Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Da. Moram tu buku nekako da resim. Radni sto mi je pored reka... Greska u koracima...
 
Pozdrav,
Kupio bih 3-4 kamere Dahua IPC-HFW1430DS recimo za video nadzor u vikendici.
Da li one mogu da rade bez nvr tj da se snimci cuvaju na sd karticama?
Takodje, ako moze savet kako da resim net za te kamere.
Verujem da signal sbb rutera nece moci da dobaci do kamera, posto ce kamere biti napolju, na nekih 10 i 30m od njega.
Ideja mi je da to resim dodavanjem rutera kod svetlarnika.
Pitanje je da li to moze nekako da se poveze bez provlacenja kablova?

Hvala.
 
Pozdrav. Jel moze neko da mi kaze koji modeli hard diskova (3.5") za video nadzor su tihi i pouzdani? WD Purple 8tb koji sam juce postavio se poprilicno cuje dok radi, a problem je sto mi je rekorder u reku pored radnog stola. Jel dolazi u obzir i neki ssd 2.5"?
Nije zbog Purple-a. Imam bukvalno Purple u desktopu pored sebe, tih skroz. Vidi kako je to montirano u dvr-u, da nema nečega što prenosi vibracije i povećava buku.
 
Ti HDD rade 24h dnevno 365 dana u godini i vremenom postaju sve bucniji, preporuka je da budu van prostora gde boravite.

Pozdrav,
Kupio bih 3-4 kamere Dahua IPC-HFW1430DS recimo za video nadzor u vikendici.
Da li one mogu da rade bez nvr tj da se snimci cuvaju na sd karticama?
Takodje, ako moze savet kako da resim net za te kamere.
Verujem da signal sbb rutera nece moci da dobaci do kamera, posto ce kamere biti napolju, na nekih 10 i 30m od njega.
Ideja mi je da to resim dodavanjem rutera kod svetlarnika.
Pitanje je da li to moze nekako da se poveze bez provlacenja kablova?

Hvala.
Hoces wifi kamere i jos sve na sd kartice, to je sve najlosije sto moze.

SD kartica i wifi ima jedino smisla kada imaš jednu ili 2 kamere, za sve više treba kabl i nvr ako hoćeš da radi kako treba
 
Evo jednog primera sa ahd 2,8mm kamerom od 5mpix dahua kako radi. Takva bulet sa zumom 2,7-13,5mm kod nas moze da se kupi za manje od 8000 din.


Ova kamera na snimku kod nas kosta 4000 din. i uopste nije losa. Snimac je dahua i moze se videti da se radi o dobrom softveru.
Kamera bi uvek trebala da ima kompenzacije BLC, HLC i WDR ili DWDR i obratite paznju i na to kada kupujete. Ima dosta korisnih informacija i na sajtu svezavideonadzor.rs za pocetnike, kako bi im bilo jasnije kako to izgleda i koliko znace te kompenzacije za sliku.

Uzeo sam slicnu Dahua IP kameru u jesen 2019.godine, imao sam problema prilikom montaze na PoE, nikako nije hela da proradi pa sam sproeo jos jedan UP kabl i poveao po 3 zicice za napajanje i tek tad je proradila kamera. Tacno 3 godine je radila besprekorno dok nije pocela da prijavljuje nizak napon baterije i prestala sa radom. Ovlaceni servis je korektno predlozio da im onesem kameru da je pregledaju i daju mi ponudu za opravku. Nisam prihvatio, abavio sam bateriju, zamenio i 2 nedelje je kamera radila. Kad sam detaljnije prlegledao plocicu vidljivo je bilo da su menjani neki elementi (2 diode i 1 tranzistor). Pokusaj da se oni zamene nije dao rezultat i ponovo sam se obratio servisu u nadi da oni imaju seme i uputstva za defektazu i opravku na sta sam dobio odgovor da oni to ne rade vec menjaju celu plocu, znaci srafciger servis. A kamera je bila na popustu, nee znacajnom.
Zakljucak, ne isplati se dati pare nasim trgovcima jer prodaju kamere koje su vec prolematicne i kad im prodje garacija vrlo brzo pokvare i tada mozes da ih bacis.
 
Uzeo sam slicnu Dahua IP kameru u jesen 2019.godine, imao sam problema prilikom montaze na PoE, nikako nije hela da proradi pa sam sproeo jos jedan UP kabl i poveao po 3 zicice za napajanje i tek tad je proradila kamera. Tacno 3 godine je radila besprekorno dok nije pocela da prijavljuje nizak napon baterije i prestala sa radom. Ovlaceni servis je korektno predlozio da im onesem kameru da je pregledaju i daju mi ponudu za opravku. Nisam prihvatio, abavio sam bateriju, zamenio i 2 nedelje je kamera radila. Kad sam detaljnije prlegledao plocicu vidljivo je bilo da su menjani neki elementi (2 diode i 1 tranzistor). Pokusaj da se oni zamene nije dao rezultat i ponovo sam se obratio servisu u nadi da oni imaju seme i uputstva za defektazu i opravku na sta sam dobio odgovor da oni to ne rade vec menjaju celu plocu, znaci srafciger servis. A kamera je bila na popustu, nee znacajnom.
Zakljucak, ne isplati se dati pare nasim trgovcima jer prodaju kamere koje su vec prolematicne i kad im prodje garacija vrlo brzo pokvare i tada mozes da ih bacis.
Ppoe napajanje je problematicno, zica u utp kablu je jako tanka i pravi otpor, sto pravi pad napona. Svaka kamera kada nema dovoljno napajanje prestaje da radi kako treba.
Ova na video nije ip nego analogna i dahua ima desetak slicnih modela cije se cene krecu od 3,5 - 5,500 dinara. Pa i kad i ako crkne nije velika steta.

Imam i ja jednu ip koja je izgleda vrisnula, nisam jos siguran, jos cu da probam, cena joj je bila oko 220€. A imam analogne od 2000 din. koje rade godinama bez prekida. Tako da ti cena nije neka garancija. Na servise i ne racunam, dok radi radi.

Sto se tice diska, u xvr-u koristim seagate od 1 TB i nije bucan, malo se cuje zujanje.
SSD disk mislim da ne bi dugo trajao u snimacu.
 
Moje iskustvo sa Dahua PoE Switch-evima i IP PoE kamerama je skroz pozitivno!
Kod sebe imam Dahua IP NVR i osam komada Dahua PoE IP kamera od 8MP koje sam montirao još 2020 godine i sve to radi kao sat do dana današnjeg.
Eee sada svuda sam provlačio DRAKA UTP 5E kablove (puna licna), tako da kažem za sada sve radi stabilno i bez greške!

Takođe sam ih dosta ugradio (Dahua) što rodbini i prijateljima i sve to radi OK!

NVR5216-4KS2 V2.00 (WD101PURP x 2 pcs), IPC-HDW3849H-AS-PV-S3, IPC-HFW3849T1-AS-PV-S3, IPC-HFW3841T-ZAS, IPC-HDW3849H-AS-PV-S4, IPC-HDW3841EM-AS, IPC-HDW3849H-AS-PV, IPC-HDW3849H-AS-PV-S4, PFS3010-8GT-96 V2.0, PFS3006-4GT-60 V2.0
 
Poslednja izmena:
Ti HDD rade 24h dnevno 365 dana u godini i vremenom postaju sve bucniji, preporuka je da budu van prostora gde boravite.


Hoces wifi kamere i jos sve na sd kartice, to je sve najlosije sto moze.

SD kartica i wifi ima jedino smisla kada imaš jednu ili 2 kamere, za sve više treba kabl i nvr ako hoćeš da radi kako treba
Problem je za razvlacenje kablova do kamera, tako da ta varijanta mora da otpadne.
 
2 kamere ce stajati na objektu koji je 30m od kuce gde ce biti net, tako da je to razlog zasto mi odgovaraju samo wifi kamere.
 
Pozdrav,
Kupio bih 3-4 kamere Dahua IPC-HFW1430DS recimo za video nadzor u vikendici.
Da li one mogu da rade bez nvr tj da se snimci cuvaju na sd karticama?
Takodje, ako moze savet kako da resim net za te kamere.
Verujem da signal sbb rutera nece moci da dobaci do kamera, posto ce kamere biti napolju, na nekih 10 i 30m od njega.
Ideja mi je da to resim dodavanjem rutera kod svetlarnika.
Pitanje je da li to moze nekako da se poveze bez provlacenja kablova?

Hvala.

Da, mogu da rade bez Nvr-a, cuvaju snimke na karticama, naravno, kupis kvalitetnije kartice koje su predvidjene za video nadzor.
Ali, ne preporucujem ti kameru Dahua IPC-HFW1430DS ako se na njoj vec nalazi najnoviji firmware, pisao sam o tome u ovom postu.
Posle update-a na novi fw mnogo lose radi u smislu detekcije ljudi/osoba, sada je to smanjeno na svega par metara, a ranije je detektovalo na mnogo vecoj razdaljini. Sama detekcija je losija sigurno za jedno 50-60%, takodje i u SmartPSS aplikaciji mnooogo sporije ulazi u Playback nego ranije.
Taman sam hteo da kupim jos jednu, nabavio i sd karticu i odgovarajucu doznu, updejtujem fw na ovoj i naravno, odustanem od kupovine...
Nisam uspeo da pronadjem stari firmware, nema gde nisam slao email... :cautious:
 
Pozdrav forumasima...potrebna mi je pomoc oko odabira spoljne wifi(mozda rotirajuce)kamere ,256gb kartica,dvosmerni audio i sve ostalo nije na odmet...Cena 50-80€ ako je moguce.

Nesto sam procitao ovde,nesto usput google,inace moj alat je hex editor,programatori,programiram bios cipove,pisem,brisem...

Citajuci,zapale su mi za oko ove kamerice:

Tp-link Tapo C310Tp​

Imou Cruiser Se+ 4mp​

IMOU Cruiser 2(2mpx,5mpx)​

Ili neka strucna preporuka.

Postavio sam 3 slike(leva,desna,plafon),kako izgleda povrsina koju treba da pokrijem kamerom,da imam sto veci ugao i sve sto bi trebalo.

Kameru bih montirao ili na (plafon)prozora,ili na bocne zidove levo ili desno???
Visina plafona prozora od zemlje je 4m.

ZNACI MONTIRAM U SPOLJASNJEM STOKU PROZORA(ne spoljni zid zgrade).

Unapred se zahvaljujem svakoj pomoci. Zivi bili
 

Prilozi

  • 20240419_182028.jpg
    20240419_182028.jpg
    476.8 KB · Pregleda: 42
  • 20240419_182023.jpg
    20240419_182023.jpg
    583 KB · Pregleda: 43
  • 20240419_182008.jpg
    20240419_182008.jpg
    161 KB · Pregleda: 41
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa POE kamerama koje se prodaju na "kp" u kompletu sa NVR-om? Ja sam skoro narucio komplet od 8 kamera sa NVR-om:

Stiglo mi je pre neki dan i samo cekam da uhvatim malo vremena, pa da kacim 1 po 1 dok isplaniram gde cu da provucem kablove. Povezao sam 1 kameru cisto da vidim kakva je slika i cini mi se da je extra. Na oglasu pise da se koristi aplikacija za tel. "MEEYE", ali u Play prodavnici nisam mogao da je nadjem, ima samo "XMEye".
-"MEEYE" sam nasao guglanjem na ovoj str.

Da li je to, to, ne znam. Da li bih mogao da koristim neku dr. NPR. "Hik-Connect", "DMSS", "gDMSS Lite" ili sl.?

Edit:

Hdd sam ovaj uzeo:
"SEAGATE 4TB 3.5'' SATA III 256MB ST4000VX016 SkyHawk HDD"
 
Poslednja izmena:
pa mozes da probas sa P6SLite, pise da je alternativa. HD je dobar, ostalo je "no name".
 
Nazad
Vrh Dno