su dijagonala, zadnja oznaka je boja, osim ako stoji U kada je uhd.
Sta im znace slova?
A-android ako je prva oznaka, a sta je kad je 3.ca a nije analogni tuner posto je tuner t2/c?, D-direct led? S-Slim, mogao bi biti i smart ali na svakom stoji S oznaka pa pa sam lupio slim?? W-wifi? Y- mi deluje da je neka dobra oznaka???
zadnja 3 broja su pretpostavljam oznaka modela i nemaju nikakve logike?

Mislim Kod Samsunga i LG-a ima logike svaka oznaka pa pretpostavljam da i ovde ima? :)
 
Mene isto interesuje wox 50 ili 55 wos315 serija sa web os. Kakav je zvuk, slika, brzina kretanja kroz menije, podešavanja, ulaska u aplikacije i sl.
Imam u selu vox 32" i zvuk je gori nego na džepnom tranzistoru a slika je savim o.k.
Svima srećan Božić i sve najbolje.
 
Ja imam 50WOS315B. Zvuk je loš i to je glavna mana ovog televizora. Za bilo kakvo uživanje u zvuku su zvučnici/soundbar moranje.
Slika je odlična, posebno ako se malo igraš sa podešavanjima, mada je meni ovo jedini 4K uređaju u kući pa nisam stručan.
WebOS radi odlično, ništa sporije od nekog LG-ja kojeg imam na poslu i zbog kojeg sam se odlučio za Vox sa ovim OS-om. Brzo se otvaraju aplikacije, sve radi relativno fluidno.
 
Ovaj dobar tv za 38k imate na akciji danas na Em* sajtu.

Има ли нешто као "тајм каунтер" коришћена или слично томе?
Ne znam za Vox, ali primer Samsung ima SVC meni gde možeš da vidiš sve, pa i display time.
 
Ja sam danas kupio Vox 43ADS316BU i Giga... dobija se VOX Ketler i ima opcija 1 godina produzene garancije koja je 870 din znaci 3+1 za 31K mislim da vredi te pare... kad okacim Tv na zid javicu utiske....

 
Kupio sam Vox 55WOS315B i kao prvi 4K TV mogu reći da sam zadovoljan odnosom dijagonala-kvalitet-cena. Isključivo sam tražio TV sa WebOS platformom zbog onog njihovog magic daljinca i zaista radi kako sam očekivao i zamišljao, čak i bolje.
1642403062153.png 1642403109989.png
 
Ajde napiši neke utiske kad malo detaljnije isprobaš. Mene takođe interesuje tv sa vebos. Imam LG 43" i to sve radi odlično.
Android tv nisam probao ali baš nešto i nemam volje . Kupio bih jedan tv od 50 ili 55" ( za veći nemam prostor) i najviše gledam ovaj vox i fox sa istim OS.
Da li neko ima preporuku koji od ova dva brenda izabrati i da li ima neke razlike u kvalitetu?
Još 2008. sam kupio neki Vox tv 72cm ekran, ravan ( ekran je LG Electronics) i taj radi i dan danas, imao je jednu intervenciju pre par godina i to je sve.
Imam u selu neki osnovni 32" vox na kome je zvuk, blago rečeno, užas!
Nadam se da je na ovima bolji. Recimo ovaj LG koji imam ima sasvim solidan zvuk i tu zaista nemam zamerke, možda malo fali basa ali to je očekivano.
 
Meni je bilo važno da radi EON aplikacija koja je, na moje iznenađenje, bila preinstalirana. Važno mi je da nema nekih zastajkivanja u radu, seckanja, da je slika i procesing u toj klasi zadovoljavajuć, za zvuk sam znao da ne mogu očekivati da zvuči kao stariji samsung ili LG koji imam, ali nisam razočaran istim. Podesio sam zvuk u Cinema mod i dobio sam malo na dubini i širini zvučne slike. Uglavnom, za filmove ću povezivati na Edifier bluetooth zvučnike, a za gledanje običnog TV programa, zadovoljiću se zvukom sa TV-a.
TV je solidno izrađen, zadnja stranica je metalna, nema nekih primetnih zazora u okvirima, VESA 200x200... Za osnovnu upotrebu i gledanje filmova na ovolikoj dijagonali, meni više ne treba, odnosno nisam želeo više da platim no što košta ovaj model. :)

edit:
I ja sam se kao i ti dvoumio između FOX i Vox. Ovaj je odneo prevagu jer sam našao povoljniju cenu.
 
Imam ovaj tv: VOX SMART LED TV 32" 32ST2783 HD Ready i stavio sam da mi skenira kanale. U toku samog skeniranja televizor se ugasio i nece vise da se upali. Na samom tv-u svetli i trepce onaj crveni LED indikator kada hocu da upalim tv i onda se posle nista ne desava. Sta je u pitanju nemam pojma. Probao sam da ga iskljucim iz struje na 15min pa ga opet uključim i opet se isto ponaša.
 
Najverovatnije da ti otišla matična, 50e+ popravka.

Ti jeftiniji su ti televizori iz 3 dela: plastika spolja, unutra matična i ekran, zato su i teški par kila.

Ja sam na mom led-u imao sličan slučaj, nemaš tu mnogo filozofije, čak mi je sa novom matičnom tv na oko stabilniji, fabrički mi je seckao na lajv strimu primer...
 
Primetio sam u zadnje vreme, da mi se na ekranu povremeno primecivalo da je čas malo svetliji ekran u jednom cosku, pa onda malo tamniji i tako u krug...da nisu mozda otisle LED diode a ne ta matična ploča
Ako kažeš da ti led diodica tv-a trepće ima neku falinku, trebalo bi da je stabilan signal iz naponske.

A to da li su diodice stradale (dešava se često i pre garancije), proveri lampom kad upališ tv ako uopšte možeš, stavi lampu pod odredjeni ugao i videćeš da li ima dešavanja na ekranu.
 
Kada ugasim tv crvena lampica/indikator sija celo vreme...kada upalim tv crvena lampica trepce jedno min-dva i prestane, ali se dalje nista ne desava....isto tako i kada se gasi tv, lampica trepce i onda se tv u potpunosti ugasi...msm to se desavalo redovno i dok je tv radio normalno, ali kazem u gornjem desnom uglu pod odredjenim bojama na tv-u se videlo kako je svetlo čas malo tamnije, čas malo svetlije...znaci nema ni slike ni tona...tv je inace kupljen (davne) 2014.
 
Postovani, kupila sam juce Vox 50ADW-FFL. Zvuk je dobar, ali imam pitanje jedno... U gornjem desnom uglu stoji mi 1080i za kanale, a 1080p za Sony PS4. Posto je TV sa extra karakteristikama (smart, 4K, HDR10+ i td), posto ocigledno nije podeseno da je 4K, kako prebaciti na tu opciju? SBB imam EON Full paket, internet je brz, lepo radi sve, ali me ta slika zeza. Nije to to, primesi se vide kad se ljudi pomeraju, nije kristalno cista kako bi trebala da bude na 4K TV-u. Da, da napomenem da su HDMI kablovi 2.0. Hvala unapred na odgovoru!
 
to u gornjem desnom uglu je za izvor signala, tj. prikazuje koja je rezolucija ulaznog signala. a sam TV sve prikazuje u 4K, u kakvoj god da je rezoluciji materijal koji se prikazuje.
u ovom slučaju, PS4 daje 1080p (ako se ne varam, tek PS4 Pro daje 4K) a televizija (preko EON box-a, pretpostavljam) je 1080i (znači, slabije od 1080p)

kakav je prikaz 4K materijala na tom TV-u može se proveriti preko 4K snimaka na YouTube, npr
 
