Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Samo je crni ekran kada je tab u bootloader-u i ne svetli dioda.
A kada ukucaš komandu fastboot devices, sta izbaci?
 
Da li taj update donosi neka poboljsanja po pitanju stabilnosti ili brzine? Nisam pratio ovih dana sta se desava na forumu . . ..

Ne donosi nista osim ideje kako docekati spremno sledeci update za nase trziste. Sada je sigurno da ce zvanicni update biti poseban za svako trziste a patch-ovanje je jedan od nacina zastite. Ako ista bude dobro u tom turskom updateu dobicemo preko cwm-a.
 
Najverovatnije je ekran poklopac. Dakle odlepi se fenom ekran...


Treba nam dobrovoljac koji nije rutovao tablet. Turski Vodafone je pustio OTA update iz koga se saznalo da je potrebno da tab bude na cistom stock-u kako bi update uspeo jer se radi patchovanje fajlova a ne prosto kopiranje. E sada da bi mi Srbi imali cisti backup da u svakom trenutku mozemo na stock pa update potrebno je da dobrovoljac uradi sledece. !Njegov sistem i dalje ostaje netaknut tako da nema brige!
Instalira drajvere za adb i fastboot kao za proces rootovanja ili u linuxu instalira sdk.
Preuzme recovery ovde http://db.tt/10AEeuwt

Prikaci tablet na USB.
Otvori cmd (dos) prozor u windowsu
Kuca:
adb reboot bootloader
---tablet se restartuje u bootloader
fastboot boot CWMR5x_v11A_recovery.img
---tablet se podigne u cwm recovery
Izabere backup and restore pa backup.
Nakon zavrsenog backupa izabere opciju 'reboot system'
--tablet se podigne u sistem
Na sdcard/clockworkmod/backup/ nalazi se folder nazvan po datumu beckupa. Unutra je blago:)
Uploaduje backup folder negde i podeli link sa nama.
Hvala.

Odradio sam ovo na kućnom laptopu na kom je W7, dobio sam backup težak nekih 550MB pod nekim čudnim datumom??? kao na slici u atachment-u.
Pretpostavljam da pošto tab nije bio resetovan na fabrička podešavanja ovaj folder nije upotrebljiv za ono što bi trebalo da posluži, ali ako treba da ga uploadujem, tu sam
 

Prilozi

  • untit.png
    untit.png
    104.1 KB · Pregleda: 108
Blizu si :) Da li si siguran da je backup proces završio do kraja? Fale neki fajlovi. Jesi li imao mesta na internoj memoriji? treba da izgleda ovako.
attachment.php
Datum foldera je dobar.
 

Prilozi

  • backup.PNG
    backup.PNG
    11.4 KB · Pregleda: 491
Bilo je prostora u internom memoriji više nego dovoljno, iskočila je poruka da je bilo greške u data backup-u, ja laički pomislio da su u pitanju podaci koji nemaju veze sa sistemom i nisu predmet backup-a, moram ponoviti postupak
 
Cekaj prvo stavi fajl .hidenandroidprogress u /sdcard/clockworkmod/

http://dl.dropbox.com/u/60385426/.hidenandroidprogress

Postoji problem sa velikim nazivima fajlova. Imaš neki takav u data pa zato stane backup.

EDIT: Da taj prvi backup napravi za sebe i nemoj da delis jer su tu tvoji personalni podaci i siguran sam da to ne bi hteo da delis sa nama. Nakon toga bi mogao 'factory reset' pa jedan backup za nas :)
 
Poslednja izmena:
Napravio sam prazan folder u u sdcard/clockwordmod i nazvao ga .hidenandroidprogress, ponovio postupak i dalje prijavljuje grešku pri kraju backup-a
 
Napravio sam prazan folder u u sdcard/clockwordmod i nazvao ga .hidenandroidprogress, ponovio postupak i dalje prijavljuje grešku pri kraju backup-a

Ne može folder. Ovaj fajl koji sam okacio iskopiraj ili kada odes u recovery kucaj

adb shell
cd /sdcard/clockworkmod
touch .hidenandroidprogress
Nakon toga izabereš backup

Ovo u stvari disable-uje progres bar. Ako ne ide plava linija znaci da je fajl ispravan.

EDIT:
Ako ne postoji /sdcard/clckworkmod onda u Advanced meniju iz CWM ides na "mount data" pa kucaš
cd /data/media/clockworkmod
touch .hidenandroidprogress
Nakon toga izabereš backup iz cwm menija
 
Poslednja izmena:
Nešto ne radim kako treba ili možda nešto nedostaje, nov sam u svetu androida, ne uspeva mi... Najveći deo backupa ide ok, sve dok ne dođe do data backup-a, onda izbacuje grešku... Izbrisao sam neke e-knjige budibogsnama dugih naziva sa interne sd kartice, tu ih Aldico čuva, sve veće datoteke su mi uglavnom na eksternoj kartici, tako da na internoj memoriji ima skoro 10 giga slobodno. Nisam mnogo googlao oko ovoga, sigurno ima po netu, a baš intrigira što neće, lepo je napraviti backup, solidno sam skockao aplikacije...
 

Prilozi

  • Untit11.png
    Untit11.png
    32.7 KB · Pregleda: 79
Idi preko nekog fajl menadžera napravi prazan fajl sa ovim imenom .hideandroidprogress i stavi ga u /sdcard/clockworkmod. Ili napravi prazan fajl na kompjuteru i jednostavno ga prebaci na tablet.
 
Mislim da sam uspeo. Izbacio mi je
No /sdcard/.android secure_found. Skipping backup of applications on external storage
Backing up cache .. . .
No sd-ext found. Skipping of sd-ext
Generating md5 sum...
Ali mi je bekapovao sve fajlove koji su potrebni.
Sad mu radim factory reset pa cu bekapovati izvorni os i upload-ovati negde . . . . .
 
Mislim da sam uspeo. Izbacio mi je
No /sdcard/.android secure_found. Skipping backup of applications on external storage
Backing up cache .. . .
No sd-ext found. Skipping of sd-ext
Generating md5 sum...
Ali mi je bekapovao sve fajlove koji su potrebni.
Sad mu radim factory reset pa cu bekapovati izvorni os i upload-ovati negde . . . . .

To je to!

Nešto ne radim kako treba ili možda nešto nedostaje, nov sam u svetu androida, ne uspeva mi... Najveći deo backupa ide ok, sve dok ne dođe do data backup-a, onda izbacuje grešku... Izbrisao sam neke e-knjige budibogsnama dugih naziva sa interne sd kartice, tu ih Aldico čuva, sve veće datoteke su mi uglavnom na eksternoj kartici, tako da na internoj memoriji ima skoro 10 giga slobodno. Nisam mnogo googlao oko ovoga, sigurno ima po netu, a baš intrigira što neće, lepo je napraviti backup, solidno sam skockao aplikacije...

Komande kucas nakon
adb reboot bootloader
fastboot boot CWMR5x_v11A_recovery.img
Podigne se CWM
iz menija mounts and storage -- odabereš "mount /data" --Go Back--
Pa kucaš
adb shell
cd /data/media/clockworkmod
e sada kucas
touch .hidenandroidprogress
 
Poslednja izmena:
Idi preko nekog fajl menadžera napravi prazan fajl sa ovim imenom .hideandroidprogress i stavi ga u /sdcard/clockworkmod. Ili napravi prazan fajl na kompjuteru i jednostavno ga prebaci na tablet.

Uradio sam to, prekopirao sam prazan fajl koji je postavio Mobilix, ne znam gde je problem...
 
Moja sestra ima originalni OS pa cemo cekati da vidimo da li ce taj update stici i do nas a ja cim ovo zavrsim saljem backup . . . Sreca pa ona ima isti tab . .. . .ja je nagovorio da ga uzme, he,he,he
 
Jos jedno glupo pitanje da li na rapidshare-u moram da zipujem ovaj folder ili mogu izvorno da ga upload-ujem. Nisam nikad to radio pa samo pitam . . .
 
Desava mi se vec par puta da se sam od sebe ugasi,ili da pocne da vrti ,logo vodafone,unedogled.Da li mislite da je zreo za servis ili se to i vama dogadjalo.
 
Uradio sam to, prekopirao sam prazan fajl koji je postavio Mobilix, ne znam gde je problem...


Kazi mi da li prilikom backupa ide progres "plava linija"?




Moja sestra ima originalni OS pa cemo cekati da vidimo da li ce taj update stici i do nas a ja cim ovo zavrsim saljem backup . . . Sreca pa ona ima isti tab . .. . .ja je nagovorio da ga uzme, he,he,he




Update ce svakako stici i na modifikovane sisteme samo proces azuriranje ne uspe zbog razlike u velicini fajlova.


Jos jedno glupo pitanje da li na rapidshare-u moram da zipujem ovaj folder ili mogu izvorno da ga upload-ujem. Nisam nikad to radio pa samo pitam . . .




Moras da zipujes.


Desava mi se vec par puta da se sam od sebe ugasi,ili da pocne da vrti ,logo vodafone,unedogled.Da li mislite da je zreo za servis ili se to i vama dogadjalo.

Da vrti u nedogled se nije desavalo.
 
Bukvalno da opišem prvo je nema (plave progress linijice), pa onda krene sporo do oko 1cm dužine stigne, do tada backup teče kako treba, nekoliko minuta tako stoji a nakon toga izbacuje grešku. Primetio sam da kada kucam adb shell tek iz 3. puta prihvati komandu, prethodna 2 puta piše nešto kao device not found ili sl., možda kasnije nekad probam ponovo ako budem imao vremena pa pažljivo ispratim i napišem šta se dešava.
 
