Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Da, varifokal sa automatskim fokusom.
fiksni 2.8 ti nece dati dobru sliku na 10m, ne vredi sto je 5MP. Imam slicno pa znam.
 
Pitanje
Da li ima aplikacija za android telefon da u jednom prozoru mogu da se prate dve različite kamere za video nadzor
 
Svaka nativna aplikacija ima istovremeni prikaz više kamera. Kakve su kamere?
 
Ovde je greska u opisu,to je bullet kamera HFW... trazim iskljucivo dome.
 
Imam dve kamere koje koriste Icsee (ELEMENTA WFIP-4024) i jednu koja je v380 (uzeta neka preko KP "istog" izgleda) - (flešovana posebno - firmware je dobijen od podrške na moj zahtev da se otključa rtsp, slika je posle peviše shaprenovana - da bi radio rtsp preko vlc iako su me upozorili da će uticati na kvalitet slike) na v380 sam iskoristio neki promo i dobio povoljno snimanje na cloud i radi solidno, detekcija pokreta - promene i sl.). Da li se firmware može prebaciti npr da ICsee postane v380 ili obrnuto? video sam neki projekat OpenIPC da li je neko isprobavao Alternative open firmware for your IP camera?

Ono što me zanima je: da li je neko uplaćivao ICSee Cloud i kakva su iskustva, posle uplate i kakve su mogućnosti, da li je bezbedno, mala doza ne poveranja mi je što plaćanje preko paypala ide kroz njihovu aplikaciju nisam uspeo izvući ceo url (znam da šifru mogu odmah promeniti ali...) ili preko kartice, dok v380 sam mogao da uplatim preko google subscription.
 
Poslednja izmena:
Uplatio sam ICsee Cloud, snimanje trigeruje alarm promene scena - klipovi su različitih dužina od 10 sec do par minuta. Ima opcije ubrzanog glednja segmenata napred / nazad, download.

Plaćanje sam uradio preko paypal-a tako što sam došao do stranice za logovanje. Isključio data / wifi. Stavio jedan znak kao pogrešnu šifru i dobio error
Webpage not available The webpage at https://www.paypal.com/signin?intent=checkout............ prekopirao sam ceo link, poslao sebi na e-mail, pa sa preko kompjutera izvršio logovanje i uplatu.
Jednostavno nisam želeo da se preko njihove aplikacije logujem na PP.
 
Ne mogu da pristupim kameri IPC-HDW5541TM-ASE kroz default ip adresu 192.168.1.108.
IP configtool je vidi, smert pss je vidi ali kao oflajn. Povezana je na svic,probao sam i direktno na ruter i na komp ali nema sanse da joj pristupim.

 
Mozda je mreza 192.168.0.xxx pa zato ne moze a adresa kamere staticka. 1.?
 
Stavi na kompu staticku adresu u tom opsegu [192.168.1.xxx/255.255.255.0] i onda ces moci.
pozz
 
To je bio problem,hvala momci! (y)
Ip configtool zahteva da komp i uredjaj kome se menja IP adresa budu u istoj mrezi. Promenio sam adresu na kompu u 192.168.1.xxx, zatim promenio Ip adresu kamere u 192.168.0.xxx,zatim vratio komp na staru adresu i sada sve radi.
 
Ima li negde pregled koje od IMOU camera imaju web interface. Pronalazim da neke nemaju.
Npr imam imou Cube i ona ima.
Zapravo trazim outdoor IP cameru koja ima:
-Poe
-Onvif
-web browser bez plugina podrska
-motion detection (human detection pozeljno)
-Ftp podrska
-snimanje videa preko FTP pri detekciji pokreta
i da je jeftina :)
 
Uplatio sam ICsee Cloud, snimanje trigeruje alarm promene scena - klipovi su različitih dužina od 10 sec do par minuta. Ima opcije ubrzanog glednja segmenata napred / nazad, download.

Plaćanje sam uradio preko paypal-a tako što sam došao do stranice za logovanje. Isključio data / wifi. Stavio jedan znak kao pogrešnu šifru i dobio error
Webpage not available The webpage at https://www.paypal.com/signin?intent=checkout............ prekopirao sam ceo link, poslao sebi na e-mail, pa sa preko kompjutera izvršio logovanje i uplatu.
Jednostavno nisam želeo da se preko njihove aplikacije logujem na PP.
Da li si mozda imao problem da su snimci samo do 10-11 sekundi? U pocetku je radilo normalno, nemam cloud uslugu, snima na sd karticu. Snimci su u trajanju od 10 do 13 sekundi, bez obzira sto je prisustvo coveka i dalje u vidokrugu kamere, jednostavno prekine snimanje i to je to. Ranije je snimala po par minuta, prakticno dokle god nekoga ima da trigeruje alarm.
 
Da li si mozda imao problem da su snimci samo do 10-11 sekundi? U pocetku je radilo normalno, nemam cloud uslugu, snima na sd karticu. Snimci su u trajanju od 10 do 13 sekundi, bez obzira sto je prisustvo coveka i dalje u vidokrugu kamere, jednostavno prekine snimanje i to je to. Ranije je snimala po par minuta, prakticno dokle god nekoga ima da trigeruje alarm.

Zanimljiv problem, to su valjda alarm record segmenti, ali gledao sam ceo snimak je tu 24h kada se pusti play.
Kada nema ništa intervali su mi po 5 minuta, a kada je čovek u kadru ide mi od 10 sekundi do 2-3 minuta

Storage namangement je: overwrite
Motion alarm: alarm interval 30 sekundi , akcija Snapshot, Take a video, Middle
Advanced settings: record on, pack duration 5 min., audio on, record quality best
Kada na advanced tapnes nekih 10-15 puta, dobijas prošireni meni sa rezolucijom i podešavanje broja frejmova.
 
Zdravo svima.Hteo bi da razmenim sa vama mišljenja oko wifi kamere koju sam pazario. Vise ni sam ne znam da li je original kineska ili kopija kineska,kloniraju ih samo tako..🤣 Tiče se najviše kvaliteta slike,aplikacija koju koristi je CareCamPro i trenutno vidim da nocu ima nekakva seckanja,preskakanja i blur motion kad neko prolazi..Pa me zanima da li modeli koji rade na ICSEE imaju generalno bolju sliku i specifikacije..ova je po spec boom..ali iskreno polovina stvari je blago receno nasminkana.Pise dual lens 2 + 10mpx,iako predpostavljam da se to vise odrazava na detalje jer je rezolucija 1080p,nekako mi je opet pixelizovano..ili varira..Svestan sam da za taj novac ne mogu ocekivati bog zna sta ali sam takodje video slicnu kameru ovoj,radi na icsee, koja ima UHD na odabiru kvaliteta slike,10mpx..i ostale dalje..interesuje me da li sve te do 4500 rsd mute i baguju ili sam ja ipak odabrao loseg kineza..ostavicu i par slika sa kamere..Jacina signala je negde izmedju 60 i 80 posto..mozda zato nije jasna? Hvala svima unapred..
 

Prilozi

  • Screenshot_20240804_115318_Chrome.jpg
    Screenshot_20240804_115318_Chrome.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_20240903_122017_CareCamPro.jpg
    Screenshot_20240903_122017_CareCamPro.jpg
    92.5 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot_20240903_182127_CareCamPro.jpg
    Screenshot_20240903_182127_CareCamPro.jpg
    154.1 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_20240903_181945_CareCamPro.jpg
    Screenshot_20240903_181945_CareCamPro.jpg
    152.2 KB · Pregleda: 39
  • Screenshot_20240903_182129_CareCamPro.jpg
    Screenshot_20240903_182129_CareCamPro.jpg
    136.1 KB · Pregleda: 46
Sve to pravi par firmi i onda se preko toga lepi neki natpis.

Specifikacije kacis macku o rep i nadas se da zadovoljavaju osnovne parametre pa sve preko toga bude samo plus jer vecina moze da se uzme za 20$.

Ako hoces kvalitet i relativno pouzdano ime sa Alija, prvi ulazni modeli su IMOU (podbrend firme Dahua).
 
Kopija čega bi bila ta kamera kada nema nikakvo ime ni naziv...to je obično kinesko generičko s

Ne znam čime se rukovoditi kada odaberete takvu kameru jer cenom sigurno niste
 
Kopija čega bi bila ta kamera kada nema nikakvo ime ni naziv...to je obično kinesko generičko s

Ne znam čime se rukovoditi kada odaberete takvu kameru jer cenom sigurno niste
Pa vidi ne znam sta je,nije da sam se hteo vezati za brend ovim postom. Znas li ti koliko ima bas ovih kamera po forumu da su ljudi pazarili,i niko da slika ili komentarise nesto negativno/pozitivno/neko iskustvo. Konkretno, nocu je lose to sto ne moze da uhvati coveka u brzom hodu.. e sad razmisljam da li je do wifi konekcije ili sd kartice.. ili generalno sranje socivo..danju druga prica ,super sve za te pare..I nevervatno mi je to da niko nista niti pise, niti kaci, a svi preporucuju...nema mi logike..Zanima me da l sam ja naisao na neku fus,losu seriju ili je generalno ta kamera uopsteno losa..samo to

kamera 21HS -serija sm400-PL -puna serija CF26-54SM+400-PL (imas gore sliku)
 
Jedno pitanje za iskusnije korisnike/montažere Hikvision DVR-ova...
Da li DVR-ovi istog modela, ali različitog broja kamera (konkretno 4 i 8) trebaju slično/približno da se čuju/prave buku ili ne?
Mislim na Value seriju....
 
Konkretno, nocu je lose to sto ne moze da uhvati coveka u brzom hodu.. e sad razmisljam da li je do wifi konekcije ili sd kartice.. ili generalno sranje socivo..danju druga prica ,super sve za te pare..I nevervatno mi je to da niko nista niti pise, niti kaci, a svi preporucuju...nema mi logike..Zanima me da l sam ja naisao na neku fus,losu seriju ili je generalno ta kamera uopsteno losa..samo to
Kupuju se zato što su najjeftinije, nekad drže vodu a nekad ne.
Ja sam imao noname kineza i za svoju cenu je bio bez tih problema i može se reći korektan ali sam ipak prešao na Imou. Za nešto više $ dosta bolja kupovina.
 
Jedno pitanje za iskusnije korisnike/montažere Hikvision DVR-ova...
Da li DVR-ovi istog modela, ali različitog broja kamera (konkretno 4 i 8) trebaju slično/približno da se čuju/prave buku ili ne?
Mislim na Value seriju....
Osim HDD-ova i ventilatora u samom DVR-u ili NVR-u nema više šta da stvara buku ili se glasnije čuje.

Ja imam šesnaesto kanalni Dahua NVR sa dva WD HDD-a, ali se čuju samo ventilatori koji izbacuju topao vazduh iz kućišta, ipak se ti ventilatori vrte na 4000 ili 5000 RPM-a!
 
Poslednja izmena:
Imam jedan bizaran problem, temu kamera neka kostala 1000 din, CAM720 aplikacija..radi samo na wifi, ni na jednoj mobilnoj mrezi nece. Dodje do 99% buffering i stane.
Ne mgou da shvatim sta moze da bude problem
 
Probaj da je ponovo pokreneš, a ako ne proradi onda je resetuješ i ispodešavaš ispočetka. Meni se to dešavalo u početku sa iCSee kamerom.
 
Mozda sam lose se izrazio, sve radi ok dok je telefon na wifiju, ali cim se prebaci na mobilnu mrezu (bilo koju) aplikacija ne moze da vidi kameru...mislim kakva je razlika osim u IP adresi telefona...
 
pa da se ne konektuje aplikacija preko lokalne mreze na kameru a ne preko neta?
 
Nazad
Vrh Dno