Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Uspešan root, tnx !
 
Jel probao neko Chainfire, jel radi bez problema?
 
@Falcn Neko je čini mi se probao Chainfire i reko da radi.

E ovako što se tiče CWM možete da koristite @jakaka cwm ali preporučujem da sačekate novi i bolji na kome radim sa @utkanos. On mi uliva više poverenja. Do sada sam probao nandroid backup, i full wipe. Grafika odlicno radi i dugmad takođe. Problem je jedan, i ostaće tako, a to je da backup i flash moraju na eksternu sdkarticu. Zato se na vreme naoružajte:) Ostalo je rešiti USB storage mount koji će takođe raditi samo za eksternu karticu. Naš uređaj ima neviđeno glupo rešenu internu sd kartu ne kao particiju nego kao folder koji emulira karticu. Ludilo ne viđeno:)
 
Ne stigoh da napišem, probao sam odmah posle mog pitanja i radi, kada mu se ubace shaderi za Nvidiu, Qualcomm i PowerVR (u attach)
 

Prilozi

  • Plug-ins Chainfire.rar
    9.7 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Backup na internu sdcard iz CWM radi :eyebrows: Sutra (odnosno danas) najverovatnije izlazi public beta CWMa za SmartTab10.
 
[CWM RECOVERY] VODAFONE SMARTTAB 10

Dobro. To je to narode imamo zvanični CWM. Kao što sam i obećao @utkanos dev sa rootzwiki nam je učinio veeeliku uslugu i napravio čudo. Mogli smo mi da se mučimo i na kraju bi ga i sami napravili ali ovaj lik je genije a uz to je blizak Koush-u koji je CWM i izmislio. To samo znači da će se naš CWM pojaviti u ROM manageru kao opcija za instalaciju i da će source biti objavljen za buduće budženje i nadogradnju.
Radi:
adb
Nandroid backup/restore na/sa internu/e sdcard
Full wipe
ostalo,osim
Ne radi
USB storage mount - ograničenje HC systema i same implementacije. Naša SDCARD je u stvari /data/media folder što se kosi sa android sourceom. Nije isključeno da i to može da se reši.
MOLIM VAS da se pridružite kanalu na webchat.freenode.net #utkanos i da pozdravite čoveka i svaki eventualni bug prijavite. Maksimalno sam se potrudio da testiram sve što se testirati da ali sve je moguće. Računajte ovo kao public beta izdanje a na dalje verzije možete i sami da utičete. Vrlo lako možemo da dobijemo i touch cwm.
Link ka thred-u:http://rootzwiki.com/topic/18261-recovery-cwmr-5504-for-vodafonezte-v11a/

Molim OP ove teme da postove vezane za root i CWM postavi ili linkuje u prvom postu. Hvala.
 
Dodao ;)

Dodao sam i info za root u prvi post.
 
Poslednja izmena:
Jel neko ima problema sa pucanjem browsera? Default i dolphin pucaju, opera sljaka bez problema.
 
I meni, i to baš posle rootovanja je počelo.
 
I meni isto odmah posle root-a. Mada drugar mi se kune da je njemu uzrok flash player. Kaze da je poslednji update doneo nevolju. Ja sam update cak i deinstalirao ali isto je ostalo. I dalje sumnjam na root mada moguce je i da flash nesto zeza. Najcesce puca ako probam da skrolujem stranu koja se jos uvek ucitava.
Falcon doduse kaze da njemu ne puca uopste (koristi Dolphin) a odradio je root.
 
Poslednja izmena:
Moguce je da nije dobro iskompajliran..
 
Naravno da root nije uzrok tome. Root je samo SU fajl u /system/xbin. Nikakvog uticaja nema na browser. Idite na clear data i browser ponovo radi. HC je kao OS loš. I google ga se odrekao ;)
 
Kontam ja da nije uzrok ali bukvalno u isto vreme je pocelo. Nijednom do tada mi nije pukao browser. Posle root-a je momentalno krenulo. Odradio sam clear na default browseru, resetovao na default u podesavanjima i puca non-stop. Dolphin se za sada drzi punih pola sata sto je dobro.
Edit: Pu baksuza, samo sto sam napisao i puce i on.
 
Poslednja izmena:
Malopre sam bas cackao u browseru,nekoliko sajtova istovremeno,par njih u flesu,drugi puni slika i yotube..bez problema radi.
 