Poslednja izmena:
Bukvalno da opišem prvo je nema (plave progress linijice), pa onda krene sporo do oko 1cm dužine stigne, do tada backup teče kako treba, nekoliko minuta tako stoji a nakon toga izbacuje grešku. Primetio sam da kada kucam adb shell tek iz 3. puta prihvati komandu, prethodna 2 puta piše nešto kao device not found ili sl., možda kasnije nekad probam ponovo ako budem imao vremena pa pažljivo ispratim i napišem šta se dešava.

E vidiš tu je problem. Ne sme da kreće plava linija nikako. To znači da .hidenandroidprogress (obrati pažnju na spelovanje) nije na mestu i ne vrši funkciju.

Zato probaj ovo što sam već napisao. Moguce da se taj fajl izgubi nakon svakog podizanja CWM-a.

Komande kucas nakon
adb reboot bootloader
fastboot boot CWMR5x_v11A_recovery.img
Podigne se CWM
iz menija mounts and storage -- odabereš "mount /data" --Go Back--
Pa kucaš
adb shell
cd /data/media/clockworkmod
e sada kucas
touch .hidenandroidprogress

Posle toga proveriš da li je tu komandom

ls -l .hidenandroidprogress

Nakon toga odradiš backup.
 
Poslednja izmena:
Evo kako izgleda, backup je u toku videćemo da li će ovog puta proći
 

Prilozi

  • Untit22.png
    Untit22.png
    28.7 KB · Pregleda: 82
@Osoba A Sada si sve stvarno dobro odradio. Hvala ti na tome. Na žalost postoji neki drugi problem. Ako nekada uradiš factory reset probaj još jednom. Za sada ako ti nije smor obesi bar taj system.img.ext4. Može i iz toga da se uradi restore systema i on je u stvari i najvažniji. Jedino ćemo md5 da generišemo ručno.

Pitaću Utkanos-a u čemu bi mogao da bude problem. Meni backup/restore radi bez problema ali eto možda postoji nešto kod tebe u /data što mu smeta.
 
@Osoba A Sada si sve stvarno dobro odradio. Hvala ti na tome. Na žalost postoji neki drugi problem. Ako nekada uradiš factory reset probaj još jednom. Za sada ako ti nije smor obesi bar taj system.img.ext4. Može i iz toga da se uradi restore systema i on je u stvari i najvažniji. Jedino ćemo md5 da generišemo ručno.

Pitaću Utkanos-a u čemu bi mogao da bude problem. Meni backup/restore radi bez problema ali eto možda postoji nešto kod tebe u /data što mu smeta.

Zaboravio sam na log fajl. Možda tamo pise sta je problem. Sledeći put kada se desi prekid odeš u meni Advanced pa Report Error. Zatim reboot i u /sdcard/clockworkmod naći ćeš recovery.log

Postavi ga ovde da vidimo šta je unutra.
 
@Mobilix Već jednom sam pokušao da izaberem Report Error ali posle reboot-a u clockworkmod folderu nije bilo recovery.log fajla. Probaću nekad kasnije, a system.img.ext4 uploadujem pa ću naknadno postaviti link

Evo, opet sam pokušao, ali nema nigde recovery file-a kada sam ga reboot-ovao. Ali tu su slike, možda pomognu...
 

Prilozi

  • DSC00524.JPG
    DSC00524.JPG
    493.2 KB · Pregleda: 91
  • DSC00526.JPG
    DSC00526.JPG
    475.7 KB · Pregleda: 86
Poslednja izmena:
@mdusan Čestitke za upload, meni sporo odmiče ul ograničen na 50kb/s
 
Poslednja izmena:
@mdusan Kaži mi jel ovo rutovano, ne rutovano, resetovano ili ne?
 
@Mobilix Već jednom sam pokušao da izaberem Report Error ali posle reboot-a u clockworkmod folderu nije bilo recovery.log fajla. Probaću nekad kasnije, a system.img.ext4 uploadujem pa ću naknadno postaviti link

Evo, opet sam pokušao, ali nema nigde recovery file-a kada sam ga reboot-ovao. Ali tu su slike, možda pomognu...

Odgovor od utkanos-a
Hey there.

Have him try to do the backup, then go to advanced -> report error and that should write the log you're looking for to either /tmp/recovery.log or /sdcard/clockworkmod/recovery.log

Recovery is rooted, so if his system isn't, it should still work, I need to see why data is failing to backup from those logs though.
Also look in /cache/recovery/last_log as well

Dakle sve smo probali osim ovog poslednjeg. Iz recovery-a kucaš (cache je mount-ovan ako nije mount-uj)

adb pull /cache/recovery/last_log
 
Nije rutovano, resetovano na fabricko stanje, koliko sam shvatio to ste trazili . . .
 
Nije rutovano, resetovano na fabricko stanje, koliko sam shvatio to ste trazili . . .

Odlično onda. To je to. Ko želi fabrički rom prebaci Duletov backup na sdcard/clockworkmod/backup/mdusan/ podigne recovery sa

fastboot boot CWMR5x_v11A_recovery.img

uradi restore;)

Hvala @mdusan
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno