Šta je novo?

Veliki laptop vs mali laptop + monitor vs all in one vs klasicni desktop

http://www.guru3d.com/article/ecs-h67h2i-review/
mozda neka ovakva plocica sa low profile grafikom i i5 ili jos bolje ako se pojavi neka sa Z68 chipsetom
samo ostaje problem graficke posto mislim da nema nesto jakih low profile grafika,

nasao sam neki spisak na neweggu


Lunch of Kong wrote:

Go to http://newegg.com
Click Computer Hardware > Video Cards and Video Devices
In the left column, click Desktop Graphics / Video Cards.
In the left column, click More Options.
In the Interface list, select PCI Express 2.0 x16.
In the Form Factor list, select Low Profile.
Click Search.
 
9ovaj xps mi se svidja mnogo) ali zaista sa strane komfora desktop je neprevazidjen.

Pokusavam da odgonetnem koliko je ustvari gledljivo 1080p na 17 pa i na 18 inca ... to je ipak rezolucija za 24" monitore ... sve i da uzmem laptop sa tom rezolucijom i dalje to nije ni blizu komfora koji bih imao na 24 inca monitoru recimo ... Ne mislim za gledanje filmova i igrice, vec da stavim full hd na 17 inca i da radim u windowsu recimo, jel to uopste moguce? :)

Takodje, koji je realni dobitak ukoliko se uzme raid u laptopu ili desktopu? A radi vs SSD?
 
Ma nema potrebe, mogu da smestim malo atx kuciste u torbu bez problema, sa full mestom za sve, bez kompormisa ... To cu i da uradim ako se vec odlucim za desktop. Da izbacim laptop kao opciju a da pravim mini racunar koji je opet u mnogome kao laptop mi je sumanuto ...
 
Pa 16/17/18" laptop sa 1080p rezolucijom ima manju tacku od 24" i ako je dobar monitor izgleda odlicno. Meni je lakse da radim na dobrom 16" 1080p monitoru nego na 24" 1080p (u stvari oba x1200) - i programiranje i gledanje filmova. To uopste nije problem.
 
Ssd je ogroman boost u odnosu na bilo koji hdd pa cak i raptor.
 
Ne znam i kakvi su acer i toshiba u ondosu na dell? Kazu da su hi end modeli od plastike, dok je dellov model aluminijum ...
Druga stvar je da ako moze full hd da se koristi na 17 inca onda je to ok, ali toshiba ispada posto njen 18.4 model nema full hd, nego neku prevaru koja se zove HD+ ...

Tako da ili dell 17 ili ovaj acer 18.4 mada ne znam kakav je kvalitet acera ... ostalo nista nisam video sto bi moglo da udje u konkurenciju ... sem naravno alienware 17 koji ipak ima high end grafiku u sebi, pa bi se duze vremena moglo igrati sa njime a da se nista ne menja, u odnosu na della ...
 
Iz iskustva, full HD na 15" laptopovima je skroz upotrebljivo i to izgleda perfektno (naravno stavi se ipak large fonts ako nekome smeta). Toliko dobro da kad god sednes za neki drugi laptop ili desktop bice ti nejasno zasto je slika tako ocajna i videces sve pixele.
 
Ja se iskreno nadam da cemo u buducnosti imati sto vecu rezoluciju na monitorima, i mogucnost da u OS-u do u piksel podesimo velicinu GUI elemenata.
 
SSD je odlicna stvar za laptop i pre bih kupio SSD nego grafiku (licno uvek) pa cak i SSD pre brzeg CPU-a. (ako moram da biram naravno)
Ali sto se SSD-a tice, uzmi laptop bez SSD-a i sam ubaci SSD, primetna je razlika u ceni.

To kuciste je mATX, ne moze obicna ploca (ATX) stati u njega!
 
Nazad
Vrh Dno