Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

A cena... Posto nema ni u prodaji u srbiji sigurno je prava sitnica, jedno 500e?
Malkice manje, ovde može da se poruči i bude oko 50K.
Znam da j to ipak previše novca za kameru, ali noću vidiš svaku tablicu na 25m kao da ti je ispred nosa... :D
 
Samo tu jednu kameru dodaj kao dodatni uređaj preko Dahua cloud. Nije važno da li na gDMSS ili na SmartPSS.
Da li postoji neka app kao što su gDMSS ili SmartPSS za macOS?
vidiim da se gDMSS instalira preko nekog emulatora, to bi da izbegnem ako ima neka app.

EDIT: Rešio sam sa SmartPSS, ima app
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,

Potreban mi je video nadzor za vikendicu, vec par dana čačkam malo po netu i nadjoh par ponuda, pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovom opremom:

1. DVR XVR5104HS-I2 DAHUA
2. 4x DAHUA HAC-HDW1200EM-A-0280B-S5
3. WD Purple 1TB
Cena je oko 30.000 dinara bez ugradnje, napajanja i dozni, moj majstor traži 100e za ugradnju što mi zvuči dosta.

Koliko sam iščitao temu, DVR je dobar i vidim da se dosta ljudi susretalo sa njim, najviše me interesuje kakve su kamere.
Što se tiče našeg zakona o arhiviranju snimaka do 30 dana, pa me interesuje da li je 2TB neophodno ili mogu proći i sa 1TB?

Vidim da se većina ovde opredeli za Dahua, da li treba izbegavati Hikvision ili je jednostavno povoljnije uzeti Dahua video nadzor?
 
Koliko sam iščitao temu, DVR je dobar i vidim da se dosta ljudi susretalo sa njim, najviše me interesuje kakve su kamere.
Što se tiče našeg zakona o arhiviranju snimaka do 30 dana, pa me interesuje da li je 2TB neophodno ili mogu proći i sa 1TB?

Vidim da se većina ovde opredeli za Dahua, da li treba izbegavati Hikvision ili je jednostavno povoljnije uzeti Dahua video nadzor?

DVR je za te pare skroz OK!

Ako podesiš da ti snima samo na pokret, 1TB sa 4 kamere od 2MP na 1920×1080@25 fps ti je sasvim dovoljan i za 2 meseca... ;)
 
100e nije mnogo za ruke... Cak i povoljno...4 kamere, snimac, razvlacenje kablova, podesavnja sva... Cak sta dzabalis...
 
Cena je oko 30.000 dinara bez ugradnje, napajanja i dozni, moj majstor traži 100e za ugradnju što mi zvuči dosta.

Pazi 100€ stvarno nije mnogo, ko je sam postavljao par kamera on onda zna da tu ima dosta posla i da nije ona priča samo razvučeš kablove i ubušiš rupe za tiplove u zid i to je to ...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,

Potreban mi je video nadzor za vikendicu, vec par dana čačkam malo po netu i nadjoh par ponuda, pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovom opremom:

1. DVR XVR5104HS-I2 DAHUA
2. 4x DAHUA HAC-HDW1200EM-A-0280B-S5
3. WD Purple 1TB
Cena je oko 30.000 dinara bez ugradnje, napajanja i dozni, moj majstor traži 100e za ugradnju što mi zvuči dosta.

Koliko sam iščitao temu, DVR je dobar i vidim da se dosta ljudi susretalo sa njim, najviše me interesuje kakve su kamere.
Što se tiče našeg zakona o arhiviranju snimaka do 30 dana, pa me interesuje da li je 2TB neophodno ili mogu proći i sa 1TB?

Vidim da se većina ovde opredeli za Dahua, da li treba izbegavati Hikvision ili je jednostavno povoljnije uzeti Dahua video nadzor?
Ja nebih tu kameru, nocu crno belo
jeste niza klasa, namenjena za domacinstva i radnjice. To je dahuina proizvodnja od 2015-te god. i uglavnom wifi i PoE sa mikrofonima i zvucnicima za komunikaciju i alarmima sa svetlima, plastika. Ja inace nemam pozitivno misljenje o minijaturnim kamerama, probao nekoliko i ne svidjaju mi se, mnogo to losije radi i pregreva se u odnosu na ono sto ocekujem, losija slika, sporija kamera, vise za igranje.
Ja naprotiv imam pozitivno misljenje i bolja kamera noc dan nego ovu sto sam kupio od 5mp i dao 90evrica,
 
Poslednja izmena:
Ja naprotiv imam pozitivno misljenje i bolja kamera noc dan nego ovu sto sam kupio od 5mp i dao 90evrica,
nadzorne kamere se, osim po ceni, razlikuju i prema nameni i u skladu sa namenom imaju i posebne karakterietike. Za izradu imou kamera su uzeti u obzir neki parametri koji ce zadovoljiti potrebe u jednom domacinstvu, a za neke profesionalne svrhe se izradjuju kamere sa drugim materijalima i drugih karakteristika i mogucnosti. Zato se cene i razlikuju toliko, pa idu i do vise hiljada eura za neke modele.
 
Pa za te jeftine kamere i ne vredi kupovati kartice od 200-300€ na primer klase sony tough ... gledaj klasu 10 sdhc ili sdxc i da ima sto vecu brzinu zapisivanja, a one ispod klase 10 mozda ne bi ni radile, sve od slucaja do slucaja.
Brzina zapisivanja totalno irelevantna za nadzorne kamere. Bukvalno svaka na ovom svetu moze da upisuje brzinom od 8 Mbps u sekundi koliki ja maksimalan bitrejt kamera u ovoj klasi.

Ono sto je mnogo bitnije je kupiti neku high endurance karticu sa kvalitetnijom fles memorijom koja moze da izdrzi vise upisa. Naravno, zavisi kako je kamera podesena da snima. Ako snima samo na pokret i ako ima detekciju ljudi i automobila, onda obicne zavrsavaju posao. Ako je glupa kamera koja aktivira snimanje na pomeranje lisca, insekte i slicno, onda postaje bitno. Da ne govorim o 24/7 snimanju na karticu - takva bi trajala mesec - dva dana.
 
XVR mi treba da bi snimalo lokalno kod mene,
da ne bi nabavljao posebno jos jedan snimac jos jedan HDD za samo jednu dodatu kameru i da bi gledao naravno na monitoru

Na tom mestu koje i nije tako udaljeno (oko 400m) ima ruter, struja, internet

Ja sad kod mene imam na XVR (2 kamere) dodat jos jedan umrezen preko neta XVR (sa 4 kamere) pa na racunaru imam pregled ukupno 6 kamera sa 2 XVR,
sada bi na tu listu da dodam jos jednu IP kameru ali nisam siguran da li ce moci da snima na HDD posto nije u lokalnoj mrezi.

U teoriji bi trebalo da moze, ali googlam i nisam nasao da je neko povezao na ovaj nacin.
Ako tu kameru ulogujem na isti dahua acc kao i XVR on bi trebao da je pronadje po SN i doda u moju listu redjaja, brine me samo da li ce da snima.

Malo komplikovano ali nadam se da ste razumeli...

Ove imou IP kamere koriste isto dahua account?
Kontaktirao sam domaceg zastupnika za ove informacije.

Odmah da kazem da nisu bili ljubazni ali sam ipak dobio neke odgovore.

Dahua IP kamere mogu da se povezu iskljucivo u lokalnoj mrezi sa XVR ( i dalje moram da probam, prosto mora da postoji resenje)
Dahua i imou su dva razlicita brenda, imou su jednostavna i jeftina kucna resenja.

dahua je bio vlasnik imou brenda, pa je prodat 2015 godine.
 
Brzina zapisivanja totalno irelevantna za nadzorne kamere. Bukvalno svaka na ovom svetu moze da upisuje brzinom od 8 Mbps u sekundi koliki ja maksimalan bitrejt kamera u ovoj klasi.

Ono sto je mnogo bitnije je kupiti neku high endurance karticu sa kvalitetnijom fles memorijom koja moze da izdrzi vise upisa. Naravno, zavisi kako je kamera podesena da snima. Ako snima samo na pokret i ako ima detekciju ljudi i automobila, onda obicne zavrsavaju posao. Ako je glupa kamera koja aktivira snimanje na pomeranje lisca, insekte i slicno, onda postaje bitno. Da ne govorim o 24/7 snimanju na karticu - takva bi trajala mesec - dva dana.
pa ja sam to napisao iz licnog iskustva, kod mene na mdvr ne radi sa svakom karticom, a sa klasom 10 radi normalno. Probao sam sa jeftinijim i u pocetku mi je malo radilo ali kada sam dosao sledeci put da je zamenim, video sam da ne radi i zato sam isao na sigurno i odustao od tih jeftinih jer na kraju je to ipak skuplja varijanta.

