Šta je novo?

[A1] Kucni net

Loguj se u ruter, moguce da on nije povezan uopste.
A MOGUCE je da na tvojoj adresi ima nekih radova trenutno. Na nekoliko mesta vec na Dorcolu sam video da se to desava, odlican signal, ali na nekom delicu ulice ne radi net prosto na 4G. Radi na 3G.
 
Cini mi se da sam videla ranije u ovom threadu da negde treba da se unese pin sim kartice. Gde se to radi?
 
Gde/kako se to radi?

Preko IP adrese 192.168.0.1. MOras da ukucas pin kod i da ga iskljucis, da te ubuduce ne bi pitao.

Zato ti je crvena lampica, jer nece da se poveze dok se kartica ne otkljuca.

Udjes u pretrazivac (chrome, mozilla...) i u adress baru ukucas 192.168.0.1. Pitace te za sifru, koja je fabricki: admin

Posle te navodi na kucanje pin koda kartice.
 
Poslednja izmena:
Preko IP adrese 192.168.0.1. MOras da ukucas pin kod i da ga iskljucis, da te ubuduce ne bi pitao.

Zato ti je crvena lampica, jer nece da se poveze dok se kartica ne otkljuca.

Udjes u pretrazivac (chrome, mozilla...) i u adress baru ukucas 192.168.0.1. Pitace te za sifru, koja je fabricki: admin

Posle te navodi na kucanje pin koda kartice.

Hvala ti puno!

Update: Prvo nije hteo da mi otvori stranicu, samo vrti loading sto godina. Restartovala sam ruter, i onda je otvorio stranicu, ali kad sam dosla do i ukucala pin, izbacio je loading ikonicu i to je to. Loading zauvek.

Malo sam *^%#! od ovoga. Pokusacu ponovo kasnije ili sutra.

Hvala svima na pomoci! (sad vidim da moze da zvuci ironicno, ali je iskreno :) )
 
Probaj preko telefona pristupiti podešavanjima. Imaš na donjem delu uređaja šifru za wifi pristup.
 
Hvala ti puno!

Update: Prvo nije hteo da mi otvori stranicu, samo vrti loading sto godina. Restartovala sam ruter, i onda je otvorio stranicu, ali kad sam dosla do i ukucala pin, izbacio je loading ikonicu i to je to. Loading zauvek.

Malo sam *^%#! od ovoga. Pokusacu ponovo kasnije ili sutra.

Hvala svima na pomoci! (sad vidim da moze da zvuci ironicno, ali je iskreno :) )

Resetuj ceo ruter ponovo na dugme za reset i kreni sve ispocetka
 
Ljudi, radi!

Probala sam u drugom browseru i upalilo je.

Hvala svima jos jednom!
 
Da se i ja upisem u listu strelaca. Naime do skora sam koristio IKOM za net, paket Flat 3, za moje potrebe mozda i previse no to mi je delovao kao razuman odnos cena/usluga.

Obzirom da je krenula gimnastika oko toga sta ce, kada ce i zasto ce biti nakon kupovine od strane SBB-a odlucio sam sebi da prekratim muke te da me ne saceka prelazak na neku drugu tarifu u momentu kada mi to nije potrebno odlucio sam se da predjem na VIP Kucni net.


Prvi utisci su takvi da sam izuzetno zadovoljan, pogotovo ako se u obzir uzme da je mobilna mreza u pitanju. Paket koj sam uzeo je Home 1. Brzina bez obzira na doba dana nikako ne pada ispod one koja je propisana ugovorom, sta vise nakon malo igranja sa ruterom a vezano za cackanje kanala za Wifi obzirom da mi je etar u zgradi uzasno "shtrokav" merenja mi najcesce obrnu izmedju 11 i 15 Mbps-a za download dok upload ume da "zivne" i do 4Mbps-a.

Za ovih par dana koliko ga koristim nisam uspeo da nadjem neku falinku, u svakom slucaju u zavisnosti od toga kako se situacija bude razvijala pozitivno ili negativno svakako cu imati sta da kazem o istoj :)
 
Poslednja izmena:
Mogli bi jednu anketu da vidimo u kojim mestima ljudi koriste ovaj net. Ima li neko iz Beograda/Nisa/NS da ga koristi?:)
 
Beograd - Karaburma
 
Meni još nije stigao račun, jel kasni još nekome?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao redovno papirni račun, juče mislim.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da, ja čekam ovaj preko maila, mrzelo me da povežem sa vip portalom jer nije kod mene na adresi ruter pa nikako da dođem do broja. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni je nesto mnogo cesto prekidala veza. Ne znam da li to moze da ima veze sa time sto mi je ruter u susednoj sobi, a kacim se na internet preko wireless-a.

Nema ni 10 metara razdaljine, samo je zid izmedju
 
pa zavisi koliko ti je jak wifi signal tu gde ga koristis. pitanje je da li se prekida wifi veza izmedju ravunara i rutera ili se prekida 4g konekcija izmedju rutera i vip bazne stanice...

Sent from mTalk
 
I meni je nesto mnogo cesto prekidala veza. Ne znam da li to moze da ima veze sa time sto mi je ruter u susednoj sobi, a kacim se na internet preko wireless-a.

Nema ni 10 metara razdaljine, samo je zid izmedju

Kolika ti je jacina 4G signala u dmb? Imaj na umu da se signal smatra najjacim kad je izmedju -70 i -90 dbm.

Rucno podesi WiFi kanal na 1, 6 ili 11. Ta tri su najstabilnija i nemaju interference sa obliznjim wifi mrezama.
 
Nema ovaj ruter mnogo jaK signal. Pre sam imao onaj telenorov MIFI ruter, a sad mi na istom mestu stoji ovaj ZTE. Ne nekim mestima sam pre imao signal gde ga sad nema.
 
Da li može da se zakasni sa uplatom? Da li VIP isključuje baš taj dan kad piše na računu.
Zaboravio sam da uplatim a sutra je 20. u mesecu do kad bi trebao platiti.
 
Ja uvek plaćam online isključivo 20og, pa makar tog dana bila i nedelja, i nikakvih problema do sada nisam imao. Ni za telenor, ni za mts. Do duše za mts jesam 1x, ali je to ispravljeno.
 
Plaćao sam i ja 20og, nije bilo nikakvih problema.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno