Šta je novo?

Veš mašine

Kad rikne mašina, svaki sekund je važan 😁
 
Meni radi neki stari vox vec 6-7 godina kao prvog dana, ali red je da se ponovi.

Inace u kraju se otvorila samouslusna perionica vesa. Pranje i susenje...
 
Dok radi ne menjam ništa.

Ko živi sam, samouslužna možda i nije loše rešenje. Znaš li možda cene?
 
Neisplativo.
 
Ljudi, u potrazi sam za novom ves masinom. Do sada sam koristio Electrolux i stvarno nikad ni jedan problem za 13 godina koliko je koristim. Budzet je oko 60.000din. Bitno mi je da ima kratko pranje, mada kapiram da to danas svaka ima i da lepo dozira detrdzent pa omeksivac pred kraj pranja. I naravno da traje :D
Пробај у продавницама половне робе. Можда се може наћи машина која нема неки већи електронски дисплеј, јер бих лично то избегао.
Juce sam bio da pogledam uzivo ....LG i Samsung....
LG ima ubedljivo najmanja vrata - sam otvor od svih ves masina....ono je strashno...
Треба обратити пажњу на величину бубња, боље кад је већи бубањ. Беко је раније имао неке машине са малим бубњем.
Naravno da je moguce zameniti lagere ko zna da isece kazan i da sve zalepi kako je bilo.Komsije izbacile Gorenje w62y2/s staru 11 godina jer su 2 majstora trazila od 8-10 hiljada ja sam uzeo tu masinu isekao kazan i sad treba dalje da zamenim lagere,a oni su kupili WNEI82B.
Старе Горење без електронског дисплеја су биле много моћне - велики бубањ, одличан програм, никад веш није изашао а да није испран. Још су имале подешавање брзине обртаја центрифуге. Милина једна.
 
Poslednja izmena:
Beži od Gorenja kao djavo od krsta.
Видим последњих година и Горење се бацио на много електронике. Ех, пре 15 година је то била фирма...
Hvala puno svima na odgovorima. I mojima se dosta sviđa Beko WUE8736XST, gledamo još malo šta je dostupno ali vrlo moguće da ćemo nabaviti Beko.
Беко који ја имам има лоше и слабе програме а и бубањ је јако мали. Није се кварила али не испира веш како треба. Ја лично не бих Беко ни бесплатно.
Hvala. Pitam cisto informativno posto imam staru masinu Gorenje. Na 40 i 60 stepeni pere oko 90 min.
Имаш ли програм предпрање + ручно прање ? То траје кратко а лепо опере.
 
Ma kakva polovna roba, ne kupujem te stvari polovne…
 
Видим последњих година и Горење се бацио на много електронике. Ех, пре 15 година је то била фирма...
Da je ta firma valjala, a ne pravila fuš, ne bi ih Hisense kupio za šaku riže.
 
Pa ne mora da znaci.Kako je Electrolux kupio firme Aeg i Zanussi.GE koja je velika firma je sada u vlasnistvu Haiera.Sensocare serija je imala neke propuste,ali wave je malo ozbiljnija.
Беко који ја имам има лоше и слабе програме а и бубањ је јако мали. Није се кварила али не испира веш како треба. Ја лично не бих Беко ни бесплатно.
Ja imam u familiji beko 71033 radi dobro ali je zardjala posle 3 godine.
 
Da je ta firma valjala, a ne pravila fuš, ne bi ih Hisense kupio za šaku riže.
Радио сам годинама и прао са таквим машинама. Причам ти из искуства да су биле врхунске.
Ma kakva polovna roba, ne kupujem te stvari polovne…
Ево ти пример, купио сам полован шпорет из немачке, слабо је радила рерна.
Кад сам купио нови шпорет Алфа плам, рерна је радила исто као на старом шпорету, дакле слабо.
Ja imam u familiji beko 71033 radi dobro ali je zardjala posle 3 godine.
Баш ме чуди, нисам на мом моделу то приметио а имам Беко машину дужи низ година.
 
Otišao po Hisense onaj model koji sam navodio, nije ga bilo u radnji u kojoj uzimam tehniku.

Vratio se kući sa Candy model je CSWS 485TWME/1-S, 5 godina garancije, inverter, pa videćemo...
 
Радио сам годинама и прао са таквим машинама. Причам ти из искуства да су биле врхунске.
Uselogic serija pre 15 godina je bila odlicna serija gorenja i zadnja gorenje serija sa programatorom.
 
Uselogic serija pre 15 godina je bila odlicna serija gorenja i zadnja gorenje serija sa programatorom.
Oве са којима сам ја радио нису имале апсолутно никакав дисплеј, изгледале су као оне старинске машине.
Велика предност је што се програм комбиновао нпр ручно прање + предпрање или колико ће да ради центрифуга нпр 600 - 1000 обртаја. Много моћна ствар. И наравно бубањ је био простран и одличан.
 
I mašine bez displeja su digitalne zadnjih 20 godina.
Takodje i centrifuga se podešava na bukvalno svakoj mašini
 
Tako je. To što danas nemaju displej govori samo da pripadaju najnižoj kategoriji. A svakako je unutra sve digitalno.
 
Otišao po Hisense onaj model koji sam navodio, nije ga bilo u radnji u kojoj uzimam tehniku.

Vratio se kući sa Candy model je CSWS 485TWME/1-S, 5 godina garancije, inverter, pa videćemo...
Pa kud nisi pogledao jos negde.
Mogao si, ako nista drugo, uz Yettel popust da u G radnji napravis i dobru cenu.
Ja sam muki namucio sa Candy koji je serija iznad te, sa Rapido modelom.
 
Imao je eksponat samo, nije za prodaju :) A i nesto mi se uzivo nije svidela...

Ja volim da je sve zapakovano...

Duga prica za radnju, uzimam na neko odlozeno placanje bez cekova, kreditnih kartica itd... Samo u toj radnji tehniku, pokupovao sam kamion ceo...

Cak placam i visu cenu :)

Ovu Candy sta znam, nahvali je radnik. On je ima, preko godinu dana. Ima malo dete kao i ja, to znaci da masina svaki dan radi minimum jednom, dvaput. 40 pranja mesecno tu negde min.

5 godina garancije, 11 na inverter pa videcemo. Jos je nisam postavio, ne stize se...

Screenshot_20230903-220245_Gallery.jpg
 
E ako je radnik nahvalio, onda mora da je dobra :D
 
Ali mu treba odati priznanje jer je zadobio poverenje kupca.🤪
 
  • Like
Reagovanja: M J
Niste citali :)

Ima covek istu kuci i nahvali je. Mozda to svima prica, mozda covek ima 30 masina :)

Salim se, poznajem coveka, nece covek da se bruka za 64 hiljade...

Mislim ja i dalje imam vox od 20 hiljada star 7 godina, pere kao prvog dana, odlicno. Kako ce ovaj inverter da vrti, videcemo nadam se u narednim godinama...
 
Da se ne lazemo, svaka masina ce raditi kako treba u prvih godinu, dve dana. Dobro, mozda ne svaka ali vecina. Svakako neka te sluzi sto bolje moguce,
 
O Candy masinama nisam nista dobro cuo zadnjih godina ali ko zna, mozda je ova izuzetak.
 
Zadnje Candy koje su bile ok su Grando i Grando vita serija.Sve posle grando vita serije je katastrofa.
 
Pustih danas ovaj Hisense da radi.
Ono sto odmah mogu da kazem je da je kvalitet izrade bolji od Candy Rapido koji sam imao. Cvrsce je i deblja svaka plastika, dole ima nesto protiv buke i vibracija sto se montira itd.
Druga stvar koju sam primetio je da su iskopirali neka resenja poznatijih proizvodjaca.
Bocne strane imaju specifican dizajn, koji je kao za smanjenje buke (lici na Bosch, ako se dobro secam), bubanj loci sa onaj Samsung bubble itd
 
I mašine bez displeja su digitalne zadnjih 20 godina.
Takodje i centrifuga se podešava na bukvalno svakoj mašini
Мислио сам са превише електронике, не мислим буквално да машина нема електронике. У питању је онај мали дисплеј на Горење машинама са временом истека прања, чини ми се да су машине без тог малог дисплеја биле боље.
E ako je radnik nahvalio, onda mora da je dobra :D
Сваки радник кад нешто продаје звучи овако:
1) Ово имам лично ја
2) Ово има мој брат
3) Ово има моја тетка
И тако, увек добра роба, неко је има.
 
Da snimiš i okačiš video :D

Ima li hOn (wifi upravljanje)?
 
Taj hon, tj simplfy, je pravio probleme.
Brdo prituzbi na na netu.
Meni je zakljucavao vrata masine, tako da je jedina pomoc bila cupanje iz struje na 5 min...
 
Nazad
Vrh Dno