Drugo, kamera treba da moze da snimi i pticu u letu i automobil koji projuri ili brzi pokret coveka, a ne da snimi samo neku razmazanu sliku. Naravno i da zavisi i od brzine kamere i broja frejmova. Zato je bitna i brzina zapisivanja. Meni te fd kartice traju vec godinama i snimaju oko 3,5 meseca sa memorijom od 32 Gb, naravno slike na pokret po 3 komada (mada moze i kratki video), sto mi se pokazalo kao sasvim dovoljno za moje potrebe.
e sad, mozemo teoretisati, ali svima treba da to u praksi radi bez zastoja. U uputstvu za moj mdvr se posebno naglasava da kartica mora biti visokog kvaliteta.
 
Надам се да нисам промашио тему, али претрагом нисам успео да пронађем другу тему за оно што ми се указала потреба.
Хтео бих да искористим андроид мобилни као камеру за надзор, може да се повеже на локалну вифи мрежу, потребан ми је програм којим бих то средио. Евентуално да се повеже на фтп сервер и да снима.
Сваки савет је добродошао.
 
Ima dosta programa, ali baterije u telefonima ne mogu da izdrze da budu neprekidno na punjacu. Sto se aplikacija tice, pune su bagova i mnoge i trokiraju, nekad rade nekad ne rade, sto znaci krajnjenepouzdane, sto mozes procitati u komentarima na play store. Zato je bolje kupiti neku ip kameru neke renomirane firme.
 
Jeste off topic, ali me @zokce podseti. Pre skoro 20 godina sam koristio telefon sa video pozivom za nadzor ekrana kotla za pelet. Kotao se uključivao svako jutro u 3.30, pa ako se ne uključi, neko mora ručno da ga pokrene, jer od 7.30 počinje radno vreme, izmedju ostalog ultra zvuk, trudnice, mora da bude toplo.

Namestio Nokia E51, najjeftiniji Symbian koji je imao opciju auto answer na video call. Auto answer radi samo kada su zakačene slušalice. Postavio ga da snima ekran i svako jutro ga pozovem u 3.35. Na ekranu vidim da li je uključen ili moram da odem da ga uključim ručno.

Danas bi se kotao sam javio da se nije uključio, pa bih ga restovao kroz aplikaciju ili bi neka jeftina IP kamera snimala, a dronom bih ga restovao od kuće 😂
 
Хвала на одговорима и идејама, инсталирао сам на мој мобилни неку апликацију са плеј стора, али нешто багује са активацијом на покрет, а то ми је једна од основних функција. Мобилни који треба да изиграва камеру има слабу меморију, па сам на крају одустао, јер ми је то требало само за један догађај.
Кад сам се пресабрао, много малтретирања за нешто што се испоставило да није вредно тога.
 
Сетих се да питам, имам Дахуа ип камеру, без микрофона, функционише беспрекорно.
Приликом иницијализације сам поставио да шаље видео у дав формату.
Тај несрећни формат није баш у љубави са многим плејерима па бих то да променим у неки други, рецимо мпег.
Има ли неки паметан савет?
 
Приликом иницијализације сам поставио да шаље видео у дав формату.
Тај несрећни формат није баш у љубави са многим плејерима па бих то да променим у неки други, рецимо мпег.
Има ли неки паметан савет?
Koji model Dahua IP kamere je u pitanju?

Kada kažeš DAV format misliš na to da kada nešto exportuješ i snimiš SmartPSS ti taj file snimi u DAV formatu... ili?

Inače i ja imam Dahua IP kamere i kako ti kažeš kamera isključivo može da "šalje video" signal tj. kompresuje ga sa kodecima tipa H.264, H.264B, H.264H i H265 i snima na SD karticu ili na HDD u NVR-u.

Dok su DAV, ASF, AVI i MP4 najčešći formati u kojima se isključivo exportuju tj. prave video fajlovi toga što ti je snimljeno na SD kartici ili NVR-u. ;)
 
Poslednja izmena:
@kalin62

Vidim da ti imas imou kamere, kako si zadovoljan njima?
Kupio jednu da probam sad imam jos jednu, za mene super pogotovo nocu ima naj bolju sliku u boji , mobilna aplikacija radi dobro , ja imam ovu sa dve led diode
mogu da pratim gde hoces , mobilni . kompjuter ,DVR , SmartPSS , za kucne potrebe ja zadovoljan ,za ove novce ni jedna kineska nemoze dase uporedi bar stosam ja gledo , mada sve je to u mrezi nisam probao da istaliram ovu njihovu aplikaciju na drugo mesto pa dase ulogujem ali mislim dabi radilo

 
Poslednja izmena:
Koji model Dahua IP kamere je u pitanju?

Kada kažeš DAV format misliš na to da kada nešto exportuješ i snimiš SmartPSS ti taj file snimi u DAV formatu... ili?

Inače i ja imam Dahua IP kamere i kako ti kažeš kamera isključivo može da "šalje video" signal tj. kompresuje ga sa kodecima tipa H.264, H.264B, H.264H i H265 i snima na SD karticu ili na HDD u NVR-u.

Dok su DAV, ASF, AVI i MP4 najčešći formati u kojima se isključivo exportuju tj. prave video fajlovi toga što ti je snimljeno na SD kartici ili NVR-u. ;)
Кад се иницијализује камера, нуди се избор формата којим ће да даје видео сигнал, ја сам изабрао дав, очекивао сам да ћу моћи касније да то променим, међутим изгледа да то и није једноставно.
Дав формат и није тако лош, само што није баш подржан по плејерима, па морам да гледам код куће, не са мобилног.
 
Кад се иницијализује камера, нуди се избор формата којим ће да даје видео сигнал, ја сам изабрао дав, очекивао сам да ћу моћи касније да то променим, међутим изгледа да то и није једноставно.
Дав формат и није тако лош, само што није баш подржан по плејерима, па морам да гледам код куће, не са мобилног.
Koji model kamere je u pitanju???

Prvi put čujem da IP kamera nudi DAV format za video signal...

Encode mode.jpgEncoding strategy.jpg
 
Poslednja izmena:
to je verovatno u android aplikaciji. Imam od ranije par snimaka sa dahau xvr u telefonu i oni su u mp4.
 
@zexoni70 Нису то та подешавања, о томе и говорим, то је кодирање.
Могао бих да покушам поново да иницијализујем камеру и променим формат али се бојим да ће да престане да ради.
Камера је ЕЗ-ИП ИПЦ-Д2Б40.16561818668791961857844.jpg
 
@zexoni70 Нису то та подешавања, о томе и говорим, то је кодирање.
Могао бих да покушам поново да иницијализујем камеру и променим формат али се бојим да ће да престане да ради.
Камера је ЕЗ-ИП ИПЦ-Д2Б40.Pogledajte prilog 348092
Ok, ali ja kada bilo koju od mojih IP kamera vratim na fabrička podešavanja nikada nisam dobio u bilo kojim podešavanjima to da mi nudi DAV format!
Doduše nemam ubačenu SD karticu ni u jednoj od kamera pa možda ima veze i sa tim...
 
Нема ни ова ни меморијску картицу ни микрофон, само видео.
Добро се сећам, формат видеа сам бирао у поступку иницијализације.
Добро, ако се нико није тиме бавио, очито ћу морати тежим путем. Није први пут да тако радим нешто.
 
Нема ни ова ни меморијску картицу ни микрофон, само видео.
Добро се сећам, формат видеа сам бирао у поступку иницијализације.
Добро, ако се нико није тиме бавио, очито ћу морати тежим путем. Није први пут да тако радим нешто.
Ako nemaš ubačenu SD karticu na čemu ti se onda snima sav taj materijal koji kamera šalje, da li je to onda neki XVR ili NVR...?
 
Шаље на фтп сервер, то ми је било најзгодније да направим.
 
Format za exportovanje se bira koliko znam prilikom samog exportovanja, i nema veze sa formatom snimanja.
Ti te fajlove verovatno skidas sa FTP servera, a ne export sa internog storage, tako nije zamisljeno da se koristi.

Inace probao sam uz pomoc @kalin62 imou kameru da povezem sa dahua XVR preko neta, i radi sve kako sam ocekivao da radi.
Ovi iz dahua podrske bas nemaju pojma
 
ако се нико није тиме бавио, очито ћу морати тежим путем. Није први пут да тако радим нешто.
Нема интерног сториџа, све иде на фтп сервер. Стрим се гледа директно, апликацијом или веб прегледачем.
А да мало објасниш то што није замишљено тако да се користи?
 
Inace probao sam uz pomoc @kalin62 imou kameru da povezem sa dahua XVR preko neta, i radi sve kako sam ocekivao da radi.
Ovi iz dahua podrske bas nemaju pojma

Bez javne IP adrese?
Samo se unosi serial kamere ili ima još neka fora?
 
Nazad
Vrh Dno