Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Нема интерног сториџа, све иде на фтп сервер. Стрим се гледа директно, апликацијом или веб прегледачем.
А да мало објасниш то што није замишљено тако да се користи?
Ti pristupas neobradjenim fajlovima u izvornom formatu koje je kamera snimila.
A trebao bi iz aplikacije da nadjes koji deo zelis da exportujes i onda ce te pitati u kom formatu zelis da snimis.

Bez javne IP adrese?
Samo se unosi serial kamere ili ima još neka fora?
Bez javne ip samo preko serijskog broja, i radi sve ko podmazano.
Tako i treba da radi zar ne :)
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ti pristupas neobradjenim fajlovima u izvornom formatu koje je kamera snimila.
A trebao bi iz aplikacije da nadjes koji deo zelis da exportujes i onda ce te pitati u kom formatu zelis da snimis.
Tako je, kada u nekoj od "X" APP otvoriš i radiš export snimka onda te tek pita da li želiš export u nekom od formata DAV, ASF, AVI ili MP4.
Нема ни ова ни меморијску картицу ни микрофон, само видео.
Добро се сећам, формат видеа сам бирао у поступку иницијализације.
Добро, ако се нико није тиме бавио, очито ћу морати тежим путем. Није први пут да тако радим нешто.
Ubih se ali nađoh, to što te pitalo pri inicijalizaciji je to da kada imaš ubačenu SD karticu on te pita da li želiš da kamera pušta i exportuje u DAV ili MP4 format.

Tako da je na SD kartici neki od sirovih formata, a ne DAV ili MP4 ;)



DAV - SD card.jpgRecord format.jpg
 

Prilozi

  • IPC-D2B40_Operation_Manual.pdf
    4.8 MB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Да то је у делу за плејбек.
Током иницијализације се нуди који од тих формата ће бити за снимање.
Да поновим, нема СД картицу, снимање иде на фтп сервер, није ми јасно зашто је толико битно да ли се снима на картицу или на другу локацију, ако је формат снимања одређен.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, nista posebno ne znam o kamerama, ali sam u prilici da dobijem na poklon od deda-rodjaka onu kinesku spoljnu WIFI kameru, sto se rotira 360.
To je neka poslednja generacija,, kupljena ove godine, sa 2 sociva, noć u boji, 8MP, P2P, ONVIF.... U principu, sila zvana 40€....
On je koristi sa SD karticom i do skoro je sve to lepo pratio na mobilnom. Poceli su problemi sa pregledom sadrzaja i konekciom na aplikaciju....
Ona radi sa aplikacijom CARECAM PRO, koja je, koliko citam, uzasno losa i bagovita. Meni bi mozda nesto znacila da je postavim sa zadnje strane kuce, jer tamo nemam ogradu.
Moje pitanje je da li ta kamera moze da se prati na SMART PSS-u? U firmi imamo par kamera (port 37777) i gledamo ih na Smartu.
Na kom portu radi ova kamera - da li je to automatski dodeljeno ili korisnik odlucuje?
Da li bi mogao da je dodam u Smartu i da snima na firmin NVR?
Mnogo pitanja, jer ja nemam pojma....
 
citao sam i ja komentare za tu aplikaciju, haos. Ne vredi ti nista kad ti aplikacija blokira i mora da se restartuje, ne mozes non stop njom da se bavis. Port 37777 koristi dahua po defoltu, ali to je ozbiljnije uradjeno i radi za razliku od ovih jeftinih igracaka sa KP.
 
Pozdrav, nista posebno ne znam o kamerama, ali sam u prilici da dobijem na poklon od deda-rodjaka onu kinesku spoljnu WIFI kameru, sto se rotira 360.
To je neka poslednja generacija,, kupljena ove godine, sa 2 sociva, noć u boji, 8MP, P2P, ONVIF.... U principu, sila zvana 40€....
On je koristi sa SD karticom i do skoro je sve to lepo pratio na mobilnom. Poceli su problemi sa pregledom sadrzaja i konekciom na aplikaciju....
Ona radi sa aplikacijom CARECAM PRO, koja je, koliko citam, uzasno losa i bagovita. Meni bi mozda nesto znacila da je postavim sa zadnje strane kuce, jer tamo nemam ogradu.
Moje pitanje je da li ta kamera moze da se prati na SMART PSS-u? U firmi imamo par kamera (port 37777) i gledamo ih na Smartu.
Na kom portu radi ova kamera - da li je to automatski dodeljeno ili korisnik odlucuje?
Da li bi mogao da je dodam u Smartu i da snima na firmin NVR?
Mnogo pitanja, jer ja nemam pojma....
Ako je ta kamera problemi sa pracenjem nastali posle pomeranja vremena za sat , kod mene radi na smartpss ,dvr i mobilni , za povezivanje ti treba serijski broj i lozinka same kamere ne aplikacije ,
 

Prilozi

  • 116222357_609da9b56f5fb2-39044508IMG_20210513_23.jpg
    116222357_609da9b56f5fb2-39044508IMG_20210513_23.jpg
    138.4 KB · Pregleda: 40
E bravo, to je baš ta!
Znaci moze na Smartpss...
E sad ne razumem ovo za povezivanje.
Umesto IP adrese selektujem da je trazi po serijskom broju, a kamera ima svoju lozinku i pass ili ...?
Gde trazim te podatke - na samoj kameri, ambalazi...?
Da li mogu loz i pass da se promene?
Da li rade podesavanja iz Smarta - detekcija pokreta, PTZ...
A ovo u vezi portova - mozes sam da dodelis ili ona ima svoj (ovo stvarno ne kapiram uopste)?
 
E bravo, to je baš ta!
Znaci moze na Smartpss...
E sad ne razumem ovo za povezivanje.
Umesto IP adrese selektujem da je trazi po serijskom broju, a kamera ima svoju lozinku i pass ili ...?
Gde trazim te podatke - na samoj kameri, ambalazi...?
Da li mogu loz i pass da se promene?
Da li rade podesavanja iz Smarta - detekcija pokreta, PTZ...
A ovo u vezi portova - mozes sam da dodelis ili ona ima svoj (ovo stvarno ne kapiram uopste)?
Da kamera ima svoju lozinku i pass meni dao prodavac , na samoj kameri treba da ima serijski broj , mada meni sve povezano u mrezi
sva podesavanja radim na mobilni , moze da pratis i na kompjuter
 
Poslednja izmena:
E puno ti hvala na odgovorima. Nego, koji program na mobilnom koristis? Isto Smartpss mobilnu verziju?
 
Znaci da ti normalno radi sa Carecampro?
Ovaj moj deda kaze da vise ne radi dobro i zato i hoce da mi je pokloni....
Kako god, uzecu je, pa cu da probam...
 
Znaci da ti normalno radi sa Carecampro?
Ovaj moj deda kaze da vise ne radi dobro i zato i hoce da mi je pokloni....
Kako god, uzecu je, pa cu da probam...
Problem od kako se pomerilo vreme za jedan sat, SD karticu moras da imas radi pregleda , verovatno Cloud isteko
 
Ima li ko preporuku za neku kamericu da moze vrsiti posao samo da uhvatim pocinioca ?
Naime ispod kuce mi vec treci put neko busi bazen, sumnjam da je macka, sve na to ukazuje..
Kupio bih ovde KP ili neka radnja.. Da bude solidnog kvaliteta da ne bude bas neki krs zesci, budzet do 5000 din maksimalno..

Edit. Da napomenjem da je spoljna kamera u pitanju i bila bi montirana ispod crepa tako da ne bi kisla, takodje koliko uspem da primetim ''zlocin'' se za sada desava preko noci.
 
Не бих да тролујем, али мачка не може да буши нешто чвршће од земље. Па ни кртица.
 
Mogu i macka i ptica da buse, krtica sumnjam

meni su najvise puta obruc busile ptice koje slete i hoce da piju vodu a ivica je klizava pa zariju kandze.

mislim...ne treba ti za to kamera (y)
 
Не бих да тролујем, али мачка не може да буши нешто чвршће од земље. Па ни кртица.

Ocito da nikada nisi video kako izgleda kandza kada je macka otvori, ili te nije ogrebala, to su doslovno igle i po cvrstoci i po ubodu..

Od ostalih novosti i dalje mi treba preporuka za neku kameru.. hocu da je stavim i imam da pokriva taj donji deo dvorista.
 
Pa za 5000 din. mozes da kupis neku nepouzdanu igracku, a kameru koja ce da ti radi da budes zadovoljan tesko da ces naci za te pare i polovnu.
 
5000 je dovoljno samo za golu kameru a treba i napajanja, dvr, HDD, kablovi...

LM
Ja sam juče uzeo Imou IP kameru kao što sam pisao da hoću da probam da je integrisan u moj dahua sistem.

Ovo je imou ipc22 wifi kamera pa da napisem neke utiske.
pre svega super je sta se dobije za ove pare,
po kvalitetu slike je otprilike slicna kao dahua AHD kamera od 20tak eura za bolju sliku ipak treba vise para, ali sasvim je OK

Ono sto dobijem ovde a kod dahue ne je IP, wifi i audio.
Izrada je jako dobra, cak bolja nego jeftina dahua.

Lose stvari
-u specifikacijama stoji 25-30fps, kamera daje najvise 20FPS (nije tako strasno)
-U specifikaciji stoji H265, dok kamera nudi samo H264 i H264B i to najvise smeta.
-ne moze da se ukloni imou logo

Znaci specifikacija nije bas tacna!

-Web interfejs nema

aplikacije (desktop i android) su prilicno skormne sa opcijama pa sam koristio smart pss koji je full kompatibilan.

Ono sto mi ne polazi za rukom je da povezem imou kameru P2P putem DMSS app na mobilnom telefonu, u lokalnoj mrezi radi

nije mi bas najjasnije zasto ali kao da se buni sto pokusavam da koristim isti nalog na dve razlicite aplikacije, neko ogranicenje je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Pa za golu kameru i pitam..
Mesto gde bih kacio kameru i gde mi se nalazi racunar je udaljeno 1 metar + debljina zida..
Koliko sam shvatio a ako sam shvatio dobro imaju kamere koje rade preko wi-fi a snimaju na mikro SD karticu tako da mogu preko aplikacije na telefonu ili racunaru da gledam ( dovoljno mi je da podrzava vracanje 24h unazad )...
Sto se tice snimanja, imam i HDD od 1 TB imam i izvora napajanja raznih od 5V pa sve do 24V, e sada dvr nemam i verujem da nije jeftina igracka, pa s toga bi to najverovatnije otpalo..
 
Ako ces se zadrzati na jednoj kameri onda mozes uzeti neku od ovih imou kamera, ali ako postoji mogucnost da ce trebati jos neka kamera onda se ne isplati.

jeftinije od ovoga su samo no name kinezi a softver je i kod imou vrlo ogranicen a kod tih kineza ne daj ti boze.

Ja sam vrlo zadovoljan sta sam dobio za ovaj novac ali ja to planiram koristiti uz postojece kamere.
 
Daj neki link, sta preporucujes, sada sam nasao imam i mikro sd 32 i 64 GB skupljaju prasinu, znaci skoro sve imam..
 
Guglaj ima svega 2-3 modela i cene su prilicno iste
 
Pa gledam recenzije kupaca na G za ove kamere, jeste da se vode za unutrasnje ali kako sam rekao meni bi kamera bila ispod crepa ne bi kisla, jedino ako ne moze da izdrzi temperaturu zimi..

XIAOMI MI IP kamera za video nadzor 360° 2K - 5699 din
XIAOMI Kamera za video nadzor Mi 360 Camera 1080p - 4999 din

E sada ili oni bele veze nemaju sta pisu ili je to tako, nema niti jedan da se zali, svi hvale i dnevni i nocni rezim, i sliku i aplikaciju za upravljanje i sve sve..

Ima i ova DAHUA IP kamera HAC-HDW1200EM-POC - 5799 din, ali za nju nema nikakavih komentara, ona je spoljna.

Sta znam opet bih uzeo kameru u nekom brendu pre nego nego drugo sem ako nije bas dobra preporuka..

Edit. Greska, Dahua nije tip kamere koji meni treba..
 
Lose stvari
-u specifikacijama stoji 25-30fps, kamera daje najvise 20FPS (nije tako strasno)
-U specifikaciji stoji H265, dok kamera nudi samo H264 i H264B i to najvise smeta.

1. U podešavanjima isključi Human detection i dobićeš 25fps.
2. Verovatno ti XVR (snimač) ne podržava H.265 codec pa zato i ne možeš da izabereš H.265, ali probaj sa nekom SD karticom bez da je kamera prijavljena na XVR i trebalo bi da onda možeš da izabereš i H.265 codec.
 
