Šta je novo?

Viber backup na huawei cloud

Ja probao da sinhronizujem sa desktopom ali nisam uspeo.
Samsung mob i Windows 11 laptop, instalirao Viber desktop, skenirao qr kod, istorija četova se sinhronizovala ali bez medija fajlova, slike i video se nisu pojavili na desktopu.
Čekao dosta vremena ali ništa, obrisao (deaktivirao) Viber desktop pa sve ispočetka ali isto, medija fajlovi neće da se sinhronizuju.
 
Ja probao da sinhronizujem sa desktopom ali nisam uspeo.
Samsung mob i Windows 11 laptop, instalirao Viber desktop, skenirao qr kod, istorija četova se sinhronizovala ali bez medija fajlova, slike i video se nisu pojavili na desktopu.
Čekao dosta vremena ali ništa, obrisao (deaktivirao) Viber desktop pa sve ispočetka ali isto, medija fajlovi neće da se sinhronizuju.
Ima fora koja se radi, ja sam to radio 2016 godine, ne secam se tacno, ali sam kopirao neke fajlove iz telefona i ubacivao ih u neke fajlove u windowsu, znam da su bili skriveni folderi u windowsu. Kroz maglu se secam ovoga, ne znam da li jos uvek to radi posao
 
Bzvz, mislio sam da ne treba ništa da se budži, instaliraš, sinhronizuješ i to je to.
U skorije vreme bih menjao telefon pa sam hteo da vidim kako ovo funkcioniše ali očigledno nikako.
A za to prebacivanje skrivenih fajlova mislim da i telefon mora da bude rutovan jer se iz nekih sistemskih foldera telefona moraju prebaciti fajlovi na PC.
 
Sve u svemu, posle ovoliko godina postojanja Vibera i dalje ne postoji način da se konverzacija (zajedno sa pripadajućim medija fajlovima) prebaci na novi telefon...
 
Radi ako koristis google drive za backup iz samog vibera. Whatsup ima j backup a ima i "copy chat" opciju, kad instaliras na novi telefon, skeniras qr code sa starog i sve prebaci, bas elegantno resenje
 
Probao sam i to pre izvesnog vremena, backup na google drive iz Vibera pa restore na novi telefon. U početku je sve na oko izgledalo kako treba međutim kako je vreme prolazilo video sam da mi fali mnogo slika i videa iz chatova.
 
Ja pre neki dan to uradio na svom telefonu i sve je ok proslo (xiaomi => xiaomi). Sa zeninim sam imao problema, stari nije imao google servise (huawei p40 lite) a novi je xiaomi... Izdrzace nekako bez istorije :)
 
Eto vidiš, a ja Samsung telefon sa svim Google servisima pa problem.
Nezgodno je što kad uradiš sve to i aktiviraš Viber na novom telefonu, ako nije sve kao treba ne možeš ponovo da pokušaš jer se Viber na starom telefonu deaktivirao.
 
Nazad
Vrh Dno