to u gornjem desnom uglu je za izvor signala, tj. prikazuje koja je rezolucija ulaznog signala. a sam TV sve prikazuje u 4K, u kakvoj god da je rezoluciji materijal koji se prikazuje.
u ovom slučaju, PS4 daje 1080p (ako se ne varam, tek PS4 Pro daje 4K) a televizija (preko EON box-a, pretpostavljam) je 1080i (znači, slabije od 1080p)

kakav je prikaz 4K materijala na tom TV-u može se proveriti preko 4K snimaka na YouTube, npr
Postovani, uspela sam nekako da dodjem do info. Morala sam da podesim na risiveru EON Box-a 4K, odnosno rezoluciju 3840 × 2160 kako bi slika bila bolja. Imala sam primese najvise kada se ljudi krecu, ostajali su tragovi. Pomislih, dzabe date pare, medjutim kada sam malo bolje podesila sve, stavila na TV-u boju na "toplo" ispade sve super. A snimci 4K sa Youtube-a su fenomenalni... Za sada EON nema jacu rezoluciju od te, signal je 1080i na 50Hz, a TV podrzava 60Hz... U svakom slucaju, za te pare kupljen TV je stvarno za svaku preporuku...
 
Interesuje me ovi koji imaju WOS315B seriju kako su zadovoljni slikom,kao i mogucnostima i radom operativnog sistema?
Slika je vise nego solidna. Nije vrhunska, kao da mu fali malo osvetljenja jer po danu bude nekako isprana slika, vec po noci i mraku je sve odlicno. Da me ne razumes pogresno, nije lose ali nije na nivou LG,Samsunga zato i ne kosta toliko. Mogucnost i rad operativnog sistema - savrsenstvo ako se tako moze reci. Osim vizeulnog u obliku ikonica nikakva razilka u odnosu na LG. Kome ne trebaju android stvari chrome,mozilla,vpn i slicne zajebancije pravi izbor. Prodavnicna ima kvantitativno dosta aplikacija, ali kvalitativno ne bas. Npr ja nisam uspeo da pronadjem player za nezavisno pustanje video snimaka, posto ovaj fabricki ima neke falinke za 4k filmove skinute sa neta, nece za neke da reprodukuje zvuk(za vecinu je sve radilo super).
 
@ VOX 50WOS315B
Kvalitet prikaza slike je i više nego odličan, osvetljenje ima i na pretek(kod mene pozadinsko na 70). Čak je i moguće pustiti i hdr sa netflix-a , zadovoljavajuće... Isklučio sam opciju TruMotion, jer kada je uključena, filmski sadržaj deluje "niskobudžetno" . Ima dosta štelovanja prikaza, pa kako kome odgovara..Nema probijanja svetlosti po ivicama(barem kod mene). Sistem Webos, radi bez greške, odlično... Instalirane aplikacije rade bez zadrške...Jedina zamerka je zvuk, po meni užas...Nema načina da se naštelije..Može da se reši sa nekim soundbar-om sa prihvatljivom cenom
 
@ VOX 50WOS315B
Kvalitet prikaza slike je i više nego odličan, osvetljenje ima i na pretek(kod mene pozadinsko na 70). Čak je i moguće pustiti i hdr sa netflix-a , zadovoljavajuće... Isklučio sam opciju TruMotion, jer kada je uključena, filmski sadržaj deluje "niskobudžetno" . Ima dosta štelovanja prikaza, pa kako kome odgovara..Nema probijanja svetlosti po ivicama(barem kod mene). Sistem Webos, radi bez greške, odlično... Instalirane aplikacije rade bez zadrške...Jedina zamerka je zvuk, po meni užas...Nema načina da se naštelije..Može da se reši sa nekim soundbar-om sa prihvatljivom cenom
sve zavisi koji su ti kriterijumi. U svetlim prostorijama definitivno mu fali osvetljenja po suncanim danima. LG 43 na istom mestu pre njega stojao pa na osnovu toga pricam zapzanja. Sve ostalo ocekivano, i sto se tice zvuka tu nijedan proizvodjac nema sta da ponudi, soundbar ili neki 2.1 stari sistem i resen problem. Sto se tice HDR, to sve automatski radi perfektno, cim je input 4k sve prepozna i aktivira. Radi fino i na netfilxu, prime-u. Sve u svemu odnos ulozeno-dobijeno iznad svakog ocekivanja
 
Drugari, imam problem sa Vox uhd 43ads316bu televizorom. U pitanju je android tv i zablokirao je na onom uvodnom ekranu, sve vreme vrti ona cetiri kruga. Probao sam da drzim kombinacije tastera na daljinskom, power i volume minus, plus, p plus i p minus, dok ga povezujem na uticnicu, ali nista ne dobijam. Da li ima neka procedura da mogu sam da je odradim ili ipak mora u servis ?
 
Drugari, imam problem sa Vox uhd 43ads316bu televizorom. U pitanju je android tv i zablokirao je na onom uvodnom ekranu, sve vreme vrti ona cetiri kruga. Probao sam da drzim kombinacije tastera na daljinskom, power i volume minus, plus, p plus i p minus, dok ga povezujem na uticnicu, ali nista ne dobijam. Da li ima neka procedura da mogu sam da je odradim ili ipak mora u servis ?
Sve isto mi se desilo i desava od jutros na Tv Vox 32 incha,probao sam i ja sve fore a planiram sutra u servis,sta se desilo kod vas /tebe bro .
 
Sve isto mi se desilo i desava od jutros na Tv Vox 32 incha,probao sam i ja sve fore a planiram sutra u servis,sta se desilo kod vas /tebe bro .
Kontaktirao servis preko sajta, dobio odgovor da im pošaljem tv. Posle pozvao i pitao, da li mogu da mi pošalju rom na mail ako je to u pitanju, pa da sam fleshujem, čisto da ubrzam proces. Javio mi se serviser i rekao da nema rom kod sebe ali je poslao zahtev u fabriku da mu pošalju. Sutra ću ga kontaktirati ponovo da vidim da li je šta dobio.
 
Kontaktirao servis preko sajta, dobio odgovor da im pošaljem tv. Posle pozvao i pitao, da li mogu da mi pošalju rom na mail ako je to u pitanju, pa da sam fleshujem, čisto da ubrzam proces. Javio mi se serviser i rekao da nema rom kod sebe ali je poslao zahtev u fabriku da mu pošalju. Sutra ću ga kontaktirati ponovo da vidim da li je šta dobio.
Sta bi na kraju, i ja se razmisljam za isti model
 
Sta bi na kraju, i ja se razmisljam za isti model
Serviser mi poslao rom na mail. Ja po proceduri prebacio na usb i probao da ga instaliram, ali nije prošlo. Tv reklamiran, reklamacija prihvaćena, navodno crkla ploča. Žena u petak preuzela novi. Winwin čekao na isporuku novog malo manje od mesec dana. Očekivao sam da su malo ozbiljniji.
 
Vox 43ads316bu nakacen na shield.Hama hdmi kabel 2.0b.Shield ne detektuje vecu rezoluciju od 4k 30hz a trebalo bi 60 hz i hdr bar po specifikacijama tv-a.Neko resenjce ili ideja sta da radim?😂
 
Pa kako onda u specsu ima hdr10 i osvezavanje od 60 hz?
 
Da odgovorim sam sebi mozda nekom jos zatreba da zna za ubuduce.Specifikacije su tacne ali kad se koristi preko njegovog Android OS-a.HDMI je 1.4 kanda i tu je limit 4k 30hz bez ostalih fensi smensi kerefeka na zalost.Malo gej prikazivanje specifikacija po meni ali sta je tu je.TV sam dobio na poklon tako da ne zakeram previse😂
 
Nazad
Vrh Dno