Poslednja izmena:
Moze i sa webcam, instaliras softver "yawcam" i podesis da salje slike na ftp server. I eto ti resenje za ispod 5000, logitech c270 je 3500.
 
1. U podešavanjima isključi Human detection i dobićeš 25fps.
2. Verovatno ti XVR (snimač) ne podržava H.265 codec pa zato i ne možeš da izabereš H.265, ali probaj sa nekom SD karticom bez da je kamera prijavljena na XVR i trebalo bi da onda možeš da izabereš i H.265 codec.
1. iskljucio i ne vredi i dalje je na 20 FPS
2. XVR podrzava sve te kodeke jer imam i druge kamere na njemu, nisma jos probao SD karticu

I ti imas imou kameru?
-ne moze da se ukloni imou logo
Ovo sam uspeo da resim.

a ovo me najvise muci
Ono sto mi ne polazi za rukom je da povezem imou kameru P2P putem DMSS app na mobilnom telefonu, u lokalnoj mrezi radi

nije mi bas najjasnije zasto ali kao da se buni sto pokusavam da koristim isti nalog na dve razlicite aplikacije, neko ogranicenje je u pitanju.
IMG_20220701_205654.jpg
 
1. iskljucio i ne vredi i dalje je na 20 FPS
2. XVR podrzava sve te kodeke jer imam i druge kamere na njemu, nisma jos probao SD karticu

I ti imas imou kameru?
Nemam IMOU, sve kamere su mi Dahua IP kamere nakačene na Dahua NVR i kada se na kamerama isključi AI SMD (Smart Motion Detection) onda se dobija tih+ 5fps zato što SMD opterećuje CPU kamere pa su valjda zato i smanjili po tih 5fps da bi što manje opteretili CPU kamere, zato sam mislio da je i kod IMOU slična priča... :)

AI SMD disable.jpg

A što se tiče korišćenja istog naloga na više aplikacija u firmi takođe imam video nadzor Dahua analogne kamere + XVR i koristimo taj isti nalog na četiri različita uređaja i aplikacije!
Jedan je SmartPSS kod mene na desktopu u firmi, drugi je gDMSS Plus i koristi ga direktor na svom andrioidu, treći je DMSS koji koristim ja na mom android telefonu, a dok je četvrti kod mene kući na SmartPSS-u (P2P) gde su mi inače i moje privatne kamere ali nikada nismo dobijali takva obaveštenja...

Takođe moje privatne kamere gledamo nas troje ukućana na svojim telefonima (što gDMSS Plus, što DMSS) i takođe nemamo taj problem, negde grešiš u setovanjima! ;)


Kamere.jpg
 
Poslednja izmena:
Gledamo i mi dahua kamere, ali to isto ne mogu da uradim sa imou kamerom,
uslikao sam kakvu poruku dobijem kada to pokusam.
Sto je zanimljivo kada skeniras QR kod dmss aplikacija trazi da posaljes fotku kamere i racuna da si ti vlasnik.

Jos uvek testiram i za ovo nisam za sad nasao resenje.

Svuda je potpisana dahua, pored imou brenda ali su softverski slabije i ako su sestre.
Recimo podesavanja za sliku na dahua ima sve sto pomislis,
ovde ima samo brightnes, kontrast i to osnovno, ali hardver je dobar cak je kuciste mozda i bolje nego dahua.
 
Poslednja izmena:
ali hardver je dobar cak je kuciste mozda i bolje nego dahua.
Hmmm, ne kažem da je IMOU loš ali kod kamere dve najbitnije stvari su optika i što veći CMOS senzor, tako da je bar tu Dahua mnogo ispred IMOU... ;)

Da li si skoro video neko kućište novih Dahua IP WizMind ili WinSense serija?

 
Poslednja izmena:
Ček bre opasno si pobrkao, nigde ja nisam napisao da je imou bolji od dahua, ova kamera košta 40eur, nema dahua ništa od ovoga za te pare i naravno da ima mane.

Imou čak ni nema pandane modelima koje si linkovao
A ja i dalje imam 6 dahua kamera i dva XVR 😄
 
Nazad
Vrh Dno