Šta je novo?

Veš mašine

Imam kombinovanu Indesit (sad je stara oko 10god). Klasicni grejaci za susnje. U 2 reci za taj Indesit i kombinovane masine sa obicnim grejacima: nevidjeni krs.
Susili 3-4x ves i odustali. Smrdi, guzva, lose susi.
Ako mora kombinovana onada eventualno sa toplotnom pumpom. Svkako izbegavati kombinovnu masinu i Indesit koji se prodaje u Srbiji.
Kombinovana sa TP je poprilično skupa.
 
Skupe, jako retke i jako komplikovane. Sigurno da postoje (dobri) razlozi što nisu više zastupljene.
 
Kombinovane sa toplotnom pumpom imaju i svoje prednosti, pošto dosta brže suše odeću.
Grejač kod obične kombinovane mašine je malecki i ne može se porediti sa grejačem klasične sušare. Zato programi sušenja kod tih kombinovanih mašina dugo traju i odeća bude loše osušena.
S druge strane, ovih nekoliko kombinovanih mašina sa toplotnom pumpom opere i osuši pun bubanj za nekih 2 do 3 sata i veš bude opran i osušen kako treba. Skupe jesu, komplikovane jesu, ne daj Bože da se nešto pokvari, ali dok sve radi kako treba, dosta su bolje od klasičnih kombinovanih mašina.
I dalje stoji da je pametnije kupiti samostalnu veš mašinu i samostalnu sušaru, ali kad je prostor baš ograničen, a ako se ima blizu 2000 evra na raspolaganju, onda je kombinovana sa toplotnom pumpom bolji izbor od klasične kombinovane.
 
Kombinovane sa toplotnom pumpom imaju i svoje prednosti, pošto dosta brže suše odeću.
Grejač kod obične kombinovane mašine je malecki i ne može se porediti sa grejačem klasične sušare. Zato programi sušenja kod tih kombinovanih mašina dugo traju i odeća bude loše osušena.
S druge strane, ovih nekoliko kombinovanih mašina sa toplotnom pumpom opere i osuši pun bubanj za nekih 2 do 3 sata i veš bude opran i osušen kako treba. Skupe jesu, komplikovane jesu, ne daj Bože da se nešto pokvari, ali dok sve radi kako treba, dosta su bolje od klasičnih kombinovanih mašina.
I dalje stoji da je pametnije kupiti samostalnu veš mašinu i samostalnu sušaru, ali kad je prostor baš ograničen, a ako se ima blizu 2000 evra na raspolaganju, onda je kombinovana sa toplotnom pumpom bolji izbor od klasične kombinovane.
Kako da znam da li ima toplotnu ili je klasična ? Gledam dosta modela kombinovanih uopšte nema taj podatak
 
Ima li neko da koristi Vox obicnu ves masinu sa inverter motorom 1200 1400 rpm
Da podeli iskustva
 
Pre mašinerije zvani Candy imao neki običan vox od 20 000, koji je radio 7 godina bez greške/najjeftiniji mogući model sam kupio. Malo mi je i žao što je sklonih, ali ajde da trošimo pare, žulja :ROFLMAO:
 
Doslo je vreme da nema pravila
2x reklamirah Bosch seriju 4 i evo posle 2 zamenjena primerka mi vracaju pare.
Sad gledam da kupim najeftiniju masinu
 
Ja sam pre oko 15 godina kupio najeftiniju vox masinu i radila je mislim 12 godina bez ijedne popravke onda je nesto otislo i nije vredelo da se popravlja pa sam je zamenio.
 
Ja upravo sjebao filter na mojoj Bosch - nisam mogao da ga rukom otvorim da bih ga očistio jer je negde zaglavio pa probao da uhvatim kleštima da okreće i skrckao plastiku negde na pola puta "otvoreno-zatvoreno"...

Sad moram da jurim novi filter preko ovlašćenog servisa plus da platim servisera...😥
 
Drugari, da li se neko razume u popravke veš mašina?
Ne mogu da otvorim vrata od Gorenje veš mašine.
Kada se završi pranje sve lampice sijaju (inače kada je sve ok, blinkaju i vrata se otvaraju).
Filter otvorio - očistio, voda odlazi - nije zapuseno crevo. Kada je isključim i izvadim kabl iz sutrje i dalje neće da se otvaraju.

Ostaje da je mehanički kvar sa bravom.
Ali me zbunjuje što lampice ne sijaju kao kad je sve ok.

Da li neko ima predlog/ideju?
 
Ali zašto onda stalno sijaju lampice, a inače kada je sve bilo ok, trepere?
Tu mi je najveća sumnja. Pokušao sam metodom guranja kanapa ispod vrata i isto ne mrda, kao da je blokirano. Ostaje mi da skidam poklopac i vidim dal nešto može...
 
Da nije neka opcija zaključavanja slučajno aktivirana? Ja sam tako imao situaciju kada vrata na Boschu nisu htela da se otvore ali je svetlela lampica ključića i videli smo da je klinac slučajno zaključao vrata...

Btw. što se tiče polomljenog filtera na mojoj ovlašćeni servis je tražio 1.870 dinara za deo ali mora da se čeka 20 dana za nabavku, 2.000 dinara za izlazak servisera + ruke... Uz pomoć kolege @maxy našao sam deo za 370 dinara, uz malo (više) muke skinuo stari filter, stavio novi i rešio stvar uz jedno bar 6k dinara koje su ostali u džepu.
 
Poslednja izmena:
Ako je polomljeno nešto u bravici onda ona ne može da odradi završnu funkciju i to registruje elektronika i zato se tako ponaša. To je moja pretpostavka, javiće se neko iskusniji možda sa drugačijim rešenjem.
 
Skinuo sam poklopac kako bih iznutra pogledao bravicu. I kako bih dobro video i imao dobar ugao svetla, nagnuo sam je na jednu stranu i vrata su se otključala.
Pustio je u rad i posle pranja svetla trepere i vrata otključana 🤷
I dalje ne kapiram šta se desilo ali definitvno nesto sa elektronikom ima. Svakako očekujem da se ponovo desi pa izgleda ide metoda kao kada se ranije lupao TV da bi bilo slike 😅
 
Šta znam, kapni kap dve ulja tu gde bravica zaključava, ko zna možda nešto glavi.
 
Kakvo crno kapanje ulja. Nema tu nikakvih mehanizama kojima treba podmazivanje. Svakako, bravica ne bi smela nikako da šteka. Verovatno joj je vreme za zamenu, a smatram da 500din koliko košta nije bauk.. Dva šrafa i gotovo.
 
@optokapler eh imao sam sreće ili nesreće da radim kao električar u jednoj bivšoj fabrici čarapa gde smo mašine morali popravljati pomoću štapa i kanapa jer tadašnja društvena preduzeća bez para su izumirala pa ostala navika da se isprobaju sve moguće varijante pre kupovine novog dela.
 
Ja gledao juce Bosch seriju 6, 800-1200-1400, a gledam da nadjem i sa 1000, ima LG, ali nakon 15 god iskustva sa dve, ipak bih promenio.
 
Sa prvom 15 godina starom jesam bio do skora, sada je pumpa za recirkulaciju otisla. Ona je na 1200 i ne trese.

Druga, 6 godina stara trese kao luda, i ima 800 pa 1400 obrtaja, pa ne mogu da je spustim na 1000 ili 1200, i uskoro leti. Doduse tada je placena nekih 300 evra, verovatno je bila najjevtiniji model.

Mozda su ove nove ok, ali zbog vibracija, i ogromne razlike u odnosu na prvu, ipak bih da promenim ili sa Miele W1 koja ke ovde 900 evra, ili Bosch seriju 6 ili 8.
 
Pozdrav svima. Koristimo gorenje wa60089 stara 11 god. Otisli su lageri, majstor traxi 80 e, msm da se ne isplati, vec smo imali aganja za cetkice i jos neke sitnice, tako da razmisljamo o novoj (mada majstor kaze da se isplati dati 80e). Raxmisljamo o beku ili opet gorenje. Ne bi davali vise od 35.000. Masina za sudove je beko i odlicno radi, a moji npr nisu zadovoljni bekom, keva kaze da je bucna trese, ne iscedi ves kako treba ... Opet mnogi kaxu bezi od gorenja nije to to vise, a pomenuti majstor preporučuje bas gorenje...Jel ima neko neki predlog...mene iskreno najvise privlaci beko, ima sad nekih modela na akciji, tipa sa 40 na 30 hiljada...Hvala.
 
Sa prvom 15 godina starom jesam bio do skora, sada je pumpa za recirkulaciju otisla. Ona je na 1200 i ne trese.

Druga, 6 godina stara trese kao luda, i ima 800 pa 1400 obrtaja, pa ne mogu da je spustim na 1000 ili 1200, i uskoro leti. Doduse tada je placena nekih 300 evra, verovatno je bila najjevtiniji model.

Mozda su ove nove ok, ali zbog vibracija, i ogromne razlike u odnosu na prvu, ipak bih da promenim ili sa Miele W1 koja ke ovde 900 evra, ili Bosch seriju 6 ili 8.
gdje je toliko ? koji tacno model miele ? Ja trenutno imam samsung WW70T552DAW1S7 ali nisam bas yadovoljan jer je prebucna na centrifugu, u pocetku nije bila takva. Iako sam opet nivelisao ista situacija, sljedeca sigurno nece biti samsung. Za bosch znam da su neki kudili zbog onog sistema autodose da je zezao i da se uopste nije osjecao prasak, sad sve zavisi to mozda kako koga model zapadne
 
Nazad
Vrh Dno