Šta je novo?

Veš mašine

Iz izloženog je očigledno da mašina nije pokvarena, a to zna i serviser.
To su muke serviserske
 
Masina nije ispravna.A to sto lupa moguce da su amortizeri neispravni.
 
Evo sad sam zvao, raznorazni izgovori... Te prepunili ste mašinu, te proveri filter i crevo, te resutuj mašinu... kakve veze reset mašine ima sa ovim problemom??? Pa još na kraju kažu - guma na vratima ne podleže garanciji!!!! Nečuveno...
 
Reset nema nikakve veze sa masinom,a ni ovo ostalo.U prvih 6 meseci imas pravo da ti vrate novac.
 
Mail, pozivanje na nesaobraznost, najava tužbe.
 
Jeftine mašine lupaju, tresu, bučne su nekultivisano rade, u tome je razlika izmedju jeftine i skupe mašine...

A obe peru, tu je najmanja razlika
 
Reset nema nikakve veze sa masinom,a ni ovo ostalo.U prvih 6 meseci imas pravo da ti vrate novac.
Ovo nisam znao. To je dobra vest jer je moguće da je model jednostavno takav. Sutra dolaze pa ću da vidim šta i kako dalje...
Inače, kada radi na 1200 obrtaja, bukvalno se ceo pod kupatila trese...
 
Ja imam isto problem sa lupanjem i bukom, mašina je Candy 48TME, odozgo punjenje, kupljena letos. Opere ona veš dobro, ali iscedi ga baš slabo, tek na 1400 obrtaja bude ok oceđen ali onda lupa toliko da mi se trese ceo stan, prozori na drugom kraju stana vibriraju, to u životu nisam video. Čak i na nižem broju obrtaja isto strašno lupa. Sve sam probao, i puna veša, i prazna i poluprazna, skoro da nema razlike. Nivelisana je, uopšte se ne pomera s mesta pa pretpostavljam da je to do lošeg kvaliteta izrade. Znam da bi trebalo da zovem servis, imam garanciju pet godina, ali nemam živaca da se s njima raspravljam, pisao sam ovde par puta kako sam imao loša iskustva sa Ikea veš mašinom i njihovim servisom. Nikako da nađem dobru mašinu a moram zbog malog prostora da koristim ove sa odozgo punjenjem.
 
Evo da javim da je serviser bio i zaključak je sledeći - iznutra je lupalo crevo a za vibriranje mašine nema leka jer je, kako reče, pod neravan, pa je savet da se uklučuje na 800 obrtaja umesto na 1200. Što se cepanja majici tiče, rečeno mi je da je do prepunjavanje mašine. Mora da ostane prostora unutra da može ruka da se provuče na vrhu. To je savet. Ponuđen mi je i povrat novca ali o tome ću da razmislim jer ima još mesec dana za reklamaciju...
 
Po svim komentarima biće da je Haier prebacio Candy brend na samo dno ponude i kvaliteta.
 
Evo da javim da je serviser bio i zaključak je sledeći - iznutra je lupalo crevo a za vibriranje mašine nema leka jer je, kako reče, pod neravan, pa je savet da se uklučuje na 800 obrtaja umesto na 1200. Što se cepanja majici tiče, rečeno mi je da je do prepunjavanje mašine. Mora da ostane prostora unutra da može ruka da se provuče na vrhu. To je savet. Ponuđen mi je i povrat novca ali o tome ću da razmislim jer ima još mesec dana za reklamaciju...
Ako bude cepala na 800 ili 1000 onda je do masine problem.
 
Imas vise modela iz serije 6.Do 600 evra Bosch serije 6 ili onaj Lg model sa crnim vratima od 1400 obrtaja.Vidim ima i Electrolux od 9kg i 1400 obrtaja u za 75 hiljada.

Bosch ili Lg.Ima i Electrolux za 75 hiljada.
Nasao sam ove modele: Bosch WGG14402BY, LG F4WV3S9AIDD, ELECTROLUX EW8F228S
 
Vec izmedju 1200 i 1400 je velika razlika a izmedju 800 i 1200 je ogromna.

800 obrtaja je vec neprihvatljivo mala brzina centrifuge za danasnje pojmove
 
Meni nije jasno ovo što su mu rekli "pod je neravan", pa ako ga namestim "pod libelu" može da stoji i na kaldrmi, nema da mrda...?! :unsure:
 
Nisam imao ovakav slučaj. Da li se prilikom povraćaja mašine dobija čitav iznos ili kako? Budući da je 5 meseci bila kod mene???
 
Povrat novca u punom iznosu treba biti ako je uocena neka neispravnost u toku prvih 6 meseci.

Nije mi bas jasno sta su tebi zakljucili?
 
Uopšte ne moraju da vrate novac. Mašinu moraju da zamene novom na zahtev kupca, ako je neispravna.
 
Povrat novca u punom iznosu treba biti ako je uocena neka neispravnost u toku prvih 6 meseci.

Nije mi bas jasno sta su tebi zakljucili?
Zaključak je da mašina ne može da radi na 1200 obrtaja jer je pod neravan... Serviser je nivelisao mašinu tj. nožice, ona stoji pravo ali na 1200 obrtaja se trese... Ukratko.
Uopšte ne moraju da vrate novac. Mašinu moraju da zamene novom na zahtev kupca, ako je neispravna.
Ništa se time tj. zamenom ne bi dobilo jer je očigledno do samog dizajna tj. izrade mašine. Jednostavno mislim da je njen maksimum 800 obrtaja.
 
Jeftina izrada masine, a stavili jak motor i konstrukcija ne moze da to podnese.

ja bi tu uzeo pare dok moze, i kupio nesto drugo.
 
Uzeo bih neku ves masinu za oko 60 000, mozda malo manje, to je neki okviran budzet. Moze li neki solidan bosch ili beko da se uzme? Moze li neki model u tom cenovnom rangu?
 
Beko do 50k moze, i jako je dobar u toj cenovnoj klasi.
Pa vec za 60k beko nema smisla, tu je vec LG i bosch.
 
Da li neko moze da napise neki konkretni model za bosch i lg oko 60 000?
Imam jos jedno pitanje, koliko je bitan energetski razred uredjaja, primecujem da su cesto bosch i lg b ili c , ako se posmatraju uredjaji ojo 60 000? Da li je bolje uzeti bosch "c" energetske efikasnosti ili beko sa "a"?
 
Neki su prešli na novo označavanje energetske efikasnosti
 
Nazad
Vrh Dno