Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

sta je trenutni best buy od 12tica a da ima kod nas?malo je zagusljivo kuciste pa bi trebalo onako solidan vazduh da guraju.
 
Fractal Design Venturi HP-12 PWM za 1500 din.
 
Za 20e imas set od 5x arctic f12, kontaktiraj "uvoznike" :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Samo neka pazi na one žičice koje su kao paučina. :d
 
@KOLOS

Jesu tanki kablovi :)

@Orchard

Dva prodas, dobio si tri za ~10e :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja imam MS i sasvim su OK.
 
Poslednja izmena:
@Orchard

Bas te i imam,skoro je sve uzeto kad sam sastavljao konfu,uzeo 3 komada marvno fn-10 red i cuje se bucno strujanje vazduha,a na 2 komada se cuje i blago "krckanje" pokusao da ih podmazem ali ne pomaze..pre sam imao neke kuler mastere od 750din i nisu se culi uopste..
 
Poslednja izmena:
1500 din po komadu BB?

Ako izguglaš cene druga dva venta na slici, kao i cene Corsair ML120, Noctua NF-F12/zlo NF-A12x25 i pogledaš grafik, onda jeste.
Dodatni plus je da su dostupni kod nas.

NcIzEey.jpg

To je klasa ventilatora koje kupuješ da ti traju 5-10 godina, isto kao neko kvalitetno napajanje koje koristiš u nekoliko mašina.

Ovi jeftini ventovi koji se pominju su igračkice u svakom smislu.
 
meni svi arctic-i i titani vrte i dan danas posle godina i godina,samo sto arctic vise nije 600 din kao nekad,a titana vise nema.
 
A da li savladavaju otpor front panela, filtera, HDD kaveza ili radijatora na istim obrtajima kao navedeni static pressure fanovi? Na stranu kvalitet izrade i dužina garancije. ;)
 
Poslednja izmena:
Nije, Arctic je sada 4e komad, jer su 20e 5 komada. Sto se temperature diskova tice, pisao sam gore kako se ponasaju kod mene F14 i F12 ventovi na ~900rpm.

Klasa iznad MS i ostalih boranija ventova svakako. Ovo sto Kolos i Erik pominju su za nas smrtnike high end ventovi :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Arctic su odlični u odnosu na ostale jeftine ventilatore, to stoji.

Imaju i oni CO seriju(dual ball bearing) koji su skuplji od običnih, mislim da je F12 PWM oko 9e.

Untitled.png

I imaju crne, verovatno i deblje kabliće. :)
 
Poslednja izmena:
Takodje mislim da idu sa 5g garancije.

Pre njih sam imao neke bezveze blue led CM, Aerocool, MS industrial, brujalo je celo kuciste od tih ventova..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
nisu 4e,vec 20 u tom aranzmanu,plus postarina,prenos novca,vreme,zivci,racun oko na kraju samo ventova...prastaj ali meni se sve to za tri venta za kuciste ne radi.koliko vidim regularno u prodaji su 12e komad.
 
nisu 4e,vec 20 u tom aranzmanu,plus postarina,prenos novca,vreme,zivci,racun oko na kraju samo ventova...prastaj ali meni se sve to za tri venta za kuciste ne radi.koliko vidim regularno u prodaji su 12e komad.

Jako jeftino u poredjenju sa izgubljenim zivcima na brujanje i zvrndanje ventova.
 
Kada sam u junu kupio novi komp i ja sam želeo da se uključim u ovo moderno RGB ludilo, ali kad sam video koliko košta trio Coolermasterovih 14-ca sa kontrolerom brzo sam odustao od te ideje. Ne samo da to kod nas košta skoro 100 evrića, nego i u CM zvaničnoj prodavnici nije mnogo jeftinije, da bi šok usledio na Newegg-u gde je isto to više nego dvostruko jeftinije. Ali, Newegg ne šalje u Srbiju...
A opet, pošto CM Mastercase Maker 5 ima prednji panel samo u crvenoj boji i led lampu, takođe crvenu, pomislio sam da nije loše ubaciti ventilatore u crvenoj boji. Naravno, izbor kod nas je, blago rečeno, užasavajući, pa sam rešio da reskiram sa kinezima i prvo kupio dva komada AIGO Aurora 14-ca. Ono što me je baš iznenadilo je kvalitet, kao i da rade gotovo nečujno. Prosto nisam mogao da verujem da neki "kinezi" budu ovako iznenađujuće kvalitetni. Ubrzo sam naručio još tri 14-ce i jednu 12-cu da stavim na hladnjag vodenog hlađenja i to sve izgleda ovako kao na slikama. I svih šest su koštali malo više od jedne Coolermasterove 14-ce
I onda se zaista pitam kako to da niko kod nas ne uvozi neke stvari kao što su ovi Aigo ventilatori čiji RGB kompleti sa kontrolerima su više nego prihvatljivi po ceni?? A opet mnogo kvalitetniji od gomile đubreta koje se može naći po našim prodavnicama.
No, dobro, Srbija i normalno tržište...HA!
 

Prilozi

  • red.jpg
    red.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 98
  • Open.jpg
    Open.jpg
    1 MB · Pregleda: 100
  • Closed.jpg
    Closed.jpg
    448.1 KB · Pregleda: 79
Uvoze se ali ne pod tim imenom. Pogledaj sta se sve prodaje od tih ventilatora i na aliexpresu mozes naci identicne oem noname ventilatore. LC Power airazor sam tako nasao na aliju.
 
Ja dva ventilatora sa dark shadowa skinuo pre 6 meseci kad sam ubacio ove jetflo, sad zamenio ta dva sa ova dva sto su radili sve vreme, neverovatna razlika koliko su oslabile led diode.. tako da uskoro ce biti u planu kupovina nekih ventilatora pa me zanima kako se drze osvetljenja na ovim malo kvalitetnijim ventilatorima? I jetflo jadno sija, posebno kroz tonirano staklo.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
NZXT Aer ne menjaju jacinu svetla, ne znam sad za ove jeftinije.
 
Ja sam uzeo 3 komada noctua 140mm 3000rpm industrial ppc

https://imgur.com/a/90d38Dt

i zajeb'o se. preko 1200 rpm ne da se cuju xD jeste da hlade ali ih ne dizem iznad 35% brzine. Na 3000rpm mislim da kida prste. Svidja mi se kod njih sto se prasina uopste ne hvata za blade, neki materijal cudan. Inace ako vam treba airflow vrsta ventilatora, pogledajte od akasa-e viper 120 i 140mm, odlicni su, ovi 120mm idu do 1800rpm i ne cuju se uopste. Cak i na 100%.
 
Ja sam uzeo 3 komada noctua 140mm 3000rpm industrial ppc

https://imgur.com/a/90d38Dt

i zajeb'o se. preko 1200 rpm ne da se cuju xD jeste da hlade ali ih ne dizem iznad 35% brzine. Na 3000rpm mislim da kida prste. Svidja mi se kod njih sto se prasina uopste ne hvata za blade, neki materijal cudan. Inace ako vam treba airflow vrsta ventilatora, pogledajte od akasa-e viper 120 i 140mm, odlicni su, ovi 120mm idu do 1800rpm i ne cuju se uopste. Cak i na 100%.

Naravno, F12 je uzasno los vent po pitanju perf/noise. To sto svi misle da je noctua bogom data... Tek novi A12x25 je fantastican vent. Doduse 140mm ventovi su im odlicni sve vreme, A14 i A15 su sjajni. 120mm ventovi sve do pojave A12x25 su bili kvalitetni ali losi po odnosu buka/performanse.
 
I na tarabu pise pa nije.

Imam MS,20db

https://ms-start.com/ms-pc-cool-12cm-crveni-led-ventilator-za-kuciste.aspx?q=1-2199-0-1

Ima i ovih,19db

https://ms-start.com/ms-pc-freeze-33led-crveni-ventilator-za-kuciste.aspx?q=1-2199-0-1

Probao Deep Cool Super Silent(i samo je reklama,daleko su od MS,verovali ili ne)

http://www.deepcool.com/ru/product/dcoolingaccessory/2015-05/278_1986.shtml

21 do 32db

http://www.deepcool.com/ru/product/dcoolingaccessory/2016-05/278_5298.shtml

26db

To je neka socijala koja se moze naci ovde i moja puna preporuka za MS Industrial from Croatia. :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno