Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Thermaltake sprema Toughfan 12 i 14 Pro: https://www.techpowerup.com/310552/thermaltake-introduces-the-new-toughfan-12-14-pro-fan

Baš me zanima kako će ispasti jer sam veoma zadovoljan sa sadašnjim Toughfan 12 ali već sam naručio 6 komada Arctic P14 ARGB...
Zanimljivo, Arctic na komad preko KP košta skoro kao Silent Wings 4 140mm non-Pro (razlika od evro ili dva) i skuplji je nego kod nas ali je paket od 3 komada jeftin, mene je koštao 46€ preko KP, dakle samo 15€ po komadu...
 
Toughfan 14 PRO je drasticno promenjem u odnosu na stari, mozda ima dobre performanse, ali kontrola kvaliteta ko zna xD
 
 
I ja sa dvoumim dal da poručim 2 komada, Silverstone previše je izdominirao na ovom testu da bih ga zanemario.
Za sad na radijatoru imam 2 Arctic P Slim i odlično su se pokazali.
 
Odlično odradeno sa minimum kablova, a cena neće se dugo menjati posto su starije LL verzije i dalje 120€ za pakovanje od 3 komada.
 
premium stuff for premium users :)
 
Nisam baš siguran da je Corsair premium sa svojim ventovima i softverom.
 
trude se
 
Ali po meni imaju ubedljivo najlepši rgb.
 
jeste, samo je bucniji od phanteks i pogotovo noctua na istom broju obrtaja
 
Jeste mnogo taj corsair ali secam se neke 2007 2008 isto su postojili ventilatori od 25 30e komad. E sad dal su to bili ono Gentle typhoon i jos neki provodini ne znam sada kako se zovu vrv se illidan seca sa XS kako se zvali ti ventilatori. Ko hoce da se izdrkava mora to i da plati artic bionix i jos slicni njima imaju 80% performansi toga e sad za tih 20% mora 200% vise da se plati, klasika kao i za sve na ovom svetu.
 
Scythe SFlex je bio 20, Gentle Typhoon mozda 25

mislim da ih nije bilo za 30
 
Ja imam P12 Silent i ili je kuciste tesko pa ubija vibracije i zvuk, ili oni nemaju te rezonancije (doduse vrte se samo do ~1120).

Ima i P12 Silent vibraciju, slucajno otkrio kad sam na zivo cistio kuciste pre neki dan: free-air se vrte na oko 1200rpm (1050 deklarisano) i cuju se kako prednja dva uticu jedan na drugog (imaju slicne, ali ne i identicne ucestalosti vibracija pa se cas sabiraju cas oduzimaju), medjutim cim stavim dust filter ispred, obrtaji padnu na ~1110-1130 i tu vibracija nema bukvalno uopste. Ko razmislja o njima da se ne iznenadi, mene je sreca izgleda pogledala.
 
Pitanjce,
Podigao sam kuciste sa poda i sad je na stolu sa moje desne strane.
Imam Arctic P12 unutra sest komada. Lobanja mi rezonuje od njih iako se vrte na
1000 obrtaja kad surfujem. Uzeo bih F12 PWM PST CO ili F12 PWM PST.
Ima lii bitne razlike izmedju njih? Mislim da oni ne prave mikro-zareze na mozgu.
 
zasto ponovo arctic ako imas lose iskustvo sa njima?
 
1000 obrtaja kad surfujem. Uzeo bih F12 PWM PST CO ili F12 PWM PST.
smanji za 50-150 obrtaje. Ako se ne smiri, pokvarili su se (izvlaci jedan po jedan, dok ne postane tiho, baci one koji su pravili buku pre izvlacenja <850RPM)

Ako su jos uvek u dobrom fizickom stanju, bice tihi onda, buka izmedju ~850RPM i 1150RPM je fabricka/dizajn greska.

Ako uzmes CO verzije najverovatnije ces zazaliti opet, mozda ne odmah, ali za nekoliko meseci do godinu i po dana najkasnije.
 
^ ne mora ih vaditi, instalira fan control i namesti ih sve na minimum pa onda jedan po jedan ubrzava do određene brzine. Tu će se čuti koji je dobio a nema patnje da ih vadi iz kućišta.
 
Stavio sam da je max obrt 800 i sad je ok za usi.
Sve preko imaju taj iritantni huk. Citao sam da je oblik peraja za to kriv.
Ovi F12 nemaju ista i zato sam mislio da bi bila bolje resenje, i cena je ok.
Hvala na predlozima.
 
Nazad
Vrh Dno