Šta je novo?

Viber backup na huawei cloud

dada13

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2014
Poruke
101
Poena
70
Dobar dan. Imam Huawei P 30 lite i od skoro ne mogu da uradim backup poruka na viber-u.Do skoro su se cuvale na google nalogu a od poslednjeg azuriranja,kada otvorim viber i idem na backup,pocne da kopira i na oko 60% pise da postoji problem sa Huawei cloud-om,proverite vezu.Sve sam povezao ali vidim i na netu da mnogo ljudi u svetu ima isti problem.Ne moze se vise napraviti backup na google nalogu a huawei cloud ne radi.Da li neko zna kako da napravim kopiju poruka kao sto je to moglo ranije,kako bih mogao da ih vratim ukoliko promenim tel itd?
Hvala.
 
Dobar dan. Imam Huawei P 30 lite i od skoro ne mogu da uradim backup poruka na viber-u.Do skoro su se cuvale na google nalogu a od poslednjeg azuriranja,kada otvorim viber i idem na backup,pocne da kopira i na oko 60% pise da postoji problem sa Huawei cloud-om,proverite vezu.Sve sam povezao ali vidim i na netu da mnogo ljudi u svetu ima isti problem.Ne moze se vise napraviti backup na google nalogu a huawei cloud ne radi.Da li neko zna kako da napravim kopiju poruka kao sto je to moglo ranije,kako bih mogao da ih vratim ukoliko promenim tel itd?
Hvala.
Instaliraj update preko Play Store-a. Problem imaš jer Huawei daje 5 GB clouda. I meni je tako podmetnut jednom AppGallery Viber.
 
Imam i ja taj problem. Od tih 5gb mi je zauzeto manje od 1mb samo sifre za wifi i imenik ali mi opet prijavljuje neku gresku i nece cek ni tamo da odradi update. Sad sam blokirao update za sve aplikacije na njihov store pa za jedno 15-20 dana da skinem neki novi update za viber sa play store...
 
I ja imam isti problem. P40 Pro
A imam i više nego dovoljno mesta na Cloud.
Ipak je do njih
 
Isti problem na P50 pro. Ima mesta na cloudu ali jednostavno nece. Obratio sam se na huawei forumu za pomoc, ali nista.
 
Eee da se pohvalim, iskljucio sam na appgalery auto update aplikacija. Proslo je 10ak dana od tada i danas proverio izasao novi update. Odradio rucno ali na play store i proradio backup na Drive-u. Doduse bio je 1.6gb ali slike i ostalo pa je bilo muke da pronadjem kako se brise viber sa drive i trenutno sam na 80ak mb zauzeca na Gdrive-u.
Ko me je poslusao i ugasio onog dana moci ce danas da vrati backup viber-a.
 
Ne kontam.
Da li od sada možete da radite backup vibera na google drive preko telefona koji nema Google?
 
Ne kontam.
Da li od sada možete da radite backup vibera na google drive preko telefona koji nema Google?
Isto ne kontam. Kako na app galery iskljucio a na play ga rucno apdejt, ne razumem. Meni jedino na Gspace trazi da ponovo skinem viber jer ga ne prepoznaje da je instaliran preko app Galeri. Daj malo konkretnije upustvo i resenje
 
P30 imam, pise u prvom mom postu ovde...
edit sorry ipak nisam napisao koji model imam :)
 
A na p50 je radio backup na gdrive i odjednom prestao?
 
Postoji neko resenje preko kompa da se napravi, ali se mora instalirati Hisuite program pa tako moze, ali jos nisam probao, ovu sam informaciju dobio danas na forumu.
1674080605810.png
 
Znam!!! Setio sam se kako jos moguce, intalirati viber na PC-u i tamo sigurno je moguce odraditi na Gdrive backup :)
 
Moze da se odradi kopija backupa ali morate to rucno da odradite u cloudu, stiklirate viber i napravi rezervnu kopiju. Ali i dalje postoji problem sto u viber aplikaciji ne moze da se napravi, i onda ako zelite preci na neki drugi telefon koji nije huawei, postoji problem.
 
Od poalednjeg updejta vibera samo se obrisao sa gspace-a.
Reinstalirala ali izbacuje gresku da nije povezan sa google drivom.
Da li se jos nekome desava i da li postoji resenje?
Od poalednjeg updejta vibera samo se obrisao sa gspace-a.
Reinstalirala ali izbacuje gresku da nije povezan sa google drivom.
Da li se jos nekome desava i da li postoji resenje?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230326_181630_com.gspace.android.jpg
    Screenshot_20230326_181630_com.gspace.android.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20230325_105915_com.gspace.android.jpg
    Screenshot_20230325_105915_com.gspace.android.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 30
Ja viber istoriju čuvam na svom kompjuteru, nemate potrebe da je prebacujete na bilo koji klaud.
 
Imam sacuvanu, samo ne mogu da uradim restore na telefonu. U medjuvremenu stizu poruke na viber koje ne mogu da vidim
 
Ja viber istoriju čuvam na svom kompjuteru, nemate potrebe da je prebacujete na bilo koji klaud.
Kako si napravio backup na kompu? Imam Samsung Note 9. Jel full backup sa slikama, videima i linkovima i da li moze sa kompa da se uradi restore na novi telefon?
 
Kako si napravio backup na kompu? Imam Samsung Note 9. Jel full backup sa slikama, videima i linkovima i da li moze sa kompa da se uradi restore na novi telefon
Инсталирај вибер на компјутеру. Синхромнизуј га са телефоном, односно нека ти све из телефона пребаци на компјутер. Надаље, све што користиш на телефону, апдејтује се и на компјутер, а и што користиш на компјутеру, апдејтује се на телефон. Када одрадиш замену телефона, или деинсталираш вибер на телефону, остаје ти на компјутереу, па када инсталираш понво вибер на нови телефон, синхронизујеш са компјутером и све ти врати на телефон. Друга опција је да, као и у првој варијани, пребациш све са тел на вибер на компјутеру, а онда да идеш на: C: particiju, pa Users, pa ime tvog kompjutera, pa AppData (mora da ti bude uključeno da ti se vide i skrivene fascikle u meniju view), pa Roaming, pa viberPC, pa broj telefona povezanog sa viberom i tu iskopiraš i na neko drugo mesto sačuvaš jednu od ovih databasa (data, data DB...) koje su ispod fascikli. Не знам тачно коју, одавно сам то радио, али их имаш 5-6, па ти сачувај све. Мaлих су капацитета, па није проблем. Када будеш хтео то да вратиш, само прекопираш то сачувано и добијаш све што си имао раније, односно враћа ти се на то копирано стање.
 
Hvala na objašnjenju.
Ranijih godina sam radio backup (dok još nije postojala opcija backup na viberu) tako što prekopiram sve fajlove vezane za viber iz hidden foldera na telefonu (razne databaze kao što su pomenuo) zajedno sa viber medija folderima na PC, pa na novom telefonu instaliram viber, vratim na svoje mesto sve sa PC-ja i tako dobijem full restore. Mislim da je za to bio potreban root telefona a već neko vreme to izbegavam jer onda ne rade neke aplikacije tipa banka i sl koje mi trebaju.
Uradio sam backup iz vibera na GDrive {oko 4GB pa je trajalo), kad sam pokušao restore na novom telefonu uradio je samo chat history ali bez medija fajlova (bilo je gotovo za par sekundi) ali posle restarta telefona i ponovnog restore-a sve je proteklo kako treba i sve je na svom mestu (trajalo je oko 20-30min).
 
Sećam se da kad sam ja prebacivala podatke sa starog uređaja na nov iskoristila sam pomoć gboxa pa se sve sačuvalo na nov uređaj ;)
 
Mada sad kako vreme prolazi primećujem da fali dosta slika iz četova, nije se sve pebacilo, bude ono "file not found".
 
Ima li neka varijanta da se vrate poruke sa Huawei cloud-a na telefon koji ga ne podrzava? Huawei p40 lite na Xioami. Pre nego sto sam prebacio SIM karti u instalirao sam na laptopu na kojem je povukao sve poruke, onda prebacio SIM, potvrdio preko QR koda na relaciji komp/novtelefon ali mi nije odradio sync. Sad mi stoje poruke na laptopu a na novom telefonu prazno :)
Nove poruke se uredno pokavljuju na kba uredjaja
 
Инсталирај вибер на компјутеру. Синхромнизуј га са телефоном, односно нека ти све из телефона пребаци на компјутер. Надаље, све што користиш на телефону, апдејтује се и на компјутер, а и што користиш на компјутеру, апдејтује се на телефон. Када одрадиш замену телефона, или деинсталираш вибер на телефону, остаје ти на компјутереу, па када инсталираш понво вибер на нови телефон, синхронизујеш са компјутером и све ти врати на телефон. Друга опција је да, као и у првој варијани, пребациш све са тел на вибер на компјутеру, а онда да идеш на: C: particiju, pa Users, pa ime tvog kompjutera, pa AppData (mora da ti bude uključeno da ti se vide i skrivene fascikle u meniju view), pa Roaming, pa viberPC, pa broj telefona povezanog sa viberom i tu iskopiraš i na neko drugo mesto sačuvaš jednu od ovih databasa (data, data DB...) koje su ispod fascikli. Не знам тачно коју, одавно сам то радио, али их имаш 5-6, па ти сачувај све. Мaлих су капацитета, па није проблем. Када будеш хтео то да вратиш, само прекопираш то сачувано и добијаш све што си имао раније, односно враћа ти се на то копирано стање.
Ovo treba probati, pošto backup na gdrive sa slikama uvek pukne i ne dovrši se do kraja.
 
Nazad
Vrh Dno