Šta je novo?

Veš mašine

Pozdrav svima. Koristimo gorenje wa60089 stara 11 god. Otisli su lageri, majstor traxi 80 e, msm da se ne isplati, vec smo imali aganja za cetkice i jos neke sitnice, tako da razmisljamo o novoj (mada majstor kaze da se isplati dati 80e). Raxmisljamo o beku ili opet gorenje. Ne bi davali vise od 35.000. Masina za sudove je beko i odlicno radi, a moji npr nisu zadovoljni bekom, keva kaze da je bucna trese, ne iscedi ves kako treba ... Opet mnogi kaxu bezi od gorenja nije to to vise, a pomenuti majstor preporučuje bas gorenje...Jel ima neko neki predlog...mene iskreno najvise privlaci beko, ima sad nekih modela na akciji, tipa sa 40 na 30 hiljada...Hvala.
U razgovoru sa par majstora kazu da je to sad sve manje vise slicno po kvalitetu (takodje su dali preporuku za Gorenje ili Beko od jeftinijih marki) i ne mora da znaci ako neko nije zadovoljan da ce svaki uredjaj lose raditi.Najjeftinije modele Gorenja sa H oznakim radi Hisense.
 
Pozdrav svima. Koristimo gorenje wa60089 stara 11 god. Otisli su lageri, majstor traxi 80 e, msm da se ne isplati, vec smo imali aganja za cetkice i jos neke sitnice, tako da razmisljamo o novoj (mada majstor kaze da se isplati dati 80e). Raxmisljamo o beku ili opet gorenje. Ne bi davali vise od 35.000. Masina za sudove je beko i odlicno radi, a moji npr nisu zadovoljni bekom, keva kaze da je bucna trese, ne iscedi ves kako treba ... Opet mnogi kaxu bezi od gorenja nije to to vise, a pomenuti majstor preporučuje bas gorenje...Jel ima neko neki predlog...mene iskreno najvise privlaci beko, ima sad nekih modela na akciji, tipa sa 40 na 30 hiljada...Hvala.
Čitao sam da je gorenje bolji od kada ih je kupio Hisense, ja sam u zadnje tri godine kupio 4 uredjaja bele tehnike marke gorenje, i zasad završavaju poso, jedina mana je za mašinu za pranje i način na koji uzima prvu vodu, pisali smo o tome ovde.
Što se tiče mašine na kojoj trebaš menjati lagere čim ti majstor traži toliko to je bubanj koji se mora seći i tu ima posla, da se bubanj otvara na šrafove tu se lakše puno završi poso. Ako mora seći bubanj to ne popravljaj, jer većina procuri i onda zna da strada elektronika jer voda može da nakvasi špulnu pumpe.
 
Konkretno kod ovog modela WA60089 je kazan napravljen iz dva dela gde se mogu. zameniti lageri.
 
Ne treba da se sece kod tog modela.Mnogo je 80 evra,ali sve zavisi od grada do grada i do servisa.
 
Miele u Mediamarktu u DE.

Ovog vikenda je bio na akciji sa 899 na 699 evra.
 
Super. Poruci nam par komada :D
 
Kako čistite mašinu od dlaka posle pranja?
Imam 2 mačke pa uvek ima dlaka.

Imam LG veš mašinu sa programom za čišćenje bubnja, ali on traje dugo i po aplikaciji bi trebalo da se koristi na 30 pranja. Pustio sam da se skine program brzog čišćenja bubnja, ali ne znam kako da ga aktiviram.

P.S. Jel postoji neki program koji bih pustio posle svakog pranja koji bi samo isprao bubanj?
 
Gorenje ima program ispiranje, primi dve vode i centrifuga.
 
Pozdrav svima. Gledam sad neku beko wue 7611. Lepo izgleda al se ne raxumem mada me cena mami jer na ananasu je na akciji 28. Hilj a mogao bi da je uzmem sa vaucerom za 23 hiljade. E sad nzm karakteristike kakve su joj...ima beko i skupljiih 10 ak hilj al ne vidim neke razlike bitne, sem energetska klasa na ovoj jeD a na tim skupljim A ili B, koliko je to bitno nzm. Sta mislite ima li neko predlog i iskustvo sa beko masinama. Hvala.
 
Kako rece Aleksa iskristalisalo se da su jeftinijih marki Beko i Gorenje prepoznate i da se preporucuju.
Imam pitanje zasto se Vox ne pominje i kakvo je misljenje o njemu. On je jeftiniji za oko 10 posto od Gorenja i Beka i ima garanciji 5 godina.
 
dajte neku preporuku za 30-40000, bitno mi je da je ovakvog oblika i da je dobra garancija
vidim preporučuje se beko i gorenje ali nema takvog oblika. a navalila keva za te manje zbog prostora

93044_thumb_0_cached.jpg
 
Pozdrav... Radovao se novoj masini, ali... odmah problem. Na 1600 centrifuge jako vibrira, kao power-plate. Transportni vijci (blokade) skinute I masina potpuno iznivelisana (libelom) I stoji na plocicama, nigde nema lufta. Kao da bubanj nije izbalansiran ili neki lager falican... Nova Indesit kombinovana BDE 107624 itd. tek kupljena. Ja bih ovo vratio/reklamirao... Osim vibracija/tresenja sve istalo je super: pranje, susenje extra, i jako je tiha osim centrifuge. Nije do vesa, probao vise kombinacija. Sta moze biti u pitanju?
 
Kod mene bio problem komad stiropora koji valjda drži bubanj da ne landara u transportu. Kada sam ga sklonio mašina se primirila skroz.
 
Možda je kod tebe nešto drugo u pitanju. Kod mene je bilo u unutrašnjosti mašine, ispod bubnja. Doduše, nemamo ni iste mašine, moja je Beko.
 
Bas bucna na centrifugi I trese. imam klip, ali datoteka je uvek "prevelika"? Smanjio na 11mb I opet ne mogu da prilozim?
 
Koje masine se isticu sirokim otvorom bubnja? Nigde ne nalazim taj podatak, moram licno da vidim svaki modelza koji sam zainteresovan.
 
A šta je tačno "široki otvor bubnja"? Uglavnom je kod svih oko 30cm.
 
Da li postoje modeli.veci od tog standardnog otvora ?Vox jeftiniji modeli imaju otvore cak i manje od tih 30 cm.
 
Pozdrav... Radovao se novoj masini, ali... odmah problem. Na 1600 centrifuge jako vibrira, kao power-plate. Transportni vijci (blokade) skinute I masina potpuno iznivelisana (libelom) I stoji na plocicama, nigde nema lufta. Kao da bubanj nije izbalansiran ili neki lager falican... Nova Indesit kombinovana BDE 107624 itd. tek kupljena. Ja bih ovo vratio/reklamirao... Osim vibracija/tresenja sve istalo je super: pranje, susenje extra, i jako je tiha osim centrifuge. Nije do vesa, probao vise kombinacija. Sta moze biti u pitanju?
A ako smanjis na 1200 ili 1000, da li je mirna?

Meni je stara LG na 1400 bila cesto nemirna, ali na 800 je bila super tiha (nema nista izmedju).

1600 je ipak veliki zalogaj.
 
Nazad
Vrh Dno