Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Pa za te jeftine kamere i ne vredi kupovati kartice od 200-300€ na primer klase sony tough ... gledaj klasu 10 sdhc ili sdxc i da ima sto vecu brzinu zapisivanja, a one ispod klase 10 mozda ne bi ni radile, sve od slucaja do slucaja.
 
Pa za te jeftine kamere i ne vredi kupovati kartice od 200-300€ na primer klase sony tough ... gledaj klasu 10 sdhc ili sdxc i da ima sto vecu brzinu zapisivanja, a one ispod klase 10 mozda ne bi ni radile, sve od slucaja do slucaja.
Da ukapiro sta da gledam , Hvala
 
Ako nije tajna bar nam reci koje kamere i snimač su ti predložili?
Nakon duzeg vremena montaza je zavrsena, postavljene su 4 Dahua HAC-HFW1200TP-0360 i snimac XVR5104HS-X1, momci su sve postavili, instalirali smo app, preko telefona slika zadovoljavajuceg kvaliteta, nocu nista ne vidi mada nema ni osvetljenja oko nje tako da je to manje vise ocekivano.
 
Nakon duzeg vremena montaza je zavrsena, postavljene su 4 Dahua HAC-HFW1200TP-0360 i snimac XVR5104HS-X1, momci su sve postavili, instalirali smo app, preko telefona slika zadovoljavajuceg kvaliteta, nocu nista ne vidi mada nema ni osvetljenja oko nje tako da je to manje vise ocekivano.
Losa kamera ,ova moja nocu vidi se u boji trebosi da gledas koja ima led svetla , snimac 4+4 .
Sa ovom Dahua IMOU jako sam zadovoljan i nocu i danju
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    227.6 KB · Pregleda: 73
  • WhatsApp Image 2022-03-08 at 09.19.38.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-08 at 09.19.38.jpeg
    140.8 KB · Pregleda: 54
  • viber_slika_2022-05-10_12-03-33-149.jpg
    viber_slika_2022-05-10_12-03-33-149.jpg
    112.7 KB · Pregleda: 47
  • kalin1962@gmail.com.  milica95.png
    [email protected]. milica95.png
    134.1 KB · Pregleda: 49
  • ZA DVR, admin .lozinka L2B9C545.jpg
    ZA DVR, admin .lozinka L2B9C545.jpg
    175.6 KB · Pregleda: 67
To je neka najeftinija kamera, tako su mu verovatno ponudili on prihvatio i to je to...
 
Upravo, oni su mi pokazqli kakva je slika te kamere preko app, meni jen odgovaralo i to su montirali, nista spektakularno ali meni zavrsava posao
 
Cak i najjeftinija dahia kamera daje sasvim dobru sliku, ali se isplati dati koji dinar vise bude jos bolja slika cak i kada ima isto megapixela.

Siguran sam da si zadovoljan.(y)
 
Da li neko ima iskustva ili preporuku za elektormagnetne brave? Interfonska brava.

Imam na jednoj lokaciji bravu koja se od cimanja vrta napred nazad otvori. Nekada je potrebno 5 cimova, nekada 10, a nekada neće ni posle 20. Nadam se da je neispravna brava, pa da to rešim prostom zamenom.

Koji brendovi su provereni, a dostupni za kupovinu u Srbiji?
 
I meni treba za kucu neka magnetna brava tj za kapiju, pa ako moze preporuka.
 
Ne trebaju vama brave (skupo), vec tzv elektromagnetni prihvatnik (jeftino), to je onaj deo sto ide za stok, tzv interfonska brava.

Ja imam kod mene bane sombor nije losa i verovatno se najvise ugradjuje,
ali vidjao sam kasnije talijanske ABM i Cisa tako da bih njih gledao.
 
Da, privatnik.
Imam više nekih, bez imena i natpisa, rade bez greške, a ova je neka španska open & closer, kao nije neka NN, i eto zeza.

Gde to kupiti? Ono, kao udjes i kupiš proveren model.

I vidim da ima više varijacija, da li se otvara na impuls, da li drži neki broj sekundi nakon impulsa, da li prkid napona otvara. Možda ja samo imam pogrešan model na ovim vratima.
 
U Okovu ima nekoliko varijanti, ali I dalje ne znam da li mi treba sa ili bez blokirajuće poluge i kako da znam koi privatnik radi impulsno, a koji poda naponom?
Zaposleni u Okovu sigurno nemaju te informacije.
 
-Polugica sluzi da se automat iskljuci, to cesto ume da treba tako da ne znam kako bi bez toga.
-impulsno je ono da bravica sama zadrzi otvoreno neko vreme (mislim da ti bas takva treba)

-pod naponom verovatno zahteva dodatni rele, sumnjam da ti tako nesto treba.

Ti sad na osnovu ovoga sto sam napisao vec znas kakav si automat imao i kakav ti treba.

Slazem se da prosecan prodavac u okovu verovatno ne zna nista od ovoga.
 
Drugari, trebalo mi savet za nešto najjeftinije rešenje.

Hteo bih neki budget dash cam koji može da se iskoristi i kao nadzor. Naime imamo u zgradi govedo koje namerno ostavlja đubre ispred ulaza pa bi da ga ulovimo na delo pa da mu isto djubre isporucim na kućnu adresu.

Kad završimo to voleo bih da kameru upotrebim za kola 😁

Totalno sam van materije i ne znam jel postoji takva kamera koja može da bude neupadljiva a da snimi dovoljno da se vidi to što treba 😉

Ako slučajno ima nekoga iz BGD ko bi mogao da pozajmi na par dana, neka pusti poruku u inbox (hvala)
 
Hteo bih da kupim dodatnu IP kameru koju bi postavio na udaljenu lokaciju a da putem interneta bude povezan na moj Dahua - XVR5104HS preko koga bih sve mogao da gledam

Znaci ne bih da kupujem kameru koja ce da snima na memorijsku karticu, niti bi uzimao jos jednu AHD kameru i DVR
hteo bih da umrezim dodatnu kameru na moj postojeci DVR ako je to moguce.

Mislio sam da kupim dahua kameru kako bi se sto manje patio oko kompatibilnosti, ali ne znam da li je to sto hocu u opste moguce?

Ako moze neka druga jeftinija kamera to bi bilo jos bolje.
 
Ako će ta kamera imati javnu IP adresu - verovatno može.
Ako možeš da napraviš VPN izmedju dve lokacije, može sigurno.

Nisam siguran šta bi bila treća opcija.
 
Mislio sam da koristim dahua peer to peer konekciju.

Nisam nikad imao dahua up kameru pa ne znam da li moze da se koristi na taj način.
Da li u opšte na kameri moze da se loguje na dahua account

Javnu IP naravno nemam
 
znam da moze sigurno, ali ja nisam probao. Za udaljene lokacije je najlakse instalirati ip wifi kameru i dobro je da ima mogucnost da ti salje slike na neki mail.
 
@bakara ako hoćeš P2P, šta će ti XVR izmedju?

Samo tu jednu kameru dodaj kao dodatni uređaj preko Dahua cloud. Nije važno da li na gDMSS ili na SmartPSS.

Kačenje IP kamere na XVR ima smisla samo za HDMI izlaz sa XVR na neki ekran.
 
XVR mi treba da bi snimalo lokalno kod mene,
da ne bi nabavljao posebno jos jedan snimac jos jedan HDD za samo jednu dodatu kameru i da bi gledao naravno na monitoru

Na tom mestu koje i nije tako udaljeno (oko 400m) ima ruter, struja, internet

Ja sad kod mene imam na XVR (2 kamere) dodat jos jedan umrezen preko neta XVR (sa 4 kamere) pa na racunaru imam pregled ukupno 6 kamera sa 2 XVR,
sada bi na tu listu da dodam jos jednu IP kameru ali nisam siguran da li ce moci da snima na HDD posto nije u lokalnoj mrezi.

U teoriji bi trebalo da moze, ali googlam i nisam nasao da je neko povezao na ovaj nacin.
Ako tu kameru ulogujem na isti dahua acc kao i XVR on bi trebao da je pronadje po SN i doda u moju listu redjaja, brine me samo da li ce da snima.

Malo komplikovano ali nadam se da ste razumeli...

