Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Arctic P12 Slim je dobio prsten oko lopatica:

Pogledajte prilog 394179

U vezi "redizajna" standardnih P12 i P14, čovek iz Arctic supporta mi je rekao da nema nikakvu informaciju o tome, u smislu da nije upućen da li je išta menjano na njima...

Ima li neki tekst/test sta i koliko ovaj prsten pomaze i oko cega? Pretpostavljam da ukrucuje lopatice, ali konkretno sta donosi....? Ne nuzno za ovaj konkretan model nego generalno.
 
ali konkretno sta donosi....?
Iritatni zvuk drasticno umanjen i pomeren u visoke frekvencije. Veci broj obrtaja za istu kolicinu buke.
Stavio sam da je max obrt 800 i sad je ok za usi.
Eto barem znas sad da su svi generalno jos ok.

Ne znam na koliko si planirao F seriju da teras, F14 su ok, F12 su prilicno anemicne, verovatno bi trebao da ih teras na 1100,1200 obrtaja da dobijes isti ko sa P12-cama
 
Poslednja izmena:
P12/14 su univerzalni, imaju i bolji protok i pritisak nego F. Ja imam 6 komada, 3 na radiatoru i 3 za kućište.
 
F12 NA 1000 obrtaja da budu, Ninja5 njegovi default ventovi. Bitno da mi ne pravi milkjesk od mozga :D
 
Po sirovim performansama normalizovanim po buci novi Lian Li Unifan P28 kidaju (doduse test samo na velikoj buci)


fa8ed32e37fb14c7797f2928cde78f09.png
 
Poslednja izmena:
Čudno da ima 3 i 4pin konektore Obićno je 3pin + Molex. Ako ga već imaš napravi sliku, ako ga nisi uzeo, batali ga, to je neki no name koji će da crkne za čas. "Normalni" 3pin i 4pin (PWM) se povezuju na ploču.
 
I molex, koji isto ima 4 pina, naši prodavci često nazivaju 4-pin, tako da je 100% molex konektor u pitanju a ne pwm konektor
 
Kod mene je cpu standradno a bocni isto na ploci negde dole.. treci ne znam gde bi udenuo i ako bi uzeo jos jednu 12ticu
 
Ako fali konektor, kupiš račvu , ima toga na kp za sitne pare. Imaš račuvu na 2, 3... Pretraži: fan i/ili pwm i/ili 4pin račva
 
Koje su ovo izmisljene tabele.. kapiram da nisu videli dalje od kalorifera za kupatilo
Jesi bacio pogled na uredjaje za merenje njihove, a i od drugih kvalitetnih ? Nemaju naj-napredniji tunel (3 naj-napredniji rucno-pravljen na svetu), ali Koriste slicne uobicajene nacine za adekvatno merenje, kao i ostali.

Da ne pricamo o kolicini ventilatora, najveca kolicina testiranih ventilatora na internetu, samo HWcooling je relativno blizu.

Ljudi iz industrije koji su dizajnirali ventilatore i koristili ozbiljnu opremu su zadovoljni, ...
 
Poslednja izmena:
Novi Corsair ventilator se pojavio ni od kud. Corsair AR120, vise vuce ka Arctic P12 nego ka starim AF120. I + ima adapter kabl za obicno ARGB povezivanje na plocu, za $20/16.5 eur:
2989441-l4.webp


Naspram starog AF120

2891309-l4.jpg
 
imam 2 na frontu ovakva ali 3pin verrzije , ovaj na fotki je pwm.

jedan mi radi lepo a drugi drci,krci ispusta neke proliv zvukove, iskljucio sam ga ... sta moze da bude?

21a23ad9-6e13-49f6-a700-67ffed4ed438.jpg
 
Ja sam uzeo 6 komada P14 ARGB za strpam u kućište (verovatno ću samo 4 komada) i nikako da osvežim hardver, nove stvari mi skupljaju prašinu...
 
Koliko filter za prasinu utice na airflow? Razmisljam se za drugi intake za Silencio S600, ali ima neki filter za prasinu ispred, pa ne znam da li moram A12 (zbog veceg pritiska) ili moze S12A (jeftinija i tisa varijanta). Na slici se vidi kakav je filter u pitanju:
9384_14_cooler-master-silencio-s600-mid-tower-chassis-review.jpg
 
Zavisi od kućišta/filtera. Kod nekih je osetna razlika, kod nekih je jedva merljiva.
Ti imaš vratanca ispred pa bi ih skinuo ili držao otvorenim, na tvom mestu...
 
A sta mislite o ROG Strix XF120? Kod mene je malo jeftiniji od A12x25, a na papiru ima cak i bolje performanse:
62.5cfm / 3.07 mm / 22.5dBA
 
Zavisi od kućišta/filtera. Kod nekih je osetna razlika, kod nekih je jedva merljiva.
Ti imaš vratanca ispred pa bi ih skinuo ili držao otvorenim, na tvom mestu...
Tipična mreža protiv komaraca je samo 50% rupe.
 
Na Aliju sam našao za 6500k 6 fanova + kontroler.
Brzina je kako piše 3000-4000 rpm...da li je to normalno i moguce uopšte,da li bi dobio nešto zamenom sadašnjih MS kulera koji se vrte max 1200 ili je to bacanje para?Mislio sam da li će mi biti hladnije komponente 😁 mada rralno,dzabe sve kad je u sobi pakao tj nemam klimu .

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD1,406.54 10%OFF | Coolmoon SJ201 5V ARGB Fan 3 Kit AURA SYNC with IR Remote Quiet 120mm Computer Case CPU Cooler and Radiator RGB Case Cooler Fans
 
3000-4000epm vent za 1000din ce se cuti kao mlaznjak, ako ti ne smeta tolika buka sigurno ce oboriti temperaturu. samo koliko ce dugo raditi... koliko para toliko muzike
 
@CaptainCrash

Zašto bi to radio pored Arctic-a živog i zdravog kod nas i kod mađara?

Bolje 3-4 Arctic-a za te novce, nego ceo taj kombo. Makar nećeš ogluveti i imaćeš dobre performanse.
 
Vreme je da prebacim S12A pozadi i stavim nesto drugo za intake, razmisljam se izmedju Cooler Master Mobius 120 ili Noctua A12x25, bukvalno iste specifikacije imaju.



Ovo je kratka demonstracija koliko slabije duva kada se zatvore vrata i stavi filter. Papir se ceo savije bez filtera, tako da ce S12A ici pozadi da izbacuje vazduh. Ono sto nisam mogao da snimim je osecaj na mojoj ruci kad je ubacim u kuciste i stavim filter, nebo i zemlja, kao da je neko iskljucio ventilator.
Ono sto mi je znak pitanja je koliko ce uopste i nesto sa vecim pritiskom kao A12x25 popraviti situaciju, ako i njega filter ovoliko bude gusio, onda mozda treba da skinem filter :D
 
Na Aliju sam našao za 6500k 6 fanova + kontroler.
Brzina je kako piše 3000-4000 rpm...da li je to normalno i moguce uopšte,da li bi dobio nešto zamenom sadašnjih MS kulera koji se vrte max 1200 ili je to bacanje para?Mislio sam da li će mi biti hladnije komponente 😁 mada rralno,dzabe sve kad je u sobi pakao tj nemam klimu .

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD1,406.54 10%OFF | Coolmoon SJ201 5V ARGB Fan 3 Kit AURA SYNC with IR Remote Quiet 120mm Computer Case CPU Cooler and Radiator RGB Case Cooler Fans
Da si jednom u životu čuo koliko su fanovi na tom broju obrtaja bučni, ne bi nikada pitao to :)
 
Uzeo prvi A12x25 za kuciste... Necu trositi mnogo reci posto je vec dugo na glasu vent, prosto mislim da jos uvek nije dobio konkurenciju. ;)
Jedino Artctic P12, zbog boljeg odnosa cena-performanse. Ali ako gledamo samo performanse i zvuk tisinu, nema boljeg od A12.
 
Nazad
Vrh Dno