Šta je novo?

Vek CD-a

dusxan

Slavan
Učlanjen(a)
04.06.2007
Poruke
954
Poena
330
Zanima me :
Koliko traju
-Original CD-ovi
-"Bugarski CD-ovi"
-Rezani ,na dobrim CD-r
 
A rezani>?
 
Zavisi kako se čuvaju. Imam stotinak originalnih diskova od pre 30-ak godina i još ni na jednim nisam primetio probleme.
Ako su bili u vlažnoj sredini verovatno dosta kraće.
 
Meni su otkazala 2 ili 3 bela Verbatim. A inace, nisam zalazio po prodavnicama, jel ima negde jos da se kupe CD-R?
 
Ja ih još viđam po knjižarama - papirnicama, valjda se to sada vodi kao kancelarijski materijal u knjigovodsrvu.
 
Imam diskove (originalne i noname rezane) iz 2004 i bez problema se citaju.
Verovatno da im je radnji vek sve dok se ne ostete fizicki.
 
Оригинални раде деценијама. CD групе Колонија из 2004 и CD од Нофи Фосили из 2005 раде беспрекорно. Имам нарезани CD Verbatim из 2002 који одлично ради и дан данас док нарезани Verbatimи почев од 2006 су проблематични зато што су почеле да се појављују црне тачке на полеђини.
 
Originali The Rocky Story iz 1990., U2 - The Joshua Tree iz 1987. i Dracula OST iz 1992. jos uvek sljakaju. Bugari iz 90ih kako koji ali uglavnom rade. Rezani su lutrija.
 
50 tak originala iz 90 i 91, i svake godine kupim po 10tak originala, Bugari isto iz zlatnih devedesetih, sve radi savršeno
 
Kupujem 100-200 polovnih i novih originalnih muzičkih diskova godišnje, neki su stari i po 25-30 godina i još nijedan nije imao bilo kakav problem.
 
Imam “bugare” iz 1996 i dalje rade, neke originale iz devedestih takođe, gomilu rezanih pre više od dvadeset godina i nema problema. Bitno je kako ih čuvate, najbolje u kutiji ne u kesici, u čistoj prostoriji bez prašine.
 
Nazad
Vrh Dno