Kontam ja da nije uzrok ali bukvalno u isto vreme je pocelo. Nijednom do tada mi nije pukao browser. Posle root-a je momentalno krenulo. Odradio sam clear na default browseru, resetovao na default u podesavanjima i puca non-stop. Dolphin se za sada drzi punih pola sata sto je dobro.
Edit: Pu baksuza, samo sto sam napisao i puce i on.

Šta si instaliro odmah nakon rootovanja? Nesto sto koristi root privilegije i nešto što se možda ne voli sa browserom. Settings->Aplications->All->Brovser->Clear data
 
Izgleda da je do Ch3d, deinstalirao sam drajvere i celu aplikaciju i sada browser radi normalno. Treba jos istestirati ali bice da je to !
 
Definitivno je Chainfire, evo instalirao sam ga i opet puca browser. Doduse ja koristim operu pa mi ne smeta ali nije lose prekontrolisati da li jos negde Ch3D ostavlja svoje tragove.
 
Obradovali ste me ali izgleda da nije ni chainfire. Njega nisam instalirao odmah posle roota, tj problemi su poceli pre toga. Probao sam i bez chainfire i browser puca. Malo redje ali puca i dalje.
Mada i nije mi toliki problem ovo, dolphin puca jako retko tako da mi i ne smeta. Nacu cu vec sta je problem.
 
Obradovali ste me ali izgleda da nije ni chainfire. Njega nisam instalirao odmah posle roota, tj problemi su poceli pre toga. Probao sam i bez chainfire i browser puca. Malo redje ali puca i dalje.
Mada i nije mi toliki problem ovo, dolphin puca jako retko tako da mi i ne smeta. Nacu cu vec sta je problem.

Jeste chainfire, uninstall sam prvo iz chainfire-a driver , uradio clean cache chainfire i oba browsera. zatim uninstall sam chainfire i reset tab. i šljaka i običan browser i dolphin normalno!
 
Jel ima negde ovaj tab u slobodnoj prodaji ?? Poshto nemogu da ga uzmem preko VIP-a kod mene nema 3G net... Ko da zivim dole u nekoj zabiti a ne u Vojvodini na 25km od NS-a...

Ili preporucite neki sa slicnim specifikacijama a da ima da se kupi kod nas...
 
Imas preko oglasa kosta od 200 do 250 evra, uzet u Vip-u tako da imas garanciju ali mozes da pogledas i druge modele sa slicnom cenom. Ono sto me kod ovog modela izuzetno nervira se neoptimizovani OS, jer hardver ima dovoljno potencijala ali ga softver koci. A od njega izgleda i poticu mnogi problemi koje korisnici imaju. Ja sam mojim primerkom izuzetno zadovoljan, dok se recimo kod moje sestre povremeno resetuje i zabode pa dok se oporavi to potraje. Sve je to do softvera, nego se nadam da ce se pojaviti neko od developera koji bi hteo da se pozabavi njegovim OS.
 
^^
Dzaba mi sa oglasa ako je zakljucan na VIP
 
Noviji firmware ali za pt i es trziste. Prijatelj sangmaru je bio ljubazan da uploaduje
http://www.filefactory.com/file/c3a6e1c/n/VDF_PT_V11AV1.0.0B07.zip
http://www.filefactory.com/file/c3a628f/n/VDF_ES_V11AV1.0.0B07.zip

Za sada nisam nasao nacin da ovo uflashujem u nasu makinu. Postojeci zte flasheri ne podrzavaju bootloader flash i reparticiju. Novi fw ima veci sistem za 100mb.

Evo dokle sam ja stigo pa ako nek zeli moze da se zanima:
*Potreban je stock recovery.img koji preko fastboota ufleshate u tablet.
*Kombinacija VolUp+pwr vodi u FTM rezim ( nesto slicno kao Download mode na samsungu)
*Uredjaj bude prepoznat kao Zte flash device na com(neki br).
*ZTE flasher nadjete preko googla i podesite mu broj com porta na koji se tablet instalirao.
*E sada je problem sto format update paketa ne sadrzi cfg fajlove ali zato ima viska nekih bin fajlova. Mirise mi da ce izbaciti poseban flasher za tablet. Samo jos da ga navatam :)

Svaka ideja dobro je dosla.
 
Poslednja izmena:
@P*A*B*L*O* Ja sam ga uzeo preko oglasa. Kupio sam Vip prepaid internet paket sa 10GB neta uz koju ide usb modem koji nisam ni otpakovao, verovatno ću ga prodati. Uglavnom se kacim na internet preko wifi-ja, pa 3G slabo trosim. Moze se ubaciti i obicna Vip prepaid kartica' ako ti ne treba previse mobilni net.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno