Šta je novo?

Vodic za vodena hladjenja

Pa dobro, opet je to "posao" gde ne moze biti pravog pobednika. Ukusi su razliciti i svako ima neki svoj stav i misljenje o izgledu komponenti i sistema(mislim generalno na sve Custom Build-ove, ne samo za fitinge). :p
 
Meni bode oci onaj mali vent na armour-u. Mnogo bi cistije bilo bez njega.
 
ljudi pravim vodeno sebi za mining rigove (20x7950 GPU), dosadilo mi je smaranje sa ventovima.

1.moze li brzi predlog-otvoreni ili zatvoreni sistem-prednosti i mane?
2.koju pumpu da uzmem?
3.koji kulant da koristim?

hvala na pomoci
 
najs, pratim, zanosim se i ja sa vodenim hladjenjem
tako da pratim, najvose me zanima moze li pumpa od akvarijuma da vrsi posao, tj da gura vodu bez problema i da li ce da joj smeta radna temperatura od 60-70 'C
 
Poslednja izmena:
Moze ali mora biti super kvalitetna sa 1000l/h da provuce (to je nekakav minimum za ovu moju kolicinu kartica). Nesto kontam da bi stavljao i sistem sa freonom samo se bojim kondenzacije u tom slucaju koja bi se sigurno stvarala.
 
ja nemam mnogo imam samo 8 karti pa se razmisljam da li da idem na 1 pumpu po rigu ili jedna za svih 8 karti, mislim da cu jednu na 4 karte
 
ljudi pravim vodeno sebi za mining rigove (20x7950 GPU), dosadilo mi je smaranje sa ventovima.

1.moze li brzi predlog-otvoreni ili zatvoreni sistem-prednosti i mane?
2.koju pumpu da uzmem?
3.koji kulant da koristim?

hvala na pomoci
Posle se ja pitam zasto ja dajem bogatstvo za jednu R9 280X :( Napravi rad box 4x4 120mm push/pull. Ja bih reako da ti trebaju jedna do dve D5 pumpe za 4 karte. Zavisi od samih blokova i radijatora koje ces koristiti.
 
Evo odlucio sam i ja da se prikljucim odabranoj ekipi sa vodom u kucistu :p

Imam Maximus VI Formulu,
4790k i Thermalright IFX-14 sa 2xArctic F12 PWM
Asus 7970 DC2T

Nekako mi je steta da mi cela formulica bude zaklonjena air coolerom, a i bilo bi fino da iskoristim njene mogucnosti za vodeno. U glavi se idalje razmisljam da li da uzimam neki AIO sistem poput CM Nepton 280L ili da idem na custom loop. Koje su prednosti custom loopa? Da li je razlika u temperaturama velika i opravdava razlike u ceni? Cak sam video CM Eisberg u oglasima, sa njim bi mogao da ubacim i formulicu u pricu uz malo zezanja. Sta vi mislite o ovoj mogucnosti? :trust:


Za sada nisam imao u planu da ukljucim i graficku u loop, ali bice kasnije
 
Eisberg je dobra stvar pogotovo sto je prosiriva, sa njim ces postici dosta i vizuelno i sto se tice hladjenja, takodje je dovoljan da hladi i GPU tako da mozes slobodno da razmisljas o tome da dokupis jos par fitinga i malo creva za full LC sistem, ali.... to sa pravim custom LC sistemom nema bas mnogo veze ali je i novcano prihvatljivije!

Da ne bude zabune, ovo sam sve koristio i probao u mom "SS-mini" projektu koji mozes pogledati ovde : https://www.youtube.com/watch?v=qjBDeOBEAMs


S'druge strane za duplo vise novca, mozes uci u svet pravih LC sistema, pitanje je samo dali ti to treba i dali to zelis ;)
 
Poslednja izmena:
Glavni problem je sto ni ja sam ne znam sta hocu. Znam da hocu vodu medjutim muci me to sto mi se cini da ovaj HAF X nije za mene. Kuciste je ogromno i zauzima mi dosta mesta. Takodje ne znam da li sam ja ne dovoljno kreativan ili ovo kuciste i nije bas raspolozeno za neko modovanje. :d
Razmisljao sam dosta da ga zamenim za NZXT H440, cak na kraju mi je padalo na pamet da napravim nesto po svojoj meri ali otom potom :D


Za pocetak me zanima koje komponente da uzimam za vodeno. Sto se tice creva, nebi ih koristio nego bi pravio sve od akrilnih cevi. Vec sam iscrtkao u glavi kako bi to trebalo da izgleda ali ciljao bi sto vise "pravih" uglova i sto manje fitinga. Medjutim u opremu (rezervoare, pumpe, radijatore i slicno) se nerazumem uopste. Sta bi trebao da gledam? Sta bi mi ti preporucio, koji blok, koji rad i koji rezervoar? Koliki radijator je dovoljan za cpu i mb?
 
Poslednja izmena:
I naravno koliko ti je vazan izgled u odnosu na samo smanjenje temperatura. Ako juris visoke klokove za CPU i rezultate u nekim testovima svakako ce full CL sistem odraditi najbolji posao ali ako zelis samo da uklonis air cooler iznad ploce da taj prostor izgleda "cistije" mozes bilo koje AIO vodeno da pazaris. Ako ne planiras hladjenje graficke mislim da je glupo raditi CL sistem samo za procesor.

EDIT: Mislim da je na prvom mestu da odlucis sta tacno hoces i zbog cega bi to sve radio. :D
Ako budes radio Full CL onda je logicno da kupis i GPU blok za tu kartu (ako ga ima u prodaji) i onda da odradis sve komponente komplet zajedno sa plocom sto moze da izgleda lepo i da bude korisno ali samo ako "natezes" procesor pri testovima ili nekom zahtevnijem radu pa ti je bitan svaki stepen nize i na njemu i na VRM-u.
 
Poslednja izmena:
Eisberg je dobra stvar pogotovo sto je prosiriva, sa njim ces postici dosta i vizuelno i sto se tice hladjenja, takodje je dovoljan da hladi i GPU tako da mozes slobodno da razmisljas o tome da dokupis jos par fitinga i malo creva za full LC sistem, ali.... to sa pravim custom LC sistemom nema bas mnogo veze ali je i novcano prihvatljivije!

Da ne bude zabune, ovo sam sve koristio i probao u mom "SS-mini" projektu koji mozes pogledati ovde : https://www.youtube.com/watch?v=qjBDeOBEAMs


S'druge strane za duplo vise novca, mozes uci u svet pravih LC sistema, pitanje je samo dali ti to treba i dali to zelis ;)


Kako se tebi cinio posto si imao build sa njim? Ja koliko sam citao komentare, ljudi i nisu bas bili zadovoljni. Cak u 3-4 slucaja na overclock.net su ljudima pustali vodu i upropastili sve ostale komponente? Njima je nadoknadjena steta, medjutim tesko da cu ja to ostvariti u nasoj drzavi...

Koliko sam istrazio, CM je ovaj kuler napravio u saradnji sa nemackim Alphacool. Medjutim izgleda da je njihov dil istekao, tako da se sada moze kupiti isto hladjenje samo pod Alphacool brendom. Zove se isto Eisberg i kosta 90e.

Takodje zanima me koliko je komplikovano i izvodljivo savijati one providne akrilne cevi?
 
@PATRICIJE, Eisberg je fenomenalan kuler i ja nisam imao problema, da si procitao sve sa linka koji sam ti dao video bi i test rezultate na kraju tako da bi ti bilo jasno kako hladi.

Jos jednom te molim da procesljas celu ovu temu jer su tu odgovori na sva tvoja pitanja, a sto se tice savijanja akrilnih cevi imas toliko tutorijala na youtube-u da bi mogao nakon toga i zmureci to da odradis: https://www.youtube.com/results?search_query=acrilic+tube+banding
 
Možda ovako nešto.:D
 
Ono sto sam ja video na youtube je vec na 7V radi kao avion. I to ne samo jedan test, vec strani, sekirasi i jos mnogo individualaca...imas mozda snimak kako je radio kod tebe?
 
Stvarno mislis da sam snimao zvuk pumpe, ono sto je moje iskustvo preneo sam ti, na 9v kad zatvorim stranicu kucista nije se nista culo...

nesso, brale, ne mislis valjda da znas bolje od njih. nije kao da si ti radio sa desetinama sistema, sam ih pravio, isao po takmicenjima...
priznaj lepo da neko drugi bolje zna i nastavi dalje :D
 
Nazad
Vrh Dno