Ove imou IP kamere koriste isto dahua account?
 
Poslednja izmena:
pa u gdmss ides na home, pa dispositiv, pa u padajucem meniju na plus da dodas kameru i skeniras joj qr code. Mislim da treba da moze tako, ali ako nije pogledaj u uputstvu o dodavanju ip kamera.
 
pa u gdmss ides na home, pa dispositiv, pa u padajucem meniju na plus da dodas kameru i skeniras joj qr code. Mislim da treba da moze tako, ali ako nije pogledaj u uputstvu o dodavanju ip kamera.

Dahua IP kamere imaju dosta setovanja, pa se malo treba pomučiti i igrati sa time... ;)
 

Prilozi

  • Dahua.jpg
    Dahua.jpg
    91.9 KB · Pregleda: 35
  • Dahua 1.jpg
    Dahua 1.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 30
  • Dahua 2.jpg
    Dahua 2.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
pa u gdmss ides na home, pa dispositiv, pa u padajucem meniju na plus da dodas kameru i skeniras joj qr code. Mislim da treba da moze tako, ali ako nije pogledaj u uputstvu o dodavanju ip kamera.
Znam kako se dodaje, brine me kako radi :)

@zexoni70
imas dahua kameru?

Jel ima u meniju kamere opcija da se logujes na dahua account?
 
Znam kako se dodaje, brine me kako radi :)

@zexoni70
imas dahua kameru?

Jel ima u meniju kamere opcija da se logujes na dahua account?
Imam Dahua NVR i pet IP kamera.
Logujem se u NVR i u svaku od kamera zasebno.
Ali takođe i kod mene su NVR i sve kamere povezane preko lokalne mreže (isti IP opseg) i sve se snima na HDD na NVR-u.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220616-001748_Chrome.jpg
    Screenshot_20220616-001748_Chrome.jpg
    84 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
Da to je uobičajen način povezivanja.

Ja bi želeo na primer tvoju kameru preko neta da vidim na mom dahua xvr, to mi treba.
Možeš li to nekako da mi testiras?

Koja je razlika između dahua i imou IP kamera i zašto postoje dva brenda?
 
Poslednja izmena:
Da to je uobičajen način povezivanja.

Ja bi želeo na primer tvoju kameru preko neta da vidim na mom dahua xvr, to mi treba.
Možeš li to nekako da mi testiras?

Koja je razlika između dahua i imou IP kamera i zašto postoje dva brenda?
Pazi to nisam probao da li radi i kako radi jer kao što sam rekao kod mene su i NVR i sve IP kamere u lokalnoj mreži, ali mislim da bi svaka iole kvalitetnija IP kamera trebalo da to može.

Mislim da je IMOU niža klasa...
 
Poslednja izmena:
jeste niza klasa, namenjena za domacinstva i radnjice. To je dahuina proizvodnja od 2015-te god. i uglavnom wifi i PoE sa mikrofonima i zvucnicima za komunikaciju i alarmima sa svetlima, plastika. Ja inace nemam pozitivno misljenje o minijaturnim kamerama, probao nekoliko i ne svidjaju mi se, mnogo to losije radi i pregreva se u odnosu na ono sto ocekujem, losija slika, sporija kamera, vise za igranje.
 
jeste niza klasa, namenjena za domacinstva i radnjice. To je dahuina proizvodnja od 2015-te god. i uglavnom wifi i PoE sa mikrofonima i zvucnicima za komunikaciju i alarmima sa svetlima, plastika. Ja inace nemam pozitivno misljenje o minijaturnim kamerama, probao nekoliko i ne svidjaju mi se, mnogo to losije radi i pregreva se u odnosu na ono sto ocekujem, losija slika, sporija kamera, vise za igranje.
Ko hoće ozbiljnu kameru neka gleda samo ovo:

Dahua full color sa CMOS senzorom od 1/1.2” na 0.0005Lux-a i sa otvorom blende od @F1.0! :)

Sa ovim nema greške! ;)
 
Poslednja izmena:
A cena... Posto nema ni u prodaji u srbiji sigurno je prava sitnica, jedno 500e?
 
Nazad
Vrh Dno